دانشگاه پزشکی پایتخت چین
توسط تیم علم ویرا
25 فروردین 2

دانشگاه پزشکی پایتخت چین + شهریه 2023

دانشگاه پزشکی پایتخت چین (CMU) که ​​قبلاً به عنوان دومین کالج پزشکی پکن شناخته می‌شد در سال 1960 تأسیس شد. این دانشگاه در زمره برترین مؤسسات پزشکی دانشگاهی در چین قرار دارد و یکی از دانشگاه‌های کلیدی در شهر پکن است. پروفسور وو جیپینگ، رئیس مؤسس دانشگاه، یک اورولوژیست مشهور جهان و همچنین عضو آکادمی علوم چین و آکادمی مهندسی چین بود. امروزه، شش نفر از اعضای کادر آموزشی عضو این آکادمی‌های معتبر هستند که شهرت داخلی دانشگاه را بیش از پیش افزایش می‌دهد.

CCMU از 10 مدرسه، 14 بیمارستان وابسته و 1 موسسه آموزشی تشکیل شده است. این دانشگاه بیش از 9000 دانشجو دارد. CMU طیف گسترده‌ای از برنامه‌های آموزشی به زبان انگلیسی را برای مقاطع دکترا، کارشناسی ارشد، کارشناسی و گواهی نامه آموزشی (certificate) ارائه می‌دهد.

تحصیل در پکن

پکن دارای تعداد زیادی کالج و دانشگاه از جمله چندین دانشگاه معتبر بین المللی است. بسیاری از دانشجویان بین المللی از ژاپن، کره، آمریکای شمالی، اروپا، آسیای جنوب شرقی و جاهای دیگر هر ساله برای تحصیل به پکن می‌آیند. بخشی از رفت و آمد روزانه شما در پکن شامل دیدن برخی از کاخ‌های مجلل، بتکده‌ها، معابد، مکان‌های دیدنی نمادین، مقبره‌ها و باغ‌ها خواهد بود.

پکن مطمئناً مقصد مناسبی برای کسانی که به دنبال احساس آرامش در شهری کوچک هستند، نیست. اما اگر ایده تحصیل در شهری با فرصت‌های شغلی بین‌المللی قوی را دوست دارید، این کلان شهر پویا در مرکز پرجمعیت‌ترین کشور جهان می‌تواند برای شما انتخاب مناسبی باشد.

محوطه دانشگاه

دانشگاه پزشکی پایتخت چین از شش پردیس در سراسر پایتخت تشکیل شده است. پردیس اصلی و پردیس بین‌المللی CCMU هر دو در منطقه Fengtai واقع شده‌اند، در حالی که پردیس Shunyi در منطقه Shunyi، پردیس Wanshoulu در منطقه Haidian، پردیس Hepingli در منطقه Dongcheng و پردیس Dongsishitiao در منطقه Dongcheng قرار دارند. دانشجویان بین المللی عمدتاً در پردیس بین المللی CCMU تحصیل و زندگی می‌کنند.

پردیس‌های دانشگاه با حمل و نقل عمومی در دسترس هستند و شامل کتابخانه، رستوران‌های بین المللی و محلی، سالن غذاخوری دانشجویی، زمین تنیس، زمین‌های فوتبال، سالن بدنسازی، زمین‌های بسکتبال سرپوشیده، زمین‌های بسکتبال در فضای باز و استخر شنای سرپوشیده است.

affiliated hospitals

بیمارستان‌های وابسته

 • بیمارستان ژوان وو (اولین دانشکده بالینی دانشکده پزشکی پایتخت)

این بیمارستان در سال 1959 تأسیس شد و یکی از بزرگترین بیمارستان‌های عمومی پکن است که در زمینه مغز و اعصاب و سالمندان تخصص دارد و در عمل بالینی، آموزش پزشکی و تحقیقات، پیشگیری از بیماری‌ها و مراقبت‌های بهداشتی و غیره مجرب است.

 • بیمارستان دوستی پکن

این بیمارستان در سال 1953 تأسیس شد، یکی از بزرگترین بیمارستان‌های عمومی در پکن است که در زمینه بیماری‌های گوارشی، کبدی و بیماری‌های گرمسیری و غیره فعالیت می‌کند و این بیمارستان از نظر پزشکی بسیار پیشرفته است.

 • بیمارستان چائو یانگ پکن

این بیمارستان که در سال 1958 تأسیس شد، یکی از بزرگترین بیمارستان‌های عمومی در پکن است، اما در 9 زمینه پزشکی، از جمله تنفس، قلب و عروق، بیماری هایپرباریک اکسیژن و غیره پیشرفته است.

 • بیمارستان پکن تانگ رن (دانشکده بالینی چهارم دانشگاه پزشکی پکن)

این بیمارستان در سال 1886 تأسیس شد و یکی از بیمارستان‌های عمومی بزرگ در پکن است که در زمینه چشم پزشکی، گوش و حلق و بینی و بیماری‌های قلبی عروقی تخصص دارد.

 • بیمارستان تیان تان پکن (مدرسه بالینی پنجم دانشگاه پزشکی پایتخت چین)

این بیمارستان در سال 1956 تأسیس شد و یکی از بیمارستان‌های عمومی در پکن است که در زمینه جراحی مغز و اعصاب و تصویربرداری پزشکی تخصص دارد. این بیمرستان بزرگ‌ترین مرکز جراحی مغز و اعصاب در آسیا است.

 • بیمارستان آن ژن پکن (ششمین دانشکده بالینی دانشگاه پزشکی پایتخت)

این بیمارستان که در سال 1984 تأسیس شد. در زمینه بیماری‌های عروق قلبی ریوی، ICU، CCU و غیره بسیار با تجربه و ماهر است. این یک مرکز معروف جراحی بیماری‌های قلبی، ریوی و پیوندها است.

 • بیمارستان فو زینگ (مدرسه بالینی هشتم دانشگاه پزشکی پایتخت چین)

این بیمارستان در سال 1950 تأسیس شد و در زمینه رحم و مراقبت‌های بهداشتی زنان پیشرفته است. در پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی و خدمات پزشکی اجتماعی نیز بسیار با تجربه است.

 • بیمارستان یو آن (مدرسه بالینی نهم دانشگاه پزشکی پایتخت)

این بیمارستان در سال 1956 تأسیس شد و یکی از بزرگترین بیمارستان‌های تخصصی پکن است که به دلیل درمان و کنترل بیماری‌های عفونی، هپاتیت، ایدز و پیوند کبد مشهور است.

 • بیمارستان کودکان پکن (دانشکده اطفال دانشگاه پزشکی پایتخت چین)

این بیمارستان در سال 1942 تأسیس شد و بزرگترین بیمارستان جامع کودکان در چین و همچنین پایگاه ملی کودکان، پیشگیری از بیماری‌های کودکان و یک مرکز درمانی با همکاری سازمان جهانی بهداشت و سازمان ملل است.

 • بیمارستان دندانپزشکی پکن (دانشکده دندانپزشکی دانشگاه پزشکی پایتخت)

این بیمارستان که در سال 1945 تأسیس شد، یکی از بزرگترین بیمارستان‌های تخصصی دندانپزشکی در چین است که در درمان و پیشگیری دندانپزشکی بسیار ماهر است و دارای یک دانشکده پزشکی بالینی دندانپزشکی جامع است.

 • بیمارستان پکن آن دینگ (مدرسه بهداشت روان دانشگاه پزشکی پایتخت چین)

این بیمارستان در سال 1914 تأسیس شد و یکی از بزرگترین بیمارستان‌های تخصصی چین برای درمان بیماران روحی و روانی است. این مرکز به عنوان مرکز ملی آموزش روانپزشک برای وزارت بهداشت عمل می‌کند.

 • بیمارستان زنان و زایمان (دانشکده زنان و زایمان دانشگاه پزشکی پایتخت)

این بیمارستان که در سال 1959 تأسیس شد، بزرگ‌ترین بیمارستان تخصصی زنان و زایمان در پکن است که در پریناتولوژی و سلامت باروری زنان، پیشرفته است. همچنین به عنوان تحقیقات WHO و مرکز آموزشی برای سلامت زنان در چین عمل می‌کند.

 • مرکز تحقیقات توانبخشی چین (دانشکده پزشکی توانبخشی دانشگاه پزشکی پایتخت)

این بزرگترین مرکز توانبخشی در چین است که وظایف درمان، تحقیق و آموزش در زمینه توانبخشی را بر عهده دارد.

 • مرکز پیشگیری و کنترل بیماری (CDC)

مرکز آموزش و تحقیقات پزشکی پیشگیرانه وابسته به دانشکده بهداشت عمومی و پزشکی خانواده CMU است. وظیفه کنترل بهداشت عمومی را در هنگام شیوع شدید همه گیر بر عهده دارد.

International Communication of China Capital Medical University

ارتباطات بین المللی دانشگاه پزشکی پایتخت چین

دانشگاه CMU برنامه‌های بیشماری برای تبادل بین‌المللی ارائه داده است. این موسسه آموزشی در حال حاضر با بسیاری از دانشگاه‌های خارج از کشور و هم‌چنین مؤسسات بیش از 20 کشور ۲۰ و منطقه همکاری کرده و توافق نامه دارد و از فعالیتهای بیشماری پشتیبانی می‌کند. این برنامه‌ها شامل: تبادل دانشکده و دانشجو، آموزش مشترک و پروژه‌های تحقیقاتی مشترک هستند.

محل اقامت دانشجویان

در دانشگاه بین‌المللی پزشکی چین دانشجویان دغدغه‌ خوابگاه نخواهند داشت. زیرا در هر کدام از پردیس‌ها برای دانشجویانی که تمایل دارند در محوطه دانشگاه زندگی ‌کنند خوابگاه‌هایی ساخته شده است. همچنین برای کسانی که می‌خواهند تنها زندگی کنند و هم برای کسانی که تصمیم می‌گیرند به صورت دسته جمعی اقامت کنند مکان‌های مناسبی موجود است.

The cost of studying and living in China

هزینه تحصیل و اقامت در چین

هزینه‌های زندگی در چین بسیار پایین‌تر از کشورهای غربی است و تحصیل رشته‌های تاپ در این کشور بسیار مقرون به صرفه است. هزینه کل زندگی در چین 2000 تا 2500 یوان در ماه است. همچنین هزینه خوابگاه تقریباً 400 تا 1100 یوان در ماه است و هزینه اتاق‌های یک نفره متفاوت از چند نفره است.

تمام اتاق‌های خوابگاه مجهز به تخت، مبلمان، میز، صندلی، کمد دیواری، تلویزیون، سرویس بهداشتی، اینترنت، تلفن، سیستم گرمایشی و غیره هستند.

سخن آخر

دانشگاه پزشکی پایتخت چین (CMU) که در پکن واقع شده است جزو بهترین و نام آورترین دانشگاه‌های کل جهان است. این دانشگاه مورد تأیید وزارت بهداشت ایران است. دانشجویانی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند، توجه داشته باشند که می‌توانند دوره کارآموزی خود را در یکی از 14 بیمارستانی که به دانشگاه‌ وابسته هستند، بگذرانند.

همانند سایر دانشگاه‌های چین این دانشگاه نیز از اوایل ماه سپتامبر ترم خود را آغاز می‌کند و تا هفته اول ماه ژوئن به دانشجویان برای اپلای فرصت می‌دهد. هزینه این دانشگاه 7732 دلار در سال بوده و شرایطی برای پذیرش دانشجویان در نظر دارد. از جمله این شرایط می‌توان به داشتن سنی بین 18 تا 40 سال، داشتن تسلط کافی بر روی زبان انگلیسی و فارغ التحصیل بودن از دبیرستان اشاره کرد.

جهت مهاجرت تحصیلی به کشور چین و کسب اطلاعات بیشتر از شرایط و روند آن لازم است حتماً از یک متخصص کمک بگیرید. شما می‌توانید سؤالات خود را از مشاورین مجرب تیم مهاجرتی علم ویرا بپرسید. مشاوران ما بهترین راهنمایی‌ها را در اختیارتان قرار خواهند داد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برچسب ها
این یک بنر است!

نظرات کاربران

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی
با ما در تماس باشید!
آدرس ما:
تهران: نلسون ماندلا (جردن)- کوچه مروارید- پلاک۸- واحد 403
اردبیل: خیابان حافظ – روبروی پارک حافظ – ساختمان امید طبقه دوم
تبریز: بلوار استاد شهریار(چایکنار) – جنب بهزیستی ساختمان۲۲-طبقه اول
مشاهده فهرست

اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های خصوصی و دولتی چین، ترکیه و روسیه