دانشگاه اقتصاد آذربایجان
توسط تیم علم ویرا
29 اردیبهشت 2

دانشگاه اقتصاد آذربایجان + شهریه 2023

دانشگاه اقتصاد آذربایجانAzerbaijan University of Economics
مورد تأیید وزارت علوم ایرانبله
سایت اصلی دانشگاهhttps://www.worldcampus.psu.edu/

دانشگاه اقتصاد آذربایجان

دانشگاه دولتی اقتصاد آذربایجان که در سال 1930 تأسیس شد، یکی از بزرگ‌ترین مؤسسات آموزش عالی در قفقاز جنوبی است. 9 دانشکده در UNEC با بیش از 18000 دانشجو در حال تحصیل در 22 تخصص وجود دارد. بیش از 850 دانشجو از 12 کشور جهان در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه اقتصاد آذربایجان تحصیل می‌کنند.

بیش از یک هزار معلم و همچنین 77 استاد و 326 استادیار از جمله اعضای واقعی آکادمی ملی علوم، آکادمی علوم نیویورک، برندگان جوایز دولتی، معلمان و دانشمندان ممتاز در این دانشگاه هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه با ما همراه باشید.

تاریخچه UNEC

تربیت اقتصاددانان حرفه‌ای با تحصیلات عالی از دهه 20 قرن گذشته آغاز شد. به این ترتیب یکی از پنج دانشکده‌ای که در مؤسسه پلی فناوری توسط کمیته انقلاب آذربایجان ایجاد شد، دانشکده اقتصاد بود. بخش اقتصاد در سال 1922 در دانشکده علوم عمومی دانشگاه دولتی آذربایجان تأسیس شد و این بخش تا سال 1930 اقتصاددانان حرفه‌ای را آماده کرد.

دانشگاه دولتی اقتصادی آذربایجان امروزی با تفکیک دانشگاه دولتی آذربایجان در مؤسسات مختلف و تأسیس موسسه همکاری تجاری آذربایجان بر اساس بخش اقتصاد آن بر اساس تصمیم شورای کمیساریای خلق آذربایجان SSR تأسیس شد.

چرا دانشگاه اقتصاد آذربایجان

این دانشگاه مرکز آموزشی اساسی است که علم اقتصاد را در منطقه آموزش می‌دهد. روند تدریس و آموزش پرسنل مطابق با سیستم آموزشی آمریکا و اروپا می‌باشد. رشته‌های تخصصی در سطوح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به زبان‌های آذربایجانی، انگلیسی، روسی و ترکی تدریس می‌شود. نقطه مرکزی سالن دانشجویی است. دانشجو می‌تواند با 2 یا چند تخصص (دو رشته) از دانشگاه فارغ التحصیل شود. دانش آموزان فرصتی برای شرکت در برنامه‌های تبادل مختلف دارند. در مجموع 24 صندلی در 10 بخش وجود دارد. و کارکنان دانشگاه متشکل از 403 استاد و دکترای فلسفه است.

چرا دانشگاه اقتصاد آذربایجان

رشته‌های تحصیلی در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی

 • اقتصاد جهانی
 • دارایی، مالیه، سرمایه گذاری
 • اقتصاد
 • حسابداری و حسابرسی
 • آمار
 • مدیریت
 • مدیریت دولتی و شهرداری
 • مهندسی فناوری‌ها و سیستم‌های اطلاعاتی
 • مدیریت کسب و کار
 • اداره و تنظیم صنعت
 • بوم شناسی
 • جهانگردی و هتلداری
 • بازار یابی
 • تجارت
 • بررسی و بازاریابی کالاهای مصرفی
 • مهندسی مواد غذایی
 • مهندسی فناوری کالاهای مصرفی
 • مهندسی ماشین آلات و تجهیزات فنی
 • مهندسی اندازه گیری، استاندارد سازی و صدور گواهینامه
 • روابط بین الملل

هزینه تحصیل در دانشگاه اقتصاد آذربایجان

آذربایجان یک کشور ایده آل برای دانشجویان ایرانی است که به دنبال ادامه تحصیل در دانشگاهی با سطح بالا، هزینه کم زندگی و دانشگاه، کشوری پیشرفته و امن هستند. در جدول زیر هزینه تحصیل در آذربایجان را در تمامی مقاطع مشاهده می‌کنید.

مقطع تحصیلیهزینه بر حسب دلار آمریکا
مقطع کارشناسی3800 دلار
مقطع کارشناسی ارشد4000 دلار
مقطع دکترا4000 دلار

هزینه خوابگاه دانشجویی برای یک سال تحصیلی معادل 1000 دلار خواهد بود.

هزینه زندگی دانشجویی در آذربایجان

کالا / خدماتهزینه
اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر321.44 دلار
اجاره آپارتمان یک خوابه در حومه شهر185.23 دلار
هزینه رفت و آمد ماهانه11.74 دلار
هزینه انرژی مصرفی در آپارتمان 85 متریحدود 45.03 دلار
هزینه اینترنت17.43 دلار
1 کیلوگرم گوشت مرغ3.61 دلار
1 کیلوگرم گوشت گوساله7.30 دلار
1 کیلوگرم برنج1.47 دلار
1 کیلوگرم سیب0.95 دلار
1 کیلوگرم موز1.38 دلار
12 عدد تخم مرغ1.30 دلار
1 لیتر شیر1.02 دلار
1.5 لیتر آب0.49 دلار
مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش دانشگاه

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش دانشگاه

 • تصویر پاسپورت
 • ترجمه رسمی آخرین مدرک با ریز نمرات به زبان آذری
 • اخذ گواهی عدم سوء پیشینه و ترجمه رسمی به زبان آذری
 • پرداخت هزینه‌های پذیرش و خدمات دانشجویی

رتبه بندی دانشگاه

در رتبه بندی دانشگاه‌های جهان QS در سال 2022 دانشگاه اقتصاد آذربایجان در رتبه 1001-1200 دنیا قرار گرفته است.

همکاری‌های بین المللی

روابط بین‌الملل دانشگاه اقتصاد آذربایجان (UNEC) همکاری دوجانبه با دانشگاه‌های کشورهای خارجی، مشارکت در برنامه‌های آموزشی بین‌المللی، جذب دانشجویان خارجی، مشارکت با سازمان‌های بین‌المللی مربوطه و سایر جهات را پوشش می‌دهد.

همکاری با دانشگاه‌های کشورهای خارجی مبادله دانشجو و معلم، اجرای مدارس تابستانی مشترک و برنامه‌های دیپلم دوگانه، برگزاری کنفرانس‌ها و سمینارهای علمی مشترک و همچنین اجرای تبادل تجربیات سودمند متقابل در نظر گرفته شده است. تاکنون UNEC با 92 دانشگاه از 32 کشور جهان قرارداد همکاری دوجانبه امضا کرده است.

در حال حاضر، دانشگاه اقتصاد آذربایجان فعالانه با دانشگاه زیگن آلمان، دانشگاه وارویک بریتانیا، دانشگاه بولونیا ایتالیا، دانشگاه بازرگانی و مطالعات بین‌الملل سوئیس، دانشگاه مالاگا اسپانیا، دانشگاه مایکلاس رومریس لیتوانی، دانشکده تجارت بین‌المللی سولبریج، دانشگاه Woosong کره جنوبی، Gazi، Hajettepe و Sakarya ترکیه همکاری می‌کند.

UNEC به برنامه‌های دیپلم دوگانه با کشورهای پیشرو جهان اهمیت ویژه‌ای می‌دهد. ایجاد برنامه مشترک MBA در تخصص “سازمان و اداره بازرگانی” را می‌توان به عنوان اولین قدم موفق در این راستا برجسته کرد.

در عین حال، UNEC روابط همکاری نزدیک با بانک جهانی، WTO، UNCTAD، سازمان جهانی مالکیت فکری، بانک توسعه آسیایی، آژانس همکاری بین‌المللی آلمان، آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه و سایر سازمان‌های بین‌المللی دارد.

علاوه بر این، UNEC عضو انجمن بین‌المللی دانشگاه‌ها، انجمن دانشگاه‌های اروپا، فدراسیون دانشگاه‌های جهان اسلام، انجمن دانشگاه‌های قفقاز و دیگر انواع اتحادیه‌های بین‌المللی دانشگاه‌ها است.

تحصیل رایگان در دانشگاه اقتصاد آذربایجان

امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان ممتاز در این دانشگاه وجود دارد. بورسیه تحصیلی هر ساله به گروهی از دانشجویان بین المللی منتخب اعطاء می‌شود. بورسیه‌های تحصیلی همه هزینه‌ها اعم از هزینه تحصیل، پروازهای بین االمللی، هزینه ویزا و 470 دلار در هر ماه را برای کمک به هزینه‌های مسکن و زندگی پوشش می‌دهند. بورسیه تحصیلی حتی هزینه بیه درمانی را نیز پوشش می‌دهد.

سخن آخر

دانشگاه اقتصاد آذربایجان که در سال 1930 تأسیس شد، از یک دانشکده کوچک به یکی از دانشگاه‌های پیشرو آذربایجان و یکی از بزرگترین مؤسسات آموزش عالی در منطقه قفقاز تبدیل شد که به عنوان مرکز اصلی آماده‌سازی متخصصان با کیفیت بالا در زمینه‌های مهم مانند صنعت، کشاورزی، تجارت، مالی، آمار، نظام مالیاتی، بازاریابی و مدیریت محسوب می‌شود.

مشاوران تخصصی موسسه مهاجرتی علم ویرا برای مهاجرت تحصیلی به کشور آذربایجان همراه شما خواهند بود. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان با شماره 09142941348 تماس بگیرید. همچنین می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاوران ویرا در ارتباط باشید. کارشناسان ویرا به صورت تمام وقت در خدمت شما عزیزان خواهد بود.

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۳ رای
این یک بنر است!

نظرات کاربران

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی
با ما در تماس باشید!
آدرس ما:
تهران: نلسون ماندلا (جردن)- کوچه مروارید- پلاک۸- واحد 403
اردبیل: خیابان حافظ – روبروی پارک حافظ – ساختمان امید طبقه دوم
تبریز: بلوار استاد شهریار(چایکنار) – جنب بهزیستی ساختمان۲۲-طبقه اول
مشاهده فهرست

اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های خصوصی و دولتی چین، ترکیه و روسیه