دانشگاه داروسازی چین

دانشگاه داروسازی چین + شهریه 2022

دانشگاه داروسازی چین

دانشگاه داروسازی چین (CPU) به دلیل سابقه طولانی و نقش پیشرو خود در دانشگاه‌های دارویی چین شناخته شده است. این دانشگاه در شهر تاریخی و فرهنگی نانجینگ واقع شده است، یکی از دانشگاه‌های کلیدی «پروژه ۲۱۱» وابسته به وزارت آموزش چین است و در فهرست دانشگاه‌های «دو درجه یک» چین قرار دارد.

این دانشگاه در سال 1936 به عنوان اولین کالج ملی مستقل چهار ساله داروسازی چین و اولین موسسه دولتی برای آموزش عالی داروسازی در چین تأسیس شد. در طول 80 سال، کمک‌های مهمی برای ارتقای توسعه مراقبت‌های بهداشتی ملی انجام داده است، که به خوبی نشان دهنده شعار آن یعنی “تقدیم به تعالی دانشگاهی و اختصاص به سلامت عمومی” است.

تاریخچه CPU

دانشگاه داروسازی چین که در سال 1936 (در نانجینگ) تأسیس شد، در ابتدا به عنوان کالج ملی داروسازی شناخته می‌شد. اولین دانشکده داروسازی مستقل در چین با پروفسور منگ مؤدی که به عنوان اولین رئیس آن بود.

در آگوست 1949، کالج ملی داروسازی تحت نظارت وزارت بهداشت کمیته نظامی و سیاسی نانجینگ قرار گرفت و گوان گوانگدی به عنوان رئیس آن قرار گرفت. در ژوئن 1950، این دانشکده تحت نظارت وزارت بهداشت کمیته نظامی و سیاسی چین شرقی قرار گرفت و نام آن به دانشکده داروسازی شرق چین تغییر یافت که این دانشکده را وارد دوره جدیدی از توسعه کرد.

در سال 1952، وزارت آموزش و پرورش دولت مرکزی خلق چین تصمیم گرفت یک کالج و دپارتمان را در سراسر کشور تنظیم کند. طبق این تصمیم، دانشکده داروسازی شرق چین با گروه داروسازی دانشگاه ShantungChristian و دانشکده داروسازی دانشگاه Soochow ادغام شد که منجر به تولد کالج داروسازی شرق چین شد.

در سال 1956، با توجه به الزام وزارت آموزش عالی و وزارت بهداشت جمهوری خلق چین مبنی بر نامگذاری مؤسسات عالی پزشکی و داروسازی به نام شهر یا استانی که در آن قرار دارند، نام مدرسه تغییر کرد. کالج داروسازی نانجینگ و دانشکده داروسازی وابسته به کالج داروسازی شرق چین به دانشکده داروسازی جیانگ سو نانجینگ تغییر نام داد.

در اکتبر 1986، با تصویب کمیسیون آموزش دولتی، دانشگاه دارویی چین با ادغام کالج داروسازی نانجینگ و کالج داروسازی سنتی چینی نانجینگ در حال ساخت تأسیس شد. دانشگاه داروسازی چین پس از گذراندن یک پیش صلاحیت در می 1996 به عضویت “پروژه 211” درآمد. در فوریه 2000، تحت نظارت مستقیم وزارت آموزش و پرورش قرار گرفت.

دانشگاه داروسازی چین

زندگی در نانجینگ

نانجینگ، پایتخت شش سلسله باستانی در تاریخ چین، اکنون پایتخت استان جیانگ سو است که به دلیل فرهنگ غنی، تاریخ طولانی و مناظر زیبا شهرت دارد.

نانجینگ، با موقعیت جغرافیایی مطلوب و چشم‌اندازهای زیبا، یک شهر توریستی معروف است و مناظر باشکوه آن در فصول سال و در سراسر شهر گسترش یافته است.

نانجینگ شهری مدرن پر از پویایی و اعتماد به نفس است. نانجینگ با زیرساخت‌های کامل، یک مرکز مهم حمل و نقل و ارتباط در شرق چین است و مهم‌ترین شهر تجاری در منطقه دلتای رودخانه یانگ تسه پس از شانگهای است. نانجینگ به عنوان یک پایتخت باستانی، شهر سبز، شهر فرهنگی، شهر کنار رودخانه و شهر برادری، به عنوان یکی از جذاب‌ترین مقاصد چین برای زندگی و تحصیل ظاهر شده است.

هزینه زندگی

هزینه زندگی در نانجینگ بسیار ارزان‌تر از پکن، شانگهای و گوانگژو است و شما می‌توانید با کمترین هزینه در این شهر مشغول به تحصیل و زندگی شوید. مقرون به صرفه بودن آن به این معنی است که شما باید هزینه کمتری برای غذا، اقامت، لوازم، سفر و سرگرمی پرداخت کنید. البته هزینه‌های زندگی می‌تواند تحت تأثیر سبک زندگی شما متفاوت باشد.

پردیس‌ها و برنامه‌های آموزشی

این دانشگاه از دو پردیس به نام‌های پردیس Xuanwumen و پردیس Jiangning تشکیل شده است که مساحتی حدود 2100 مو (140 هکتار) را پوشش می‌دهند. در مجموع 16 مدرسه و بخش وجود دارد که 7 رشته از جمله پزشکی، علوم و مهندسی را پوشش می‌دهد. 31 رشته در مقطع کارشناسی، 3 رشته کاردانی (حرفه‌ای عالی) و 3 رشته تحقیقاتی دکترا (داروسازی، داروسازی چینی، زیست شناسی)، شامل 27 برنامه دکترا و 2 مرکز تحقیقاتی پسا دکتری در این دانشگاه وجود دارد.

در حال حاضر CPU میزبان بیش از 16781 دانشجوی تمام وقت است که شامل 11593 کاندید مدرک کارشناسی یا کاردانی، 4682 فارغ التحصیل و 505 دانشجوی بین المللی می‌شود. دارای 1684 استاد و کارمند از جمله 1037 معلم تمام وقت است.

رتبه دانشگاه داروسازی چین براساس رتبه بندی QS

2022 2021 2020 2019 2018 2017
93 101-150 51-100 51-100 51-100 151-200

دانشگاه داروسازی چین

 

هزینه تحصیل در دانشگاه داروسازی چین

هزینه کارشناسی (سالیانه) هزینه کارشناسی ارشد (سالیانه) هزینه دکتری (سالیانه)
19000 الی 25000 یوآن 25000 الی 32000 یوآن 36000 یوآن

 

پذیرش دانشجویان بین المللی

دانشگاه داروسازی چین یکی از اولین دانشگاه‌هایی بود که توسط دولت چین برای جذب دانشجویان خارج از کشور (از جمله دانشجویان بر اساس بورسیه دولتی) تأسیس شد. همچنین یکی از دانشگاه‌هایی بود که در اولین زمان در استان جیانگ سو دانشجویان خارج از کشور را جذب کرد. در سال 2010، صلاحیت استخدام مستقل دانشجویان بر اساس بورسیه تحصیلی دولت چین به این دانشگاه اعطا شد.

از دهه 1950، دانشگاه داروسازی چین در بیش از 60 کشور جهان تعداد زیادی از دانشجویان با مدرک دانشگاهی را پرورش داده است، که بسیاری از آنها نقش مهمی در زمینه‌هایی مانند سیاست، اقتصاد، آموزش و پژوهش علمی در کشورهای خودشان ایفا کرده‌اند.

لازم به ذکر است که دانشگاه داروسازی چین مورد تأیید وزارت بهداشت ایران نیز است.

تبادل و همکاری بین المللی

از سال 2006، دانشگاه داروسازی چین 19 پروژه تبادل بین المللی را انجام داده است. به طور انبوه نزدیک به 300 دانشجو را اعزام کرده و بیش از 100 دانشجوی تبادل خارجی را پذیرفته است. این دانشگاه 140 هیئت خارجی و بیش از 400 بازدیدکننده خارجی را پذیرفته است و 90 هیئت و نزدیک به 300 بازدیدکننده را برای بازدید از خارج از کشور، کنفرانس‌ها، سخنرانی‌ها، تحقیقات مشترک و پروژه‌های کوتاه مدت اعزام کرده است.

دانشگاه داروسازی چین به طور متوالی با بیش از 30 دانشگاه و مؤسسه تحقیقاتی در کشورها/منطقه‌هایی مانند ایالات متحده آمریکا، انگلستان، ایتالیا، استرالیا و ژاپن قراردادهای تبادل آکادمیک دوجانبه امضا کرده است و با دانشگاه‌ها و مؤسسات مربوطه در بیش از 40 کشور/منطقه از جمله آلمان، فرانسه و اتریش ارتباط برقرار کرده است.

دانشگاه داروسازی چین

سخن آخر

دانشگاه داروسازی چین (CPU)، در اصل مدرسه ملی داروسازی که در سال 1936 تأسیس شد، اولین مدرسه مستقل داروسازی چین است و یکی از دانشگاه‌های کلیدی «پروژه 211» وابسته به وزارت آموزش چین است. CPU اولین مؤسسه‌ای است که توسط وزارت آموزش چین مجاز به پذیرش دانشجویان داروسازی تمام وقت و دانش پژوهان خارج از کشور شد. CPU همچنین میزبان بورسیه دولت چین، بورسیه تحصیلی جیانگ سو یاس و بورسیه دولتی نانجینگ است و از اوایل سال 1977 شروع به جذب دانشجویان بین المللی کرد.

اگر قصد تحصیل در چین را دارید با مشاوران موسسه مهاجرتی علم ویرا در تماس باشید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

آیا نیاز به مشاوره تخصصی دارید ؟
فرم را پر کنید تا کارشناسان ما تماس بگیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *