دانشگاه شیان جیائوتونگ چین
توسط تیم علم ویرا
17 فروردین 2

دانشگاه شیان جیائوتونگ چین + شهریه 2023

امروزه دانشگاه شیان جیائوتونگ چین به‌عنوان یک دانشگاه جامع پژوهش‌محور با تمرکز بر علم مهندسی برای تحصیل در چین است. برنامه‌های این دانشگاه در واقع حوزه‌های علوم، مهندسی، پزشکی، اقتصاد، مدیریت، ادبیات و هنر، حقوق، فلسفه و آموزش را پوشش می‌دهند. در حقیقت این دانشگاه شامل ۲۰ مدرسه، هشت کالج مسکونی در مقطع کارشناسی، و هشت بیمارستان آموزشی وابسته است.

همچنین این مؤسسه ۷۴ برنامه کارشناسی، ۱۹۹ برنامه کارشناسی ارشد و ۱۱۴ برنامه دکترا را ارائه می‌کند. لازم به ذکر است که هیئت‌علمی فعلی این دانشگاه شامل ۱۶ عضو آکادمی علوم چین و آکادمی مهندسی چین و همچنین اعضای آکادمی مهندسی آمریکا، آکادمی سلطنتی بریتانیا و آکادمی علوم جهان سوم است. برای آشنایی بیشتر با این دانشگاه و مهاجرت تحصیلی به چین تا انتهای این مقاله از علم ویرا همراه ما باشید.

درباره دانشگاه شیان جیائوتونگ چین

دانشگاه شیان جیائوتونگ چین به‌عنوان یکی از اولین دانشگاه‌های فهرست شده از سال ۱۹۵۰ است که مجاز به پذیرش دانشجویان بین‌المللی بورسیه دولت چین است. تابه‌حال این دانشگاه بیش از ۵۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی از بیش از ۵۲ کشور و منطقه را آموزش داده است. این دانشگاه مطمئناً برای تحصیل در چین دانشگاهی بسیار محبوب است و دانشجویان از سراسر جهان جهت تحصیل به این دانشگاه می‌آیند. تعداد بسیاری از دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه شیان ثبت نام کرده‌اند و در نتیجه این دانشگاه به یکی از ترجیح داده شده‌ترین مقاصد MBBS در چین برای دانشجویان از سراسر جهان تبدیل شده است.

دانشگاه شیان جیائوتونگ در میان گروه دانشگاه‌های لیگ C9 قرار دارد که آموزش باکیفیت برتر را به دانشجویان ارائه می‌کند. تمرکز این مؤسسه از ابتدای تأسیس همیشه بر ارائه آموزش باکیفیت بالا بوده است. دانشگاه شیان جیائوتونگ چین به علت روش تدریس پیچیده خود جهت ادامه تحصیل پزشکی در چین بسیار شناخته شده است. در جدول زیر مشخصات بیشتر این دانشگاه بیان شده است.

نام فارسی

شیان جیائوتونگ

نام انگلیسی

Xi’an Jiaotong University

شهر

Xi’an

آدرس

West Xianning Road, Xi’an, Shaanxi, 710049,P.R. China

وب‌سایت رسمی

xjtu.edu.cn

شماره تماس

862706008037-5

آدرس ایمیل

ic@mail.xjtu.edu

رتبه و رنکینگ جهانی

302

رنک در چین

10

نوع دانشگاه

دولتی

مورد تأیید وزارت علوم

بله

مورد تأیید وزارت بهداشت

بله

رنکینگ جهانی دانشگاه شیان جیائوتونگ چین

رنکینگ دانشگاه شیان جیائوتونگ چین در دنیا

دانشگاه شیان جیائوتونگ چین همواره از سطح کیفی بالایی چه در زمینه تحصیلات و چه در زمینه خدمات ارائه داده شده به دانشجویان در میان دانشگاه های این کشور و همچنین دانشگاه‌های دیگر نقاط جهان برخوردار است. شما با تحصیل در این دانشگاه در یکی از دانشگاه‌های معتبر جهان به تحصیل مشغول می‌شوید. همچنین همه مدارک داده شده به دانشجویان در مقاطع و رشته‌های مختلف توسط این دانشگاه از اعتبار بالایی نزد دیگر دانشگاه‌های جهان و همچنین نزد اداره‌جات، شرکت‌ها، صنایع، کارخانه‌ها و در بازارهای کار برخوردار بوده است.

طبق رنکینگ QS دانشگاه شیان چین برای سال ۲۰۲۳ میلادی رتبه ۳۰۲ جهانی با رتبه تحقیقاتی و پژوهشی بسیار بالا را کسب نموده است. همچنین سیستم رتبه‌بندی شانگهای در دانشگاه‌های برتر جهان در سال ۲۰۲۲ دانشگاه شیان را جزو ۱۰۱-۱۵۰ دانشگاه برتر جهان ارزیابی کرده است.

رتبه‌ها و جوایز دانشگاه شیان

همان‌طور که در بالا بیان شد دانشگاه شیان جیائوتونگ چین از رتبه خوبی در بین دانشگاه‌های این کشور برخوردار است. در این قسمت به مهم‌ترین و بالاترین رتبه‌ها و برخی جوایز اخذ شده توسط این دانشگاه در میان دانشگاه‌های چین و جهان اشاره می‌کنیم:

  • اخذ رتبه اول در رشته مهندسی مکانیک در رتبه بندی جهانی موضوعات دانشگاهی شانگهای در سال ۲۰۲۱
  • اخذ رتبه دوم ۳ سال پیاپی در رشته مهندسی مکانیک در رتبه‌بندی جهانی موضوعات دانشگاهی شانگهای از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰
  • اخذ رتبه ۳۰۷ با مقام پژوهشی و تحقیقی بالا در سیستم رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان (QS) در سال ۲۰۲۰
  • اخذ رتبه ۹۰ در میان‌برترین دانشگاه‌های آسیا بر اساس سیستم رتبه‌بندی تایمز
  • اخذ رتبه ۵۰۱ تا ۶۰۰ در میان دانشگاه‌های جهان بر اساس سیستم رتبه‌بندی تایمز
  • اخذ رتبه ۹۲ در موضوعات فنی مهندسی در سیستم رتبه‌بندی موضوعی دانشگاه‌های برتر جهان سال ۲۰۱۹
  • دانشکده مدیریت این دانشگاه در چین رتبه اول را دارد
  • دانشکده‌های مهندسی در رشته‌های قدرت و الکترونیک در چین رتبه دوم را از آن خودکرده‌اند
  • کسب ۷۸ جایزه برای تدریس برتر در سطح ملی کشور چین
  • کسب ۲۷ بار مقام اولی و جایزه توسط ۲۷ نفر از دانشجویان مقطع دکتری این دانشگاه در ۱۰۰ مقاله برتر دکترای چین، همچنین نامزدی ۴۶ نفر دیگر نیز برای اخذ این جایزه

مهاجرت تحصیلی به چین

برنامه ‌های آموزش بین ‌المللی دانشگاه شیان جیائوتونگ چین برای تحصیل در چین

برنامه‌های آموزش بین‌المللی دانشگاه شیان جیائوتونگ چین در سال ۱۹۹۵ راه‌اندازی شد و این دانشگاه جزو اولین برگزارکننده‌های برنامه دوره‌های آموزشی به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین‌المللی در چین محسوب می‌شود. در سال ۲۰۰۰ دوره‌های آموزشی کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی نیز به برنامه‌های این دانشگاه افزوده شد. دانشگاه شیان تا کنون بیش از ۲۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی پزشکی از ۶۳ کشور جهان را پرورش داده است و یکی از برترین مراکز آموزش عالی بین‌المللی در چین به شمار می‌رود.

همچنین در حال حاضر این دانشگاه مجری برگزاری ۶۲ دوره کارشناسی ارشد و ۷ دوره کارشناسی ارائه شده در ۱۲ مدرسه آموزش عالی دانشگاه به زبان انگلیسی است. هم اکنون حدود ۲۴۰۰ دانشجوی بین‌المللی از ۱۳۲ کشور جهان نظیر آمریکا، پاکستان، فرانسه، ترکیه، ایتالیا، روسیه، ایران، قزاقستان، نپال، هند، تایلند و کره جنوبی در دانشگاه شیان جیائوتونگ چین مشغول تحصیل هستند که تقریباً بیش از ۴۰۰ دانشجو از انواع بورسیه و کمک‌هزینه‌های دولت چین بهره‌مند می‌شوند.

لازم به ذکر است که دانشگاه شیان چین دارای دو مؤسسه کنفوسیوس است. اولین مؤسسه در سال ۲۰۰۷ با همکاری دانشگاه نبراسکا آمریکا و دومین مؤسسه در سال ۲۰۰۹ با همکاری دانشگاه لیورپول راه‌اندازی شد. این دو مؤسسه به آموزش فرهنگ و زبان چینی با همکاری دو دانشگاه و دپارتمان‌های مربوطه می‌پردازند و تا کنون بیش از ۱۰.۰۰۰ دانشجوی خارجی را آموزش داده‌اند.

رشته ‌های دانشگاه شیان چین

دانشگاه شیان جیائوتونگ چین برنامه‌های آموزشی در ۱۰ موضوع مختلف علمی شامل علوم پزشکی، اقتصاد، مدیریت و فلسفه، حقوق و هنر را برای تحصیل در چین ارائه می‌کند. همچنین دارای ۲۶ مدرسه آموزش عالی، ۸ کالج در مقطع کارشناسی و ۱۲ بیمارستان آموزشی است.

از جمله رشته‌ها و برنامه‌های آموزشی ارائه شده در این دانشگاه در مقطع کارشناسی می‌توان به ریاضیات، ریاضیات کاربردی، تجارت و اقتصاد بین‌المللی، مالی، اتوماسیون، زبان ژاپنی، طراحی صنعتی، علوم مواد و مهندسی، تجارت الکترونیک، مهندسی هسته‌ای، مهندسی مکانیک، حسابداری، مهندسی بیومدیکال، مهندسی زیستی، اتوماسیون و سیستم‌های قدرت و انرژی، مهندسی مکانیک و اتوماسیون، مهندسی و علوم مدیریت، پزشکی بالینی، مهندسی الکترونیک و اتوماسیون، علوم محاسباتی و مهندسی اطلاعات اشاره کرد.

در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه شیان جیائوتونگ چین دوره‌هایی مانند مهندسی مکانیک، مهندسی برق قدرت، مدیریت انرژی، تکنولوژی و علوم هسته‌ای، مهندسی الکترونیک، تکنولوژی و علوم الکترونیک، مهندسی ارتباطات و اطلاعات، مهندسی و علوم کنترل، تکنولوژی و علوم کامپیوتر، مهندسی و علوم مدیریت، تکنولوژی و علوم مواد، حقوق کسب‌وکارهای بین‌المللی، ریاضیات، آمار، فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، مهندسی نرم‌افزار، مهندسی بیومدیکال، مهندسی عمران، معماری، برنامه‌ریزی شهری، مهندسی و علوم محیط‌زیست، مهندسی شیمی، اقتصاد نظری، اقتصاد کاربردی، کسب‌وکار اجرایی، آموزش، حسابداری، جامعه‌شناسی، فلسفه، روزنامه‌نگاری، زبان و ادبیات زبان‌های خارجی  ارائه می‌شود.

دوره‌های دکترا دانشگاه شیان جیائوتونگ هم در رشته‌هایی از جمله مهندسی مکانیک، تکنولوژی و علوم مواد، مهندسی قدرت، تکنولوژی و علوم هسته‌ای، مهندسی برق، مهندسی ارتباطات و اطلاعات، ریاضیات، مکانیک، تکنولوژی و علوم کامپیوتر، فیزیک، مهندسی نرم‌افزار، نوروبیولوژی، سیتو بیولوژی، بیوفیزیک، بیوشیمی و زیست‌شناسی مولکولی، تکنولوژی و علوم شیمیایی، اقتصاد کاربردی، آمار، مهندسی و علوم مدیریت، کسب‌وکار اجرایی و فلسفه برگزار می‌شود.

تحصیل پزشکی در دانشگاه شیان چین

تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه شیان چین

مدرسه پزشکی دانشگاه شیان جیائوتونگ چین در سال ۱۹۳۷ با نام مدرسه پزشکی دانشگاه ملی پکینگ تأسیس شد. این مدرسه در سال ۱۹۸۵ به مدرسه پزشکی شیان تغییر نام داد و در سال ۲۰۰۰ میلادی به دانشگاه ملحق شد. در واقع مدرسه پزشکی تنها مدرسه وابسته به وزارت بهداشت در منطقه شمال غرب چین است. همچنین باید گفت که این مدرسه تا کنون بیش از ۴۰.۰۰۰ فارغ‌التحصیل پزشکی داشته است.

لازم به ذکر است این مدرسه دارای ۲۸ دپارتمان (شامل ۱۸ دپارتمان بالینی)، ۳ بیمارستان آموزشی شامل بیمارستان اول دانشگاه، بیمارستان دوم دانشگاه شیان و بیمارستان دندان‌پزشکی، ۶ مرکز مشتمل بر مرکز پزشکی بیولوژیکی، مرکز پزشکی از راه دور، مرکز اطلاعات پزشکی، مرکز پزشکی کل، مرکز آزمایشگاهی حیوانات و مرکز آموزش و تست پزشکی، تعداد ۲۷ مدرسه عالی، 1 آزمایشگاه وزارت آموزش، ۲ آزمایشگاه وزارت بهداشت و ۳ آزمایشگاه ایالتی است. مدرسه پزشکی این دانشگاه برای تحصیل در چین دارای ۲ ایستگاه تحقیقاتی برای دانشجویان دکترا، پزشکی پایه و پزشکی بالینی است.

دانشگاه شیان جیائوتونگ چین دوره‌های پزشکی را به زبان چینی و انگلیسی برگزار می‌کند. دانشجویان خارجی با مهاجرت تحصیلی به چین جهت تحصیل در رشته پزشکی لازم است به یکی از زبان‌های انگلیسی و یا چینی تسلط داشته باشند. در واقع این دانشگاه جزو دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت و علوم ایران بوده؛ لذا مدارک صادره از این دانشگاه در ایران مورد ارزشیابی و تأیید قرار می‌گیرد. متقاضیان ایرانی که قصد تحصیل رشته پزشکی در این دانشگاه را دارند می‌توانند بعد از اتمام دوره تحصیل پزشکی عمومی وارد بازار کار ایران شوند و یا در دانشگاه‌های ایران ادامه تحصیل دهند.

تحصیل رشته دندانپزشکی در دانشگاه شیان چین

متقاضیان تحصیل در دانشگاه شیان جیائوتونگ چین در رشته دندانپزشکی می‌توانند در دوره‌های دندانپزشکی حرفه‌ای به زبان انگلیسی شرکت کنند. همچنین در این دوره دانشجویان با انواع روش‌های تدریس نوین و باکیفیت بالای بین‌المللی با انواع شیوه‌های درمانی و بهداشت دهان و دندان آشنا می‌شوند. لازم به ذکر است که این دانشگاه دارای یک بیمارستان دندانپزشکی تخصصی برای تحصیل در چین است که دانشجویان انواع دوره‌های کارآموزی را در آن آموزش می‌بینند.

بهره‌گیری از اساتید برتر و معتبر رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی کشور چین که بعضی از آن‌ها عضو آکادمی علوم چین هستند از دیگر مزیت‌های تحصیل دندانپزشکی در چین است. دانشجویان در طول مدت تحصیل با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و تکنولوژی لیزر، استفاده از روش‌های درمانی لیزری دهان و دندان را فراگرفته و تجربه خوبی نیز به دست می‌آورند. دانشجویان ایرانی بعد از اتمام دوره تحصیل می‌توانند در دانشگاه شیان جیائوتونگ ادامه تحصیل داده و یا پذیرش سایر دانشگاه‌های تراز اول جهان را به دست آورند.

همچنین امکان ورود به بازار کار ایران و یا ادامه تحصیل در دانشگاه‌های داخل ایران برای فارغ‌التحصیلان وجود دارد. از جمله برنامه‌های درسی دوره دندانپزشکی می‌توان به دندانپزشکی مورفولوژی، بافت‌شناسی دهان و دندان، آسیب‌شناسی دهان، اندودنتیکس، پریودنتولوژی، ایمپلنت دهان و دندان، ارتودنسی، جراحی فک و صورت، پروتز ثابت و متحرک، مواد دندانی، دندانپزشکی جامعه‌نگر و بسیاری دروس تخصصی دیگر اشاره کرد. دانشکده‌های دانشگاه شیان جیائوتونگ چین با در اختیار داشتن امکانات گسترده و وسایل و تجهیزات مدرن دندانپزشکی، دانشجویانی حرفه‌ای و باتجربه تربیت و به جامعه معرفی می‌کند.

زبان تحصیل در دانشگاه شیان چین

دانشگاه شیان جیائوتونگ چین؛ زبان تحصیل

دانشگاه شیان جیائوتونگ چین تحصیل در تمامی مقاطع و رشته‌ها را برای دانشجویان بین‌المللی در دو زبان انگلیسی و چینی فراهم کرده است. متقاضیان لازم است در حین ثبت نام مدرک آیلتس با حداقل نمره ۶ یا تافل با حداقل نمره ۷۹ را جهت تحصیل به زبان انگلیسی و مدرک آزمون زبان چینی (HSK) با حداقل نمره ۵ برای تحصیل به زبان چینی را ارائه کنند. لازم به ذکر است دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان چینی را دارند؛ ولی مهارت و تخصص لازم در این زبان را ندارند می‌توانند قبل از شروع تحصیل به مدت یک سال دوره‌های آموزش زبان چینی را بگذرانند و بعد از آن مشغول به تحصیل در این دانشگاه شوند.

همچنین در کالج زبان و ادبیات خارجی این دانشگاه انواع زبان‌های خارجی مثل انگلیسی، ژاپنی، فرانسوی و رشته‌هایی مانند زبان و ادبیات ژاپنی، زبان و ادبیات فرانسوی، زبان و ادبیات انگلیسی به علاقه‌مندان به تحصیل در چین در رشته‌های زبان و ادبیات ارائه می‌شود.

بورسیه‌های تحصیلی در دانشگاه شیان جیائوتونگ چین

یکی از اهداف اصلی وزارت آموزش‌وپرورش کشور چین جذب تعداد بیشتری از دانشجویان بین‌المللی به این کشور برای تحصیل در چین است. به‌این‌علت هم دولت و هم دانشگاه‌ها سالانه در حال افزایش خدمات و کمک‌هزینه‌های تحصیلی و بورسیه‌های تحصیلی به متقاضیان بین‌المللی جهت جذب آنان به تحصیل در این کشور هستند. دانشگاه شیان جیائوتونگ چین هم یکی از مراکزی است که در این زمینه بورسیه‌های تحصیلی خوبی را برای دانشجویان خود فراهم نموده است.

بورسیه تحصیلی در این دانشگاه برای تمام رشته‌های مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و زبان چینی فراهم است. هم اکنون بیش از 4 هزار دانشجو در این دانشگاه در تمامی مقاطع با استفاده از بورسیه تحصیلی در حال تدریس هستند. سالانه 100 بورسیه دولتی چین جدای از بورسیه‌هایی که خود دانشگاه به متقاضیان ارائه می‌کند به دانشجویان خواهان تحصیل در این دانشگاه ارائه می‌شود که مقطع ارشد و دکتری را شامل می‌شود و مقطع لیسانس را در بر نمی‌گیرد.

بورسیه اختصاص گرفته توسط دانشگاه شیان جیائوتونگ چین به این صورت است که کل هزینه شهریه دانشگاه به انضمام هزینه خوابگاه را شامل می‌شود؛ اما بورسیه دولتی علاوه بر این موارد حقوق ماهانه 300 تا 600 دلاری را برای دانشجویان را نیز شامل می‌شود. نکته قابل‌توجه این است که تسلط به زبان چینی تأثیر بسیار زیادی بر اخذ بورسیه برای تحصیل در چین و مهاجرت تحصیلی به چین دارد.

خوابگاه‌های دانشگاه شیان چین

خوابگاه ‌های دانشگاه شیان جیائوتونگ چین

از سال ۲۰۱۸ سالانه بیش از ۲۸۰۰ دانشجوی بین‌المللی از بیش از ۱۳۶ کشور جهان در دانشگاه شیان جیائوتونگ چین به تحصیل می‌پردازند. این تعداد دانشجوی خارجی نشان از این است که علاوه بر تحصیلات و استادان باکیفیت در این دانشگاه این مرکز تحصیلی امکانات خوبی نیز در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. ذکر این نکته اساسی است که دانشجویان خارجی که تمایل به سکونت در خوابگاه‌های این دانشگاه را دارند لازم است در ابتدای ورود به خوابگاه مبلغ ۱۰۰۰ یوان یا ۱۴۰ دلار را به‌عنوان ودیعه به خوابگاه پرداخت کنند.

این مبلغ در زمان ثبت نام اخذ و در انتهای تحصیل و تسویه‌حساب به دانشجویان برگشت داده می‌شود. دانشجویان بین‌المللی در این دانشگاه در دو پردیس خوابگاهی شینگ کینک و یانتا اقامت دارند.

شهریه رشته‌های مختلف دانشگاه شیان چین

شهریه تحصیل متقاضیان در دانشگاه شیان جیائوتونگ چین بر اساس نوع رشته و مقطع تحصیلی آنان متفاوت است. مبلغ شهریه در این دانشگاه تنها به یوان (واحد پول کشور چین) دریافت می‌شود و دانشجویان لازم است به شماره‌حساب معرفی شده از سوی دانشگاه مبلغ اعلام شده برای تحصیل در چین را واریز و رسید آن را به دانشگاه ارائه کنند. به‌طورکلی جهت مقطع کارشناسی شهریه تحصیل ما بین ۳۰ تا ۵۰ هزار یوان در سال، مقطع کارشناسی ارشد ۴۰ تا ۵۰ هزار یوان در سال و در مقطع دکترا حدود ۳۵ تا ۵۰ هزار یوان در سال است. همچنین هزینه تحصیل پزشکی ۴۰ هزار یوان در سال و هزینه تحصیل دندان‌پزشکی ۵۰ هزار یوان در سال است.

لازم به ذکر است که دانشجویان باید به‌موقع در زمان‌های اعلامی از سمت دانشگاه برای ثبت نام اقدام کنند. درصورتی‌که به مدت ۲ هفته بیشتر با تأخیر جهت ثبت نام اقدام کنند دانشگاه قبولی و پذیرش آنان را باطل می‌کند. علاوه بر شهریه دانشگاه شیان جیائوتونگ چین هزینه های دیگری هم مانند هزینه حمل‌ونقل، هزینه خورد و خوراک و پوشاک، هزینه مسکن در صورت عدم استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی، هزینه خرید کتاب و غیره مواردی هستند که متقاضیان باید از قبل اطلاعات و تحقیقات لازم را در جهت اطلاع از آنان کسب کنند.

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه شیان چین

هزینه ‌های تحصیل در دانشگاه شیان چین

دانشگاه شیان جیائوتونگ چین دارای چندین مجتمع خوابگاهی است که دانشجویان بین‌المللی در آن سکونت دارند. همان‌طور که بیان شد دو نوع خوابگاه در دانشگاه وجود دارد که شامل اتاق تک‌نفره و دونفره می‌شود. تمام ساختمان‌ها مجهز به لوازم‌خانگی الکتریکی، اتاق مطالعه، آشپزخانه و خشک‌شویی هستند. خوابگاه‌ها نیز در نزدیکی کتابخانه، زمین‌های ورزشی، ساختمان‌های آموزشی و زمین‌های بازی قرار دارند. لازم به ذکر است که در مجاورت خوابگاه‌ها انواع رستوران‌ها و ایستگاه‌های اتوبوس وجود داشته که نیاز دانشجویان خارجی به رفت‌وآمد و دسترسی به انواع غذاهای چینی و بین‌المللی را امکان‌پذیر می‌کند.

علاوه بر این موارد سایت شینگ‌کینگ دانشگاه شیان چین دارای سه مجتمع خوابگاهی به نام‌های هفت غربی، هشت غربی و سیزده غربی است. به‌خاطر داشته باشید که خوابگاه‌های هفت و هشت غربی در نزدیکی سایت شینگ‌کینگ قرار دارند. در این سه مجتمع اتاق‌های تک‌نفره با حمام مستقل برای هر اتاق به‌صورت مجزا وجود دارد. هر طبقه دارای آشپزخانه و اتاق ورزش جداگانه است. همچنین تعدادی اتاق دونفره نیز در این مجتمع‌ها وجود دارد.

هزینه تحصیل در چین و در دانشگاه شیان جیائوتونگ چین بسته به نوع رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است. کلیه هزینه‌ها به یوان دریافت می‌شود و دانشجویان باید به شماره‌حساب معرفی شده از سوی دانشگاه مبلغ شهریه تحصیل خود را واریز کنند و رسید پرداخت آن را به دانشگاه ارائه کنند. به‌طورکلی جهت تحصیل در چین و در مقطع کارشناسی شهریه تحصیل مابین ۳۰ تا ۵۰ هزار یوان در سال، مقطع کارشناسی ارشد ۴۰ تا ۵۰ هزار یوان در سال و در مقطع دکترا حدود ۳۵ تا ۵۰ هزار یوان در سال است. همچنین لازم به ذکر است که ترم زمستان در ماه سپتامبر شروع شده و ترم بهار در ماه مارس آغاز می‌شود.

جمع‌بندی

همان‌طور که بیان شد دانشگاه شیان جیائوتونگ چین یک دانشگاه برتر در کشور چین و در سطح بین‌المللی بوده و دارای اعتبار ویژه‌ای است. در این دانشگاه انواع پروژه‌های تحقیقاتی برای تحصیل در چین انجام می‌شود. لازم به ذکر است که دانشگاه شیان جیائوتونگ عضو دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت و علوم ایران است. پس باید گفت که کلیه مدارک صادره از این دانشگاه در رشته‌های پزشکی، فنی مهندسی، علوم پایه و علوم‌انسانی در ایران مورد قبول است. درصورتی‌که قصد مهاجرت تحصیلی به چین را دارید می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ارسال فرم مشاوره رایگان با کارشناسان و مشاوران ما در علم ویرا در ارتباط باشید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برچسب ها
این یک بنر است!

نظرات کاربران

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی
با ما در تماس باشید!
آدرس ما:
تهران: نلسون ماندلا (جردن)- کوچه مروارید- پلاک۸- واحد 403
اردبیل: خیابان حافظ – روبروی پارک حافظ – ساختمان امید طبقه دوم
تبریز: بلوار استاد شهریار(چایکنار) – جنب بهزیستی ساختمان۲۲-طبقه اول
مشاهده فهرست

اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های خصوصی و دولتی چین، ترکیه و روسیه