بورسیه فول فاند داروسازی چین
توسط تیم علم ویرا
26 خرداد 3

بورسیه فول فاند داروسازی چین 2024

برای بورسیه فول فاند داروسازی چین می‌توانید از اوایل ژانویه تا اواخر مارس هر سال اقدام کنید. شما باید برای تحصیل رایگان داروسازی چین در خصوص جزئیات مربوط به دوره درخواست و روش‌های مهم با سفارت چین (سرکنسولگری) در کشور خود مشورت نمایید. لازم به ذکر است که هر یک از بورس‌های تحصیلی دولت محلی جزئیات خاص خود را دارند. همچنین نتیجه بورس تحصیلی باید ظرف 45 روز کاری پس از تأیید مواد درخواست اعلام شود. شما نیز درصورتی‌که متقاضی مهاجرت تحصیلی به چین هستید برای کسب اطلاعات بیشتر دراین‌خصوص و بورسیه فول فاند داروسازی چین تا انتهای این مقاله از علم ویرا همراه ما باشید.

چرا تحصیل داروسازی در کشور چین؟

امکان اخذ بورسیه فول فاند داروسازی چین، پایین‌بودن هزینه‌های تحصیل در چین و بالابودن کیفیت فضای آموزشی و دانشگاهی این کشور موجب شده است تا هر روز به تعداد مهاجران تحصیلی به این کشور کهن آسیایی اضافه شود. همچنین دانشگاه‌های این کشور دارای امکانات آموزشی پیشرفته و آزمایشگاه‌های مدرن و سیستم‌های آموزشی نوین هستند. علاوه بر این، خبر خوب برای متقاضیان ایرانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند این است که ۱۹۰ دانشگاه کشور چین مورد تأیید وزارت علوم و بهداشت ایران قرار گرفته است.

این موضوع یکی از دغدغه‌های اصلی متقاضیانی است که خواستار بازگشت به کشور خود بعد از تمام‌شدن دوره تحصیلی‌شان هستند. علاوه بر موارد بیان شده یکی از مهم‌ترین دلایل تحصیل در رشته داروسازی چین بورسیه‌ای است که دولت چین به دانشجویان اعطا می‌کند. دولت چین هر سال در حدود ۴۰۶۰۰ دانشجوی بین‌المللی را بورسیه می‌کند که در این صورت امکان تحصیل رایگان داروسازی چین برای این دانشجویان فراهم می‌شود.

شاید بتوان یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل داروسازی در چین را امکان اشتغال پس از فارغ التحصیلی در رشته داروسازی دانست. در واقع در سال‌های اخیر در حدود ۹۹.۵ درصد دانشجویان فارغ التحصیل داروسازی در این کشور مشغول کار و اشتغال شده‌اند. از مجموع دانشجویان مشغول به تحصیل در رشته داروسازی چین در حدود ۶۰۰۰ نفر موفق به اخذ مدرک لیسانس داروسازی BS، در حدود ۸۰۰ نفر موفق به کسب مدرک فوق‌لیسانس داروسازی MS و در حدود ۲۹۰ نفر نیز دوره دکترا خود را به پایان رسانده‌اند.

شرایط بورسیه فول فاند داروسازی چین

بورسیه فول فاند داروسازی چین؛ شرایط تحصیل رایگان داروسازی

شاید بتوان گفت که کشور چین برای متقاضیانی که قصد تحصیل در یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان با کمترین هزینه‌های تحصیل را دارند گزینه مناسبی است. درصورتی‌که متقاضی قصد تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی‌زبان چین را داشته باشد نیاز به ارائه مدرک مهارت زبان انگلیسی دارد. درصورتی‌که متقاضی فاقد این مدرک باشد، می‌تواند در دوره‌های آزمون زبان انگلیسی در کالج‌ها و دانشگاه‌های کشور چین شرکت نماید و پس از اخذ مهارت و نمره لازم، تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را شروع کند.

همچنین اگر متقاضی قصد تحصیل در دانشگاه‌های کشور چین را دارد که به زبان چینی تدریس می‌کنند، نیاز به ارائه مدرک مهارت زبان چینی دارد؛ به همین دلیل متقاضی باید در آزمون مهارت زبان چینی (Chinese Proficiency Test) شرکت کند. دقت داشته باشید که این آزمون در کشورهای مختلف برگزار می‌شود و الزامی به سفر به کشور چین برای شرکت در این آزمون وجود ندارد.

حداقل نمره لازم برای قبولی در این آزمون ۱۱ است؛ اما برخی دانشگاه‌ها برای پذیرش به نمره‌های متفاوتی (از ۳ تا ۸) نیاز دارند. در کشور چین تحصیل رایگان وجود ندارد و دانشجو ملزم به پرداخت شهریه و هزینه‌های تحصیل است؛ اما دانشجویان با برخورداری از بورسیه تحصیلی مانند بورسیه فول فاند داروسازی چین و کمک‌هزینه‌های دانشجویی و همچنین اخذ مجوز کار پاره‌وقت دانشجویی می‌توانند بخش زیادی از هزینه‌های زندگی و تحصیل خود را تأمین کنند. دانشجویان با اخذ مجوز کار دانشجویی مجاز به کار هفتگی از ۱۰ تا ۳۰ ساعت هستند.

شرایط پذیرش داروسازی چین

شرایط پذیرش داروسازی چین

امکان اخذ بورسیه فول فاند داروسازی چین، پایین‌بودن هزینه‌های تحصیل داروسازی و اعتبار مدارک تحصیلی دانشگاهی و دانشگاه‌های چین موجب شده است تا متقاضیان فراوانی از سرتاسر جهان برای تحصیل روانه این کشور شوند. همچنین مهم‌ترین موردی که باعث ترغیب متقاضیان به تحصیل در این رشته در چین می‌شود این است که متقاضیان الزامی به شرکت در آزمون ورودی و یا شرکت در دوره پیش پزشکی همچون دوره پیش پزشکی پادفک روسیه ندارند. برای تحصیل داروسازی چین در مقطع لیسانس متقاضیان باید زیر ۳۰ سال و برای مقطع فوق‌لیسانس و تحصیل دکترا در چین کمتر از ۴۰ سال داشته باشند.

متقاضیان به‌منظور تحصیل رایگان داروسازی در چین نیازمند دو مدرک مهم هستند که شامل مدرک دیپلم دبیرستان و مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس و یا تافل می‌شود. همچنین به دلیل این که دانشجویان پس از تمام‌شدن دوره آموزشی باید دوران کارآموزی خود را در داروخانه‌های چین بگذرانند، مهارت و تسلط به زبان چینی حائز اهمیت است. درصورتی‌که متقاضی قصد تحصیل داروسازی در دانشگاه‌های چینی‌زبان را دارد ارائه مدرک مهارت زبان چینی HSK مقدماتی الزامی است.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش داروسازی چین

متقاضی چه با اخذ بورسیه فول فاند داروسازی چین و چه بدون اخذ بورسیه جهت گرفتن پذیرش در دوره کارشناسی داروسازی چین باید مدارک لازم را ارائه دهد. ذکر این نکته ضروری است که مدارک زیر جهت اخذ پذیرش در دوره کارشناسی این رشته لازم است و درصورتی‌که متقاضی قصد ادامه تحصیل در این رشته را در مقطع  کارشناسی‌ارشد و قصد تحصیل دکترا در چین داشته باشد، باید مدرک مهارت زبان چینی را ارائه کند. از جمله مهم‌ترین مدارک متقاضی تحصیل رایگان داروسازی چین موارد زیر را می‌توان برشمرد:

 • مدرک دیپلم و ریز نمره‌های دوره دبیرستان با ترجمه انگلیسی
 • مدرک پیش‌دانشگاهی و ریز نمره‌های آن با ترجمه انگلیسی
 • مدرک زبان انگلیسی
 • گواهی و فرم معاینه پزشکی
 • انگیزه‌نامه تحصیلی و شرح اهداف تحصیلی به زبان انگلیسی
 • یک قطعه عکس
 • پاسپورت عکس‌دار
 • گواهی عدم سوءپیشینه
هزینه تحصیل داروسازی در چین

بورسیه فول فاند داروسازی چین؛ هزینه تحصیل داروسازی در چین

با وجود این که دولت چین بورسیه فول فاند داروسازی چین را به برخی از دانشجویان متقاضی تحصیل در این کشور ارائه می‌کند؛ اما به‌طورکلی باید گفت که هزینه تحصیل در چین نسب به دیگر کشورهای اروپایی زیاد نیست. در کل هزینه پذیرش در رشته‌های مختلف در مقاطع مختلف در دانشگاه‌های چین متغیر است و معمولاً بین 90 دلار تا 150 دلار قرار دارد و بیشتر از 200 دلار نمی‌شود.

لازم است بدانید که از میان‌دوره‌هایی که دانشگاه‌ها ارائه می‌کنند رشته MBBS اغلب بالاترین هزینه پذیرش را دارند. علاوه بر این هر چه یک دانشگاه در رتبه‌بندی دانشگاه‌های چین بالاتر قرار داشته باشد هزینه پذیرش آن به طور قابل‌توجهی گران‌تر خواهد بود. بااین‌وجود شهریه دانشگاه‌های چین در مقایسه با کشورهایی مانند انگلستان و آمریکا بسیار ارزان‌تر است، و متوسط شهریه سالیانه تخمین زده شده بین 3300 دلار (حدود 20,000 یوان) تا 9900 دلار (حدود 60,000 یوان) واحد پولی محلی است.

تحصیل داروسازی در چین به زبان انگلیسی

تحصیل در رشته داروسازی در کشور چین به هر دو زبان چینی و انگلیسی امکان‌پذیر است. در حقیقت این امکان به‌عنوان بخشی از استراتژی دولت چین برای جذب دانشجویان بین‌المللی قابل‌توجه است. لازم به ذکر است که برای تحصیل به زبان انگلیسی در چین، داشتن مدارک معتبر همچون آیلتس یا تافل جهت اثبات مهارت در این زبان ضروری است.

اما در صورت که متقاضی در آخرین سال تحصیلی دوره‌ای را به زبان انگلیسی گذرانده و مدرک معتبری برای تأیید این موضوع دارد، می‌تواند بدون نیاز به مدرک زبان به تحصیل در چین اقدام نماید. ناگفته نماند تحصیل به زبان انگلیسی در رشته داروسازی شهریه بالاتری دارد که با استفاده از بورسیه فول فاند داروسازی چین و دیگر بورسیه ها می توان هزینه ها را کمتر کرد.

بورسیه داروسازی چین

شرایط اخذ بورسیه فول فاند داروسازی چین

به‌طورکلی متقاضیان تحصیل در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی‌ارشد و دکترای داروسازی چین می‌توانند از بورسیه فول فاند داروسازی چین برخوردار شوند. دانشجویان با دریافت بورسیه فول فاند می‌توانند تمام هزینه تحصیل و هزینه زندگی در چین و بیمه‌های درمانی را تأمین کنند. در برخی از بورسیه‌ها نیز میزان هزینه تحصیلی برای دوره کارشناسی داروسازی ماهانه در حدود ۲۰۰۰ دلار، دوره کارشناسی‌ارشد و دکترا داروسازی ماهانه در حدود ۳۰۰۰ دلار است. دانشجویان برای دریافت بورسیه فول فاند داروسازی چین و تحصیل داروسازی در این کشور مدارک زیر را باید ارائه کنند:

 • آخرین مدرک تحصیلی دانشگاهی
 • ریز نمره‌های آخرین مدرک تحصیلی دانشگاهی
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • مدرک زبان تافل و یا آیلتس
 • ۲ توصیه‌نامه علمی از اساتید
 • مقاله‌های علمی تحقیقی منتشر شده

تحصیل رایگان داروسازی چین

متقاضیان تحصیل داروسازی در کشور چین از روش‌های گوناگون می‌توانند هزینه‌های زندگی و تحصیل خود در این کشور را کاهش دهند. به‌طورکلی هزینه‌های تحصیل در رشته داروسازی چین از پایین‌ترین شهریه‌های داروسازی جهان محسوب می‌شود؛ اما دانشجویان با اخذ بورسیه‌های تحصیلی و کمک‌هزینه‌های دانشجویی می‌توانند امکان تحصیل رایگان داروسازی چین را فراهم کنند. بورسیه فول فاند داروسازی چین هزینه‌های شهریه، خوابگاه و محل اقامت دانشجویی، هزینه بیمه دانشجویی و هزینه‌های زندگی دانشجو را پوشش می‌دهد.

لازم است بدانید که بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه‌های چین را انجمن کنفسیوس به دانشجویان ارائه می‌دهد. دانشجویان با دریافت بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های دانشجویی می‌توانند هزینه‌های زندگی و تحصیل خود در کشور چین را تأمین نمایند. همچنین در برخی موارد علاوه بر این بورسیه‌ها، ماهانه مبلغی نیز به‌عنوان حقوق به دانشجویان اعطا می‌شود. به‌طورکلی در کشور چین تحصیل رایگان وجود ندارد و دانشجو ملزم به پرداخت شهریه و هزینه‌های تحصیل است؛ اما دانشجویان با برخورداری از بورسیه‌های تحصیلی مانند بورسیه فول فاند داروسازی چین و کمک‌هزینه‌های دانشجویی و همچنین اخذ مجوز کار پاره‌وقت دانشجویی می‌توانند بخش زیادی از این هزینه را تأمین کنند.

علاوه بر این دانشجویان با اخذ مجوز کار دانشجویی مجاز به کار هفتگی از ۱۰ تا ۳۰ ساعت هستند. دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی در کشور چین می‌توانند برای اخذ اقامت این کشور اقدام و به کار و اشتغال بپردازند و با یافتن کار ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. دانشجویان باتجربه و مهارت کاری کسب شده در دوران دانشجویی به‌واسطه اشتغال دانشجویی می‌توانند زمینه لازم را در اشتغال پس از فارغ تحصیلی فراهم نمایند.

دانشگاه های داروسازی چین

دانشگاه‌های داروسازی چین مورد تأیید وزارت بهداشت ایران 2024

دانشگاه‌های کشور چین به علت بالابودن کیفیت آموزشی همواره در فهرست دانشگاه‌های برتر جهان قرار دارند. از میان‌برترین دانشگاه‌های داروسازی این کشور، ۱۰ دانشگاه زیر در رتبه‌بندی و رنکینگ مؤسسه QS در بالاترین فهرست رتبه‌بندی قرار دارند:

 • دانشگاه پکن با رتبه جهانی ۳۲
 • دانشگاه فودان با رتبه جهانی ۳۳
 • دانشگاه داروسازی چین با رتبه جهانی ۵۱۱۰۰
 • دانشگاه نانجینگ با رتبه جهانی ۵۱۱۰۰
 • دانشگاه جیائو تونگ شانگهای با رتبه جهانی ۵۱۱۰۰
 • دانشگاه سیچوان با رتبه جهانی ۵۱۱۰۰
 • دانشگاه سان یات سن چین با رتبه جهانی ۵۱۱۰۰
 • دانشگاه چینهوا با رتبه جهانی ۵۱۱۰۰
 • دانشگاه ژجیانگ با رتبه جهانی ۵۱۱۰۰
 • دانشگاه هاست با رتبه جهانی ۱۵۱۲۰۰
مزایای تحصیل داروسازی در چین

مزایای تحصیل داروسازی در چین

متقاضیانی که مشغول به تحصیل در رشته داروسازی چین هستند علاوه بر امکان اخذ بورسیه فول فاند داروسازی چین می‌توانند از مزایای فراوانی برخوردار شوند. از جمله مهم‌ترین این مزایا موارد زیر را می‌توان برشمرد:

 • مورد تأیید بودن برخی از برترین دانشگاه‌های این کشور از نظر وزارت بهداشت و علوم ایران
 • بالابودن کیفیت آموزشی (بسیاری از دانشگاه‌های کشور چین در میان‌برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارند.)
 • تحصیل به زبان انگلیسی
 • اخذ ویزای تحصیلی چین
 • عدم نیاز به آزمون ورودی برای پذیرش در رشته داروسازی چین
 • مشابه بودن کتاب‌های مورد تدریس دانشگاه‌های داروسازی چین با کتاب‌های کشورهای اروپایی و آمریکا
 • پایین‌بودن هزینه‌های زندگی و خوردوخوراک
 • امکان دریافت بورسیه تحصیلی
 • امکان کار پس از فارغ تحصیلی به دلیل کمبود داروسازان بالینی در چین
 • وجود امنیت اجتماعی بالا و حمایت دولت چین از دانشجویان بین‌المللی

جمع‌بندی

در این مقاله از علم ویرا بورسیه فول فاند داروسازی چین مورد بررسی مستند و علمی قرار گرفت. از مجموع موارد بیان شده می‌توان نتیجه‌گیری کرد که تحصیل داروسازی در چین به علت امکان تحصیل رایگان داروسازی چین در صورت دریافت بورسیه‌ها، پایین‌بودن هزینه‌های تحصیل و زندگی و همچنین اعتبار بالای مدارک و مورد تأیید بودن دانشگاه‌های چین از نظر وزارت بهداشت ایران یکی از بهترین گزینه‌های تحصیل داروسازی است.

مشاوران برجسته و مجرب مؤسسه علم ویرا در شعبه‌های مختلف تهران و تبریز باسابقه صدها پرونده مهاجرت تحصیلی و شغلی بهترین گزینه مهاجرتی را بر اساس شرایط زندگی، سن، تحصیلات و بودجه به متقاضیان مهاجرت تحصیلی به چین ارائه می‌دهند. برای آگاهی از شرایط تحصیل خارج از کشور و دریافت اطلاعات، به بخش مشاوره رایگان مراجعه کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برچسب ها
این یک بنر است!

نظرات کاربران

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی
با ما در تماس باشید!
آدرس ما:
تهران: نلسون ماندلا (جردن)- کوچه مروارید- پلاک۸- واحد 403
اردبیل: خیابان حافظ – روبروی پارک حافظ – ساختمان امید طبقه دوم
تبریز: بلوار استاد شهریار(چایکنار) – جنب بهزیستی ساختمان۲۲-طبقه اول
مشاهده فهرست

اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های خصوصی و دولتی چین، ترکیه و روسیه