دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی
توسط تیم علم ویرا
15 مهر 2

بهترین دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی

تحصیل در دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی به دلیل آینده شغلی فوق‌العاده‌ای که دارد بسیار موردتوجه قرار گرفته است. البته توجه داشته باشید که هزینه پایین تحصیل در دانشگاه های برتر دندانپزشکی ترکیه را نمی‌توان دلیل کمی برای استقبال متقاضیان در نظر گرفت. به‌طورکلی باید گفت که ترکیه از جمله کشورهایی است که برای مهاجرین تحصیلی خدمات بی‌نظیری را ارائه می‌دهد و به همین دلیل کشوری فوق‌العاده مهاجرپذیر است.

در واقع یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه تحصیل به زبان انگلیسی است. رشته دندانپزشکی دارای شأن اجتماعی بالایی است و تحصیل در این رشته تنها به دلیل درآمد بالای آن نیست که گزینه‌ای مطلوب به شمار می‌آید. جهت آشنایی با دانشگاه‌های برتر ترکیه برای دندانپزشکی در ادامه این مقاله از علم ویرا همراه ما باشید.

دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی؛ تحصیل در رشته دندانپزشکی

تحصیل در دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی باتوجه‌به شرایط تحصیل و مزیت‌های آن برای دانشجویان بین‌المللی از جمله دانشجویان ایرانی یکی از مقاصد مهاجرتی بوده است. اصولاً گرایش دندانپزشکی در تمامی کشورها و دانشگاه‌ها ارائه می‌شود. ترکیه یکی از کشورهای ارائه‌دهنده  گرایش دندانپزشکی به فراگیران مشتاق و محصلان ایرانی است. فراگیران ایرانی به این دلیل علاقه‌مند به ادامه تحصیل در کشور ترکیه هستند که این کشور به خارجی‌ها اجازه می‌دهد تا ۹۰ روز بدون ویزا در محیط ترکیه بمانند؛ ولی جهت ورود به دانشگاه‌های این کشور اخذ مجوز اقامتی الزامی است.

یکی از گام‌های دارای اهمیت بسیار برای اپلای جهت تحصیل دندانپزشکی در ترکیه  حضور در آزمون است. به‌عبارت‌دیگر باید گفت که شما موظف هستید قبل از ثبت‌نام در دانشگاه مدنظر در آزمون YOS و یا SAT حضور خود را تیک بزنید. تحصیل در دانشگاه های برتر دندانپزشکی ترکیه همواره دارای شرایطی است که دانشجویان متقاضی باید پیش از اقدام این شرایط را بدانند و با درنظرگرفتن شرایط لازم اقدامات اخذ پذیرش را انجام دهند.

دانشگاههای برتر دندانپزشکی ترکیه

دانشگاه های برتر دندانپزشکی ترکیه

همان‌طور که می‌دانید رشته‌های پزشکی و زیر شاخه‌های آن مثل رشته دندانپزشکی در ایران از محبوبیت بالایی برخوردار هستند و شما می‌توانید با تحصیل در این رشته‌ها به درآمد بسیار بالایی برسید؛ اما یکی از علت‌هایی که اغلب دانشجویان تحصیل در رشته دندانپزشکی ترکیه را انتخاب می‌کنند؛ اعتبار بین‌المللی مدارک صادر شده از دانشگاه‌های دندانپزشکی این کشور است. به‌عبارت‌دیگر شما می‌توانید با این مدرک نه‌تنها در کشور ایران و کشور ترکیه بلکه در تمامی کشورهای جهان مشغول به کار شوید.

همچنین توجه داشته باشید که تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه نسبت به دانشگاه‌های کشور‌های دیگر از مسافت بسیار کمتر، زمان و هزینه رفت‌وآمد کمتر برای خانواده‌ها و دانشجو برخوردار است؛ به‌عنوان‌مثال شما می‌توانید بدون تهیه ویزا امکان دیدن فرزندان خود را در ترکیه داشته باشید. یکی دیگر از علت‌های قابل‌ذکر این است که در دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی دروس نه‌تنها به زبان ترکیه یعنی زبان ترکی استانبولی بلکه به زبان انگلیسی هم ارائه می‌شوند.

درصورتی‌که شما در این دانشگاه‌ها مشغول به تحصیل شوید بعد از گذشت زمان کوتاه می‌توانید به زبان‌های مختلف در سطح بین‌المللی صحبت نمایید و حتی در کشورهای اروپایی به کار و تحصیل بپردازید. شاید مهم‌ترین مزیت تحصیل در دانشگاه های برتر دندانپزشکی ترکیه را بتوانیم ارائه کارت طبابت بین‌المللی بعد از فارغ‌التحصیلی بیان کنیم. شما با دریافت این کارت همان‌طور که بیان شد در تمامی کشورهای اروپایی، آسیایی، آمریکایی و… می‌توانید مشغول به کار شوید. در ادامه برخی از برترین دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی بیان شده است.

دانشگاههای دندانپزشکی ترکیه حاجت تپه

1. دانشگاه حاجت تپه ترکیه

دانشگاه حاجت تپه  یکی از دانشگاه‌ های برتر دندانپزشکی ترکیه است که در شهر آنکارا واقع شده و هرسال داوطلبان بسیار زیادی از کشور ایران برای تحصیل به دریافت پذیرش اقدام می‌کنند  توجه داشته باشید که این دانشگاه در بین دانشگاه‌های کشور ترکیه دارای کیفیت آموزشی بسیار بالا است و به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های ممتاز و مهم همراه با تشابهات فرهنگی و دینی بسیار نزدیک به کشور ایران شناخته می‌شود. دانشکده دندانپزشکی دانشگاه حاجت تپه ترکیه دارای رشته‌های مختلفی مثل رادیولوژی دندان، رادیولوژی فک و صورت، جراحی دهان و فک، جراحی صورت و… است.

2. دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی؛ دانشگاه استانبول

دانشگاه استانبول در بین دانشگاه‌ های ترکیه برای دندانپزشکی دارای دومین رتبه برتر دانشگاه‌های دندانپزشکی کشور ترکیه است. همچنین این دانشگاه توانسته در بین ۱۰۰۰ دانشگاه برتر جهان رتبه ۴۰۱ تا ۵۰۰ دانشگاه برتر را به خود اختصاص دهد. دانشگاه استانبول از ۱۷ دانشکده در ۵ پردیس مختلف که مهم‌ترین آن‌ها دانشکده دندانپزشکی است تشکیل شده است. از جمله امکانات تحصیلی برتر در این دانشگاه برای رشته دندانپزشکی می‌توانیم به هفت مجتمع رفاهی برای دانشجویان، خوابگاه‌های بسیار تمیز، وجود اورژانس و داروخانه و… اشاره کنیم.

همچنین از لحاظ هزینه تحصیل در این دانشگاه می‌توان گفت به‌عنوان یک دانشگاه بین‌المللی تنها ۴۰۰ تا ۶۵۰ یورو در هر ماه جهت تحصیل از شما دریافت خواهد کرد. شما می‌توانید برای پرداخت این هزینه نیز از بورسیه و کمک‌هزینه‌های دانشگاه هم استفاده نمایید.

توجه داشته باشید که شهریه این دانشگاه نسبت به دانشگاه‌های دیگر جهان بسیار مقرون‌به‌صرفه است و شما هم برای هزینه زندگی در ترکیه می‌توانید از کار دانشجویی استفاده کنید. از جمله بورسیه‌های این دانشگاه می‌توان به بورسیه دولت ترکیه برای مقطع کارشناسی تا دکتری، بورسیه‌های ۲۰۲۱ و کمک‌هزینه‌های دولت که می‌تواند از جز تا تمامی هزینه تحصیل شما را پرداخت کند اشاره کرد.

دانشگاه دندانپزشکی کوچ در ترکیه

3. دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ به‌عنوان سومین دانشگاه های برتر دندانپزشکی ترکیه معرفی می‌شود. دانشگاه کوچ به‌عنوان یکی از برترین دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی شامل ۲۲ رشته مقطع کارشناسی، ۳۱ رشته‌ مقطع کارشناسی ارشد و ۱۶ رشته مقطع دکترا است. همچنین این دانشگاه هر سال ۵۵۰۰ دانشجو به‌صورت کلی پذیرش می‌کند که تعدادی از این افراد به رشته دندانپزشکی تعلق دارند. از جمله امکانات دانشگاه کوچ ترکیه می‌توانیم به انجمن دانشجویی، آزمایشگاه‌های مجهز، مکان‌های ورزشی، ساختمان‌های اداری و… اشاره کنیم.

توجه داشته باشید که شما جهت تحصیل در دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی از جمله دانشگاه کوچ ترکیه می‌توانید از بورسیه‌های تحصیلی این دانشگاه مثل بورسیه تحصیلی ارائه شده توسط ایالت‌های مختلف خود دانشجویان، بورسیه تحصیلی ارائه شده توسط جمهوری ترکیه و غیره استفاده نمایید.

البته باید گفت که هزینه پرداختی هر بورسیه با بورسیه دیگر متفاوت است. به‌عنوان‌مثال اگر شما از سازمان‌ها بورسیه دریافت کنید تنها هزینه‌های جزئی مثل شهریه، حمل‌ونقل یا حتی هزینه خاک به شما پرداخت خواهد شد؛ ولی درصورتی‌که شما از دولت جمهوری ترکیه بورسیه دریافت نمایید به‌صورت رایگان می‌توانید در ترکیه تحصیل‌کرده و حتی حقوق ماهیانه از جمهوری ترکیه دریافت کنید.

دانشگاههای دندانپزشکی در ترکیه دانشگاه آجی بادم

4. دانشگاه های برتر دندانپزشکی ترکیه؛ دانشگاه آجی بادم

دانشگاه آجی بادم نیز یکی از بهترین دانشگاه‌ های ترکیه برای دندانپزشکی است و تنوع رشته‌ها در آن بسیار زیاد است. در واقع مهم‌ترین رشته تحصیلی در دانشگاه آجی بادم را می‌توان دندانپزشکی معرفی نمود. البته قابل‌ذکر است که این دانشگاه به‌عنوان یک دانشگاه خصوصی جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی شهریه ۱۸۰۰۰ دلاری در نظر گرفته است. شما جهت پرداخت این شهریه می‌توانید از تقسیط شهریه یا بورسیه‌های دانشگاه آجی بادام استفاده نمایید.

دانشگاه آجی بادم یکی از پیشرفته‌ترین، مجهزترین و یکی از دانشگاه‌ های برتر دندانپزشکی ترکیه به‌عنوان یک مرکز پزشکی بزرگ است. دپارتمان این دانشگاه در دنیا معروف بوده و همراه با استانداردهای علمی طراحی شده است. از جمله امکانات ویژه این دانشگاه برای رشته دندانپزشکی می‌توان به کتابخانه بسیار بزرگ آن که حدود ۲۰۳۷۵ جلد کتاب چاپی و ۳۶۷۰۰ مجله الکترونیکی دارد اشاره کرد.

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه دانشگاه آتاتورک

5. دانشگاه آتاتورک

دانشگاه آتاتورک نیز یکی از بهترین دانشگاه‌ های ترکیه برای دندانپزشکی است که در شهر ارزروم ترکیه واقع شده است. این دانشگاه به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های ترکیه سالانه حدود ۳۵ هزار دانشجو می‌پذیرد. البته باید گفت که ظرفیت رشته دندانپزشکی در دانشگاه آتاتورک ترکیه در هر سال تنها ۲۵ نفر است و شما برای قبولی در این دانشگاه باید معدل بالایی در دیپلم خود داشته باشید. همچنین لازم است بتوانید در آزمون YOS و sat نمره قابل‌قبولی دریافت نمایید. از جمله امکانات این دانشگاه می‌توان به بانک، سالن ورزشی، سینما، کلوپ، مسیر پیاده‌روی، مسیر دوچرخه‌سواری، مراکز خرید ویژه دانشگاه و… اشاره نمود.

دانشگاههای دندانپزشکی در ترکیه دانشگاه باهچه شهیر

6. بهترین دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی؛ دانشگاه باهچه شهیر

دانشگاه باهچه شهیر یکی دیگر از دانشگاه‌ های برتر دندانپزشکی ترکیه است. این دانشگاه درصد قبولی بیشتری نسبت به بقیه دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی  دارد. همچنین شما بعد از مدت کوتاهی تحصیل در این دانشگاه می‌توانید برای دانشگاه کشورهای اروپایی انتقال دریافت نمایید. شهریه رشته دندانپزشکی این دانشگاه در ۵ سال چیزی حدود سالانه ۷۹۰۰ دلار تعیین شده است که شما برای پرداخت آن می‌توانید از بورسیه و کمک‌هزینه‌های دانشگاه و جمهوری ترکیه استفاده نمایید. اگر هدف شما تحصیل در دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی است به شما دانشگاه باهچه شهیر را پیشنهاد می‌کنیم.

دانشگاههای دندانپزشکی ترکیه مورد تأیید وزارت بهداشت ایران

دانشگاه های دندانپزشکی مورد تایید وزات بهداشت ایران

مورد تأیید وزارت علوم بودن دانشگاه یکی از نکاتی است که داوطلبان تحصیل در دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی باید به آن توجه بیشتری نشان دهند. به‌هرحال  ممکن است که دانشجو در آینده نتواند اقامت این کشور را به دست آورد و به همین دلیل مدرک فارغ‌التحصیلی وی باید به‌گونه‌ای باشد که بتواند در ایران نیز فعالیت خود را ادامه دهد. در واقع دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم ایران در رده‌بندی معتبرترین دانشگاه‌های ترکیه قرار می‌گیرند و شناخت دانشگاه‌ های دندانپزشکی ترکیه که مورد تأیید وزارت علوم هستند را نباید موضوع کمی در نظر گرفت. 5 مورد از دانشگاه‌ های برتر دندانپزشکی ترکیه که مورد تأیید وزارت علوم و بهداشت هستند در زیر بیان شده است.

  • دانشگاه حاجت تپه
  • دانشگاه آتاتورک
  • دانشگاه آنکارا
  • دانشگاه قاضی
  • دانشگاه استانبول
  • دانشگاه کوچ

شرایط سنی تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

شرایط سنی تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

رشته‌هایی مثل دندانپزشکی و دیگر رشته‌های پیراپزشکی معمولاً در کشورهای مختلف جهت اخذ پذیرش دارای محدودیت سنی هستند؛ ولی در خصوص تحصیل در دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی باید بیان کنیم که به‌طورکلی دانشگاه‌ های دندانپزشکی ترکیه دارای محدودیت سنی نیستند. دانشجویان در هر سنی می‌توانند جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی این کشور اقدام نمایند؛ اما در عمل در صورتی که دانشجویان در آزمون‌های ورودی دارای نمرات یکسانی باشند، دانشجویی پذیرفته خواهد شد که سن کمتری داشته باشد. به‌طورکلی باید گفت که دانشجویانی که کمتر از 25 سال سن داشته باشند شانس بیشتری جهت پذیرفته‌شدن در دانشگاه‌ های برتر دندانپزشکی ترکیه را خواهند داشت.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

قطعاً موضوع هزینه تحصیل در دانشگاه های برتر دندانپزشکی ترکیه در میان دانش‌آموختگان بین‌المللی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. این مبحث هزینه‌ها به‌قدری حائز اهمیت است که در برخی مواقع هنگفت بودن آن موجب می‌شود فراگیران از تحصیل در خارج از کشور برای همیشه دست بکشند. اصولاً دانشگاه‌ها شهریه را بر اساس نوع کیفیت آموزشی که به فراگیران داخلی و بین‌المللی ارائه می‌کنند تعیین می‌نمایند. باتوجه‌به این موضوع باید گفت که ممکن است دانشگاه دندانپزشکی برگزیده شما گرایش مدنظر شما را ارزان و یا گران ارائه کند.

به طور معمول و تقریباً جهت تحصیل در دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی لازم است که حداقل ۱۵ هزار دلار از سرمایه خود و یا سرمایه والدین خود را به دانشگاه مربوطه بپردازید. مبلغ بیان شده توسط دانشگاه‌های خصوصی ترکیه تعیین شده است. درحالی‌که هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه برای دانشگاه‌های دولتی چیزی حدود ۲۰۰۰ دلار است.

جمع‌بندی

شناخت دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی به شما کمک می‌کند که تصمیم‌گیری هدفمندتری داشته باشید. به این دلیل که هر نوع دانشگاهی قطعاً نمی‌تواند هزینه مقرون‌به‌صرفه‌ای را برآورد کند و یا هر دانشگاه کم‌هزینه‌ای نمی‌تواند آن‌چنان‌که شما انتظار دارید امکانات فوق‌العاده‌ای را ارائه کند. به همین علت شناخت ساختار، استاندارد آموزشی و امکانات رفاهی دانشگاه های برتر دندانپزشکی ترکیه می‌تواند تحصیل قابل‌قبول‌تر و البته موفق‌تری را برای شما به وجود آورد.

شما برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انتخاب بهترین دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه می‌توانید از مشاورین مجموعه علم ویرا کمک بگیرید. مؤسسه مهاجرتی علم ویرا باسابقه درخشان در زمینه مهاجرت تحصیلی و با همکاری مشاوران، وکلا و حقوق‌دانان خود بهترین مسیرهای قانونی مهاجرت برای تحصیل در برترین دانشگاه‌های دنیا را به متقاضیان عزیز معرفی می‌کند. با ارسال درخواست مشاوره رایگان می‌توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید. رسالت ما ارائه بهترین مسیرهای قانونی و انتخاب بهترین دانشگاه‌ها بر اساس شرایط متقاضیان است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برچسب ها
این یک بنر است!

نظرات کاربران

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی
با ما در تماس باشید!
آدرس ما:
تهران: نلسون ماندلا (جردن)- کوچه مروارید- پلاک۸- واحد 403
اردبیل: خیابان حافظ – روبروی پارک حافظ – ساختمان امید طبقه دوم
تبریز: بلوار استاد شهریار(چایکنار) – جنب بهزیستی ساختمان۲۲-طبقه اول
مشاهده فهرست

اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های خصوصی و دولتی چین، ترکیه و روسیه