معرفی دانشگاه سماشکو برای مهاجرت تحصیلی رایگان

دانشگاه سماشکو

دانشگاه سماشکو یک دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی در مسکو، روسیه است. امروزه نام این دانشگاه به موسسه دندانپزشکی مسکو یا دانشگاه یوداکیموف تغییر یافته است. دانشگاه سماشکو مسکو در سال 1922 تاسیس شد، باید بدانید که این دانشگاه اصلی ترین موسسه آموزش عالی در زمینه دندانپزشکی و مرکز فعال انجام تحقیقات و مطالعات علمی در زمینه دندانپزشکی در روسیه است.

لازم به ذکر است که دانشگاه سماشکو دارای دانشکده هایی برای دانشجویان بین المللی است و هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی برای تحصیل در رشته های مرتبط دندانپزشکی به این دانشگاه مراجعه می کنند. دانشجویان ایرانی نیز در دانشگاه سماشکو روسیه تحصیل می کنند، این دانشگاه تاکنون دانشجویان ایرانی زیادی را تربیت کرده است.

دانشگاه سماشکو دارای دو دانشگاه بزرگ پزشکی و دندانپزشکی است و برنامه هایی را برای دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی ارائه می دهد. شایان ذکر است که این دانشگاه یکی از جامع ترین دانشگاه های پزشکی اروپای شرقی است.

شایان ذکر است بسیاری از خدمات ارائه شده توسط این دانشگاه در خدمت نظام پزشکی روسیه انجام می شود. با توجه به این که این دانشگاه بیش از 90 سال در زمینه آموزش پزشکی و دندانپزشکی فعالیت دارد، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های روسیه در زمینه پزشکی و دندانپزشکی است.

تحصیل در این دانشگاه می تواند تجربه بسیار خوبی باشد و در های موفقیت را برای شما باز کند. زیرا اکثر دانشجویانی که از این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند، دانشجویانی با استعداد، ممتاز و در حرفه خود بسیار موفق هستند.

در این مقاله به معرفی دانشگاه ساماشکو، رشته های تحصیلی ارائه شده در آن، مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه و ادامه تحصیل در آن و همچنین مزیت های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه می پردازیم. اگر قصد مهاجرت به روسیه و تحصیل در دانشگاه در رشته دندانپزشکی یا پزشکی را دارید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را از دست ندهید.

معرفی دانشگاه سماشکو روسیه

لازم به ذکر است که دانشگاه سماشکو روسیه، دانشگاه دولتی پزشکی و دندانپزشکی این کشور است که در شهر مسکو قرار دارد. یکی از اهداف اصلی این دانشگاه ترویج علم دندانپزشکی و بررسی مسائل علمی مرتبط با دندانپزشکی و انجام تحقیقات در این زمینه بوده است. لازم به ذکر است که دانشگاه سماشکو امروزه یکی از بزرگ ترین مراکز آموزش علمی برای تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در روسیه است. کارکنان این دانشگاه روسیه متشکل از بیش از 3000 متخصص، 1269 استاد، 126 دکتر و 729 کاندیدای علوم هستند.

این دانشگاه بیش از 7000 دانشجو دارد. لازم به ذکر است که دانشگاه سماشکو روسیه سالانه 60 پزشک و 50 استاد را تربیت کرده و آن ها را برای ورود به دنیای پزشکی آماده می کند. دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می کنند، علاوه بر کلاس های تئوری، به تدریس بالینی نیز می پردازند.

این دانشگاه دارای یک بیمارستان بالینی است که دانشجویان می توانند آن چه را که در پزشکی آموخته اند به کار گیرند و آزمایش کنند و برای دنیای پزشکی آماده شوند. این در حالی است که شهروندان روسیه می توانند از خدمات درمانی و پزشکی ارائه شده در این بیمارستان ها بهره مند شوند. دانشگاه سماشکو در رتبه 5110 در سراسر جهان قرار دارد. این دانشگاه در بین دانشگاه های روسیه رتبه 255 را دارد.

موضوعات اصلی تدریس شده در این دانشگاه مربوط به دندانپزشکی و پزشکی است، اما در این دانشگاه دانشکده های دیگری نیز وجود دارد. دانشکده های دانشگاه روسیه سوماشکو شامل دانشکده پزشکی عمومی، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده روانشناسی بالینی، دانشکده اقتصاد، دانشکده دانشجویان بین المللی، دانشکده کمک و دانشکده تحصیلات تکمیلی است. شایان ذکر است که این دانشگاه روسی از کیفیت تدریس برخوردار بوده و علاوه بر سطح بالا تر، زیر ساخت های خوبی را برای دانشجویان فراهم می کند.

این دانشگاه طرفداران زیادی از متقاضیان برای ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی دارد و رقابت برای ورود به این دانشگاه بسیار زیاد است.

رنکینگ جهانی دانشگاه سماشکو مسکو

 

دانشگاه سماشکو

 

رتبه بندی دانشگاه تایمز سماشکو در سال 2019 بیش از 1000 در سراسر جهان است، اما باید در نظر داشته باشید که دانشگاه سماشکو در زمینه دندانپزشکی رتبه بسیار بهتری دارد. برای مشاهده جایگاه جهانی این دانشگاه می توانید رتبه های جهانی و کشوری دانشگاه سماشکو را مستقیما در صفحات معتبر شانگهای یا KUS مشاهده کنید.

رشته های موجود در دانشگاه سماشکو روسیه

 

رشته های موجود در دانشگاه سماشکو روسیه

 

رشته‌های ارائه شده در مقطع تخصص و دکترا عبارت هستند:

 • زنان و زایمان
 • آناتومی
 • بیوشیمی
 • بیماری‌ های گوش و حلق و بینی
 • تخصص داخلی
 • بیماری‌ های چشم
 • بیماری‌ های عفونی
 • تاریخچه‌ علوم و صنعت
 • پوست و بیماری ‌های مقاربتی
 • اقتصاد و مدیریت اقتصاد
 • غدد
 • قلب و عروق
 • اطفال
 • بیماری‌ های عصبی
 • آنکولوژی
 • فیزیولوژی و پاتولوژی
 • روانپزشکی
 • رادیولوژی و رادیوتراپی
 • پزشکی قانونی
 • فارماکولوژی
 • فارماکولوژی بالینی
 • جراحی
 • جراحی مغز و اعصاب
 • سلامت عمومی و بهداشت
 • جراحی
 • اطفال
 • بیهوشی و احیاء
 • جراحی قلب و عروق
 • روانشناسی عمومی
 • روانشناسی شخصیت
 • تاریخ روانشناسی

اخذ پذیرش در دانشگاه سماشکو

تحصیل در روسیه و پذیرش در دانشگاه های معتبر روسیه می تواند مزایای زیادی داشته باشد. روسیه دانشگاه های خوب و معتبری دارد. بسیاری از دانشجویان بین المللی در هر سال تحصیلی در دانشگاه های روسیه پذیرش می شوند.

پذیرش و تحصیل در یکی از دانشگاه های معتبر روسیه می تواند راه را برای موفقیت شما در تحصیل هموار کند. همچنین پس از فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر بین المللی می توانید به راحتی وارد بازار کار شوید و دانش و تجربیات علمی خود را در عمل به کار بگیرید. داشتن مدرک از دانشگاه های معتبر به شما کمک می کند در آینده شغل مناسبی پیدا کنید و درآمد خوبی کسب کنید.

دانشگاه سماشکو

 

برای پذیرش در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه سماشکو باید در آزمون های روسی، شیمی و زیست شناسی در این دانشگاه شرکت کنید. با توجه به ظرفیت بالای این دانشگاه برای پذیرش دانشجوی خارجی که در سال 2020 این ظرفیت بیش از 1000 نفر شامل 500 نفر در رشته دندانپزشکی و 500 نفر در رشته پزشکی است، با توجه به بالا بودن ظرفیت پذیرش می توانید با داشتن دانش در رشته مورد  نظر پذیرش خود را از این دانشگاه بگیرید.

مدارک لازم اخذ پذیرش دانشگاه سماشکو روسیه

در صورت تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه روسیه ساماشکو باید فرم هایی را پر کرده و مدارک لازم را تهیه کنید.

نحوه ثبت نام در دانشگاه های روسیه بدین صورت است که ابتدا باید تمامی مدارک تحصیلی و هویت شما به زبان روسی ترجمه و تایید شود و پس از ثبت نام برای شما دعوتنامه ارسال می شود. با فاکتور خود به سفارت روسیه در ایران می روید و ویزای تحصیلی می گیرید.

دوره‌های پادفک دانشگاه سماشکو روسیه

همان طور که گفته شد اکثر رشته های تحصیلی در این دانشگاه و سایر دانشگاه های روسیه به زبان روسی ارائه می شود. به همین دلیل اکثر دانشگاه های روسیه برای کسب دانش کافی از زبان روسی، علاوه بر گذراندن دوره های پیش نیاز ورود به دانشگاه، دوره هایی را ارائه می دهند که دانشجویان خارجی می توانند در این دوره ها شرکت کنند.

داوطلبان خارجی که به زبان روسی صحبت نمی کنند و مایل به ادامه تحصیل در برنامه های ارائه شده به زبان روسی هستند باید در این دوره ها شرکت کنند. لازم به ذکر است که دانشجویان بین المللی باید در این دوره ها شرکت کنند. در روسیه این دوره های آمادگی به دوره های پادفک معروف هستند

 

دوره‌های پادفک دانشگاه سماشکو روسیه

 

طول دوره ها و مواد درسی ارائه شده در این دوره ها بسته به رشته و مقطع دانشجو و دانشگاه مورد نظر متفاوت خواهد بود. متقاضیان پزشکی ملزم به گذراندن دوره پادکف Pre-medical هستند. متقاضیان خارجی دوره های مهندسی دانشگاه به زبان روسی نیز ملزم به گذراندن دوره پادکف Pre-engineering هستند. دوره پودافک معمولا 10-6 ماه طول می کشد. میانگین مدت کلاس پادفک 9 ماه است.

سیستم آموزشی این دوره ها به گونه ای است که در ماه های اول زبان روسی به دانشجویان خارجی آموزش داده می شود. پس از چند ماه دروس پایه مانند فیزیک، ریاضی، شیمی و .. به زبان روسی شروع می شود تا دانش آموزان با کلمات و عبارات تخصصی آشنا شوند.

پس از اتمام این دوره و گذراندن آن، دانشجویان باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنند. هزینه شرکت در این دوره ها بسته به طول دوره، دانشگاه و رشته تحصیلی می تواند متفاوت باشد.

به طور کلی می توان گفت میانگین حضور در این دوره ها در دانشگاه های مختلف روسیه از 1500 دلار تا 5000 دلار متغیر است. شهریه دوره پادفک در دانشگاه سماشکو 2700 تا 4500 دلار است. دوره ثبت نام برای این دوره معمولا از اواسط آوریل، یعنی فروردین آغاز می شود و تا اوایل آگوست، یعنی مرداد ادامه می یابد.

توصیه می کنیم در روز اول ثبت نام کنید. زیرا ممکن است داوطلبان زیادی در این دوره ها شرکت کنند و دانشگاه با تکمیل ثبت نام قبل از تاریخ مقرر، دوره ثبت نام را به پایان برساند.

زبان تدریس در دانشگاه سماشکو

دروس دانشگاهی و اصلی هر دو به زبان روسی ارائه می شوند. دوره ها به زبان روسی برای دانشجویان بین المللی ارائه می شود.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۴ رای

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پر بازدیدها