تحصیل دندانپزشکی در ترکیه
توسط تیم علم ویرا
12 شهریور 2

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه یکی از محبوب‌ترین رشته‌ها در بین دانشجویان بین‌المللی است. سالانه تعداد زیادی از دانشجویان از کشورهای مختلف برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه به این کشور مهاجرت می‌کنند. بورسیه دندانپزشکی ترکیه و هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی ترکیه این کشور را به یک مقصد تحصیلی عالی تبدیل کرده است. دانشگاه‌های ترکیه در زمینه دندانپزشکی و به‌طورکلی رشته‌های پزشکی شهرت جهانی دارد؛ چراکه تحصیل رشته دندانپزشکی در ترکیه علاوه بر پرطرف‌دار بودن، در مقایسه با بسیاری از کشورها هزینه پایینی دارد. در ادامه این مقاله از سری مقالات علم ویرا به بررسی موضوع شرایط تحصیل دندانپزشکی در ترکیه می‌پردازیم.

مزایای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

امروزه تحصیل رشته دندانپزشکی در ترکیه موردتوجه بسیاری از دانشجویان از سراسر دنیا قرار گرفته است. قدرت و اعتبار مدارک دندانپزشکی صادر شده از دانشگاه‌های ترکیه در سطح بین‌المللی یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت این رشته به شمار می‌رود. دانشگاه‌های ترکیه به دلیل سطح دانش و کیفیت آموزش از شهرت جهانی برخوردار هستند. سهولت در اخذ ویزای دانشجویی و امکان سفر به ترکیه بدون ویزا می‌تواند یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه باشد؛ زیرا دانشجویان می‌توانند در بدو ورود اقامت تحصیلی دریافت کنند.

از دیگر مزیت‌های تحصیل دندانپزشکی در این کشور، می‌توان به مقرون‌به‌صرفه بودن هزینه تحصیل رشته دندانپزشکی در ترکیه نسبت به سایر کشورهای اروپایی است. از طرفی، دانشجویان می‌توانند در ترکیه به دو زبان ترکی و انگلیسی در رشته دندانپزشکی تحصیل کنند. از دیگر مزیت‌های تحصیل دندانپزشکی در ترکیه می‌توان به ارائه کارت پزشکی بین‌المللی برای فارغ‌التحصیلان اشاره کرد.

تحصیل در ترکیه دندانپزشکی

مدت‌زمان تحصیل دندانپزشکی در ترکیه مانند بسیاری از کشورها 5 سال به طول می‌انجامد. تحصیل در رشته دندانپزشکی در این کشور به دو دوره تقسیم می‌شود؛ یک دوره دوساله و یک دوره سه‌ساله. در دو سال اول، هم دروس نظری و هم دروس عملی به دانشجویان ارائه می‌شود.

در سه سال بعدی دانشجویان آموزش‌های عملی و مهارت‌های لازم را در بیمارستان فرا خواهند گرفت. سال تحصیلی دندانپزشکی در ترکیه به‌صورت فصلی تقسیم می‌شود و ممکن است برخی دانشگاه‌ها در شروع متفاوت باشند؛ اما اکثر دانشگاه‌های ترکیه در ماه سپتامبر ترم اول و در ماه فوریه ترم دوم خود را آغاز می‌کنند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

برنامه‌های آموزشی دندانپزشکی در ترکیه

تحصیل رشته دندانپزشکی در ترکیه باکیفیت آموزشی بالا و اساتید بین‌المللی مجرب یکی از بهترین گزینه‌ها برای دوستداران رشته دندانپزشکی است. از جمله برنامه‌های آموزش دندانپزشکی در ترکیه عبارت‌اند از:

 • اطلاعات عمومی و فناوری
 • پروتز
 • مواد دندانپزشکی
 • شیمی آلی
 • دوره‌های زبان انگلیسی
 • زیست‌شناسی پزشکی
 • آناتومی دندان
 • بیوفیزیک
 • فیزیولوژی
 • اهمیت سلامت در دندانپزشکی و…

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی

اکثر دانشگاه‌های ترکیه دندانپزشکی و پزشکی را به زبان ترکی و انگلیسی تدریس می‌کنند. تحصیل دندانپزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی در این دانشگاه‌ها اغلب نیاز به نمره 6 در آزمون آیلتس یا مدرک تافل دارد. در صورتی که علاقه به تحصیل دندانپزشکی به زبان ترکی در ترکیه دارید، باید در آزمون TOMER شرکت کرده و نمره قابل‌قبولی به دست آورید.

در صورتی که علاقه به تحصیل دندانپزشکی به زبان ترکی در ترکیه دارید، باید در آزمون TOMER شرکت کرده و نمره قابل‌قبولی به دست آورید. درصورتی‌که دانشجویان از مدرک زبان ترکی یا انگلیسی برخوردار نباشد، ملزم به شرکت در دوره‌های آمادگی زبان در دانشگاه‌ها هستند. از جمله دانشگاه‌های ترکیه که رشته دندانپزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند عبارت‌اند از:

 • دانشگاه مدیپول
 • دانشگاه باهچه شهیر
 • دانشگاه ایستینیه
 • دانشگاه آیدین
 • دانشگاه آلتینباش
 • دانشگاه اوکان استانبول
 • دانشگاه گلیشیم
 • دانشگاه اطلس
 • دانشگاه بیرونی و…

هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

شرایط تحصیل در ترکیه دندانپزشکی

کشور ترکیه در سال‌های اخیر به یکی از پرطرف‌دارترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده است. پذیرش در رشته دندانپزشکی در دانشگاه‌های دولتی ترکیه مشروط به شرکت در آزمون‌های ورودی مانند YOS ،SAT یا ALES است. علاوه بر این، برخی از دانشگاه‌های ترکیه شرایط دیگری مانند ریزنمرات تحصیلی و حداقل نمره را در نظر می‌گیرند که در هر دانشگاه متفاوت است.

باتوجه‌به این که رشته دندانپزشکی در ترکیه به زبان ترکی یا انگلیسی ارائه می‌شود، دانشجویان برای پذیرش باید مدرک مهارت زبانی معتبر خود را ارائه دهند. برای پذیرش در رشته دندانپزشکی در دانشگاه‌های خصوصی ترکیه نیازی به شرکت در آزمون‌های ورودی ندارند. این دانشگاه‌ها شرایطی مانند ارائه مدرک زبان و نمرات دانشجویان را برای پذیرش در نظر می‌گیرند.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش در رشته دندانپزشکی از دانشگاه‌های ترکیه ممکن است باتوجه‌به هر دانشگاه متفاوت باشد. مدارک کلی برای پذیرش در دانشگاه‌های ترکیه عبارت‌اند از:

 • مدرک دیپلم (ترجمه شده به ترکی یا انگلیسی)
 • کپی پاسپورت
 • عکس
 • مدرک مهارت زبان ترکی (TOMER) یا انگلیسی (IELTS یا TOEFL)
 • حداقل 18 سال سن
 • ریزنمرات تحصیلی
 • رزومه
 • توصیه‌نامه
 • انگیزه‌نامه

طول دوره دندانپزشکی در ترکیه

ویزای تحصیلی ترکیه

دانشجویان پس از اخذ پذیرش از دانشگاه‌های ترکیه باید برای اخذ ویزای تحصیلی برای ورود به این کشور اقدام نمایند. متقاضیان باید از طریق سفارت ترکیه در کشور خود برای دریافت ویزای دانشجویی اقدامات لازم را انجام دهند. از جمله مدارک لازم برای اخذ ویزای دانشجویی ترکیه عبارت‌اند از:

 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ترجمه مدارک (ترکی یا انگلیسی)
 • ریزنمرات تحصیلی
 • رزومه
 • انگیزه‌نامه
 • توصیه‌نامه
 • پاسپورت معتبر
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • رسید پرداخت هزینه بررسی مدرک
 • مدارک شناسایی
 • چند قطعه عکس و…

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون آزمون

امکان تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه‌های خصوصی ترکیه بدون شرکت در آزمون‌های ورودی برای دانشجویان وجود دارد. هرساله این دانشگاه‌ها ظرفیت خاصی را برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی در نظر می‌گیرند. از جمله شرایط تحصیل دندانپزشکی بدون آزمون در ترکیه می‌توان به ارائه دیپلم، ریزنمرات با نمرات بالا در درس‌هایی مانند فیزیک، شیمی، زیست و ریاضی، نمره بالا در آزمون‌های IELTS (6( و TOEFL (80) و… است. لازم به ذکر است هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی ترکیه در دانشگاه‌های خصوصی بالاتر از دانشگاه‌های دولتی است.

بورسیه دندانپزشکی ترکیه

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی ترکیه

درحالی‌که دانشگاه‌های ترکیه کیفیت آموزشی مشابهی را با بسیاری از کشورهای اروپایی ارائه می‌دهند، تحصیل دندانپزشکی در ترکیه با هزینه مقرون‌به‌صرفه امکان‌پذیر است. شایان‌ذکر است هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بسته به زبان تحصیل و نوع دانشگاه ممکن است متفاوت باشد. لازم به ذکر است هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه‌های خصوصی ترکیه بالاتر از دانشگاه‌های دولتی است؛ اما همچنان در محدوده معقولی قرار دارند.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه و دانشگاه‌های دولتی به طور متوسط حدود 1200 تا 3000 دلار در سال برآورد می‌شود. از سوی دیگر، هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه و دانشگاه‌های خصوصی آن از 12000 تا 26000 دلار در سال متغیر است. اغلب دانشگاه‌های ترکیه بورسیه دندانپزشکی ترکیه و همچنین کمک‌هزینه‌های تحصیلی به دانشجویان ارائه می‌دهند؛ بنابراین از جمله ارزان‌ترین دانشگاه‌های ترکیه برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه، دانشگاه‌های دولتی این کشور هستند.

بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

در ترکیه چندین دانشگاه معتبر وجود دارد که رشته دندانپزشکی را به زبان ترکی و انگلیسی ارائه می‌دهند. از جمله بهترین دانشگاه‌های ترکیه برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه به شرح زیر هستند:

دانشگاه‌های دندانپزشکی ترکیه

1. دانشگاه کوچ (Koc University)

دانشگاه کوچ یکی از دانشگاه‌های خصوصی برتر و معتبر برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه است. این دانشگاه دارای رتبه اول در بین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه و رتبه 451 در بین بهترین دانشگاه‌های جهان است. دانشگاه کوچ دانشجویان را از طریق آزمون‌های SAT و ACT پذیرش می‌کند. علاوه بر این، برای قبولی در رشته دندانپزشکی در دانشگاه کوچ باید از معدل دیپلم بالای 18 برخوردار باشید. این دانشگاه بورسیه‌های تحصیلی متنوعی را به دانشجویان ارائه می‌دهد. هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی ترکیه در دانشگاه کوچ حدود 25000 دلار در سال است. برای آشنایی بیشتر با دانشگاه کوچ مقاله معرفی دانشگاه کوچ (Koç University) + هزینه تحصیل2024-2023 را مطالعه کنید.

2. دانشگاه حاجت تپه (Hacetteppe University)

دانشگاه حاجت تپه یکی از دانشگاه‌های خصوصی شناخته شده در کشور ترکیه است. این دانشگاه در سال‌های اخیر به دلیل جایگاه علمی بالا و کیفیت آموزش در لیست بهترین دانشگاه‌های ترکیه قرار گرفته است. دانشگاه حاجت تپه دارای رتبه 5 در بین بهترین دانشگاه‌های ترکیه و رتبه 800 در بین بهترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد. برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه در دانشگاه حاجت تپه باید در یکی از آزمون‌های SAT یا ACT شرکت کنید.

شهریه تحصیل رشته دندانپزشکی در دانشگاه حاجت تپه، سالانه 9300 دلار است. دانشگاه حاجت تپه بورسیه‌های تحصیلی که شامل حمایت‌های دولتی و حمایت‌های سازمان‌های غیردولتی است را به دانشجویان ارائه می‌دهد.

3. دانشگاه استانبول (Istanbul University)

دانشگاه استانبول یکی از دانشگاه‌های دولتی برجسته استانبول است که در شهر استانبول قرار دارد. این دانشگاه در جایگاه چهارم در بین بهترین دانشگاه‌های ترکیه و در رتبه 900 در بین بهترین دانشگاه‌های جهان برخوردار است. تحصیل پزشکی در ترکیه و همچنین پذیرش در رشته دندانپزشکی دانشگاه استانبول ترکیه مشروط به شرکت در آزمون‌های ورودی است.

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی ترکیه دانشگاه استانبول 25000 دلار است. دانشگاه استانبول یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه به شمار می‌رود. دانشگاه استانبول یکی از دانشگاه‌های برتر ترکیه است که به دلیل آموزش مطابق با معاهده بولونیا و مدارک اعطایی معتبر مورد تأیید کشورهای مختلف، به یک دانشگاه محبوب بین دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده است.

4. تحصیل دندانپزشکی در ترکیه؛ دانشگاه آکدنیز (Akdeniz University)

دانشگاه آکدنیز یکی از دانشگاه‌های برتر دولتی ترکیه است که امکان تحصیل دندانپزشکی در ترکیه با شرایط عالی را برای دانشجویان فراهم می‌کند. دانشگاه آکدنیز در جایگاه 18 در بین بهترین دانشگاه‌های ترکیه و رتبه 1500 در بین دانشگاه‌های برتر جهان قرار دارد. دانشگاه آکدنیز به پذیرش دانشجویان بر اساس آزمون‌های ورودی و شرط معدل می‌پردازد. هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه آکدنیز 143244 لیر است. دانشگاه آکدنیز امکانات علمی و آموزشی رفاهی گسترده‌ای را برای دانشجویان خود ایجاد می‌کند. این دانشگاه یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه است.

دانشگاه آکدنیز

5. دانشگاه آنکارا (Ankara University)

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی را دارید، دانشگاه آنکارا گزینه مناسبی است. دانشگاه آنکارا یکی از دانشگاه‌های دولتی ترکیه است که رشته‌های متنوع و بسیار پرطرف‌داری را به دانشجویان ارائه می‌دهد. این دانشگاه از رتبه 6 در بین دانشگاه‌های ترکیه و رتبه 625 در بین دانشگاه‌های جهان قرار دارد. از جمله شرایط اخذ پذیرش در رشته دندانپزشکی در دانشگاه آنکارا، برخورداری از معدل بالا و شرکت در آزمون‌های ورودی است.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه آنکارا، 80000 لیر است. اگر قصد تحصیل دندانپزشکی در ترکیه و در یکی از دانشگاه‌های برتر را دارید، دانشگاه آنکارا می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد. دانشگاه آنکارا برای دانشجویان داخلی و خارجی امکانات، فضاهای اقامتی و خوابگاه‌های دانشجویی را فراهم کرده است.

6. هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی ترکیه؛ دانشگاه اژه (Ege University)

دانشگاه اژه یک دانشگاه دولتی و محبوب در ترکیه است که در بین دانشجویان بین‌المللی طرف‌داران زیادی دارد. رتبه دانشگاه اژه در ترکیه 8 و در دانشگاه‌های جهان 1001 است. دانشگاه اژه در یکی از زیباترین شهرهای ترکیه به نام ازمیر قرار دارد. برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه و اخذ پذیرش از دانشگاه اژه، باید در آزمون‌های ورودی شرکت کنید.

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی ترکیه در دانشگاه اژه، 7000 لیر در سال است. دانشگاه اژه در سال‌های اخیر با بهره‌گیری از تجهیزات فنی پیشرفت‌های زیادی در زمینه‌های آموزشی، بهداشتی و پژوهشی داشته است. این دانشگاه عضوی از انجمن آموزش دندانپزشکی در اروپا است. حجم امکانات بی‌نظیر دانشگاه اژه یکی از دلایل جذب دانشجویان بین‌المللی از سراسر دنیا به این دانشگاه است.

7. دانشگاه آتاتورک (Ataturk University)

دانشگاه آتاتورک یک دانشگاه دولتی واقع در شهر ارزروم ترکیه است. این دانشگاه با رتبه 18 در بین دانشگاه‌های ترکیه و رتبه 1000 در بین دانشگاه‌های جهان، یکی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه محسوب می‌شود. دانشگاه آتاتورک یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های ترکیه است. این دانشگاه سالانه پذیرای بیش از 35000 دانشجو است. از جمله شرایط تحصیل دندانپزشکی در ترکیه در دانشگاه آتاتورک برخورداری از معدل خوب و شرکت در آزمون‌های ورودی است.

هزینه تحصیل رشته دندانپزشکی در دانشگاه آتاتورک سالانه 2946 لیر است. رشته دندانپزشکی دانشگاه آتاتورک یکی از بهترین گزینه‌ها برای متقاضیان ایرانی است. لازم به ذکر است دندانپزشکی در دانشگاه آتاتورک تنها به زبان ترکی امکان‌پذیر است.

دانشگاه پزشکی آتاتورک

8. دانشگاه غازی (Gazi University)

دانشگاه غازی از بهترین دانشگاه‌های دولتی ترکیه برای تحصیل دندانپزشکی است.  دانشگاه غازی دارای رتبه 7 در دانشگاه‌های برتر ترکیه و رتبه 900 جهان است. دانشگاه غازی هرساله دانشجویان بین‌المللی را از طریق آزمون‌های ورودی و شرط معدل می‌پذیرد. شهریه رشته دندانپزشکی در دانشگاه غازی 36.500 لیر در سال است؛ اگر به رشته دندانپزشکی علاقه‌مند هستید و قصد تحصیل خارج از کشور را دارید، تحصیل دندانپزشکی در ترکیه در دانشگاه غازی یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما است. این دانشگاه هرساله میزبان هزاران دانشجو از سراسر جهان است.

9. تحصیل دندانپزشکی در ترکیه؛ دانشگاه مرمره ( Marmara University)

دانشگاه مرمره یکی از دانشگاه‌های دولتی ترکیه است. دانشگاه مرمره دومین دانشگاه بزرگ و یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه است. رتبه جهانی دانشگاه مرمره 977 و رتبه ملی این دانشگاه 11 است. این دانشگاه یکی از مراکز آموزشی قدیمی و پیشرو در ترکیه است. دانشگاه مرمره دارای بیش از 57000 دانشجو است. دانشگاه مرمره دانشجویان را بر اساس آزمون ورودی پذیرش می‌کند. هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه مرمره 30141 لیر در سال است. این دانشگاه دارای 300 یونیت دندانپزشکی مجهز به دستگاه‌ها و تکنولوژی‌های پیشرفته لازم برای تحصیل در این رشته است.

10. دانشگاه باهچه شهیر (Bahcesehir University)

دانشگاه باهچه شهیر یک دانشگاه معتبر خصوصی در ترکیه است. این دانشگاه با رتبه 147 در ترکیه و رتبه 600 در بین بهترین دانشگاه‌های جهان یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه است. دانشگاه باهچه شهیر دارای شرط پذیرش دانشجویان بر اساس ریزنمرات و مدرک زبان است. هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی ترکیه در دانشگاه باهچه شهیر 20000 دلار در سال برآورد می‌شود. دانشگاه باهچه شهیر امکانات فوق‌العاده‌ای برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌آورد. از جمله مهم‌ترین این امکانات می‌توان به بورسیه دندانپزشکی اشاره کرد. این دانشگاه دارای بیش از 33000 دانشجو است.

تحصیل دندانپزشکی ترکیه؛ دانشگاه باهچه شهیر

دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

وزارت بهداشت هرساله لیستی از دانشگاه‌های موردتایید خود را منتشر می‌کند و در این لیست تعدادی از دانشگاه‌های ترکیه نیز قرار دارد. این موضوع برای دانشجویانی که قصد تحصیل در کشورهای خارجی و بازگشت به ایران را دارند، از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا کارکردن به‌عنوان دندانپزشک با مدرک دانشگاه‌های خارجی در کشور تنها در صورتی امکان‌پذیر است که دانشجو در یکی از دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت مدرک اخذ کرده باشد. از جمله دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت برای تحصیل در ترکیه دندانپزشکی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشگاه استانبول
 • دانشگاه آنکارا
 • دانشگاه اژه ازمیر
 • دانشگاه حاجت تپه
 • دانشگاه دوکوز ایلول
 • دانشگاه کاتب چلبی
 • دانشگاه غازی
 • دانشگاه مرمره
 • دانشگاه آتاتورک
 • دانشگاه 19 مارس
 • دانشگاه کوچ
 • دانشگاه باهچه شهیر
 • دانشگاه باشکنت
 • دانشگاه یدی تپه
 • دانشگاه آیدین استانبول
 • دانشگاه مدیپول و…

جمع‌بندی

کشور ترکیه با بیش از 260 هزار دانشجو بین‌المللی، یکی از محبوب‌ترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور است. این کشور دارای بهترین دانشکده‌های دندانپزشکی است که دارای رتبه‌های برتر جهانی هستند. بیش از 20 دانشگاه برتر در ترکیه رشته دندانپزشکی را ارائه می‌دهند. هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی ترکیه یکی از مهم‌ترین عوامل برای جذب دانشجویان بین‌المللی محسوب می‌شود. از دیگر دلایل جذابیت این کشور برای جذب دانشجویان، بورسیه دندانپزشکی ترکیه است. اگر قصد تحصیل دندانپزشکی در ترکیه را دارید، فرم درخواست مشاوره رایگان را در وب‌سایت علم ویرا پر کنید. با مشاوران ویرا در تماس باشید و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برچسب ها
این یک بنر است!

نظرات کاربران

مطالب پیشنهادی
با ما در تماس باشید!
آدرس ما:
تهران: نلسون ماندلا (جردن)- کوچه مروارید- پلاک۸- واحد 403
اردبیل: خیابان حافظ – روبروی پارک حافظ – ساختمان امید طبقه دوم
تبریز: بلوار استاد شهریار(چایکنار) – جنب بهزیستی ساختمان۲۲-طبقه اول
مشاهده فهرست

اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های خصوصی و دولتی ترکیه بدون آزمون