به دنبال تحصیل در چین هستید؟ ما در موسسه ویرا می توانیم شما را تا رسیدن به هدفتان همراهی کنیم.

هزینه زندگی و تحصیل مناسب

هزینه‌ی زندگی و تحصیل در چین نسبت به کشورهای هم‌تراز بسیار پایین و مقرون به‌صرفه می‌باشد.

مدرک معتبر

مدارک بسیاری از دانشگاه‌های چین وزارت بهداشت و وزارت علوم است و نیاز به معادلسازی در ایران وجود ندارد.

تسهیلات درمانی

دانشجویان کشور چین امکان استفاده از خدمات و تسهیلات بیمه دانشجویی را دارند.

عدم نیاز به ارائه مدرک زبان

برای دریافت پذیرش دانشگاه‌های چین نیازی به ارائه‌ی مدرک زبان معتبر نیست.

دانشگاه‌های معتبر

تعداد زیادی از دانشگاه‌های چین دارای رنکینگ جهانی هستند.

ما در موسسه ویرا، از مرحله مشاوره و اخذ پذیرش، تا پایان تحصیلات در کنار شما هستیم. جهت استفاده از هر یک از خدمات ما، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید و سپس فرم نمایش داده شده را تکمیل کنید تا در اسرع وقت مشاوران با با شما تماس بگیرند.

لیست مهمترین دانشگاه های چین

اگر به دنبال تحصیل در چین هستید، در اینجا می توانید لیستی از مهمترین دانشگاه های چین که پذیرش دانشجوی خارجی دارند، را مشاهده کنید.

آخرین مطالب مهاجرت به چین

پرسش های متداول تحصیل در چین

کشور چین یکی از مقاصد مهم متقاضیان مهاجرت تحصیلی محسوب می‌شود. این کشور برای تحصیل دارای مزایای متعدی از جمله موارد زیر است:

 • سیستم آموزشی با کیفیت: دانشگاه‌های چین در رنکینگ جهانی عضو 500 دانشگاه جهان محسوب می‌شوند و از سیستم آموزشی منسجم و با کیفیت برخوردار هستند.
 • امکان کار برای دانشجویان: کشور چین دومین اقتصاد بزرگ دنیا محسوب می‌شود. دولت چین به دانشجویان بین المللی اجازه می‌دهد تا در طول تحصیل خود در دانشگاه‌های این کشور مشغول به کار شوند.
 • فرصت‌های کاری متعدد پس از فارغ التحصیلی: با فارغ التحصیل شدن از دانشگاه‌های چین امکان کار در کشور چین و سایر کشورهای جهان برای فارغ التحصیلان این کشور وجود دارد.
 • تأیید وزارت بهداشت و علوم ایران: اکثر دانشگاه‌های کشور چین مورد تأیید وزارت بهداشت و علوم ایران می‌باشند.
 • تحصیل به دو زبان چینی و انگلیسی: یکی دیگر از مزایای تحصیل در کشور چین امکان تحصیل به دو زبان چینی و انگلیسی است.
 • هزینه‌های مقرون به صرفه زندگی و تحصیل در چین: یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در کشور چین هزینه‌های مقرون به صرفه این کشو برای دانشجویان بین المللی در مقایسه با کشورهای آمریکایی و اروپایی است.
 • بورسیه تحصیلی: اکثر دانشگاه‌های کشور چین با ارائه شرایط خاص خود، به دانشجویان بین المللی واجد شرایط بورسیه می‌دهند.

تحصیل در کشور چین علاوه بر مزایای بسیاری که دارد، دارای معایبی نیز است. این معایب عبارتند از:

 • آلودگی هوای کشور چین: هوای شهرهای بزرگ کشور چین مانند پکن و شانگهای بسیار آلوده است. اما شهرهای کوچک چین دارای آب و هوای خوبی هستند.
 • توجه بیش از حد مرد به رهگذران غیر چینی: اگر ظاهر دانشجویان غیر چینی با اتباع چینی متفاوت باشد، باید توجه بیش از حد مردم چین را تحمل نمایند.
 • هزینه بالای اجاره خانه: اگر برای تحصیل در چین، قصد اقامت در مرکز شهر پکن را داشته باشید باید از هزینه‌های بیش از حد اجاره خانه آگاهی پیدا نمایید.
 • مهارت بد رانندگی: اغلب قوانین راهنمایی و رانندگی در کشور چین رعایت نمی‌شود.
 • محدود بودن شبکه‌های اینترنتی: در کشور چین فیلترینگ و شبکه اینترنت ملی حکم فرما است. این امر برای ایرانیان مشکل زیادی ایجاد نمی‌کند.

بله، امکان تحصیل به زبان چینی در کشور چین وجود دارد. اگر مدرک زبان چینی ندارید و قصد دارید به تحصیل به زبان چینی در این کشور بپردازید، می‌توانید در کلاس‌های آمادگی زبان چینی شرکت کنید. برای تحصیل در چین به زبان چینی، متقاضیان باید بتوانند، آزمون HSK را با موفقیت پشت سر بگذرانند. در حقیقت دانشجویان نیازی به داشتن مدرک خاصی از زبان چینی ندارند و تنها کافی است بتوانند سؤالات آزمون HSK را به درستی جواب دهند. آزمون HSK در دو مقطع برگزار می‌شود:

 • مقدماتی (برای رشته‌های مهندسی و پزشکی در چین)
 • متوسطه (برای سایر رشته‌های تحصیلی مانند هنرهای زیبا، اقتصاد و مدیریت)

هزینه تحصیل در چین در قیاس با بسیاری از کشورهای آمریکایی و اروپایی و حتی آسیایی بسیار مقرون به صرفه‌تر است. هزینه تحصیل در کشور چین به سه عامل اصلی دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی بستگی دارد. به طور کلی می‌توان هزینه‌های تحصیل در چین را در سال 2022 به دودسته زیر تقسیم نمود:

 • هزینه تحصیل در چین: به طور کلی 3.300 تا 30.000 دلار در سال.
 • هزینه زندگی در چین: در شهرهای ارزان 600 تا 1.000 دلار در ماه.

بله، امکان تحصیل رایگان در چین برای دانشجویان بین المللی از سراسر نقاط وجود دارد. برای تحصیل رایگان در کشور چین باید شرایط زیر را داشته باشید:

ثبت درخواست و انتخاب رشته کنید: برای اخذ تحصیل رایگان در کشور چین، ابتدا باید در دانشگاه و رشته مورد نظر خود ثبت نام کنید.

رزومه کاری و علمی خود را تقویت کنید: با کسب نمرات بالا در دروس اصلی، قبولی و کسب رتبه‌های برتر در آزمون‌هایی که برخی دانشگاه‌های چین برگزار می‌کنند و ارائه مدارک کامل و معتبر شانس خود را برای تحصیل رایگان در چین بالا ببرید.

بله، اکثر دانشگاه‌های چین دارای امکان بورسیه تحصیلی می‌باشند. استفاده از بورسیه در کاهش یا حذف هزینه تحصیل در چین تأثیر بسیاری دارد. دانشجویانی که شانل بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های چین می‌شوند، از پرداخت هزینه‌های زیر معاف می‌شوند:

 • پرداخت شهریه دانشگاه، هزینه اسکان و کمک هزینه زندگی در چین
 • پرداخت هزینه تحصیل در چین
 • پرداخت بخشی از شهریه دانشگاه و بخشی از هزینه اسکان

بورسیه تحصیلی کشور چین انواع مختلفی از جمله بورسیه دولتی چین، بورسیه‌های منطقه‌ای، بورسیه موسسه کنفسیوس، بورسیه شرکت‌های چینی و بورسیه دانشگاهی است.