دانشگاه علوم پزشکی ونژو
توسط تیم علم ویرا
17 فروردین 2

آشنایی با دانشگاه علوم پزشکی ونژو + شهریه 2023

دانشگاه علوم پزشکی ونژو (WMU) یکی از دانشگاه‌های برتر کلیدی در کشور چین محسوب می‌شود که در استان ژجیانگ واقع شده است. لازم است بدانید که این دانشگاه تحت نظارت دولت استانی ژجیانگ مشغول فعالیت است. در واقع دانشگاه علوم پزشکی ونژو را می‌توان به نحوی نشأت گرفته از دانشگاه تخصصی پزشکی ژجیانگ دانست که در سال 1912 تأسیس شد.

به دلایل مختلف از جمله مناسب‌بودن هزینه تحصیل در دانشگاه ونژو چین، اعتبار دانشگاه‌ها و … این روزها افراد بسیاری از نقاط مختلف دنیا ترجیح می‌دهند جهت تحصیل در رشته‌های مختلف و خصوصاً پزشکی دانشگاه‌های معتبر چین را انتخاب نمایند. درصورتی‌که تمایل دارید درباره این دانشگاه تخصصی پزشکی و تحصیل در چین بیشتر بدانید حتماً تا پایان این مطلب از علم ویرا ما را همراهی نمایید.

آشنایی بیشتر با دانشگاه علوم پزشکی ونژو

به‌طورکلی می‌توان گفت که یکی از دانشگاه‌های پیشرو در کشور چین خصوصاً در عرصه پزشکی دانشگاه کلیدی ونجو است. دانشگاه علوم پزشکی ونژو نه فقط در حیطه آموزش بلکه در زمینه تحقیقات نیز یکی از فعال‌ترین‌ها در عرصه ملی و بین‌المللی محسوب می‌شود. تا به امروز این دانشگاه بیشتر از 1200 پروژه تحقیقاتی را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده است و جوایز بسیاری در حوزه‌های گوناگون از قبیل اختراع و فناوری، تکنولوژی پزشکی، آموزش‌وپرورش، علوم‌انسانی و اجتماعی، فناوری دارویی و … کسب کرده است.

بهتر است بدانید دانشگاه پزشکی ونژو در مجموع حدود 14000 پرسنل دارد که بخش بزرگی از این تعداد به اساتید تمام‌وقت و پزشکان ارشد اختصاص پیدا می‌کند. هزینه تحصیل در دانشگاه ونژو چین بسیار مقرون‌به‌صرفه است و این دانشگاه در مجموع دارای سه پردیس به نام‌های چاشان، ژئویان و بینهای (در منطقه دانگتو) است که مساحت این سه پردیس در مجموع به 70 هکتار می‌رسد. در حقیقت پردیس چاشان، شعبه اصلی دانشگاه محسوب می‌شود که بخش زیادی از دانشجویان را میزبانی می‌کند.

محوطه دانشگاه پزشکی ونژو

محوطه دانشگاه پزشکی ونژو

به‌طورکلی دانشگاه علوم پزشکی ونژو WMU شامل چهار بخش زمین با مساحت کل 7/126 هکتار و 550،000 متر زیربنای ساختمان است. کتابخانه این دانشگاه دارای 2،250،000 مجموعه جلد کتاب است. همچنین دانشگاه WMU پنج مجله آکادمیک و یک روزنامه آکادمیک منتشر می‌کند که از این میان سه مجله در فهرست CSTPCD قرار دارند. همچنین لازم به ذکر است که مجله ما با نام مجله چشم‌پزشکی و علوم بینایی چین جزو مجلات انجمن پزشکی چین قرار دارد.

از میان پنج بیمارستان وابسته به دانشگاه  WMU چهار بیمارستان، رتبه سوم در گروه الف را کسب نمودند. همچنین 16 بیمارستان با نظارت غیرمستقیم دانشگاه در سرتاسر استان در حال فعالیت هستند. به خاطر داشته باشید که دانشگاه علوم پزشکی ونژو در مجموع دارای 66 اقامتگاه دانشجویی است که شامل 12 مرکز با سیستم اقساطی، 4 مرکز ممتاز شهرستانی و چندین مرکز ممتاز درون‌شهری است. جشنواره‌های فرهنگی، فرهنگی-ورزشی و دیگر فعالیت‌ها از جمله برنامه‌هایی است که در این دانشگاه برگزار می‌شود.

دانشکده‌ های دانشگاه پزشکی ونژو

لازم است بدانید که دانشگاه علوم پزشکی ونجو در مجموع بیش از 15 دانشکده فعال دارد. دانشکده‌های این دانشگاه در زیر بیان شده‌اند:

 • دانشکده علوم پایه پزشکی
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده پزشکی بالینی
 • دانشکده علوم آزمایشگاهی و زیستی
 • دانشکده چشم‌پزشکی
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده علوم دارویی
 • دانشکده بهداشت روانی
 • دانشکده مدیریت و بهداشت عمومی
 • دانشکده اطلاعات و مهندسی
 • دانشکده مارکسیسم
 • دانشکده علوم ورزشی
 • دانشکده کارآفرینی
 • دانشکده مهندسی پزشکی
 • دانشکده زبان‌های خارجی
 • دانشکده نوآوری و آموزش
 • دانشکده مطالعات بین‌الملل

به‌خاطر داشته باشید که علاوه بر این دانشکده‌ها، دانشگاه پزشکی ونژو از چند بیمارستان وابسته هم پشتیبانی می‌کند. بیمارستان دندانپزشکی، بیمارستان چشم‌پزشکی، بیمارستان یوئینگ و کودکان، بیمارستان‌های اول و دوم وابسته و… از جمله این بیمارستان‌ها هستند. در واقع دانشجویان این امکان را دارند تا دوران کارآموزی خود را در یکی از این بیمارستان‌ها پشت سر بگذارند و از خدمات آموزشی آن‌ها استفاده کنند.

تحصیل در چین

آشنایی با ونژو، بندرگاهی زیبا در استان ژجیانگ

قطعاً آشنایی با شهر محل تحصیل به‌اندازه آشنایی با دانشگاه مدنظر برای تحصیل اهمیت دارد. درصورتی‌که دانشگاه علوم پزشکی ونژو دانشگاه هدف شما برای تحصیل است لازم است اطلاعاتی مختصر درباره شهر زیبای ونژو کسب کنید. ونژو بندرگاهی معروف در استان ژجیانگ است که باید بگوییم شهری ثروتمند نیز به شمار می‌رود. در واقع این شهر در ساحل جنوب شرق کشور چین واقع شده است.

ونژو جایی است که دقیقاً دو منطقه اقتصادی رودهای مروارید دلتا و یانگ تسه با هم تلاقی پیدا می‌نمایند و همین موضوع به اهمیت این شهر در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و حتی حمل‌ونقلی می‌افزاید. با تحصیل در این دانشگاه می‌توانید در یکی از زیباترین و پربارش‌ترین شهرهای چین با کوه‌ها و رودخانه‌های دیدنی و آب‌وهوایی معتدل زندگی نمایید. همچنین علاوه بر مناسب‌بودن هزینه تحصیل در دانشگاه ونجو چین می‌توانید انواع غذاهای ویژه دریایی را در بهترین رستوران‌های چینی امتحان کنید.

دانشگاه علوم پزشکی ونژو؛ رنکینگ دانشگاه

همان‌طور که پیش‌تر هم بیان شد دانشگاه علوم پزشکی ونژو یکی از دانشگاه‌های معتبر در چین محسوب می‌شود. در رتبه‌بندی Shanghai Jiao Tong در سال 2023 این دانشگاه جایگاه 501 تا 600 را به دست آورده است. علاوه بر این دانشگاه پزشکی ونژو در میان دانشگاه‌های پزشکی چین جزء ده دانشگاه برتر این کشور قرار می‌گیرد.

همچنین لازم است بدانید در مقایسه‌ای که میان دانشگاه‌های معتبر چین از نظر کیفیت آموزش پزشکی برای میزبانی دانشجویان خارجی انجام شده دانشگاه برتر پزشکی ونژو جزء سی گزینه اول قرار گرفته است. این دانشگاه با حدود 18 بیمارستان همکاری دارد و همچنین با بسیاری از مراکز تحقیقاتی و آموزشی در سراسر جهان در ارتباط است. نکته مهم مقرون‌به صرفه‌بودن هزینه تحصیل در چین و دانشگاه ونژو است که تحصیل در رشته‌های پزشکی و غیرپزشکی را برای متقاضیان آسان‌تر می‌کند.

تحصیل در دانشگاه پزشکی ونژو

تحصیل در دانشگاه پزشکی ونژو

دانشگاه علوم پزشکی ونژو در مجموع حدود 25 هزار دانشجو دارد که می‌توان گفت بیش از 1000 نفر از آن‌ها دانشجویان بین‌المللی هستند. این دانشجویان از کشورهای مختلف آسیایی، آمریکایی، اروپایی و استرالیا این دانشگاه را جهت تحصیل خود انتخاب نموده‌اند و به دلیل مقرون‌به‌صرفه‌بودن هزینه تحصیل در دانشگاه ونژو چین هر ساله به تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. در حقیقت دانشجویان در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل پزشکی در چین و دانشگاه ونژو هستند و می‌توانند از امکانات گوناگون دانشگاه علوم پزشکی ونژو از جمله خوابگاه دانشجویی، مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاه‌های حرفه‌ای، کتابخانه‌ای با بیش از یک و نیم‌میلیون جلد کتاب و … بهره ببرند.

هزینه تحصیل در دانشگاه ونژو چین

همان‌طور که می‌دانید تحصیل در یک کشور خارجی به جز شهریه دانشگاه هزینه‌های دیگری از جمله اقامت، بیمه، خوراک و … را نیز در پی دارد. همان‌طور که قبل‌تر نیز به آن اشاره شد شهریه دانشگاه‌های کشور چین به‌مراتب از اکثر دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی کمتر است. به طور حدودی می‌توان گفت هزینه تحصیل در دانشگاه ونژو چین به طور سالانه در مقاطع مختلف تحصیلی مطابق موارد زیر است:

 • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی: سالیانه 30 هزار یوان برای رشته پزشکی و دندان پزشکی و 20 هزار یوان برای تحصیل داروسازی چین
 • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد: سالیانه 42 هزار یوان
 • هزینه تحصیل در مقطع دکترا: سالیانه 50 هزار یوان

همان‌طور که در بخش قبل گفته شد دانشگاه علوم پزشکی ونژو برای دانشجویان خوابگاه‌هایی را در نظر گرفته که به صرفه‌جویی در هزینه‌ها کمک بسزایی می‌کند. در واقع هزینه اقامت در خوابگاه (اتاق دونفره) به طور حدودی معادل 4000 RMB در سال است. علاوه بر این‌ها شما به‌عنوان یک دانشجوی خارجی لازم است هر ساله مبلغی را برای کسب اجازه اقامت در چین بپردازید.

به‌خاطر داشته باشید که هزینه بیمه سلامت، تهیه منابع درسی و … را نیز به هزینه‌های قبل اضافه کنید. همچنین خوب است بدانید جهت درخواست پذیرش در دانشگاه نیز باید هزینه‌ای معادل 400 یوان بپردازید (برای اطلاع دقیق‌تر می‌توانید به سایت دانشگاه پزشکی ونژو مراجعه نمایید.). همچنین هزینه‌هایی مانند اینترنت، تلفن، حدود 3000 یوان خواهد بود.

انواع بورسیه های دانشگاه پزشکی ونژو

استفاده از انواع بورسیه ‌ها

همان‌طور که می‌دانید خوشبختانه چندین نوع بورسیه متفاوت در کشور چین برای دانشجویان بین‌الملل در نظر گرفته می‌شود. بورسیه دانشگاهی، بورسیه دولت چین، بورسیه مؤسسه کنفوسیوس و بورسیه دولت محلی چین از جمله این بورسیه‌ها هستند. می‌توانید زمان ثبت نام در دانشگاه علوم پزشکی ونژو جهت دریافت هر یک از این بورسیه‌ها از طریق سایت مربوطه اقدام کنید.

لازم به ذکر است باتوجه‌به سوابق تحصیلی و علمی قبلی شرایط شما جهت دریافت بورسیه بررسی خواهد شد. میزان کمک‌هزینه‌ای که تحت عنوان بورسیه برای کاهش هزینه تحصیل در دانشگاه ونجو چین در اختیار دانشجویان بین‌الملل دانشگاه گذاشته می‌شود متفاوت خواهد بود. بااین‌وجود معمولاً تمام یا بخشی از هزینه‌های زندگی، بیمه و شهریه را پوشش می‌دهند.

شرایط پذیرش در دانشگاه علوم پزشکی ونژو

به‌طورکلی برای تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاه علوم پزشکی ونژو لازم است شرایط اولیه‌ای داشته باشید که برخی از آن‌ها در ادامه عنوان خواهند شد:

 • درصورتی‌که می‌خواهید برای مقطع کارشناسی درخواست دهید لازم است حتماً دوره متوسطه را به پایان رسانده و در دروس تخصصی حداقل 60 درصد نمره را دریافت نموده باشید. همچنین دانش زبان انگلیسی جهت تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی ونژو اهمیت بسیاری دارد. لازم است نمرات زبان انگلیسی مقطع قبلی نیز رو به بالا باشد.
 • جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نباید بیشتر از 35 سال سن داشته باشید. همچنین لازم است حتماً دارای حداقل مدرک تحصیلی لیسانس باشید.
 • درصورتی‌که قصد دارید برای تحصیل در مقطع دکتری اقدام نمایید باید مدرک کارشناسی ارشد خود را اخذ کرده باشید. شرط سنی جهت‌پذیرش در این مقطع تحصیلی حداکثر 40 سال است.

مدارک موردنیاز برای پذیرش در دانشگاه ونژو چین

مدارک موردنیاز برای پذیرش در دانشگاه پزشکی ونژو چین

شرایط تحصیل در چین برای دانشجویان بین‌المللی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی آسان‌تر است. اگر کشور چین و دانشگاه ونژو را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنید باید مدارک موردنیاز را جهت پذیرش آماده کنید. ابتدا لازم است بدانید کلیه مدارک لازم جهت ارائه درخواست پذیرش و همچنین اخذ ویزا به ترتیب در (سایت دانشگاه) و سایت سفارت قید شده است. بااین‌حال مهم‌ترین مدارکی را که جهت پذیرش در دانشگاه علوم پزشکی ونژو چین لازم است آماده نمایید در ادامه عنوان خواهیم نمود:

 • توصیه‌نامه از طرف دو استاد به زبان چینی یا انگلیسی (برای تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی)
 • فرم تکمیل شده درخواست پذیرش
 • فتوکپی پاسپورت معتبر
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • آخرین مدرک تحصیلی قبلی به‌صورت ترجمه شده (به زبان چینی یا انگلیسی) به همراه نسخه کپی تأیید شده
 • گواهی معاینه و سلامت پزشکی

جمع‌بندی

دانشگاه علوم پزشکی ونژو (WMU) یکی از اصلی‌ترین مجتمع‌های دانشگاهی استان ججیانگ محسوب می‌شود. هزینه تحصیل در دانشگاه ونژو چین بسیار مقرون‌به‌صرفه بوده و این دانشگاه یکی از بزرگ‌ترین و توانمندترین مراکز دانشگاهی در رشته علوم پزشکی بالینی در استان ژیجیانگ است. همچنین این دانشگاه در راستای پیشبرد و توسعه خود پذیرای تبادل بین‌المللی بوده و با بیش از 80 دانشگاه و مؤسسه علمی در سراسر جهان در برگزاری دوره‌های تبادل استاد دانشجو برنامه‌های تحصیلی متقابل، فرصت‌های مطالعاتی دوسویه و غیره همکاری داشته است.

تحصیل در چین و دانشگاه ونژو یک فرصت عالی برای دانشجویانی است که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت تحصیلی به چین و تحصیل در دانشگاه پزشکی ونژو می‌توانید با ارسال فرم درخواست مشاوره رایگان با مشاوران ما در مؤسسه مهاجرتی علم ویرا در ارتباط باشید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برچسب ها
این یک بنر است!

نظرات کاربران

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی
با ما در تماس باشید!
آدرس ما:
تهران: نلسون ماندلا (جردن)- کوچه مروارید- پلاک۸- واحد 403
اردبیل: خیابان حافظ – روبروی پارک حافظ – ساختمان امید طبقه دوم
تبریز: بلوار استاد شهریار(چایکنار) – جنب بهزیستی ساختمان۲۲-طبقه اول
مشاهده فهرست

اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های خصوصی و دولتی ترکیه بدون آزمون