دانشگاه مدیپول استانبول
توسط تیم علم ویرا
3 بهمن 1

دانشگاه مدیپول استانبول | رشته ها، رنکینگ، خوابگاه و شرایط پذیرش 2024

دانشگاه مدیپول استانبول در سال 2009 تأسیس شد و پذیرش دانشجویان خود را در سال 2010 آغاز نمود. لازم است بدانید که این دانشگاه خصوصی دارای کلاس‌ها و آزمایشگاه‌های مدرن و 3 پردیس است. همچنین این دانشگاه دارای 12 دانشکده و تقریباً 37 هزار دانشجو است. دانشگاه مدیپول که به‌سرعت توسعه‌یافته، یکی از برترین دانشگاه‌ها برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه است.

این دانشگاه علاوه بر فرصت‌های آموزشی، خوابگاه‌های دانشجویی، زمین‌های ورزشی و آزمایشگاه‌های تحقیقاتی با مجتمع بیمارستانی مگا مدیپول که از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری‌های مراقبت‌های بهداشتی خصوصی ترکیه است، همکاری دارد و درواقع این بیمارستان به‌عنوان بیمارستان دانشگاه فعالیت دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه دانشگاه مدیپول تا انتهای این مقاله از علم ویرا همراه ما باشید.

 

معرفی کامل دانشگاه مدیپول استانبول

همان‌طور که می‌دانید دانشگاه مدیپول استانبول یک دانشگاه خصوصی در استانبول ترکیه است. در واقع این دانشگاه توسط بنیاد تحقیقات و بهداشت آموزش‌وپرورش ترکیه در سال 2009 تأسیس شد و بنیان‌گذار این دانشگاه فخرالدین کوجا است که وزیر بهداشت فعلی ترکیه است. این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در ترکیه است که جوایز مختلفی در طول چند سال فعالیت خود کسب نموده است. دانشگاه مدیپول دارای 71 رشته کارشناسی در 13 دانشکده است که 24 مورد از این رشته‌ها به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.

لازم است بدانید که فعالیت‌های آموزشی در پردیس‌های Halic و Kavacik دو پردیس اصلی دانشگاه مدیپول انجام می‌شود. همچنین این دانشگاه صاحب یکی از بهترین و بزرگ‌ترین بیمارستان‌های خصوصی ترکیه است. این بیمارستان دارای اهداف آموزشی برای کلیه بخش‌های پزشکی دانشگاه است. لازم به ذکر است که دانشکده‌های پزشکی و دندانپزشکی در پردیس هالیچ و سایر دانشکده‌ها و مدارس حرفه‌ای در پردیس کاواچیک دانشگاه واقع شده‌اند.

در واقع باید گفت که دانشگاه مدیپوا استانبول شایستگی یکی از بهترین گروه‌های آموزشی کشور را دارد. همچنین همه معلمان و محققان این دانشگاه دارای سوابق تحصیلی و شهرت بالایی هستند و به‌طورکلی یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه است. 1300 پرسنل علمی بسیار ماهر و تحصیل‌کرده در بخش‌های مختلف دانشگاه مدیپول مشغول به کار هستند.

رنکینگ دانشگاه مدیپول استانبول در سال 2024

رنکینگ و رتبه دانشگاه مدیپول استانبول در سال 2024

به‌طورکلی می‌توان گفت که دانشگاه مدیپول یک دانشگاه جوان اما بسیار معتبر است. این دانشگاه توسط تمامی رتبه‌بندی‌های بین‌المللی رتبه‌بندی شده است و با طول عمر بسیار کوتاه خود رتبه‌های باورنکردنی را در همه رتبه‌بندی‌ها کسب نموده است. رتبه‌بندی آموزش عالی بارها دانشگاه مدیپول را در بین 1200 دانشگاه برتر جهان قرارداده است. همچنین مدیپول همیشه در بین 400 دانشگاه برتر جوان در سراسر جهان بوده است. دانشگاه مدیپول استانبول یکی از برترین دانشگاه‌های خصوصی برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه است. در رتبه‌بندی دانشگاه‌های اروپا و آسیای غربی 2024 این دانشگاه رتبه 58 را کسب کرده است.

مراحل ثبت نام در دانشگاه مدیپول

به‌طورکلی تمام دانشجویان و داوطلبان بین‌المللی که حق ثبت نام در دانشگاه مدیپول استانبول را دارند باید در ابتدای سال تحصیلی به همراه مدارک لازم جهت ثبت نام به‌صورت حضوری به دانشگاه مراجعه کنند. برای ثبت نام رسمی، اصل و فتوکپی مدارک زیر باید به بخش امور دانشجویان بین‌المللی دانشگاه تحویل داده شود.

 • دیپلم دبیرستان و ترجمه محضری آن به ترکی یا انگلیسی
 • اصل کارنامه دبیرستان (ترجمه محضری ریزنمرات به ترکی یا انگلیسی)
 • گواهی معادل‌سازی از اداره آموزش ملی
 • صفحه‌نمایش اطلاعات شناسایی در پاسپورت
 • کارت ویزای دانشجویی یا مدرک اقامت (الزامی است)
 • کپی نامه پذیرش نهایی (الزامی است)
 • عکس چهره (2 قطعه) (الزامی است)

مزایای تحصیل در دانشگاه مدیپول استانبول

مزایای تحصیل در دانشگاه مدیپول استانبول

همان‌طور که می‌دانید دانشگاه مدیپول یک دانشگاه خصوصی است که هم پای دانشگاه‌های دولتی در حال پیشرفت و پژوهش است. دانشگاه مدیپول زیر نظر سازمان بهداشت و تحقیقات ترکیه است. طبق آمار گرفته شده به علت رتبه و رنکینگ بالا و سطح آموزش خیلی قوی در سال تحصیلی 2023 دانشگاه مدیپول در لیست دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت ایران قرار گرفت. لازم است بدانید که دانشگاه مدیپول در ترکیه دارای دو شعبه در دو شهر مهم استانبول و آنکارا ترکیه است که دانشگاه مدیپول استانبول قدمت بیشتری از دانشگاه مدیپول آنکارا دارد.

ناگفته نماند که در لیست دانشگاه های خصوص مورد تایید ایران قرار دارد. به همین ترتیب دانشجو می‌تواند هر کدام از دانشگاه‌ها را که بخواهد برای ادامه تحصیل و مهاجرت تحصیلی به ترکیه انتخاب کند. همچنین باید گفت که بیمارستان دانشگاه مدیپول استانبول بزرگ‌ترین بیمارستان خصوصی ترکیه است و دانشجویان می‌توانند آموزش عملی خود را در این بیمارستان به طور کامل بگذرانند و بعد از فارغ‌التحصیلی در همین بیمارستان استخدام شوند.

دانشجویان بین‌المللی رشته پزشکی دانشگاه مدیپول از طریق قراردادهای بین‌المللی دانشگاه می‌توانند پس از به پایان رساندن سال چهارم، دو سال آخر تحصیل (سال پنجم و ششم) را در دانشگاه هاروارد آمریکا ادامه دهند. یکی دیگر از مزایای مهاجرت تحصیلی به ترکیه و تحصیل در دانشگاه مدیپول استانبول موقعیت فوق‌العاده پردیس‌های آن است. پردیس‌های این دانشگاه در دو سمت استانبول و در دو بخش متفاوت واقع شده‌اند. این پردیس‌ها با موقعیت عالی و امکانات پیشرفته خود دانشجویان بسیاری را جذب می‌کنند. آن‌ها مجهز به بالاترین و مدرن‌ترین فناوری‌های تحقیقاتی و دانشگاهی هستند که همگی به‌خاطر آموزش بهتر دانشجویان است.

دانشگاه مدیپول استانبول؛ شرایط پذیرش

به‌طورکلی باید گفت که دانشگاه مدیپول در تمامی مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری پذیرش دانشجو انجام می‌دهد. در زیر به روش پذیرش در این دانشگاه اشاره شده است.

 • پذیرش با استفاده از نتیجه آزمون SAT (در صورت وجود): در حقیقت به دلیل این که زبان تحصیل در این دانشگاه برای تمامی رشته‌ها انگلیسی است، آزمون sat ترکیه مهم‌ترین آزمون برای ورود به این دانشگاه است؛ اما قبولی در این دانشگاه با اس ای تی شرایط خاص خودش را دارد و متقاضی باید نمره بالای 1500 از 1600 را کسب نماید. درصورتی‌که بتوانید نمره بالاتری را در آزمون SAT کسب کنید امکان این که در دانشگاه بورسیه شوید بسیار بالا می‌رود.
 • پذیرش بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیل: لازم است بدانید که دانشگاه مدیپول استانبول بدون آزمون است و متقاضی می‌تواند  بدون نیاز به نمره آزمون یوس یا آزمون sat و صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی دوره دبیرستان برای پذیرش از این دانشگاه و مهاجرت تحصیلی به ترکیه اقدام نماید.

مهاجرت تحصیلی به ترکیه

پردیس ‌های دانشگاه مدیپول استانبول

همان‌طور که بیان شد دانشگاه مدیپول یکی از برترین گزینه‌ها برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه است. این دانشگاه دارای چند پردیس مختلف است که در زیر به آن‌ها اشاره شده است.

پردیس  Kavacik: پردیس Kavacık اصلی‌ترین و بزرگ‌ترین پردیس دانشگاه مدیپول استانبول است که به دو پردیس جنوبی و پردیس شمالی تقسیم می‌شود و درست قبل از پل فاتح سلطان محمت در منطقه بیکوز سمت آسیایی استانبول واقع شده است. همچنین پردیس KAVACIK سالن‌های سخنرانی بزرگ، زمین تنیس و زمین‌های بسکتبال محیطی مناسب برای استراحت و تفریح دارد و با مجاورت در کنار جنگل‌های بیکوز منطقه‌ای چشم‌نواز را به وجود آورده است.

پردیس HALIC: پردیس هالیچ در منطقه سوریچی بخش اروپایی استانبول، مرکزی‌ترین نقطه استانبول واقع شده است. این پردیس دارای ساختمان مدرن، لابی بزرگ، سینما، تئاتر، موسیقی و 80 کلوپ دانشجویی است.

پردیس باگسیلار و پردیس Bagcilar دیگر پردیس‌های دانشگاه مدیپول استانبول است. پردیس Bagcilar شامل:

 • بیمارستان عمومی مدیپول
 • بیمارستان انکولوژی مدیپول
 • بیمارستان قلب و عروق مدیپول
 • بیمارستان دندانپزشکی مدیپول است.

دانشکده‌ های دانشگاه مدیپول استانبول

همان‌طور که بیان شد دانشگاه مدیپول استانبول یکی از برترین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه است که گزینه مناسبی برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه است. دانشکده‌های زیادی در این دانشگاه وجود دارد. لازم به ذکر است که هر کدام از این دانشکده‌ها رشته‌های مربوط به خودشان را ارائه می‌دهند. این دانشگاه دارای چند مدرسه تحصیلات تکمیلی است که مدارس زیر نظر دانشگاه مدیپول فعالیت می‌کنند. در ادامه به دانشکده‌های این دانشگاه اشاره شده است.

 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده تعلیم‌وتربیت
 • دانشکده ارتباطات
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم‌انسانی و اجتماعی
 • دانشکده مدیریت بازرگانی
 • دانشکده فنی و مهندسی و علوم طبیعی
 • دانشکده علوم بهداشت
 • دانشکده هنرهای زیبا، طراحی و معماری

تحصیل پزشکی در دانشگاه مدیپول استانبول

تحصیل پزشکی در دانشگاه مدیپول استانبول

برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه و تحصیل پزشکی در دانشگاه مدیپول داوطلبان بدون نیاز به شرکت در آزمون و صرفاً بر اساس رزومه تحصیلی مقطع قبلی می‌توانند در این رشته پذیرش بگیرید. همان‌طور که می‌دانید رشته پزشکی در ترکیه 6 سال به طول می‌انجامد و پزشکی این دانشگاه در لیست دانشگاه های ترکیه موردتأیید وزارت بهداشت ایران است. به همین علت دانشجویان پس از تحصیل می‌توانند در بهترین بیمارستان‌های ایران مشغول به کار شوند و یا مجوز تأسیس مطب پزشکی را اخذ نمایند.

نکته‎ای که باید داوطلبان متقاضی تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه مدیپول استانبول به آن توجه کنند این است که ترجیحاً بایستی معدل کل سه سال دبیرستان آن‏ها بالای 16 باشد و سن زیر 25 سال را داشته باشند. دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشکده پزشکی به زبان انگلیسی دانشگاه مدیپول را دارند لازم است آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی دانشگاه را شرکت نمایند و بعد از دریافت نمره قابل‌قبول می‌توانند وارد دوره اصلی رشته پزشکی شوند.

درصورتی‌که دانشجو مدرک تافل زبان انگلیسی را از قبل دریافت نموده باشد نیازی به شرکت در این آزمون ندارد. همچنین باید گفت که دانشگاه مدیپول دارای اولین رتبه در سطح دانشگاه‌های ترکیه برای آموزش رشته پزشکی در سال 2022 است. یکی از مزایای تحصیل پزشکی در دانشگاه مدیپول استانبول این است که در بیمارستان‌های خود در سراسر استانبول که از بهترین و قدرتمندترین بیمارستان‌های ترکیه هستند آموزش‌های عملی قوی را برای دانشجویان خود در تمام تخصص‌های پزشکی ارائه می‌دهند. این دانشگاه دارای آزمایشگاه‌های تخصصی مجهز با دقیق‌ترین تجهیزات برای ارائه دوره‌های آموزشی پیشرفته است. همچنین این دانشگاه دارای شهرت بین‌المللی گسترده‌ای است.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه مدیپول استانبول

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه مدیپول استانبول

دانشگاه مدیپول یکی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه برای پزشکی است که برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه و تحصیل در رشته دندان‌پزشکی گزینه مناسبی است. در دانشگاه مدیپول داوطلبان مانند رشته پزشکی و بدون نیاز به شرکت در آزمون و صرفاً بر اساس رزومه تحصیلی مقطع قبلی، می‌توانند در این رشته پذیرش بگیرند. لازم است بدانید که رشته دندانپزشکی در ترکیه  5 سال به طول می‌انجامد و دندانپزشکی دانشگاه مدیپول مورد تأیید وزارت بهداشت ایران است. به همین علت دانشجویان بعد از تحصیل می‌توانند در بهترین بیمارستان‌های ایران مشغول به کار شوند و یا مجوز تأسیس مطب پزشکی را اخذ نمایند.

لازم به ذکر است که رشته دندانپزشکی در دانشگاه مدیپول استانبول به هر دو زبان ترکی (70درصد ترکی و 30 درصد انگلیسی) و صددرصد انگلیسی تدریس می‌شود. دانشجویانی که قصد تحصیل کامل به زبان انگلیسی را دارند باید آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی دانشگاه را شرکت نمایند و بعد از دریافت نمره قابل‌قبول می‌توانند وارد دوره اصلی رشته دندان‌پزشکی شوند. درصورتی‌که دانشجو مدرک تافل زبان انگلیسی را از قبل دریافت کرده باشد نیازی به شرکت در این آزمون را ندارد.

تبادل دانشجو در دانشگاه مدیپول

لازم است بدانید که دانشگاه مدیپول دارای سیستم تبادل دانشجو است. برنامه تبادل اراسموس که توسط اتحادیه اروپا حمایت می‌شود این امکان را فراهم می‌کند که دانشجویان و مدرسان قسمتی از تحصیل و کار  خود را در دانشگاه‌های اروپا به‌منظور کسب تجربه و افزایش کیفیت تحصیل خود سپری نمایند و از فرصت‌ها و امکانات هر دو دانشگاه بتوانند به نحو احسن استفاده کنند.

لازم است بدانید که دانشگاه مدیپول استانبول در سال 2012 در منشور برنامه Erasmus+ پذیرفته شد. در واقع از این سال تحصیلی 78 دانشگاه عضو توافقنامه هستند و هنوز توافقات دوجانبه ادامه دارد. توجه داشته باشید که ایتالیا، لهستان، رومانی، اسلواکی، جمهوری چک، سوئیس، اسلوونی، آلمان، پرتغال، دانمارک، مجارستان، لتونی، هلند، یونان، اسپانیا، فرانسه برخی از کشورهای عضو توافقنامه هستند.

هزینه تحصیل در دانشگاه مدیپول استانبول

هزینه تحصیل دانشگاه مدیپول استانبول 2024

به‌طورکلی باید گفت که دانشجویان دانشگاه مدیپول می‌توانند از مزیت یا خدمات اقساط پرداخت شهریه سال تحصیلی به‌جای پرداخت یکبار شهریه به دانشگاه استفاده نمایند. همچنین دانشگاه مدیپول به علت ارائه تخفیف‌ها و کمک‌های مالی زیاد به دانشجویان خود در سراسر جهان مشهور شده است. همان‌طور که می‌دانید شهریه یکی از موارد مهم در تصمیم‌گیری برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه و دیگر کشورها است. دانشگاه مدیپول استانبول با ارائه برنامه‌های تحصیلی متنوع و کیفیت آموزشی بالا یکی از مقاصد محبوب برای دانشجویان خارجی و داخلی محسوب می‌شود. در ادامه به هزینه دانشگاه مدیپول در هریک از رشته‌ها اشاره شده است.

 • هزینه تحصیل در پزشکی به زبان ترکی 43,000 دلار
 • هزینه تحصیل در پزشکی به زبان انگلیسی 30,000 دلار
 • هزینه تحصیل در دندانپزشکی ترکی 27,000 دلار
 • هزینه تحصیل در دندانپزشکی انگلیسی 34,000 دلار
 • هزینه داروسازی ترکی 14,000 دلار
 • هزینه داروسازی انگلیسی 22,000 دلار
 • هزینه پرستاری ترکی 7,000 دلار
 • هزینه پرستاری انگلیسی 7,500 دلار
 • هزینه فیزیوتراپی ترکی 6,500 دلار
 • هزینه فیزیوتراپی انگلیسی 9,500 دلار

مدارک لازم برای پذیرش دانشگاه مدیپول استانبول

پذیرش دانشگاه مدیپول بدون آزمون ورودی و صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو است. مدارک موردنیاز برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه و پذیرش مقطع کارشناسی دانشگاه مدیپول استانبول عبارت‌اند از:

 • پاسپورت
 • یک قطعه عکس
 • ریزنمرات سه سال (تک‌برگ)
 • اصل یا گواهی مدرک دیپلم (دانشجویان نظام قدیم مدرک پیش‌دانشگاهی و ریزنمرات آن الزامی است)
 • مدرک زبان انگلیسی تافل یا مدرک زبان ترکی تومر

مدارک موردنیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی‌ارشد دانشگاه مدیپول استانبول عبارت‌اند از:

 • پاسپورت
 • یک قطعه عکس
 • ریزنمرات سه سال دبیرستان
 • اصل مدرک دیپلم
 • ریزنمرات پیش‌دانشگاهی
 • اصل مدرک پیش‌دانشگاهی
 • ریزنمرات کارشناسی
 • اصل یا گواهی مدرک کارشناسی
 • مدرک زبان انگلیسی تافل یا مدرک زبان ترکی تومر

مدارک موردنیاز برای پذیرش مقطع دکترا دانشگاه مدیپول عبارت‌اند از:

 • پاسپورت
 • یک قطعه عکس
 • ریزنمرات پیش‌دانشگاهی
 • اصل مدرک پیش‌دانشگاهی
 • ریزنمرات کارشناسی
 • اصل یا گواهی مدرک کارشناسی
 • ریزنمرات ارشد
 • اصل یا گواهی مدرک ارشد
 • مدرک زبان انگلیسی تافل یا مدرک زبان ترکی تومر (داشتن مدرک الزامی است)
 • تز پایان‌نامه

خوابگاه دانشگاه مدیپول استانبول

خوابگاه دانشگاه مدیپول استانبول

لازم است بدانید که دانشگاه مدیپول در پردیس‌های خود خدمات خوابگاه را به‌تمامی دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌کند. همچنین این دانشگاه خوابگاه‌های دخترانه و پسرانه را به‌صورت جداگانه و با امنیت و سیستم مدیریتی بسیار قوی ایجاد کرده است. لازم به ذکر است که سراسر خوابگاه از داخل توسط دوربین‌های مداربسته چک می‌شوند. هر سال شما می‌توانید خوابگاه و اتاق سال بعد را به‌راحتی از طریق سایت دانشگاه مدیپول رزرو نمایید. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که پرداخت اقساط هزینه خوابگاه در دانشگاه مدیپول امکان‌پذیر است و در صورت پرداخت یکجا این هزینه 5% تخفیف در نظر گرفته می‌شود.

جمع‌بندی

همان‌طور که بیان شد دانشگاه مدیپول استانبول یکی از دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم در ترکیه است که فرصت‌های شگفت‌انگیزی را برای دانشجویان خارجی به ارمغان می‌آورد. در واقع باید گفت که این دانشگاه یک گزینه عالی برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه است که با برنامه‌های تحصیلی متنوع، امکانات پیشرفته و محیط آموزشی بین‌المللی شما می‌توانید بهترین تجربه تحصیلی خود را در ترکیه داشته باشید.

هزینه دانشگاه مدیپول نسبتاً مقرون‌به‌صرفه است و انتخاب دانشگاه مناسب باتوجه‌به رتبه‌بندی، برنامه‌های تحصیلی و نظرات دیگران می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین تصمیم را بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت تحصیلی به ترکیه و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با مشاوران ما در مؤسسه مهاجرتی علم ویرا در ارتباط باشید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۰ رای
برچسب ها
این یک بنر است!

نظرات کاربران

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی
با ما در تماس باشید!
آدرس ما:
تهران: نلسون ماندلا (جردن)- کوچه مروارید- پلاک۸- واحد 403
اردبیل: خیابان حافظ – روبروی پارک حافظ – ساختمان امید طبقه دوم
تبریز: بلوار استاد شهریار(چایکنار) – جنب بهزیستی ساختمان۲۲-طبقه اول
مشاهده فهرست

اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های خصوصی و دولتی چین، ترکیه و روسیه