تحصیل فیزیوتراپی در چین
توسط تیم علم ویرا
22 مهر 2

تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین 2023

کشور چین با برخورداری از 2000 دانشگاه و 6 میلیون دانشجور از 180 کشور جهان به‌عنوان یکی از مقاصد محبوب برای دانشجویان بین‌المللی شناخته می‌شود. چین پس از آمریکا و انگلستان در رده سوم جذب دانشجو قرار دارد. انواع رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی در چین از اعتبار بین‌المللی برخوردار هستند و تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین از این قاعده مستثنی نیست. پیشرفت کشور چین در زمینه‌های مختلف علمی، باعث شده است تا دانشگاه‌های چین در ردیف بهترین دانشگاه‌های جهان قرار بگیرند.

رشته فیزیوتراپی در دانشگاه‌های چین با شرایط بی‌نظیر و هزینه مقرون‌به‌صرفه ارائه می‌شود. تحصیل فیزیوتراپی چین به واسطه اساتید ماهر و کیفیت بالای امکانات آموزشی می‌تواند یک گزینه عالی برای افرادی باشد که قصد تحصیل این رشته در خارج از کشور را دارند. هزینه رشته فیزیوتراپی در مقایسه با کشورهای اروپایی و آمریکا مقرون‌به‌صرفه است. در این مقاله از سری مقالات علم ویرا به بررسی شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی چین خواهیم پرداخت.

تحصیل فیزیوتراپی در چین

رشته فیزیوتراپی در چین همانند رشته‌های پزشکی پیشرفت چشمگیری داشته است. رشته فیزیوتراپی در دانشگاه‌های معتبر و شناخته شده چین در سطح ممتاز بین‌المللی و با پیشرفته‌ترین تجهیزات آموزشی انجام می‌پذیرد. تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین به‌عنوان یکی از شاخه‌های میان‌رشته‌ای علوم بهداشت و پزشکی، از طرف‌داران زیادی در سراسر دنیا برخوردار است. تحصیل فیزیوتراپی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه‌های چین ارائه می‌شود. دانشجویان در حین تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه‌های چین مفاهیم روان‌شناسی و بازتاب‌شناسی را فرامی‌گیرند. همچنین دانشجویان رشته فیزیوتراپی در چین نحوه استفاده و تنظیم برنامه‌های درمانی را بر اساس شرایط بیمار یاد می‌گیرند.

تمرین درمانی، الکترو تراپی، مهارت‌های حرکتی پایه در کودکان، درد درمانی، حرکت‌شناسی و… از جمله موضوعات اصلی رشته فیزیوتراپی در چین هستند. مدت‌زمان تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین در مقطع کارشناسی 4 سال است. یکی از شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی در چین که این کشور را مورد توجه دانشجویان زیادی در سراسر دنیا قرار داده است، امکان تحصیل در این رشته به زبان انگلیسی است. بسیاری از دانشگاه‌های چین برنامه فیزیوتراپی را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند.

مزایای تحصیل فیزیوتراپی در چین

مزایای تحصیل فیزیوتراپی در چین

کشور چین با برخورداری از اقتصاد باثبات نسبی، هزینه تحصیل و زندگی در چین نیز تقریباً ثابت و ارزان‌تر از بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکا است. هزینه رشته فیزیوتراپی چین دانشجویان زیادی را به تحصیل این رشته جذب کرده است. علاوه بر این، دانشجویان فرصت برخورداری از بورسیه‌های تحصیلی را نیز خواهند داشت. از دیگر مزایای تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین می‌توان به امکان تحصیل به زبان انگلیسی اشاره کرد. دانشجویان می‌توانند با برخورداری از مهارت زبان انگلیسی به تحصیل این رشته در چین بپردازند.

کشور پهناور چین مناطق دیدنی طبیعی و تاریخی فراوانی دارد و دانشجویان می‌توانند در حین تحصیل در این کشور خاطرات به‌یادماندنی برای خود رقم بزنند. از دیگر مزایای تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین می‌توان به این نکته اشاره کرد که دانشگاه‌های چین برای پذیرش دانشجویان آزمون‌های ورودی سخت را در نظر نمی‌گیرند. دانشجویان می‌توانند با برخورداری از شرایط لازم نسبت به اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور به تحصیل رشته موردنظر خود بپردازند.

شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی در چین

شرایط تحصیل در فیزیوتراپی چین

دانشجویان برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین، نیازی به شرکت در آزمون‌های دشوار ورودی ندارند. دانشگاه‌های مختلف چین ممکن است شرایط و مدارک خاصی را بسته به نوع دانشگاه و مقطع تحصیلی از دانشجویان برای تحصیل فیزیوتراپی درخواست کنند. بااین‌حال، برخی از دانشگاه‌های چین یک مصاحبه مجازی برای پذیرش دانشجویان در نظر می‌گیرند. دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های چین و تحصیل در رشته فیزیوتراپی باید ضمن برخورداری از شرایط مناسب نسبت به درخواست پذیرش از دانشگاه موردنظر خود اقدام کنند. بدین منظور باید باتوجه‌به توضیحات سایت دانشگاه موردنظر فرم‌های درخواست را تکمیل و مدارک خود را مهیا کنند.

دانشگاه‌ها معمولاً مدت زمانی را برای پردازش درخواست‌های دانشجویان در نظر می‌گیرند. بعد از این مدت در صورت پذیرش از طریق ایمیل به دانشجویان اطلاع  داده می‌شود. دانشجویان متقاضی تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین باید حداقل 18 سال سن داشته باشند. برخورداری از دیپلم ۱۲ساله یا مدرک معادل پایان تحصیلات دبیرستان برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های چین الزامی است.

همچنین ارائه مدرک زبان انگلیسی (TOEFL یا IELTS) برای تحصیل رشته فیزیوتراپی به زبان انگلیسی الزامی است. حداقل نمره مورد قبول برای مدرک آیلتس مورد قبول دانشگاه‌های چین، 6 یا 6.5 است. دانشجویانی که قصد تحصیل فیزیوتراپی به زبان چینی را دارند نیز باید مهارت زبان چینی خود را به دانشگاه از طریق مدرک یا آزمون زبان اثبات کنند. از جمله مدارک لازم برای پذیرش دانشگاه‌های چین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کپی پاسپورت
 • کپی مدارک شناسایی
 • چند قطعه عکس
 • فرم درخواست
 • نامه بیانیه شخصی
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • گواهی سلامت
 • انگیزه‌نامه
 • رزومه
 • گواهی عدم سوابق کیفری
 • 2 توصیه‌نامه
 • مدرک دیپلم
 • ریزنمرات
 • گواهی تمکن مالی

ویزای تحصیلی چین

دانشجویان ایرانی برای تحصیل در دانشگاه‌های چینی ملزم به ارائه ویزای دانشجویی هستند. بدین منظور دانشجویان باید پس از اخذ نامه پذیرش از دانشگاه نسبت به دریافت ویزای تحصیلی چین اقدام نمایند. متقاضیان باید با ارائه مدارک لازم به سفارت چین در محل زندگی خود درخواست اخذ ویزا را ثبت کنند. از جمله مدارک لازم برای اخذ ویزای دانشجویی چین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پاسپورت معتبر (حداقل یک سال و نیم اعتبار)
 • مدارک شناسایی
 • چند قطعه عکس
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • هزینه دریافت ویزا
 • فیش پرداخت هزینه ثبت‌نام دانشگاه
 • گواهی سلامت
 • گواهی تمکن مالی
 • مدارک تحصیلی و…

هزینه تحصیل در رشته فیزیوتراپی در چین

هزینه تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین

به‌طورکلی هزینه تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکا بسیار مقرون‌به‌صرفه است. هزینه تحصیل فیزیوتراپی در چین بسته به نوع دانشگاه، مقطع و زبان تحصیل متغیر است. هزینه تحصیل فیزیوتراپی در چین مبلغی بین 4000 الی 10000 دلار در سال در نظر گرفت. یکی از راه‌های کاهش هزینه تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین استفاده از بورسیه تحصیلی است. کشور چین بورسیه‌های تحصیلی متنوعی را به دانشجویان ارائه می‌دهد. این بورسیه‌ها می‌توانند تمام یا بخشی از هزینه تحصیل زندگی دانشجویان در چین را پوشش دهد.

دانشجویان برای تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه‌های چین باید علاوه بر هزینه تحصیل، هزینه زندگی در این کشور را نیز در نظر بگیرند. به طور کلی هزینه زندگی در چین به شهر محل تحصیل دانشجو بستگی دارد. هزینه زندگی در چین را می‌توان مبلغی بین 278 الی 500 دلار در ماه در نظر گرفت. در ادامه به بررسی هزینه رشته فیزیوتراپی چین در برخی از دانشگاه‌های چین در سال می‌پردازیم.

 • دانشگاه پکن: 4300 دلار
 • دانشگاه فودان: 9800 دلار
 • دانشگاه چینهوا: 5700 دلار
 • دانشگاه جیائوتونگ: 3590 دلار
 • دانشگاه جیلین: 4400 دلار
 • دانشگاه پزشکی جنوب: 7300 دلار
 • دانشگاه پکن: 5700 دلار
 • دانشگاه پزشکی پایتخت: 6800 دلار
 • دانشگاه مرکزی جنوب: 3600 دلار

بهترین دانشگاه‌ ها برای تحصیل فیزیوتراپی در چین

تحصیل در رشته‌های پزشکی ،دندانپزشکی، پرستاری، فیزیوتراپی و داروسازی در کشور چین طرفداران زیادی دارند. امکانات و تجهیزات دانشگاه‌های چین و کیفیت سیستم آموزشی، در کنار هزینه‌های مقرون‌به‌صرفه چین را به یک مقصد عالی برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده است. در ادامه شما را با برخی از دانشگاه‌های برتر برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین آشنا می‌کنیم.

تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه پزشکی پایتخت

1. دانشگاه پزشکی پایتخت (CMU)

دانشگاه پزشکی پایتخت (CMU) در سال 1960 در شهر پکن تاسیس شد. این دانشگاه با برخورداری از 10 دانشکده، 14 بیمارستان وابسته و 1 موسسه آموزشی از جمله بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین محسوب می‌شود. دانشگاه پزشکی پایتخت دارای یکی از گسترده‌ترین شبکه‌های بیمارستان‌های وابسته در میان دانشگاه‌های پزشکی چین است.

دانشگاه پزشکی پایتخت با بیش از 14 بیمارستان در چین و 20 دانشکده پزشکی در سراسر جهان دارای همکاری است. این دانشگاه برنامه‌های مختلف پزشکی و پیراپزشکی را در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به بیش از 9000 دانشجوی ملی و بین‌المللی ارائه می‌دهد. CMU به دلیل تحقیقات علمی برجسته خود در زمینه پزشکی شناخته شده است.

2. تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین؛ دانشگاه فوجیان (FMJU)

دانشگاه فوجیان در سال 1937 تاسیس شد. این دانشگاه با ارائه برنامه‌های تحصیلی متنوع در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر چین شناحته می‌شود. دانشگاه فوجیان که در حال حاضر دارای بیش از 12000 دانشجو است، امکان تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین را با شرایط مطلوبی برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده است. تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه فوجیان در مقطع کارشناسی 4 سال به طول می‌انجامد. تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه فوجیان به زبان چینی به مدرک زبان چینی به مدرک سطح 4 یا بالاتر و برای تحصیل به زبان انگلیسی به مدرک آیلتس با حداقل نمره 6.5 یا تافل با نمره 80 نیاز دارد.

دانشگاه پزشکی نانجینگ برای تحصیل فیزیوتراپی

3. دانشگاه پزشکی نانجینگ (Nanjing Medical University)

دانشگاه نانجینگ (NMU) یکی از بهترین دانشگاه‌های چین در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی است که در سال 1902 تأسیس شد. این دانشگاه یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین دانشگاه‌های چین محسوب می‌شود. دانشگاه پزشکی نانجینگ دارای چهار بیمارستان عالی برای مقاصد آموزشی و درمانی است. مدت‌زمان تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین در دانشگاه نانجینگ 4 سال است. دانشگاه نانجینگ دارای رتبه 131 در بین بهترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد.

دانشگاه پزشکی نانجینگ یکی از بهترین دانشگاه‌های چین است که شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی چین را برای دانشجویان بین‌المللی ایجاد کرده است. این دانشگاه با حمایت‌های مالی و بورسیه‌های تحصیلی متنوعی که ارائه می‌دهد امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان بین‌المللی ایجاد کرده است.

4. دانشگاه فودان (Fudan University)

دانشگاه فودان در سال 1905 تاسیس شد و به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر در چین شناخته می‌شود. دانشگاه فودان با برخورداری از 30000 دانشجوی بین‌المللی یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های چین محسوب می‌شود. دانشگاه فودان به‌عنوان یکی از مراکز مختص تحصیل پزشکی در چین به زبان انگلیسی شناخته می‌شود و امکان تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین به زبان انگلیسی را برای دانشجویان فراهم می‌کند. این دانشگاه با رتبه جهانی 34 دارای رتبه علمی بالایی در سطح دانشگاه‌های جهان است. دانشگاه فودان دارای 29 دانشکده است و طیف گسترده‌ای از رشته‌های تحصیلی را در مقاطع مختلف به دانشجویان ارائه می‌دهد.

تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه پکن

5. دانشگاه پکن (PKU)

دانشگاه پکن یکی از مهم‌ترین مراکز تحقیقات و اولین دانشگاه مدرن در چین است. این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های دولتی چین است که در سال 1998 تاسیس شد و به‌عنوان اولین دانشگاه ملی مدرن چین به شمار می‌رود. دانشگاه پکن دارای 49 کالج و دپارتمان است و 128 برنامه کارشناسی، 285 برنامه کارشناسی ارشد و 262 برنامه دکتری را به دانشجویان ارائه می‌دهد.

دانشگاه پکن یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین است. این دانشگاه دارای 9 آزمایشگاه ملی، 124 آزمایشگاه دولتی، 2 مرکز ملی تحقیقات مهندسی و 10 بیمارستان است. دانشگاه پکن رشته فیزیوتراپی را به زبان‌های چینی و انگلیسی به دانشجویان ارائه می‌دهد. این دانشگاه با برخورداری از امکانات مدرن، بهره‌وری از تکنولوژی روز دنیا، شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی چین با بهترین شرایط را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کند.

6. تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین؛ دانشگاه چینهوا (Tsinghua University)

دانشگاه چینهوا در سال 1911 تأسیس شد و به‌عنوان یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین دانشگاه‌های چین محسوب می‌شود. دانشگاه چینهوا با برخورداری از 11 دانشکده، 59 دپارتمان و 21 مدرسه رشته‌های مختلفی را در مقاطع مختلف تحصیلی به دانشجویان ارائه می‌دهد. این دانشگاه با برخورداری از رتبه 17 در جهان، به یکی از بهترین انتخاب‌های دانشجویان برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین تبدیل شده است.

دانشگاه چینهوا امکان تحصیل دانشجویان بین‌المللی به زبان چینی و انگلیسی را فراهم کرده است. هزینه رشته فیزیوتراپی چین در دانشگاه چینهوا بسیار مقرون‌به‌صرفه است. این دانشگاه بورسیه‌های تحصیلی متنوعی را به دانشجویان ارائه می‌دهد. این دانشگاه تمام امکانات لازم برای یک زندگی دانشجویی باکیفیت را به دانشجویان ارائه می‌دهد.

7. دانشگاه شانگهای جیائوتنگ (SJTU)

دانشگاه شانگهای جیائوتنگ در سال 1896 باهدف پرورش متخصصان بااستعداد تأسیس شد. این دانشگاه امروزه به یکی از صد دانشگاه برتر جهان تبدیل شده است. دانشگاه شانگهای جیائوتنگ دارای 33 دپارتمان، 13 بیمارستان وابسته، 2 مؤسسه تحقیقاتی پزشکی و… است. این دانشگاه امکان تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین به زبان چینی و انگلیسی را فراهم می‌کند.

دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل فیزیوتراپی به زبان انگلیسی در دانشگاه شانگهای جیائوتنگ ملزم به ارائه مدرک زبان انگلیسی (TOEFL یا ILETS) و برای تحصیل به زبان چینی باید نمره قبولی آزمون HSK5 یا HSK6 را ارائه دهند. این دانشگاه با برخورداری از به‌روزترین امکانات و تجهیزات، بهترین شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی چین را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کند.

تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه ژجیانگ

8. دانشگاه پزشکی ژجیانگ (Zhejiang University)

دانشگاه پزشکی ژجیانگ (ZJU) یکی از ده دانشگاه پزشکی برتر در چین است. این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های دولتی چین است که در سال 1897 در شهر هانگژو تاسیس شد. این دانشگاه به دلیل پویایی و نقاط قوت در آموزش پزشکی، تحقیقات علمی و عملکرد بالینی به‌خوبی در سراسر جهان شناخته شده است.

دانشگاه ژجیانگ با رنکینگ جهانی 45 به‌عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین محسوب می‌شود. شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی چین به زبان انگلیسی و چینی در دانشگاه ژجیانگ برای دانشجویان فراهم شده است.  دانشگاه ژجیانگ دارای 7 دانشکده، 37 دپارتمان و 4191 عضو هیئت علمی است. هزینه رشته فیزیوتراپی چین در دانشگاه ژجیانگ 29800 یوان است.

9. دانشگاه ووهان (Wuhan University)

دانشگاه ووهان در سال 1982 تاسیس شد و به‌عنوان یکی از مدرن‌ترین دانشگاه‌های چین شناخته می‌شود. در حال حاضر بالغ بر 53000 دانشجو در دانشگاه ووهان مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه با تحقیقات علمی، آزمایش‌های کلیدی و امکانات منحصر به فرد یکی از بهترین گزینه‌ها برای علاقمندان به تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین محسوب می‌شود. دانشگاه ووهان با رنکینگ 194 یکی از دانشگاه‌های برتر چین در سطح جهان شناخته می‌شود.

دانشگاه ووهان با ارائه بورسیه‌های تحصیلی متنوع امکان تحصیل رایگان در چین را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده است. شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی چین به زبان انگلیسی در دانشگاه ووهان برای دانشجویان فراهم شده است. هزینه رشته فیزیوتراپی در چین در دانشگاه ووهان 30000 یوان است.

10. تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین؛ دانشگاه علم و تکنولوژی هواجونگ چین (HUST)

دانشگاه علم و تکنولوژی هواجونگ که با نام HUST نیز شناخته می‌شود در سال 1952 در شهر ووهان تأسیس شد. این دانشگاه یکی از 10 دانشگاه برتر چین است که در بین 300 دانشگاه برتر جهان نیز از رتبه خوبی برخوردار است. دانشگاه علم و تکنولوژی هواجونگ چین به دلیل سطح علمی بالا، امکان تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین با شرایط عالی را فراهم می‌کند. امروزه بیش از 55000 دانشجوی بومی و بین‌المللی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه هواجونگ چین رشته‌های متعددی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان ارائه می‌دهد. این دانشگاه بورسیه‌های متعددی را به دانشجویان ارائه می‌دهد. ازاین‌رو، دانشجویان قادر به پرداخت هزینه رشته فیزیوتراپی چین با کمترین مقدار خواهند بود. این دانشگاه شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی چین را با امکانات مجهز و پیشرفته فراهم می‌کند.

دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت برای تحصیل فیزیوتراپی

دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت برای تحصیل فیزیوتراپی در چین

مورد تأیید بودن دانشگاه توسط وزارت بهداشت یکی از عواملی است که دانشجویان قبل از اقدام برای پذیرش از دانشگاه‌های چین باید در نظر بگیرند. دانشجویانی که قصد دارند پس از اتمام تحصیلات خود برای کارکردن به کشور ایران بازگردند، برای دریافت مجوز کار باید مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت دریافت کرده باشند. از جمله دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین به شرح زیر هستند:

جمع‌بندی

رشته فیزیوتراپی به‌عنوان یکی از زیرشاخه‌های مهم پزشکی، موقعیت‌های شغلی مناسب و پردرآمدی را برای دانشجویان فراهم می‌کند. تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین می‌تواند امکان تحصیل در یک کشور پیشرفته با دانشگاه‌های مطرح در سطح بین‌المللی را برای دانشجویان به ارمغان آورد. کشور چین با برخورداری از جدیدترین و مجهزترین امکانات در زمینه پزشکی شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی را به بهترین نحوه ممکن فراهم کند. وجود تعداد زیادی از دانشگاه‌های چین در لیست دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت یکی از بهترین فرصت‌ها برای دانشجویان ایرانی برای تحصیل در خارج از کشور است.

علاوه بر این، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند به تحصیل رشته فیزیوتراپی در چین به زبان انگلیسی بپردازند. هزینه رشته فیزیوتراپی چین از دیگر مزایای تحصیل در این کشور است؛ زیرا به طور کل هزینه تحصیل و زندگی در چین بسیار مقرون‌به‌صرفه است.  برای اطلاع بیشتر از شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی چین، انتخاب درست‌تر و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط، هزینه‌ها، اخذ ویزا و… می توانید از مشاوران ما در موسسه علم ویرا کمک بگیرید. با ارسال فرم درخواست مشاوره رایگان به‌روز‌ترین، تخصصی‌ترین و دقیق‌ترین اطلاعات را دررابطه‌با تحصیل در رشته فیزیوتراپی چین و دیگر کشورهای اروپایی را می‌توانید به دست آورید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برچسب ها
این یک بنر است!

نظرات کاربران

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی
با ما در تماس باشید!
آدرس ما:
تهران: نلسون ماندلا (جردن)- کوچه مروارید- پلاک۸- واحد 403
اردبیل: خیابان حافظ – روبروی پارک حافظ – ساختمان امید طبقه دوم
تبریز: بلوار استاد شهریار(چایکنار) – جنب بهزیستی ساختمان۲۲-طبقه اول
مشاهده فهرست

اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های خصوصی و دولتی ترکیه بدون آزمون