دانشگاه چینی هنگ کنگ

دانشگاه چینی هنگ کنگ + شهریه 2023

دانشگاه چینی هنگ کنگ

دانشگاه چینی هنگ کنگ در سال 1963 در پاسخ به تقاضای جامعه برای آموزش عالی که بهترین فرهنگ‌های چینی و غربی را با هم ترکیب کرده و به نمایش می‌گذارد، تأسیس شد. ایده آلی که در آن زمان بسیاری از محققان و متفکران را به عمل آورد، هنوز در هنگ کنگ امروزی که موفقیت مستمر آن به باز بودن و تنوع بستگی دارد، صادق است.

CUHK ثابت کرده است که مغناطیسی برای استعدادها، جذب دانشجویان و دانش پژوهان داخلی و بین المللی برای مطالعه، تدریس و تحقیق است و دستاوردهای آنها به طور مداوم تحسین و احترام بین المللی دانشگاه را به خود جلب کرده است. CUHK یک دانشگاه جامع است که در آن دانشجویان و کارکنان به طور مداوم در خط مقدم دانش به چالش کشیده می‌شوند و فرهنگ‌های سنتی و معاصر به یک اندازه ارزش دارند.

آشنایی با هنگ کنگ

هنگ کنگ شهری جزیره‌ای در جنوب چین است. زبان‌های رسمی در هنگ کنگ، چینی و انگلیسی است. هنگ کنگ چهارمین شهر در جهان، از لحاظ جمعیت است. 90 درصد هنگ کنگی‌ها دین ندارند و حدود 10 درصد آنها مسیحی هستند. هنگ کنگ نقطه تلاقی فرهنگ شرق و غرب و همچنین ترکیبی از عناصر سنتی و ویژگی‌های مدرن و یکی از قدرت‌های اقتصادی آسیا به شمار می‌رود. تحصیل در هنگ کنگ نیز یکی از ایده آل ترین گزینه‌های برای دانشجویان بین المللی است تا فرهنگ غربی را در محیطی شرقی تجربه کنند.

آب و هوای هنگ کنگ غیر قابل پیش بینی است. گاه روزهای بارانی و گاه روزهای آفتابی دارد. جاذبه‌های گردشگری زیادی در هنگ کنگ است که سبب جذب گردشگران زیادی به این شهر شده است. این شهر از لحاظ تکنولوژی پیشرفت زیادی در میان سایر رقبای آسیایی خود داشته است. همین امر موجب شده تا دانشگاه‌هایی معتبر در این شهر باشند تا در صف رتبه بندی جهانی دانشگاه‌ها رتبه‌های خوبی کسب کنند. از این رو هر ساله تعداد زیادی متقاضی تحصیل در هنگ کنگ به این شهر روانه می‌شوند.

دانشگاه چینی هنگ کنگ

محیط پردیس

پردیس زیبای 137.3 هکتاری دانشگاه چینی هنگ کنگ مشرف به بندر طلوع، بزرگ‌ترین و سرسبزترین پردیس هنگ کنگ است. مجموعه‌ای از امکانات ضروری برای یک تجربه پردیس همه جانبه مانند کتابخانه‌های کلاس جهانی، موزه‌های هنر، سالن‌های موسیقی، استخر شنا، زمین‌های ورزشی، زمین تنیس، زمین اسکواش، مرکز ورزش‌های آبی و سالن‌های بدنسازی را در خود جای داده است.

دانشکده‌ها

به عنوان یک دانشگاه برتر در هنگ کنگ و آسیا، CUHK قصد دارد دانشجویانی را با دانش تخصصی برای زندگی پرورش دهد. تجربه آموزش در اینجا با سیستم واحد اعتباری منعطف، سیستم کالج، دوزبانگی و چندفرهنگی متمایز می‌شود. دوره‌های آموزش عمومی برای گسترش دیدگاه‌های دانش‌آموختگان و توسعه توانایی رویارویی با چالش‌های جامعه معاصر در آنها وجود دارد. هشت دانشکده در دانشگاه چینی هنگ کنگ طیف گسترده‌ای از برنامه‌های عالی در مقاطع مختلف را ارائه می‌دهند.

 • دانشکده پزشکی هنگ کنگ
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده مهندسی هنگ کنگ
 • دانشکده آموزش هنگ کنگ
 • دانشکده مدیریت بازرگانی
 • دانشکده هنر
 • دانشکده علوم اجتماعی

رتبه دانشگاه چینی هنگ کنگ براساس رتبه بندی QS

2022 2021 2020 2019 2018
39 43 46 49 46

دانشگاه چینی هنگ کنگ

همچنین این دانشگاه در لیست دانشگاه‌های برتر کشور چین در رتبه 8 قرار دارد.

دستاوردهای پژوهشی

CUHK طیف وسیعی از برنامه‌های تحقیقاتی را در بسیاری از زمینه‌های موضوعی انجام می‌دهد و تلاش می‌کند تا زمینه را برای انجام پروژه‌های مشاوره و مشارکتی با صنعت برای همه کارکنان دانشگاهی فراهم کند. اصرار دانشگاه بر بالاترین استانداردهای تحقیقاتی، شهرت پژوهشی غبطه‌انگیزی برای آن به ارمغان آورده است. این دانشگاه دارای پنج آزمایشگاه کلیدی دولتی است که توسط وزارت علوم و فناوری چین برای تولید تحقیقات با کیفیت بین المللی و انجام وظایف مهم تحقیقاتی ملی به آنها سپرده شده است. این دانشگاه همچنین دارای سوابق عالی در زمینه تحقیقات منتشر شده، هم در مجلات خاص رشته و هم در نشریات معتبرتر مانند Science، Nature و The Lancet است.

شرایط اخذ پذیرش

از آن جا که دانشگاه چینی هگ کنگ از استقبال بالایی در پذیرش دانشجو برخوردار است، شرایط پذیرش از دانشکده‌های این دانشگاه بسته به نوع رشته تحصیلی متفاوت است. به طور کلی اسناد و مدارکی که برای اخذ پذیرش از CUHK مورد نیاز است عبارتند از:

 • تکمیل فرم درخواستی
 • ارائه گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
 • ارائه نامه بانکی
 • ارائه مدرک دیپلم 12 ساله همراه با ترجمه رسمی و ریزنمرات
 • اراده مدرک زبان مورد نیاز
 • به همراه داشتن رضایت نامه والدین

هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه چینی هنگ کنگ

یکی از موارد مهم برای دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند، هزینه‌های زندگی و تحصیل در کشور مقصد است. در ادامه هزینه زندگی در هنگ کنگ چین و شهریه تحصیل در این دانشگاه را بررسی می‌کنیم.

دانشگاه چینی هنگ کنگ

شهریه دانشگاه چینی هنگ کنگ

شهریه دانشجویان داخلی مقطع لیسانس 5000 الی 7500 دلار
شهریه دانشجویان خارجی مقطع لیسانس 12500 الی 15000 دلار
شهریه دانشجویان داخلی مقطع ارشد و دکتری 5000 الی 7500 دلار
شهریه دانشجویان خارجی مقطع ارشد و دکتری 12500 الی 15000 دلار

هزینه زندگی در هنگ کنگ

اجناس قیمت (دلار آمریکا)
غذای رستوران ارزان قیمت 3.14 دلار
1 کیلو گرم مرغ 4.22 دلار
1 کیلو گرم گوشت 12.18 دلار
1 لیتر شیر 2.09 دلار
12 عدد تخم مرغ 1.93 دلار
1 کیلو گرم پنیر 13.96 دلار
شروع تاکسی 1.55 دلار
اجاره مسکن 1 خوابه در مرکز شهر 522.00 دلار
اجاره مسکن 3 خوابه در مرکز شهر 1.080 دلار

 

اخذ پذیرش از دانشگاه چینی هنگ کنگ

سل تحصیلی در هنگ کنگ شامل دو ترم است که‌ترم اول آن از اوایل سپتامبر تا اواخر دسامبر و ترم دوم از اواسط ژانویه تا می به طول می‌انجامد. مهلت اخذ پذیرش برای دوره‌هایی که از سپتامبر شروع می‌شوند، بهترین زمان بین دسامبر و می سال قبل است.

بورسیه تحصیلی

با توجه به این واقعیت که هنگ کنگ مایل است دانشجویان بین المللی بیشتری را جذب کند، بسیاری از بورس‌های تحصیلی در دسترس است که به تحصیلات شما کمک می‌کند. بورسیه‌های تحصیلی به دانشجویانی تعلق ممی گیرد که برتری و توانایی تحصیلی خود را نشان دهند. بورسیه‌ها توسط مؤسسات خاص و همچنین بعضی از آن‌ها توسط دولت ارائه می‌شوند.

دانشگاه چینی هنگ کنگ

سخن آخر

هنگ کنگ تا کنکون با هدف افزایش ثبت نام دانشجویان بین المللی و پرورش فرهنگ نوظهور قوی در زمینه تحقیقات و نوآوری، طرح‌های جالبی ارائه دداده و همچنان در این زمینه سرمایه گذاری می‌کند. هر دو زبان چینی و انگلیسی به عنوان زبان رسمی هنگ کنگ شناخته می‌شوند و به طور گسترده‌ای صحبت می‌شوند.

استفاده گسترده از زبان انگلیسی در آموزش عالی و در تعاملات روزانه، انتخاب هنگ کنگ را برای بسیاری از دانشجویان آینده نگر که به دنبال یک مقصد نسبتاً قابل دسترس در آسیا هستند، ممکن می‌سازد. دانشگاه چینی هنگ کنگ نیز مورد تأیید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران است. برای تحصیل در چین از مشاوران سایت موسسه مهاجرتی علم ویرا کمک بگیرید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

مطالب مرتبط

دانشگاه تیانجین چین
مهاجرت به چین

آشنایی با دانشگاه تیانجین چین

آشنایی با دانشگاه تیانجین چین تحصیل در دانشگاه تیانجین چین یک انتخاب عالی برای افرادی است که تمایل به تحصیل در چین دارند. تحصیل در دانشگاه دولتی تیانجین چین یک…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed