دانشگاه southeast

آشنایی با دانشگاه southeast + شهریه 2022

آشنایی با دانشگاه southeast + شهریه 2022

دانشگاه جنوب شرقی یا دانشگاه SOUTHEAST، واقع در نانجینگ، پایتخت باستانی شش سلسله، یک موسسه معتبر آموزش عالی است که هم در داخل و هم در خارج از کشور مشهور است. به عنوان یکی از دانشگاه‌های کلیدی ملی که مستقیماً تابع وزارت آموزش چین است که به طور مشترک با استان جیانگ سو تأسیس شده است، همچنین به عنوان یکی از دانشگاه‌های درگیر در پروژه ملی فهرست شده است. در سال 2017، دانشگاه SOUTHEAST در لیست “دانشگاه‌های درجه یک جهان” رتبه بندی شد. این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های مهم ملی است که برای متقاضیان تحصیل در چین و پزشکی در چین گزینه مناسبی محسوب می‌شود.

دانشگاه جنوب شرق (Southeast University) بر فعالیت‌های تحقیقی تاکید بسیاری دارد. این دانشگاه با داشتن بیش از 20 موسسه تحقیقاتی ملی یا استانی و تعدادی پایگاه تحقیقاتی مهم، یکی از 10 دانشگاه برتر تحقیق و توسعه علمی در چین است. در ادامه با ما همرا باشید تا با این دانشگاه آشنایی بیشتری پیدا کنید.

پیدایش دانشگاه southeast

دانشگاه SOUTHEAST، به عنوان یکی از مؤسسات معتبر آموزش عالی در چین با میراث فرهنگی عمیق است که منشأ آن را می‌توان به سال 1902 ردیابی کرد، زمانی که به عنوان کالج عادی سانجیانگ تأسیس شد، سپس به عنوان کالج عادی لیانگجیانگ، مدرسه عالی عادی نانجینگ، دانشگاه ایالتی جنوب شرقی و دانشگاه مرکزی ایالتی و غیره شناخته شد. در سال 1952، کالج‌ها و دانشگاه‌های ملی تا حد زیادی دپارتمان‌ها و رشته‌های خود را با حذف رشته‌های ادبیات و علوم تنظیم کردند.

بر اساس کالج مهندسی دانشگاه مرکزی ایالتی اصلی، رشته‌های مرتبط دانشگاه فودان، دانشگاه چیائو تونگ، دانشگاه ژجیانگ و دانشگاه نانکینگ و غیره متوالی ادغام شدند تا موسسه فناوری نانجینگ را در سایت اصلی دانشگاه مرکزی ایالتی تأسیس کنند.

در می 1988، این دانشگاه به دانشگاه جنوب شرقی تغییر نام داد. در آوریل 2000، دانشگاه جدید جنوب شرقی در ترکیب با کالج پزشکی راه آهن نانجینگ، دانشکده ارتباطات نانجینگ و دانشکده زمین شناسی نانجینگ تأسیس شد. در حال حاضر، دانشگاه SOUTHEAST به ترتیب دارای سه پردیس است که عبارتند از: پردیس Sipailou، پردیس Jiulonghu و پردیس Dingjiaqiao.

 

دانشگاه southeast

آشنایی با شهر نانجینگ

اگر قصد دارید برای تحصیل در دانشگاه southeast راهی کشور چین شوید، بهتر است درباره شهر محل تحصیل خود نیز اطلاعاتی مختصر داشته باشید. نانجینگ شهری زیبا است که بر روی رودخانه یانگ تسه قرار دارد و توسط یک دیوار شهری 33 کیلومتری به خوبی حفظ شده که در اواخر قرن 14 ساخته شده احاطه شده است.

این شهر قبلاً پایتخت کشور تحت سلسله مینگ بود. نانجینگ به معنای “پایتخت جنوبی” است و پکن “پایتخت شمالی” است. آثاری از گذشته آن به عنوان پایتخت در سراسر نانجینگ قابل مشاهده است، که اکنون یک شهر دانشگاهی محبوب مملو از درختان، پارک‌ها، دریاچه‌ها و کافه‌های شیک است و بسیاری آن را یکی از بهترین‌ها در چین برای تحصیل می‌دانند.

رنکینگ دانشگاه southeast

رتبه بندی دانشگاه‌های آسیا: رتبه 106
رتبه بندی جهانی دانشگاهی QS: رتبه 493
رتبه بندی جهانی QS بر حسب رشته: رتبه 100- 51

دانشگاه southeast

هدف دانشگاه southeast

در مدیریت 120 ساله مدرسه، دانشگاه SOUTHEAST با روحیه میهن‌پرستی و دغدغه‌مندی مردم در سراسر جهان، همواره تلاش بی شائبه‌ای را در پی سرآمدی برای دستیابی به پیشرفت علمی و نشاط ملی انجام داده است. با گذشت زمان، مدرسه به تدریج روحیه برجسته مدرسه‌ای خود را شکل داده است: «سخت، راستی، وحدت و تلاش»، فلسفه مدیریت مدرسه «شهرت علم و خدمت به کشور با استعداد» و شعار مدرسه «تلاش برای کمال» است.

رشته‌های دانشگاه southeast

دانشگاه SOUTHEAST یک دانشگاه جامع پژوهش محور بوده که دارای رشته مهندسی است در حالی که بسیاری از رشته‌های دیگر از جمله فلسفه، اقتصاد، حقوق، آموزش، ادبیات، علوم، مهندسی، پزشکی، مدیریت و هنر و غیره را پوشش می‌دهد. در میان سایر رشته‌ها، 11 رشته به عنوان ملی فهرست شده‌اند.

رشته‌های تحصیلی این دانشگاه به طور کلی شامل دسته بندی زیر است:

فناوری مهندسی

 • مهندسی عمومی
 • مهندسی عمران
 • مهندسی مکانیک و هوافضا
 • مهندسی برق و الکترونیک
 • مهندسی شیمی

تجارت و اقتصاد

 • حسابداری و مالی
 • مدیریت کسب و کار
 • اقتصاد و اقتصاد سنجی

روانشناسی

 • روانشناسی

علوم زیستی

 • علوم ورزشی
 • علوم بیولوژیکی

هنر و علوم انسانی

 • هنر، هنرهای نمایشی و طراحی
 • معماری
 • زبان، ادبیات و زبانشناسی
 • تاریخ، فلسفه و الهیات

علوم اجتماعی

 • مطالعات ارتباطات و رسانه
 • جامعه شناسی
 • سیاست و مطالعات بین المللی (از جمله مطالعات توسعه)

علوم کامپیوتر

 • علوم کامپیوتر

قانون

 • قانون و وکالت

علوم فیزیکی

 • علم شیمی
 • فیزیک و نجوم
 • ریاضیات و آمار

بالینی، پیش بالینی و بهداشتی

 • پزشکی و دندانپزشکی

ساختار دانشگاه southeast

دانشگاه SOUTHEAST به دلیل تحصیلات خود شهرت بالایی دارد. این مدرسه با در نظر گرفتن استعداد پروری به عنوان وظیفه اساسی خود 330000 استعداد از انواع استعدادها را برای کشور و جامعه پرورش داده است. در همین حال، دسته‌ای از نخبگان شایسته بیرون می‌روند. بیش از 200 آکادمیک از جمله آکادمی علوم چین و آکادمی مهندسی چین زمانی در دانشگاه SOUTHEAST کار یا تحصیل کردند.

دانشگاه SOUTHEAST موفق به کسب جایزه اول برای دستاوردهای ملی در تدریس برای چهار بار متوالی (هر چهار سال یک بار) شده است که در آن، 9 جایزه ملی دستاورد آموزشی در سال 2018 اعطا شده است که در بین مؤسسات آموزش عالی در چین رتبه سوم را کسب کرده است.

شرایط پذیرش در دانشگاه SOUTHEAST

شرایط پذیرش در این دانشگاه به نسبت سایر دانشگاه‌ها آسان است. شما برای تحصیل در این دانشگاه نیازی به داشتن مدرک زبان نداشته و می‌توانید به زبان چینی درس بخوانید. برای ورود به این دانشگاه لازم است مدل بالاي ١٧ و سن زير ٢٥ سال داشته باشید.

مخارج تحصیل در دانشگاه SOUTHEAST

اپلیکیشن فی: 400 یوان

شهریه پزشکی: 32800 یوان در سال

مجوز اقامت: 400 یوان در سال

بیمه پزشکی: 600 یوان در سال

معاینه فیزیکی: 400 یوان

هزینه اقامت: 6000 یوان (برای اتاق دو نفره)

هزینه کتاب: حدود 1000 یوان

هزینه ویزا: 400 RMB

هزینه زندگی: حدود 800-1،500 یوان در هر ماه

هزینه کل: 49،400 ~ 57،800 یوان در سال

دانشگاه southeast
اسکان و غذا در دانشگاه SOUTHEAST

دانشجویان بین المللی که در حال تحصیل در چین هستند، می‌تواند وعده‌های غذایی خود را در سلف دانشگاه و یا رستوران‌هایی که در مجاورت آنجا هستند؛ بخورند. هزینه‌ی مربوط به غذا برای هر نفر حدود 800 الی 2000 یوان در ماه است.

دانشجویان بین المللی می‌توانند در خوابگاه دانشجویان بین المللی زندگی کنند که در هر سه پردیس پراکنده است. نرخ اتاق از 11000 تا 15000 یوان برای یک اتاق دو تخته در هر سال بسته به موقعیت و امکانات متفاوت است.

دانشجویان بین‌المللی تشویق می‌شوند، خارج از دانشگاه زندگی کنند که برای اجاره آپارتمان در نزدیکی پردیس، هزینه آن بین 1000 تا 3000 یوان در ماه است.

دانشگاه جنوب شرق انواع مختلفی از فعالیت‌های دانشجویی مانند کاشت درخت، دوره‌های ورزشی، مسابقات مختلف و … را به دانشجویان علاقمند به تحصیل در چین ارائه می‌دهد.

جمع بندی

دانشگاه SOUTHEAST، از جمله دانشگاه‌های جامع و مهم کشور چین است که مستقیماً زیر نظر وزارت آموزش و پرورش فعالیت دارد. این دانشگاه مورد تأیید وزارت بهداشت و علوم کشور ایران است. اگر برای ادامه تحصیل به دنبال یک دانشگاه شرقی قابل اطمینان هستید، می‌توانید روی این دانشگاه به عنوان گزینه‌ای قابل تأمل حساب کنید. البته به طور کلی، دانشگاه‌های چین از نظر کیفی جایگاه بسیار خوبی دارند و در عین حال هزینه و شهریه‌ی آن‌ها بسیار مناسب است.

برای اطلاعات بیشتر از این دانشگاه و دریافت پذیرش آن با مشاورین متخصص مؤسسه‌ی مهاجرتی علم ویرا تماس بگیرید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

آیا نیاز به مشاوره تخصصی دارید ؟
فرم را پر کنید تا کارشناسان ما تماس بگیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *