دانشگاه داروسازی چین

دانشگاه داروسازی چین (CPU) به دلیل سابقه طولانی و نقش پیشرو خود در دانشگاه‌های دارویی چین شناخته شده است. این دانشگاه در شهر تاریخی و فرهنگی نانجینگ واقع شده است، یکی از دانشگاه‌های کلیدی «پروژه ۲۱۱» وابسته به وزارت آموزش چین است و در فهرست دانشگاه‌های «دو درجه یک» چین قرار دارد.

این دانشگاه در سال ۱۹۳۶ به عنوان اولین کالج ملی مستقل چهار ساله داروسازی چین و اولین موسسه دولتی برای آموزش عالی داروسازی در چین تأسیس شد. در طول ۸۰ سال، کمک‌های مهمی برای ارتقای توسعه مراقبت‌های بهداشتی ملی انجام داده است، که به خوبی نشان دهنده شعار آن یعنی “تقدیم به تعالی دانشگاهی و اختصاص به سلامت عمومی” است.

تاریخچه CPU

دانشگاه داروسازی چین که در سال ۱۹۳۶ (در نانجینگ) تأسیس شد، در ابتدا به عنوان کالج ملی داروسازی شناخته می‌شد. اولین دانشکده داروسازی مستقل در چین با پروفسور منگ مؤدی که به عنوان اولین رئیس آن بود.

در آگوست ۱۹۴۹، کالج ملی داروسازی تحت نظارت وزارت بهداشت کمیته نظامی و سیاسی نانجینگ قرار گرفت و گوان گوانگدی به عنوان رئیس آن قرار گرفت. در ژوئن ۱۹۵۰، این دانشکده تحت نظارت وزارت بهداشت کمیته نظامی و سیاسی چین شرقی قرار گرفت و نام آن به دانشکده داروسازی شرق چین تغییر یافت که این دانشکده را وارد دوره جدیدی از توسعه کرد.

در سال ۱۹۵۲، وزارت آموزش و پرورش دولت مرکزی خلق چین تصمیم گرفت یک کالج و دپارتمان را در سراسر کشور تنظیم کند. طبق این تصمیم، دانشکده داروسازی شرق چین با گروه داروسازی دانشگاه ShantungChristian و دانشکده داروسازی دانشگاه Soochow ادغام شد که منجر به تولد کالج داروسازی شرق چین شد.

در سال ۱۹۵۶، با توجه به الزام وزارت آموزش عالی و وزارت بهداشت جمهوری خلق چین مبنی بر نامگذاری مؤسسات عالی پزشکی و داروسازی به نام شهر یا استانی که در آن قرار دارند، نام مدرسه تغییر کرد. کالج داروسازی نانجینگ و دانشکده داروسازی وابسته به کالج داروسازی شرق چین به دانشکده داروسازی جیانگ سو نانجینگ تغییر نام داد.

در اکتبر ۱۹۸۶، با تصویب کمیسیون آموزش دولتی، دانشگاه دارویی چین با ادغام کالج داروسازی نانجینگ و کالج داروسازی سنتی چینی نانجینگ در حال ساخت تأسیس شد. دانشگاه داروسازی چین پس از گذراندن یک پیش صلاحیت در می ۱۹۹۶ به عضویت “پروژه ۲۱۱” درآمد. در فوریه ۲۰۰۰، تحت نظارت مستقیم وزارت آموزش و پرورش قرار گرفت.

دانشگاه داروسازی چین

زندگی در نانجینگ

نانجینگ، پایتخت شش سلسله باستانی در تاریخ چین، اکنون پایتخت استان جیانگ سو است که به دلیل فرهنگ غنی، تاریخ طولانی و مناظر زیبا شهرت دارد.

نانجینگ، با موقعیت جغرافیایی مطلوب و چشم‌اندازهای زیبا، یک شهر توریستی معروف است و مناظر باشکوه آن در فصول سال و در سراسر شهر گسترش یافته است.

نانجینگ شهری مدرن پر از پویایی و اعتماد به نفس است. نانجینگ با زیرساخت‌های کامل، یک مرکز مهم حمل و نقل و ارتباط در شرق چین است و مهم‌ترین شهر تجاری در منطقه دلتای رودخانه یانگ تسه پس از شانگهای است. نانجینگ به عنوان یک پایتخت باستانی، شهر سبز، شهر فرهنگی، شهر کنار رودخانه و شهر برادری، به عنوان یکی از جذاب‌ترین مقاصد چین برای زندگی و تحصیل ظاهر شده است.

هزینه زندگی

هزینه زندگی در نانجینگ بسیار ارزان‌تر از پکن، شانگهای و گوانگژو است و شما می‌توانید با کمترین هزینه در این شهر مشغول به تحصیل و زندگی شوید. مقرون به صرفه بودن آن به این معنی است که شما باید هزینه کمتری برای غذا، اقامت، لوازم، سفر و سرگرمی پرداخت کنید. البته هزینه‌های زندگی می‌تواند تحت تأثیر سبک زندگی شما متفاوت باشد.

پردیس‌ها و برنامه‌های آموزشی

این دانشگاه از دو پردیس به نام‌های پردیس Xuanwumen و پردیس Jiangning تشکیل شده است که مساحتی حدود ۲۱۰۰ مو (۱۴۰ هکتار) را پوشش می‌دهند. در مجموع ۱۶ مدرسه و بخش وجود دارد که ۷ رشته از جمله پزشکی، علوم و مهندسی را پوشش می‌دهد. ۳۱ رشته در مقطع کارشناسی، ۳ رشته کاردانی (حرفه‌ای عالی) و ۳ رشته تحقیقاتی دکترا (داروسازی، داروسازی چینی، زیست شناسی)، شامل ۲۷ برنامه دکترا و ۲ مرکز تحقیقاتی پسا دکتری در این دانشگاه وجود دارد.

در حال حاضر CPU میزبان بیش از ۱۶۷۸۱ دانشجوی تمام وقت است که شامل ۱۱۵۹۳ کاندید مدرک کارشناسی یا کاردانی، ۴۶۸۲ فارغ التحصیل و ۵۰۵ دانشجوی بین المللی می‌شود. دارای ۱۶۸۴ استاد و کارمند از جمله ۱۰۳۷ معلم تمام وقت است.

رتبه دانشگاه داروسازی چین براساس رتبه بندی QS

۲۰۲۲ ۲۰۲۱ ۲۰۲۰ ۲۰۱۹ ۲۰۱۸ ۲۰۱۷
۹۳ ۱۰۱-۱۵۰ ۵۱-۱۰۰ ۵۱-۱۰۰ ۵۱-۱۰۰ ۱۵۱-۲۰۰

دانشگاه داروسازی چین

 

هزینه تحصیل در دانشگاه داروسازی چین

هزینه کارشناسی (سالیانه) هزینه کارشناسی ارشد (سالیانه) هزینه دکتری (سالیانه)
۱۹۰۰۰ الی ۲۵۰۰۰ یوآن ۲۵۰۰۰ الی ۳۲۰۰۰ یوآن ۳۶۰۰۰ یوآن

 

پذیرش دانشجویان بین المللی

دانشگاه داروسازی چین یکی از اولین دانشگاه‌هایی بود که توسط دولت چین برای جذب دانشجویان خارج از کشور (از جمله دانشجویان بر اساس بورسیه دولتی) تأسیس شد. همچنین یکی از دانشگاه‌هایی بود که در اولین زمان در استان جیانگ سو دانشجویان خارج از کشور را جذب کرد. در سال ۲۰۱۰، صلاحیت استخدام مستقل دانشجویان بر اساس بورسیه تحصیلی دولت چین به این دانشگاه اعطا شد.

از دهه ۱۹۵۰، دانشگاه داروسازی چین در بیش از ۶۰ کشور جهان تعداد زیادی از دانشجویان با مدرک دانشگاهی را پرورش داده است، که بسیاری از آنها نقش مهمی در زمینه‌هایی مانند سیاست، اقتصاد، آموزش و پژوهش علمی در کشورهای خودشان ایفا کرده‌اند.

لازم به ذکر است که دانشگاه داروسازی چین مورد تأیید وزارت بهداشت ایران نیز است.

تبادل و همکاری بین المللی

از سال ۲۰۰۶، دانشگاه داروسازی چین ۱۹ پروژه تبادل بین المللی را انجام داده است. به طور انبوه نزدیک به ۳۰۰ دانشجو را اعزام کرده و بیش از ۱۰۰ دانشجوی تبادل خارجی را پذیرفته است. این دانشگاه ۱۴۰ هیئت خارجی و بیش از ۴۰۰ بازدیدکننده خارجی را پذیرفته است و ۹۰ هیئت و نزدیک به ۳۰۰ بازدیدکننده را برای بازدید از خارج از کشور، کنفرانس‌ها، سخنرانی‌ها، تحقیقات مشترک و پروژه‌های کوتاه مدت اعزام کرده است.

دانشگاه داروسازی چین به طور متوالی با بیش از ۳۰ دانشگاه و مؤسسه تحقیقاتی در کشورها/منطقه‌هایی مانند ایالات متحده آمریکا، انگلستان، ایتالیا، استرالیا و ژاپن قراردادهای تبادل آکادمیک دوجانبه امضا کرده است و با دانشگاه‌ها و مؤسسات مربوطه در بیش از ۴۰ کشور/منطقه از جمله آلمان، فرانسه و اتریش ارتباط برقرار کرده است.

دانشگاه داروسازی چین

سخن آخر

دانشگاه داروسازی چین (CPU)، در اصل مدرسه ملی داروسازی که در سال ۱۹۳۶ تأسیس شد، اولین مدرسه مستقل داروسازی چین است و یکی از دانشگاه‌های کلیدی «پروژه ۲۱۱» وابسته به وزارت آموزش چین است. CPU اولین مؤسسه‌ای است که توسط وزارت آموزش چین مجاز به پذیرش دانشجویان داروسازی تمام وقت و دانش پژوهان خارج از کشور شد. CPU همچنین میزبان بورسیه دولت چین، بورسیه تحصیلی جیانگ سو یاس و بورسیه دولتی نانجینگ است و از اوایل سال ۱۹۷۷ شروع به جذب دانشجویان بین المللی کرد.

اگر قصد تحصیل در چین را دارید با مشاوران موسسه مهاجرتی علم ویرا در تماس باشید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *