معرفی دانشگاه آجی بادم استانبول (Acibadem University) + شهریه 2021

معرفی دانشگاه آجی بادم استانبول (Acibadem University) + شهریه 2023

دانشگاه آجی بادم (Acibadem University)
سال تأسیس 2007
محل دانشگاه استانبول
رتبه کشوری 83
رتبه جهانی 1201+
مورد تأیید وزارت علوم خیر
مورد تأیید وزارت بهداشت بله
وب‌سایت acibadem.edu.tr

دانشگاه آجی بادم

ترکیه به عنوان یکی از اصلی‌ترین مقاصد مهاجرت میان ایرانیان، سالانه پذیرای دانشجویان زیادی است. اگر قصد دارید به صورت تحصیلی به این کشور مهاجرت کنید، شناختن دانشگاه‌ها ضروری است. در این مطلب قصد داریم شما را با یکی از برترین دانشگاه‌های ترکیه، دانشگاه آجی بادم، آشنا کنیم اگر اندکی درباره دانشگاه‌های این کشور تحقیق کرده باشید، قطعاً با نام آجی بادم روبه‌رو شده‌اید. تنوع بالای رشته‌ها در این دانشگاه و اعتبار بالای آن دلایل جذب دانشجویان بسیاری است. برای آشنایی بیشتر با این دانشگاه و دریافت اطلاعات مهم و ضروری، با ما همراه باشید.

دانشگاه آجی بادم

دانشگاه آجی بادم در یک نگاه

دانشگاه آجی بادم (Acibadem University) یک مرکز آموزش عالی خصوصی است که در بخش آسیایی استانبول واقع شده است. به قطع می‌توان گفت که این دانشگاه یکی از بهترین مراکز آموزشی ترکیه به ویژه برای دانشجویان علوم پزشکی است. ریشه نام‌گذاری این دانشگاه به گروه سلامت آجی بادم (Acıbadem Health Group)، یکی از بزرگترین کمپانی‌های خدمات درمانی ترکیه برمی‌گردد.

این دانشگاه از جمله مراکز جدید و تازه تأسیس ترکیه به شمار می‌آید. آجی بادم در سال 2007 تأسیس شد. هدف این دانشگاه تبدیل شدن به یک مؤسسه‌ آکادمیک برتر در ترکیه و معرفی به عنوان نمونه‌ای در جهان با درجات بالای کیفیت، امکانات فرهنگی و اجتماعی مناسب و تعهد به تربیت افرادی مدرن، خلاق و پیشرو است.

دانشگاه آجی بادم در آغاز به عنوان یک دانشکده پزشکی شروع به کار کرد. در سال 2008 و 2014، علوم سلامت و مهندسی نیز به این مجموعه اضافه شدند. در حال حاضر دانشکده‌های علم و هنر با ارائه رشته‌هایی مانند روان‌شناسی، علوم مولکولی، ژنتیک و داروسازی نیز در این دانشگاه وجود دارند. این دانشگاه برای متقاضیان رشته‌های پزشکی و بالینی، انتخابی ایده‌آل است. فعالیت تخصصی در حیطه سلامت، امکانات و زیرساخت‌های مدرن، کادر آموزش حرفه‌ای، وجود مراکز تخصصی و ارتباط با بیمارستان‌های زنجیره‌ای Acıbadem از نقاط قوت این دانشگاه هستند.

تحصیل در دانشگاه آجی بادم

به عنوانی یک دانشگاه علوم پزشکی، داشتن امکانات پیشرفته و مراکز بالینی متعدد از اهمیت بسیاری برخوردار است. از جمله مهم‌ترین امکانات این دانشگاه می‌توان به بیمارستان 278 تخت‌خوابی با مراکز تخصصی شیمی‌درمانی و قلب و عروق اشاره کرد. دیگر امکانات مهم این مرکز آموزشی عبارت اند از مرکز شبیه‌سازی بالینی، مرکز آموزش پیشرفته جراحی رباتیک و اندوسکوپیک. گفته می‌شود این مرکز یکی از گسترده‌ترین مراکز شبیه‌سازی در جهان است.

همانگونه که در بالا ذکر شد، اگر به تحصیل در رشته‌های علوم پزشکی علاقه دارید، این دانشگاه انتخابی بی‌نظیر است. امکانات آموزشی پیشرفته، اساتید برتر، فضای بین‌المللی، اعتبار بالای دانشگاه و برنامه‌های تبادل دانشجو از جمله مزایای تحصیل در این دانشگاه هستند. علاوه بر این، ترکیه از لحاظ جغرافیایی و فرهنگی به ایران نزدیک است. این امر سبب ساده‌تر شدن شرایط مهاجرت می‌شود.

تحصیل در دانشگاه آجی بادم به دو زبان ترکی و انگلیسی امکان‌پذیر است. اعتبار بالای این دانشگاه و پیروی آن از سیستم‌های آموزشی آمریکا و اروپا موجب اعتبار مدارک شما خواهد شد. تنوع رشته‌ها و تعداد دانشکده‌های این دانشگاه نیز مناسب است. دانشکده‌های این مرکز عبارت اند از:

 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده علوم سلامت
 • دانشکده علم و هنر
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده حرفه‌ای خدمات درمان
 • دانشکده فنی و حرفه‌ای

به علاوه، این دانشگاه از 3 مؤسسه و چندین مرکز علمی و پژوهشی برخوردار است. همچنین، این مؤسسه آموزش عالی از جمله معدود مراکز دارای گواهینامه CAE است. شما می‌توانید رشته‌های مختلفی را برای ادامه تحصیل در این دانشگاه انتخاب کنید. برخی از پرطرفدارترین رشته‌های آموزشی عبارت اند از پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی، علوم زیستی، روان‌شناسی، فیزیوتراپی و پرستاری.

لازم به ذکر است که دانشگاه آجی بادم از جمله دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت و درمان ایران است. این موضوع یکی از مهم‌ترین مزایای این دانشگاه و از جمله دلایل انتخاب آن توسط دانشجویان ایرانی است. پذیرش مدارک شما توسط وزارت بهداشت به این معنا است که پس از فارق‌التحصیلی و در صورت بازگشت به ایران، می‌توانید به سادگی به ادامه تحصیل یا فعالیت حرفه‌ای بپردازید.

امکانات تفریحی و رفاهی دانشگاه آجی بادم

برخورداری از امکانات رفاهی و تفریحی مناسب از جمله ملزومات هر دانشگاه برجسته‌ای است. این قبیل امکانات برای دانشجویان بین‌المللی از اهمیت خاصی برخوردار است. دانشگاه آجی بادم به عنوان یکی از برترین مراکز آموزشی ترکیه، خدمات رفاهی تفریحی متعددی را به دانشجویان خود ارائه می‌کند.

کتابخانه دانشگاه بسیاری از کتب مرجع رشته‌های پزشکی و فنی را در خود جای داده است. بالغ بر 20300 کتاب چاپی و 36700 کتاب و مجله الکترونیکی در این کتابخانه یافت می‌شود. سالن‌های غذاخوری، کافه‌ها و بوفه‌های متعدد نیز از جمله امکانات این دانشگاه هستند. ورزش و امکانات ورزشی نیز جایگاه خاصی دارند. باشگاه‌ها و زمین‌های ورزشی مختلف، استخر و جکوزی و … اوقات لذت‌بخشی را برای شما و دوستانتان فراهم می‌کنند. یکی از مهم‌ترین نکات مورد توجه دانشجویان بین‌المللی، امکان دسترسی به خوابگاه است. این دانشگاه خوابگاه‌های امن و با کیفیتی را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است. اقامت در خوابگاه می‌تواند هزینه‌های شما را به شکل چشمگیری کاهش دهد.

معرفی دانشگاه آجی بادم استانبول (Acibadem University) + شهریه 2023

اخذ پذیرش از دانشگاه آجی بادم

اخذ پذیرش در دانشگاه‌های ترکیه نیازمند فراهم کردن شرایط و مدارک خاصی است. برای اخذ پذیرش و تحصیل در دانشگاه آجی بادم، مانند بسیاری از دانشگاه‌های ترکیه، باید در آزمون‌های ورودی دانشگاه قبول شوید. شما از طریق آزمون یوس (YOS)، آزمون اس ای تی (SAT) و به وسیله سوابق تحصیلی می‌توانید از این دانشگاه پذیرش بگیرید. به صورت کلی برای پذیرفته شدن در این دانشگاه از طریق آزمون SAT باید حداقل نمره 1400 (از 1600 نمره) را کسب کنید. نمره شما در بهش ریاضی آزمون باید 700 به بالا باشد. اگر می‌خواهید در سایر رشته‌ها به غیر از پزشکی تحصیل کنید، حداقل نمره مورد نیاز شما 1100 است (برای تحصیل به زبان ترکی 830).

برای اخذ پذیرش از طریق آزمون YOS نیز به حداقل نمره 90 از 100 نیاز دارید. حداقل نمره برای رشته‌هایی غیر از پزشکی، 60 است.

همپنین شما میتوانید از مطالب دانشگاه باشکنت و آیدین استفاده کنید و از تجربه موسسه علم ویرا در پذیرش این دانشگاه ها بهره مند شوید.

به غیر از کسب نمرات ذکر شده، تهیه و ارسال مدارک خواسته شده توسط دانشگاه نیز ضروری است. به صورت کلی، مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه آجی بادم به شرح زیر است.

 • پاسپورت معتبر
 • یک عکس بیومتریک جدید
 • دیپلم دبیرستان (برای مقطع کارشناسی)
 • ریز نمرات دبیرستان (برای مقطع کارشناسی)
 • نتایج آزمون SAT و … در صورت وجود
 • مدرک زبان (انگلیسی یا ترکی بسته به زبان انتخابی برای تحصیل)
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه (برای رشته پزشکی 2 توصیه نامه از معلم ریاضی، زیست یا شیمی. برای سایر رشته‌ها یک توصیه نامه از معلمان دروس مربوطه)
 • رزومه علمی و سوابق پژوهشی/تألیفات برای تحصیلات تکمیلی

مدارک خواسته شده همه باید به صورت ترجمه رسمی ارسال شوند. با توجه به رشته و برنامه تحصیلی، ممکن است دانشگاه مدارک دیگری را نیز تقاضا کنید. ارسال به موقع مدارک نیز الزامی است. در صورتی که در مدارک شما نقص مشاهده شود یا آن‌ها را در موعد مقرر ارسال نکنید، درخواست شما بررسی نخواهد شد. آخرین مهلت ارسال مدارک معمولاً از 1 فوریه تا آخر جولای است.

هزینه تحصیل در دانشگاه آجی بادم

تحصیل در ترکیه و در این دانشگاه رایگان نبوده و دانشجویان ملزم به پرداخت شهریه هستند. دانشگاه آجی بادم مرکزی خصوصی است؛ بنابراین شهریه آن از دانشگاه‌های دولتی ترکیه بالاتر است. البته در نظر داشته باشید که بسیاری از امکانات و خدمات این دانشگاه بهتر از دانشگاه‌های دولتی است. میزان شهریه پرداختی شما با توجه به رشته و زبان تحصیل متغیر خواهد بود. به صورت کلی میانگین سالانه شهریه برخی رشته‌های این دانشگاه به شرح زیر است.

 • پزشکی: 27000 دلار
 • میانگین شهریه داروسازی: 15000 دلار
 • میانگین شهریه مهندسی پزشکی: 12500 دلار
 • میانگین شهریه روان‌شناسی: 8000 دلار
 • میانگین شهریه زیست مولکولی و ژنتیک: 12500 دلار
 • میانگین شهریه پرستاری: 8000 دلار
 • میانگین شهریه تغذیه: 8000 دلار

توجه داشته باشید که مبالغ بالا مربوط به تحصیل به زبان انگلیسی هستند.

هزینه های زندگی در ترکیه

هزینه های زندگی در کشور ترکیه در شهر های مختلف متفاوت است.

استانبول 34.57 لیر
آنکارا 31.79 لیر
بورسا 31.48 لیر
آنتالیا 29.56 لیر
معرفی دانشگاه آجی بادم استانبول (Acibadem University) + شهریه 2023

برای اطلاع از سایر هزینه ها به مقاله هزینه های زندگی در ترکیه مراجعه کنید.

تحصیل رایگان در دانشگاه آجی بادم

همانگونه که مشاهده کردید، شهریه این دانشگاه به سبب ارائه امکانات ویژه از مراکز دولتی بالاتر است. شما با اخذ بورسیه می‌توانید هزینه‌های خود را به شکل چشمگیری کاهش دهید. این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی خود بورسیه تحصیلی در نظر گرفته است. این بورسیه بر اساس سوابق و مدارک تحصیلی، نمرات آزمون‌ها، توصیه‌نامه‌ها، نتایج مصاحبه و … اعطا می‌شود. این بورسیه صرفاً شامل شهریه می‌شود و سایر هزینه‌ها مانند مخارج اسکان و تغذیه به عهده دانشجو است.

برنامه‌های تبادل دانشجو

برنامه‌های تبادل دانشجو از جمله بهترین امتیازاتی است که‌ می‌توانید در دوران دانشجویی خود از آن بهره ببرید. با این برنامه‌ها شما این فرصت را خواهید داشت که یک یا دو ترم از تحصیلات خود را در یکی از دانشگاه‌های معتبر در دیگر کشورهای جهان بگذرانید. کشورهایی که با دانشگاه آجی بادم در برنامه Global Exchange Program همکاری می‌کنند عبارت اند از آمریکا، آلبانی، برزیل، بلغارستان، هند، ژاپن، گرجستان و مالزی.

یکی دیگر از برنامه‌های تبادل دانشجوی این دانشگاه، اراسموس (Erasmus) است. اراسموس از جمله شناخته‌شده‌ترین برنامه‌های تبادل دانشجو است. این برنامه برای جا به جایی دانشجویان در دانشگاه‌های مختلف اروپایی ایجاد شده است. به علاوه، امکان استفاده از بورسیه نیز وجود دارد.

جمع‌بندی

دانشگاه آجی بادم (Acibadem University) به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه سالانه پذیرای دانشجویان بین‌المللی بسیاری است. اگر قصد دارید در دانشگاهی معتبر با امکانات آموزشی برتر تحصیل کنید، این دانشگاه را جزء انتخاب‌های خود قرار دهید. امکانات بی‌نظیر این دانشگاه می‌تواند تجربه تحصیلی لذت بخشی را برای شما رقم بزند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پر بازدیدها