تحصیل دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی
توسط تیم علم ویرا
16 بهمن 2

تحصیل دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی + شرایط پذیرش 2024

به دلیل دشوار بودن زبان چینی، بسیاری از دانشجویان خارجی، تحصیل دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی را انتخاب می‌کنند. باتوجه‌به آینده شغلی مناسب رشته دندانپزشکی، این رشته تحصیلی محبوبیت و جذابیت زیادی برای بسیاری از دانشجویان دارد. شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در چین علاوه بر شرایط عمومی، ممکن است هر دانشگاه نیز شرایط خاص خود را داشته باشند. همچنین دانشجویان واجد شرایط می‌توانند از بورسیه دندانپزشکی چین استفاده کنند. در این مقاله از مجموعه مقالات مهاجرت تحصیلی مؤسسه علم ویرا تحصیل دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی را بررسی می‌کنیم.

تحصیل در چین

در چند سال اخیر سیر مهاجرت تحصیلی به کشورهای مختلف افزایش‌یافته است. بسیاری از دانشجویان تمایل دارند در یکی از دانشگاه‌های بین‌المللی ادامه تحصیل دهند و قرارگیری در یک محیط آکادمیک چندملیتی از ابعاد مختلف مزایای زیادی دارد.

آشنایی با فرهنگ‌های مختلف، تقویت زبان‌های بین‌المللی، کسب توانایی‌ها و مهارت‌های تحصیلی و شغلی با اشتراک تجارب مختلف و… برخی مزایای تحصیل در دانشگاه‌های بین‌المللی است. از طرف دیگر شبکه ارتباطات دانشجویان در سطح بین‌المللی افزایش‌یافته و با فرصت‌های شغلی بیشتری روبرو خواهند شد.

دانشگاه‌های چین هم از جمله دانشگاه‌های بین‌المللی معتبر هستند که سالانه متقاضیان زیادی را پذیرش می‌کنند. تحصیل دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی یکی از گزینه‌های مناسب تحصیلی است و متقاضیان زیادی برای آن اقدام می‌کنند. مناسب‌بودن شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در چین و همچنین هزینه تحصیل و زندگی موجب افزایش مهاجرت تحصیلی به چین شده است.

مزایای تحصیل دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی

مزایای تحصیل دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی

دانشگاه‌های چین رشته‌های تحصیلی مختلف را به زبان انگلیسی و چینی ارائه می‌دهند. این مورد به‌ویژه در رشته‌های پزشکی بسیار مشهود است. به دلیل دشوار و پیچیده بودن زبان چینی، بسیاری از دانشجویان خارجی تحصیل دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی را انتخاب می‌کنند. دانشگاه‌های چین دارای بهترین تجهیزات علمی، تحصیلی، آموزشی و رفاهی هستند و با بسیاری از مراکز علمی معتبر جهان همکاری‌های علمی و تحقیقاتی دارند. اساتید دانشگاه‌های چین و از جمله دانشگاه‌های پزشکی از برترین اساتید در سطح بین‌الملل هستند.

تمام این عوامل موجب افزایش تقاضا برای تحصیل در چین و افزایش اعتبار دانشگاه‌های چین در سطح جهان می‌شود. کیفیت آموزش دندانپزشکی در دانشگاه‌های چین بالا بوده و شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در چین مطابق با استانداردهای جهانی است. برخی از مهم‌ترین مزایای تحصیل دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی عبارت‌اند از:

 • کیفیت بالای آموزش
 • ارائه بورسیه دندانپزشکی
 • اعتبار دانشگاه‌ها در سطح جهان
 • محیط آکادمیک مناسب برای تحصیل و زندگی
 • مناسب‌بودن هزینه تحصیل دندانپزشکی در چین
 • وجود تجهیزات آموزشی و لابراتوارهای تحقیقاتی مدرن

دانشگاه های چین برای تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی

همان‌طور که گفته شد سیستم آموزش عالی چین برای افزایش اعتبار جهانی دانشگاه‌های خود، بهترین تجهیزات علمی آموزشی را فراهم کرده و از اساتید معتبر در رشته‌های مختلف بهره می‌برد. از طرف دیگر مزایایی همچون امکان تحصیل به زبان انگلیسی، بورسیه دندانپزشکی چین و مناسب‌بودن شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در چین موجب افزایش تقاضا برای تحصیل دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی شده است.

در ادامه دانشگاه‌هایی که رشته دندانپزشکی در آن‌ها به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند آمده است.

 • دانشگاه پزشکی دالیان
 • دانشگاه شیان جیائوتونگ
 • دانشگاه پزشکی شاندونگ
 • دانشگاه سیچوان
 • دانشگاه پزشکی ونژو
 • دانشگاه پزشکی چین
 • دانشگاه ژنگژو
 • دانشگاه پزشکی جنوب
 • دانشگاه پزشکی تیانجین
 • دانشگاه نانتونگ

 

طول دوره و شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی

طول دوره و شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی

تحصیل دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی یا چینی به دو صورت ارائه می‌شود. یک دوره با عنوان لیسانس بهداشت و دهان (Stomatology) و دوره دیگر دندانپزشکی (BDS) است. دوره دندانپزشکی مطابق واحدهای درسی استاندارد دندانپزشکی در ایران و سایر کشورهای جهان است.

طول دوره دندانپزشکی در چین 6-5 سال است که شامل 5-4 سال دوره آموزشی و 1 سال دوره کارآموزی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی است. برخی از دانشگاه‌هایی که در قسمت قبل گفته شد دوره‌های لیسانس بهداشت و دندان و برخی دیگر دوره دندانپزشکی را ارائه می‌دهند.

دانشگاه‌های دالیان، شاندونگ و سیچوان دوره‌های لیسانس بهداشت و دندان را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند. در دانشگاه‌های ونژو، شیان جیائوتونگ، دانشگاه پزشکی چین، دانشگاه ژنگژو، دانشگاه پزشکی جنوب، دانشگاه تیانجین و دانشگاه نانتونگ تحصیل دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی فراهم شده است.

یکی از مزایای تحصیل دندانپزشکی در چین عدم نیاز به شرکت در آزمون ورودی است. دو مورد مهم از شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در چین عبارت‌اند از:

 • شرط سن: سن متقاضی تحصیل دندانپزشکی باید کمتر از 25 سال باشد.
 • نمره و معدل: متقاضی باید در دروس زیست‌شناسی، شیمی، ریاضی و زبان نمرات مورد قبول دانشگاه را کسب کرده باشد تا واجد شرایط تحصیل در چین در رشته دندانپزشکی باشد.

بورسیه دندانپزشکی چین

دانشجویان مشغول به تحصیل دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی در صورت داشتن شایستگی‌های علمی و تحصیلی می‌توانند از بورسیه دندانپزشکی چین استفاده کنند. در ادامه بورسیه‌های پزشکی و دندانپزشکی چین آمده است.

مقطع مبلغ بورسیه شهریه مبلغ بورسیه اقامت کمک‌هزینه
کارشناسی 27.000 یوان 8.400 یوان 30.000 یوان
کارشناسی‌ارشد 34.000 یوان 8.400 یوان 36.000 یوان
دکترا 45.000 یوان 12.000 یوان 42.000 یوان

 

بورسیه‌ دندانپزشکی چین علاوه بر شهریه تحصیل، اقامت و کمک‌هزینه مبلغ 800 یوان بیمه درمانی را هم برای دانشجو در نظر می‌گیرد. به‌طورکلی بورسیه‌های تحصیلی برای تحصیل به زبان انگلیسی در چین عبارت‌اند از:

 • بورسیه دولتی چین
 • بورسیه محلی چین
 • بورسیه BRI چین
 • بورسیه MOFCOM چین

 

هزینه تحصیل دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی

هزینه تحصیل دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی

هزینه تحصیل دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی به دوره دندانپزشکی و دانشگاه محل تحصیل بستگی دارد. در ادامه هزینه تحصیل در چین در رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های مختلف چین آمده است.

دانشگاه دوره طول دوره شهریه سالانه
دانشگاه دالیان لیسانس بهداشت ‌و دهان (دندانپزشکی) 5 سال 45.000 یوان
دانشگاه ونژو دندانپزشکی 5 سال 30.000 یوان
دانشگاه شیان جیائوتونگ دندانپزشکی 6 سال 50.000 یوان
دانشگاه پزشکی شاندونگ لیسانس بهداشت و دهان 4 سال 18.000 یوان
دانشگاه سیچوان لیسانس بهداشت و دهان 5 سال 36.000 یوان
دانشگاه پزشکی چین دندانپزشکی 5 سال 40.000 یوان
دانشگاه ژنگژو جراحی دندانپزشکی 6 سال 35.000 یوان
دانشگاه پزشکی جنوب دندانپزشکی 6 سال 45.000 یوان
دانشگاه پزشکی تیانجین دندانپزشکی 6 سال 48.000 یوان
دانشگاه نانتونگ دندانپزشکی و جراحی 5 سال 26.000 یوان

 

خوابگاه ‌های دانشجویی در چین

علاوه بر امکانات علمی و تحصیلی در دانشگاه‌های چین، دانشگاه‌ها، خوابگاه‌های مجهز با تمام امکانات زندگی دانشجویی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند. به همین دلیل دانشجویانی هم که قصد تحصیل دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی را دارند از نظر اقامت مشکلی نخواهند داشت.

اجاره خوابگاه‌ها حدود 8400-8000 یوان برای هر نفر در هر ترم است. معمولاً اتاق‌ها 4 نفره هستند و امکاناتی مانند اینترنت، تلویزیون و… در آن‌ها فراهم است. آشپزخانه، سرویس بهداشتی، اتاق لباسشویی، باشگاه ورزشی، کتابخانه و… امکانات دیگر خوابگاه‌ها هستند. هزینه خوابگاه دانشجویانی که واجد شرایط دریافت بورسیه دندانپزشکی چین شوند تحت پوشش بورسیه قرار می‌گیرد.

مهاجرت تحصیلی به چین برای تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی

شرایط کار و اقامت بعد از پایان تحصیل دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی

دانشجویان مشغول به تحصیل دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی، در مقطعی از تحصیل احساس خواهند کرد که باید زبان چینی را هم فرابگیرند. البته در برخی از دانشگاه‌ها در سال‌های پایانی دانشجویان زبان چینی را در برنامه تحصیلی خود دارند. از طرف دیگر برای تعامل با بیماران در بیمارستان‌ها دانشجویان باید با زبان چینی آشنا باشند.

به دلیل قرارگیری در محیط و احساس نیاز از طرف دانشجو، خواه‌ناخواه دانشجویان خود را موظف به یادگیری می‌بینند. این عامل موجب می‎شود تا دانشجو برای کار بعد از تحصیل نیز موقعیت خوبی داشته باشد. دانشجویان با طی‌کردن تمام شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در چین و به پایان رساندن دوره، می‌توانند برای کار اقدام کنند.

کار در حوزه‌های مختلف مانند فعالیت در بیمارستان‌ها، مراکز آموزشی، شرکت‌های بیوتکنولوژی، کلینیک‌ها، کالج‌های پزشکی و… از جمله فرصت‌های شغلی هستند و تسلط به زبان چینی هم شانس اشتغال را افزایش می‌دهد. البته باید این مورد مهم را به‌خاطر داشت که کشور چین به دلیل جمعیت بالای خود امکانات شغلی را ابتدا برای شهروندان خود فراهم می‌کند. به همین دلیل تضمین قطعی برای یافتن شغل بعد از تحصیل دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی وجود ندارد.

مدارک لازم برای تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی در چین

مدارک لازم برای تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی در چین

بعد از بررسی تمام شرایط مربوط به تحصیل دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی برای دانشگاه موردنظر درخواست پذیرش ارسال کنید. برای این کار فرم درخواست تحصیل را از وب‌سایت دانشگاه دانلود کرده و تمام موارد خواسته شده را در فرم وارد کنید.

در مرحله بعد فرم تکمیل شده را همراه با اسکن مدارک شناسایی، مدارک تحصیلی، مدرک زبان و گذرنامه برای دانشگاه ارسال کنید. بعد از دریافت پذیرش تحصیلی مدارک زیر را برای ثبت‌نام در دانشگاه ارسال کنید.

 • مدرک دیپلم دبیرستان یا مدرک تحصیلات دانشگاهی با ترجمه رسمی
 • مدارک شناسایی و گذرنامه با حداقل اعتبار لازم
 • گواهی پرداخت هزینه درخواست تحصیلی
 • عکس در اندازه پاسپورت
 • ویزای تحصیلی
 • رزومه علمی و تحصیلی (در صورت وجود)
 • مدرک بین‌المللی زبان یا اثبات تسلط زبانی
 • نامه رسمی دانشگاه مبنی بر اخذ پذیرش
 • گواهی تمکن مالی
 • بیمه سلامت پزشکی
 • گواهی عدم سوءپیشینه

  جمع‌بندی

تحصیل دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی گزینه تحصیلی مناسب برای دانشجویانی است که به دنبال تحصیل در یک دانشگاه معتبر خارجی با هزینه مناسب هستند. از جمله شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در چین شرط سن و داشتن نمرات تحصیلی قابل‌قبول در دروس علوم‌تجربی است.

علاوه بر کیفیت آموزش و اعتبار دانشگاه‌های دندانپزشکی چین، دانشجویان واجد شرایط علمی و تحصیلی می‌توانند از بورسیه دندانپزشکی چین استفاده کنند. برخی از بورسیه‌ها تمام و برخی دیگر بخشی از هزینه تحصیل را پوشش می‌دهند.

مؤسسه مهاجرتی علم ویرا از مؤسسات مهاجرتی معتبر با سابقه درخشان در زمینه مهاجرت است و پرونده‌های مهاجرتی موفق زیادی نیز دارد. تیم علم ویرا تلاش می‌کند اطلاعات جامع مربوط به مهاجرت تحصیلی به کشورهای مختلف را در اختیار متقاضیان عزیز قرار دهد. با تکمیل فرم مشاوره رایگان با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برچسب ها
این یک بنر است!

نظرات کاربران

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی
با ما در تماس باشید!
آدرس ما:
تهران: نلسون ماندلا (جردن)- کوچه مروارید- پلاک۸- واحد 403
اردبیل: خیابان حافظ – روبروی پارک حافظ – ساختمان امید طبقه دوم
تبریز: بلوار استاد شهریار(چایکنار) – جنب بهزیستی ساختمان۲۲-طبقه اول
مشاهده فهرست

اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های خصوصی و دولتی ترکیه بدون آزمون