معرفی دانشگاه آلتایی (Alati State University) + شهریه 2021

معرفی دانشگاه آلتایی (Alati State University) + شهریه 2023

دانشگاه آلتایی (Alati State University)
سال تأسیس 1973
محل قرارگیری بارنول
رنک جهانی 571-580
مورد تأیید وزارت بهداشت خیر
مورد تأیید وزارت علوم بله
وب‌سایت asu.ru

دانشگاه آلتایی (Alati State University)

دانشگاه آلتایی (ASU) به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز پژوهشی و آموزشی آکادمیک شروع به کار کرد. این دانشگاه هم اکنون یکی از برترین مراکز دانشگاهی روسیه در منطقه سیبری است. این دانشگاه محیط آموزشی برجسته‌ای برای دانشجویان در تمام مقاطع و رشته‌های تحصیلی فراهم آورده است. اگر قصد داشته باشید در روسیه به ادامه تحصیل دهید، این دانشگاه با امکانات آموزشی، پژوهشی و رفاهی می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

معرفی دانشگاه آلتایی

دانشگاه آلتایی در شهر بارنول در بخش غربی سیبری واقع شده است. شهر بارنول پایتخت منطقه آلتایی در غرب سیبری است. این شهر یکی از مراکز اصلی فرهنگی، تحصیلی و صنعتی در منطقه است. موقعیت جغرافیایی خاص این دانشگاه یکی از دلایل جذب دانشجویان بین‌المللی بسیار به این دانشگاه است.

این دانشگاه مرکزی دولتی بوده و در سال 1973 پایه‌گذاری شد. قریب به نیم قرن از فعالیت این دانشگاه می‌گذرد و در این مدت دانشگاه ASU عملکردی تحسین برانگیز از خود نشان داده و در منطقه آلتایی یکی از پیشروان عرصه آموزش بوده است. امروزه نیز این دانشگاه یکی از بزرگترین مراکز علمی و پژوهشی در سیبری بوده و یکی از بهترین مقاصد برای دانشجویان بین‌المللی است.

دانشگاه ASU همواره در تلاش بوده است بالاترین سطح تحصیلات را با تکیه بر تفکر آزاد و تبادل ایده‌ها به دانشجویان ارائه کند. یکی دیگر از اقدامات این دانشگاه تشویق دانشجویان بری انجام تحقیقات نوین و ایفای نقش در مشکلات جهانی در زمینه اقتصاد و فرهنگ است. این دانشگاه همچنین بر آن است که ظرفیت دانشکده‌ها و زیرساخت‌های آموزشی را به شکلی بهبود دهد که کیفیت آموزش و پژوهش منطبق بر استانداردهای جهانی باشد. همکاری‌ها و فعالیت‌ها بین‌المللی و ارتباطات استراتژیک با کشورهای همسایه از جمله مواردی است که همواره در این دانشگاه مورد توجه و تشویق قرار گرفته اند.

یکی از مهم‌ترین وجود تمایز این دانشگاه، فعالیت گسترده آن در پروژ‌ه‌ها و فعالیت‌های پژوهشی است. تحقیق و پژوهش نیز یکی دیگر از مواردی است که این دانشگاه همواره بر آن تمرکز ویژه داشته است. دانشگاه ASU در زمینه‌های مختلفی به فعالیت‌های پژوهشی پرداخته است. برخی از این زمینه‌ها عبارت اند از حفظ تنوع زیستی، آثار تاریخی سیبری، تشخیص زودهنگام سرطان، مهندسی زیستی، بیوتکنولوژی در زمینه کشاورزی و تکنولوژی‌های نوآورانه بیوپزشکی. لازم به ذکر است که 4 مرکز پژوهشی در این دانشگاه وجود دارند. زمینه‌های تخصصی این پژوهشکده‌ها عبارت است از زیست پزشکی، بوم شناسی، علوم انسانی و ترموپلاستیک.

دانشگاه آلتایی همچنین یکی از دانشگاه‌های همکار با مرکز ضد سرطان روسیه و آمریکا (Russian-American Anti-Cancer Center) است. این مرکز با همکاری دانشگاه آریزونا، 16 لابراتوار مختلف تحت نظارت آکادمی علوم روسیه و اتحادیه دانشگاه‌های آسیایی تشکیل شده است.

دانشگاه آلتایی در سازمان‌های بین‌المللی شاخصی عضو است. برخی از این سازمان‌ها عبارت اند سازمان همکاری‌های شانگهای، اتحادیه دانشگاه‌های اوراسیایی، اتحادیه دانشگاه‌های آسیایی، اتحادیه دانشگاه‌های خاور دور و منقطع سیبری فدراسیون روسیه و مناطق شمال شرق چین، اتحادیه بین‌المللی آموزش بزرگسالان و … .

معرفی دانشگاه آلتایی (Alati State University) + شهریه 2023

امکانات فرهنگی و تفریحی

دانشگاه آلتایی ابعاد فرهنگی و تفریحی دانشجویان را نیز به اندازه بعد آکادمیک زندگی‌ آن‌ها مورد توجه قرار می‌دهد. امکانات رفاهی و تفریحی بسیاری در این دانشگاه به دانشجویان بومی و بین‌المللی ارائه می‌شود. امکانات هنری و برگزاری مسابقات سالانه در زمینه‌های مختلفی مانند طراحی، نویسندگی و عکاسی از این جمله اند. 23 مرکز ورزشی نیز در این دانشگاه قرار دارد که می‌توانند اوقات خوشی را برای شما به ارمغان بیاورند. برخی از این مراکز عبارت اند از زمین بسکتبال، زمین والیبال، باشگاه ایروبیک، استخر، اسکی، تنیس روی میز، فوتبال و … .

تحصیل در دانشگاه آلتایی

سالانه دانشجویان بسیاری برای ادامه تحصیل خود به روسیه مهاجرت می‌کنند. هنگام انتخاب دانشگاه گزینه‌های بسیاری پیش روی شما است. با بررسی شرایط، امکانات و مزایای تحصیل در دانشگاه آلتایی می‌توانید انتخاب راحت‌تری داشته باشید. همانگونه که پیش از این ذکر شد ASU یکی از دانشگاه‌های خوشنام روسیه است که ارتباطات بین‌المللی و فعالیت‌های پژوهشی در آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار اند. این دو مورد هر دو از امتیازات کلیدی یک دانشگاه در عرصه فعالیت‌های آکادمیک محسوب می‌شوند.

در این دانشگاه بیش از 2500 نفر به امر تدریس دانشجویان مشغول هستند. از این میان، حدود 600 نفر در رشته‌های مختلف دارای مدرک دکترا هستند. این دانشگاه از جمله دانشگاه‌های جامع با تنوع بالای دانشکده‌ و رشته است. در حال حاضر این دانشگاه 8 دانشکده و 4 مؤسسه مختلف دارد که برای نزدیک به 13000 نفر دانشجوی تمام وقت خدمات آموزشی را فراهم می‌آورند. همانطور که پیش از این اشاره شد این دانشگاه یکی از بهترین مراکز آموزش عالی برای دانشجویان بین‌المللی است.

در حال حاضر حدود 20 درصد از دانشجویان دانشگاه ASU را دانشجویان بین‌المللی از کشورهای مختلف دنیا تشکیل می‌دهند. لازم به ذکر است که تعداد دانشجویان بین‌المللی این دانشگاه سالانه 50 درصد افزایش می‌یابد.

شما می‌توانید برای تحصیل در هر یک از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تقاضا دهید. زمان تحصیل در هر یک از این دوره‌ها به ترتیب 4 سال، 2 سال و 3 سال است. به صورت کلی، برنامه‌های آموزشی این دانشگاه به شرح زیر است:

 • دوره آمادگی زبان روسی
 • برنامه آموزشی لیسانس
 • برنامه آموزشی کارشناسی ارشد
 • برنامه آموزشی دکترا
 • برنامه آموزشی رشته‌های تخصصی
 • برنامه‌های آموزشی دو مدرکی
 • برنامه‌های آموزشی بدون مدرک (کارآموزی، کار عملی و …)
 • برنامه‌های تبادل دانشجو
 • دوره‌های آموزش از راه دور برای شهروندان بین‌الملل

لیست دانشکده‌ها و مؤسسات دانشگاه آلتایی نیز به شرح زیر است:

 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده فناوری اطلاعات
 • دانشکده فناوری‌های خاص
 • دانشکده مهندسی عمران
 • دانشکده مهندسی انرژی
 • دانشکده مهندسی نیرو و حمل و نقل جاده‌ای
 • دانشکده آموزش‌های پیش دانشگاهی
 • کالج تکنولوژی
 • مؤسسه معماری و طراحی
 • مؤسسه بیوتکنولوژی، غذا و مهندسی شیمی
 • مؤسسه توسعه و تداوم تحصیلات تخصصی
 • مؤسسه اقتصاد و مدیریت

با توجه به تعدد و تنوع دانشکده‌ها، تعداد رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه نیز زیاد است. برخی از این رشته‌ها عبارت اند از علوم کامپیوتر، مهندسی شیمی، مهندسی برق، حقوق، رشته‌های علوم پایه، طراحی، مطالعات بین‌الملل، اقتصاد، حسابداری و مدیریت.

معرفی دانشگاه آلتایی (Alati State University) + شهریه 2023

می‌دانید که یکی از اساسی‌ترین معیارهای تعیین اعتبار دانشگاه‌ها رنک جهانی آن‌ها است. سیستم‌های رتبه‌بندی مختلفی نسبت به تعیین رنک دانشگاه‌ها اقدام می‌کنند. یکی از معتبرترین نظام‌های رتبه‌بندی جهانی، سیستم QS است. رنک دانشگاه آلتایی بر اساس این سیستم رتبه‌دهی 571-580 است. بالا بودن اعتبار و رتبه علمی این دانشگاه سبب افزایش اعتبار مدارک شما شده و نشان‌گر کیفیت بالای آموزش و پژوهش در این دانشگاه است.

در کنار رنک و اعتبار علمی دانشگاه، یکی از موارد مورد توجه دانشجویان ایرانی هنگام انتخاب دانشگاه، پذیرش آن توسط وزارت علوم و وزارت بهداشت است. با توجه به اینکه رشته‌های علوم‌پزشکی در دانشگاه ASU ارائه نمی‌شوند، تأیید وزارت بهداشت درباره این دانشگاه موضوعیت ندارد. این دانشگاه از جمله دانشگاه‌های رده ممتاز مورد پذیرش وزارت علوم ایران است. پذیرش مدارک دانشگاه توسط این وزارت‌خانه به این معنا است که شما در صورت بازگشت به ایران، مشکلی برای ادامه تحصیل یا کاریابی در ایران نخواهید داشت.

مزایای تحصیل در دانشگاه آلتایی

تحصیل در این دانشگاه می‌تواند مزایای بسیاری را برای شما به همراه داشته باشد. مهم‌ترین موارد به شرح زیر است:

 • اعتبار بالای دانشگاه و پذیرش مدارک آن در دیگر کشورها
 • امکانات آموزشی و زیرساخت‌های نوین
 • محیط بین‌المللی و روابط بین‌المللی گسترده
 • هزینه مناسب تحصیل و زندگی
 • امکان کار همزمان با تحصیل برای دانشجویان
 • امکانات پژوهشی گسترده
 • تنوع رشته‌های دانشگاهی در تمامی مقاطع

اخذ پذیرش از دانشگاه آلتایی (Altai State University)

با توجه به اعتبار بالا و امکانات آموزشی منحصر به فرد دانشگاه آلتایی، اخذ پذیرش این دانشگاه می‌تواند آینده تحصیلی و شغلی شما را تضمین کند. ترم تحصیلی این دانشگاه از ماه سپتامبر آغاز شده و تا ماه ژوئن ادامه دارد. متقاضیان پذیرش این دانشگاه برای برخورداری از پشتیباتی دانشگاه برای اخذ ویزا، لازم است مدارک خود را تا پیش از ماه ژوئن ارسال نمایند. به صورت کلی برای اخذ پذیرش دانشگاه ASU به مدارک زیر نیاز دارید.

 • فرم تقاضای پذیرش به صورت تکمیل شده
 • مدارک تحصیلی سابق که به صورت رسمی و به زبان روسی ( دیپلم دبیرستان، لیسانس یا فوق لیسانس به تناسب دوره تحصیلی مورد تقاضا)
 • پاسپورت معتبر
 • 2 عکس رنگی با ابعاد 4 × 3
 • گواهی پزشکی مبنی بر نبود محدودیت‌های پزشکی برای تحصیل در روسیه شامل تست منفی HIV
 • مدرک زبان

در نظر داشته باشید که موفقیت در اخذ پذیرش از این دانشگاه منوط به ارسال همه مدارک در موعد مقرر است. در صورتی که نتوانید مدارک را تا آخرین فرصت اعلام شده ارسال منید تقاضای شما بررسی نخواهد شد.

هزینه تحصیل در دانشگاه آلتایی

دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه آلتایی ملزم به پرداخت شهریه می‌باشند. البته با توجه به دولتی بودن این دانشگاه هزینه تحصیل شما مقرون به صرفه خواهد بود. به صورت کلی میانگین هزینه تحصیل در این دانشگاه به شرح زیر است:

 • میانگین هزینه تحصیل در رشته‌های کارشناسی: از 50000 تا 140000 روبل در سال
 • میانگین هزینه تحصیل در رشته‌های کارشناسی ارشد: از 50000 تا 150000 روبل در سال
 • میانگین هزینه تحصیل در رشته‌های دکتری: از 40000 تا 145000

معرفی دانشگاه آلتایی (Alati State University) + شهریه 2023

جمع بندی

روسیه یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای همسایه ایران است که سالانه دانشجویان بین‌المللی بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند. اعتبار بالا و کیفیت آموزشی برتر دانشگاه‌های این کشور از اصلی‌ترین دلایل جذب دانشجو است. از میان دانشگاه‌های روسیه، دانشگاه آلتایی (Altai State University) از جمله مراکز آموزش عالی منتخب با محیطی کاملاً بین‌المللی است. موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد و امکانات بی‌نظیر این دانشگاه، آن را به یکی از بهترین انتخاب‌های موجود برای ادامه تحصیل مبدل ساخته است.

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پر بازدیدها