تحصیل رایگان در کانادا
توسط تیم علم ویرا
29 خرداد 3

تحصیل رایگان در کانادا 2024 + شرایط و بورسیه

تنها راه تحصیل رایگان در کانادا اخذ بورسیه‌های تحصیلی این کشور است. تحصیل برای شهروندان کانادایی و افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند رایگان است؛ اما برای دانشجویان بین‌المللی عموماً هزینه‌هایی را در پی دارد. البته باید توجه داشت که دانشجویان بین‌المللی از طریق راهکارهایی از قبیل دریافت بورسیه تحصیلی کانادا، کمک‌های مالی و کار دانشجویی حین تحصیل می‌توانند هزینه‌های تحصیل خود را تا حد قابل‌توجهی کاهش دهند.

تحصیل در کانادا علاوه بر آموزش باکیفیت بالا و فرصت‌های پژوهشی، فرصت‌های شغلی پس از تحصیل را نیز در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار می‌دهد. در ادامه از این مقاله علم ویرا به بورسیه‌ها و شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کشور کانادا می‌پردازیم.

چرا تحصیل در کانادا؟

کانادا کشوری با مناظر طبیعی زیبا و امکانات تفریحی متعدد است که بیشتر ماه‌های سال آب‌وهوایی معتدل دارد. ارائه خدمات آموزشی باکیفیت بالا و حمایت از نوآوری و ایده‌های جدید این کشور را به یکی از مقاصد محبوب برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده است. در ادامه به برخی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در کانادا اشاره شده است:

 • کیفیت بالای آموزش: در کنار امکان تحصیل رایگان در کانادا، این کشور دارای بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های جهان است که طیف گسترده‌ای از رشته‌ها و دوره‌های تحصیلی با استانداردهای آموزشی بالا ارائه می‌دهند، از نوآوری و تحقیق حمایت می‌کنند و تجهیزات مدرن و پیشرفته‌ای دارند.
 • هزینه‌های معقول تحصیل: هزینه‌های تحصیل در کانادا نسبت به کشورهای دیگر مانند آمریکا و بریتانیا پایین‌تر است. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند از بورسیه تحصیلی کانادا و کمک‌هزینه‌های متنوع بهره‌مند شوند.
 • داشتن جامعه چندفرهنگی: کانادا کشوری چندفرهنگی است که دانشجویان از تمامی نقاط جهان را می‌پذیرد.
 • امکان کار حین تحصیل و پس از فارغ‌التحصیلی: دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در طول تحصیل خود به‌صورت پاره‌وقت کار کنند و پس از فارغ‌التحصیلی نیز دریافت مجوز کار و حضور در بازار کار کانادا امکان‌پذیر است.
 • مهاجرت آسان: تحصیل در کشور کانادا راهی برای دریافت اقامت دائم این کشور است. برنامه‌های مختلفی مانند برنامه‌های اکسپرس انتری و برنامه‌های استانی برای مهاجرت دانشجویان بین‌المللی توسط دولت کانادا در نظر گرفته شده است.
 • امنیت و رفاه اجتماعی: کانادا یکی از امن‌ترین کشورهای جهان با سطح بالای رفاه اجتماعی است.
 • زبان تحصیل: دانشجویان می‌توانند به دو زبان انگلیسی و فرانسوی تحصیل کنند و فرصتی برای یادگیری و تقویت این دو زبان بین‌المللی را داشته باشند.

شرایط تحصیل رایگان در کانادا

چگونگی تحصیل رایگان در کانادا

تحصیل رایگان در کشور کانادا برای متقاضیان بین‌المللی امکان‌پذیر نیست و فقط شهروندان این کشور و کسانی که اقامت دائم دارند می‌توانند از تحصیل رایگان بهره‌مند شوند. تنها راه تحصیل رایگان در کانادا استفاده از بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی است. جهت کاهش هزینه های تحصیل در کانادا علاوه بر بورسیه راهکارهای دیگری نیز وجود دارد که در ادامه اشاره شده است:

1. بورسیه ‌های تحصیلی و کمک‌های مالی

اولین و بهترین روش برای تحصیل رایگان در کانادا به‌دست‌آوردن بورسیه تحصیلی این کشور است. دولت کانادا بورسیه‌های متنوعی را برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد که هزینه‌های آن‌ها را به حدی کاهش می‌دهد که به‌نوعی تحصیل رایگان خواهد بود. بورسیه تحصیلی کانادا شامل موارد زیر می‌شود:

بورسیه‌های دولتی و سازمان‌های بین‌المللی:

 • بورسیه‌های دولت کانادا: برنامه‌های مانند Vanier Canada Graduate Scholarships و Canada Graduate Scholarships برای دانشجویان مقطع کارشناسی‌ارشد و دکتری ارائه می‌شوند.
 • بورسیه‌های سازمان‌های بین‌المللی: سازمان‌هایی مانند Fulbright، Commonwealth، و DAAD نیز بورسیه‌های مختلفی برای تحصیل رایگان در کانادا ارائه می‌دهند.

بورسیه‌های دانشگاهی:

بسیاری از دانشگاه‌های کانادا بورسیه‌ها و کمک‌های مالی برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته‌اند. برخی از این دانشگاه‌ها عبارت‌اند از:

 • University of Toronto: برنامه‌های Lester B. Pearson International Scholarships و University of Toronto Scholars Program.
 • University of British Columbia (UBC): بورسیه‌های International Major Entrance Scholarship (IMES) و Outstanding International Student Award.
 • McGill University: برنامه‌های McGill Entrance Scholarships و McGill Major Entrance Scholarships.
 • University of Alberta: بورسیه‌های International Student Scholarships و University of Alberta Global Citizen Scholarship.

بورسیه‌های تخصصی تحصیل رایگان در کانادا

 • برخی از بورسیه‌ها برای رشته‌های خاص یا دانشجویان از کشورهای خاصی ارائه می‌شوند، مانند: بورسیه‌های STEM، پزشکی، مهندسی و…

کار دانشجویی در کانادا

2. تحصیل رایگان در کانادا؛ کار دانشجویی

دانشجویان بین‌المللی مجاز به کار تا 20 ساعت در هفته در طول ترم تحصیلی خود و تمام وقت در روزهای تعطیل دانشگاهی هستند. بسیاری از دانشگاه‌های کشور کانادا فرصت‌های شغلی مانند کار در کتابخانه، مراکز تحقیقاتی، و کافه‌ها را برای دانشجویان فراهم می‌کند. پس از اتمام دوره تحصیلی نیز فارغ التحصیلان می‌توانند تا سه سال در این کشور کار کنند و تجربه کاری کسب کنند.

3. برنامه‌ های کارآموزی و تعاونی (Co-op Programs)

برخی دانشگاه‌های کانادا با ارائه برنامه‌های کارآموزی و تعاونی به دانشجویان بین‌المللی امکان کسب تجربه کاری در حین تحصیل را می‌دهند. این برنامه‌ها با حقوق همراه هستند و راهی برای کاهش هزینه‌های تحصیلی پیش روی دانشجو می‌گذارند. یکی دیگر از راه‌های تحصیل رایگان در کانادا شرکت در مسابقات و پروژه‌های تحقیقاتی دانشگاه‌ها است. برای برندگان این مسابقات بورسیه‌ها و کمک‌های مالی از سوی دانشگاه‌ها در نظر گرفته می‌شود.

در برخی از استان‌های کانادا هزینه تحصیل نسبت به سایر مناطق کشور کمتر است، مثلاً استان‌هایی مانند کبک و نیوفاندلند و لابرادور معمولاً هزینه‌های تحصیل کمتری دارند. استفاده از بورسیه‌ها، کمک‌های مالی و فرصت‌های شغلی به میزان قابل توجهی  هزینه‌های تحصیل را کاهش می‌دهد. با تحقیق و بررسی دقیق بورسیه‌ها و برنامه‌های مختلف  می‌توانید مناسب‌ترین روش برای تحصیل رایگان را انتخاب کنید و اقدامات لازم را انجام دهید.

بورسیه تحصیلی کانادا

بورسیه‌های تحصیلی کانادا در دودسته کلی اسکالرشیپ و فاند تقسیم‌بندی می‌شوند. در واقع بورسیه اسکالرشیپ فقط بخشی از هزینه‌ها و  فول‌فاند تمام هزینه‌های تحصیل و زندگی در کانادا را پوشش می‌دهد. مرجع پرداخت‌کننده بورسیه‌ها دولت و یا دانشگاه است. تعداد دانشجویان بین‌المللی متقاضی بورسیه تحصیلی کانادا بسیار زیاد بوده درحالی‌که این بورسیه‌ها محدود هستند. دانشجویان با داشتن شرایط ویژه‌ای می‌توانند بورسیه مدنظر خود را دریافت نمایند و از تحصیل رایگان در کانادا بهره‌مند شوند.

شرایط اخذ بورسیه شامل شرایط ویژه علمی مانند داشتن مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا، تأییدیه استاد دانشگاه در کشور کانادا و همچنین شرایطی که دانشگاه مقصد تعیین کرده است می‌شود. مهم‌ترین بورسیه‌های تحصیلی کانادا شامل موارد زیر می‌شود:

بورسیه تحصیلی کانادا

1. بورسیه تحصیلی کانادا؛ برنامه بورسیه بین المللی LESTER B. PEARSON

برنامه بورسیه تحصیلی بین‌المللی Lester B. Pearson  توسط دانشگاه تورنتو به‌منظور شناخت دانشجویان بین‌المللی که دارای پیشرفت تحصیلی و خلاقیت استثنایی  هستند ارائه می‌شود. این بورسیه مختص دانشجویان کارشناسی است که به دنبال تحصیل رایگان در کانادا هستند چرا که  به مدت چهار سال شهریه، هزینه کتاب، هزینه‌های جانبی و حمایت کامل از اقامت او را پوشش می‌دهد. شما با داشتن شرایط زیر می‌توانید و برای بورسیه بین‌المللی پیرسون درخواست دهید:

 • دانشجوی بین‌المللی باشید.
 • در حال حاضر در سال آخر دبیرستان هستید و یا تا زمان تعیین شده فارغ‌التحصیل شوید.
 • تحصیلات خود را در دانشگاه تورنتو در تاریخ مشخص شده شروع کنید.

2. KAREN MCKELLIN INTERNATIONAL LEADER OF TOMORROW AWARD

جایزه بین‌المللی رهبر فردا نیز یکی از بورسیه‌های مختص دانشجویان بین‌المللی است که توسط دانشگاه بریتیش کلمبیا ارائه می‌شود. این بورسیه به دانشجویان بین‌المللی مقطع کارشناسی که پیشرفت تحصیلی برتر، مهارت‌های رهبری دارند و در امور دانشجویی و خدمات اجتماعی نیز مشارکت داشته‌اند تعلق می‌گیرد. این نوع بورسیه تحصیلی کانادا همه یا برخی از هزینه‌های متقاضی یعنی شهریه و هزینه‌های زندگی او را برای مدت‌زمان  3 الی 4 سال تامین می‌کند. برای دریافت این بورسیه بین المللی باید:

 • دانشجوی بین‌المللی باشید.
 • از یک دبیرستان معتبر وارد UBC شوید.
 • دو ماه قبل از سال تحصیلی درخواستی خود از دبیرستان فارغ‌التحصیل شده باشید.
 • می‌بایست برای اولین مدرک کارشناسی خود، درخواست بدهید.
 • نشان دهید که از لحاظ پیشرفت تحصیلی لایق این بورسیه هستید.
 • سطح نیاز مالی خود را نشان دهید.

3. تحصیل رایگان در کانادا ؛ بورسیه بین المللی دانشجویی DONALD A. WEHRUNG

دانشگاه بریتیش کلمبیا در جهت حمایت از دانشجویان برجسته بین‌المللی که به دلیل مشکلات مالی توان تحصیل ندارند بورسیه بین‌المللی دانشجویی DONALD A. WEHRUNG را در نظر گرفته است. این بورسیه به متقاضیان مقطع کارشناسی که در شرایط سخت به پیشرفت تحصیلی رسیده‌اند و از مناطق فقیرنشین یا جنگ‌زده هستند تعلق می‌گیرد. ارزش بورسیه متناسب با نیاز مالی متقاضی برای پوشش هزینه‌های زندگی و هزینه تحصیل او تعیین می‌شود و تحصیل رایگان در کانادا را برای او ممکن می‌سازد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه کلگری

4. تحصیل رایگان در کانادا؛ بورسیه ورودی بین المللی دانشگاه CALGARY

بورسیه ورودی بین‌المللی دانشگاه کلگری یک جایزه معتبر  بوده که مختص دانشجویان بین‌المللی مقطع کارشناسی است. درصورتی‌که دانشجو به موفقیت‌های برجسته دست‌یافته باشد، این بورسیه تحصیلی کانادا به او تعلق می‌گیرد. نه‌تنها برتری تحصیلی بلکه دستاوردهای خارج از کلاس نیز شانس دریافت بورسیه تحصیلی را بالا می‌برد. ارزش این بورسیه 15,000 دلار در سال بوده  که در سال‌های دوم، سوم و چهارم در دانشگاه کلگری نیز قابل‌تمدید است. شرط تمدید بورسیه کسب معدل 2.60 توسط دریافت‌کنندگان بورسیه و یا اخذ بیش از 24.00 واحد در ترم پاییز و زمستان قبلی است. در 4 سال برنامه کارشناسی بیش از 60,000 دلار برای دانشجو بین‌المللی در نظر گرفته می‌شود. جهت اطلاع دقیق از نحوه درخواست به وب‌سایت رسمی این بورسیه مراجعه کنید.

5. بورسیه‌های تحصیلات تکمیلی VANIER CANADA

بورسیه تحصیلی Vanier CGS برای متقاضیان مقطع دکترا در نظر گرفته شده است. این بورسیه باهدف جذب و حفظ دانشجویان درجه یک دکتری و ایجاد یک مرکز جهانی برتر در تحقیقات و آموزش عالی ارائه می‌گردد. سالانه حداکثر 166 بورس تحصیلی اعطا  می‌گردد که به میزان 50,000 دلار در هر سال ارزش دارد و برای مدت زمان 3 سال است. با مراجعه به صفحه رسمی بورسیه می‌توانید به فرم درخواست و جزئیات کامل از نحوه درخواست برای این بورس تحصیلی کانادا دسترسی پیدا کنید.

شرایط تحصیل رایگان در کانادا برای مقاطع تحصیلی مختلف

تحصیل رایگان در کانادا به معنای عدم پرداخت شهریه است که این امر برای دانشجویان بین‌المللی امکان‌پذیر نیست. بااین‌حال فرصت‌های مختلفی برای کاهش هزینه‌های تحصیل در این کشور وجود دارد. دانشجویان با دریافت بورسیه تحصیلی کانادا می‌توانند تقریباً رایگان در این کشور به تحصیل بپردازند. شرایط تحصیل برای هریک از مقاطع در ادامه بررسی شده است.

شرایط تحصیل رایگان در مدارس کانادا

1. شرایط تحصیل رایگان در مدارس کانادا

تحصیل رایگان در مدارس کانادا از سه روش امکان‌پذیر است. اولین گزینه این است که پدر و یا مادر شما به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در حال تحصیل در دانشگاه‌های این کشور باشد. مورد دوم داشتن مجوز کار قانونی تمام‌وقت در کانادا توسط پدر و یا مادر دانش‌آموز است. یکی دیگر از راه‌های تحصیل رایگان در کانادا اقدام برای معدود فرصت‌های بورسیه تحصیلی این کشور برای اپلای مدارس آن هست.

در حالت آخر پدر و مادر دانش‌آموز در کانادا نیستند؛ اما از بورسیه یا اسکالرشیپ تحصیلی ارائه شده برای دانش‌آموزان بین‌المللی استفاده می‌کنند. در برخی از مدارس کشور کانادا باید به طور هم‌زمان هم برای پذیرش تحصیلی و هم برای تحصیل رایگان درخواست دهید؛ ولی برخی از مدارس این کشور به‌صورت خودکار رزومه تحصیلی دانش‌آموز را مورد بررسی قرار می‌دهند. درصورتی‌که دانش‌آموز بین‌المللی به‌واسطه رزومه تحصیلی قوی خود شرایط دریافت بورسیه تحصیلی کانادا را داشته باشد دیگر نیازی به پرداخت شهریه سالانه مدرسه ندارد و فقط باید تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های جانبی دیگری مثل هزینه خوردوخوراک و خانه را داشته باشد.

2. شرایط تحصیل رایگان در کانادا در مقطع کارشناسی

کشور کانادا در بین کشورهای انگلیسی‌زبان جزء کم‌هزینه‌ترین کشورها برای تحصیل است. تحصیل در مقطع کارشناسی این کشور در مقایسه با کشورهای انگلیس و یا استرالیا و حتی نسبت به آمریکا به‌مراتب ارزان‌تر بوده؛ اما رایگان نیست مانند تحصیل پزشکی در کانادا. تحصیل رایگان در کانادا برای دانشجویان بین‌المللی مقطع کارشناسی امکان‌پذیر نیست؛ ولی با اقدام برای اخذ بورسیه تحصیلی این کشور می‌توانند با کمترین هزینه به تحصیل بپردازند.

جهت دریافت بورسیه تحصیلی کانادا دانشجو باید ابتدا یک الی دو ترم تحصیلی را بگذراند سپس در صورت کسب رزومه‌ای قوی و داشتن شرایط تعیین شده اقدام به دریافت بورسیه نماید. به‌طورکلی مدت‌زمان تحصیل در مقطع لیسانس در کانادا 3 الی 4 سال بوده که با توجه به رشته و دانشگاه انتخابی متفاوت است. دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی پس از فارغ التحصیلی می‌توانند به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بپردازند و یا با همان مدرک کارشناسی حود برای دریافت مجوز کار اقدام نمایند.

تحصیل رایگان در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

3. تحصیل رایگان در کانادا؛ کارشناسی ارشد

اگر به دنبال ارتقا تحصیلات و کسب تخصص در رشته خود هستید تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد کانادا گزینه مناسبی است. تحصیل در این مقطع نسبت به مقطع کارشناسی هزینه‌های کمتری دارد و طول دوره تحصیل ۱ الی ۲ سال است.

تحصیل کارشناسی‌ارشد در کانادا برای دانشجوی بین‌المللی هزینه در پی دارد؛ اما در صورت داشتن رزومه قوی تحصیلی و کاری، آیلتس ۷، توصیه‌نامه از اساتید برجسته، ارائه مقالات بین‌المللی و بررسی شرایط دانشگاه مقصد و همچنین با درنظرگرفتن ددلاین دانشگاه‌ها می‌تواند برای کمک‌هزینه‌های تحصیلی دانشگاه در مقطع فوق‌لیسانس درخواست دهید. اگر دانشگاه درخواست دانشجو را بپذیرد او می‌تواند به‌صورت رایگان در مقطع کارشناسی‌ارشد به تحصیل بپردازد.

4. تحصیل رایگان دکتری در کانادا

به‌طورکلی تحصیل در مقطع دکترا به‌صورت ریسرچ و پروژه ارائه می‌گردد که امکان تحصیل رایگان در رشته‌ها و شاخه‌های اصلی هر رشته آن وجود دارد. باتوجه‌به رشته تحصیلی مدت‌زمان تحصیل در مقطع دکترا 3 الی 5 سال است. تحصیل رایگان در کانادا برای مقطع دکترا نیز شرایطی همانند مقاطع قبلی دارد با این تفاوت که دانشجو باید بر اساس رشته تحصیلی خود استاد راهنما پیدا کند و با آنها در ارتباط باشد. در صورتی که استاد راهنما تایید کند دانشجو می‌تواند برای پذیرش پیگیری کند.

از این رو متقاضیان تحصیل رایگان برای بهره مند شدن از خدمات آموزشی رایگان باید همانند شهروندان و مقیمان این کشور مالیات و بیمه پرداخت نمایند. برخی از دانشجویان مقطع دکترا می‌توانند در کنار تحصیل رایگان از بورس‌های تحصیلی متفاوتی نیز بهره‌مند شوند. تحصیل در این مقطع کاملاً رقابتی است مخصوصاً برای دانشجویانی که قصد دریافت کمک‌هزینه و یا بورسیه تحصیلی را دارند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا

متقاضیان تحصیل رایگان در کانادا باید در مدت‌زمان ۳ الی ۶ ماه پیش از شروع ترم تحصیلی برای دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی خویش اقدام نمایند. کسانی که در ایران زندگی می‌کنند برای ثبت اطلاعات بایو متریک باید به کشورهای همسایه مراجعه کنند و درخواست خود را به‌صورت آنلاین اعلام نمایند. حتی با وجود بورسیه تحصیلی کانادا ارائه تمکن مالی ضروری است؛ چرا که از ریجکت‌شدن ویزا جلوگیری می‌کند. مقدار تمکن مالی در این کشور شامل شهریه یک‌ساله و حداقل هزینه‌های زندگی یک‌ساله می‌شود. از جمله مدارک لازم برای تحصیل در کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نامه پذیرش
 • پاسپورت
 • تمکن مالی
 • مدرک زبان انگلیسی

دریافت بورسیه تحصیلی کانادا بسیار حساس است و به اطلاعات کافی و ارائه دقیق مدارک درخواستی نیاز دارد. مدارک موردنیاز جهت تحصیل رایگان در کانادا و دریافت بورسیه تحصیلی این کشور شامل موارد زیر می‌شود:

 • مدارک تحصیلی همراه با ترجمه
 • ریزنمرات همراه با ترجمه
 • عکس
 • کد پستی و آدرس دانشجو
 • انگیزه‌نامه یا SOP
 • توصیه‌نامه
 • مدرک زبان آیلتس یا تافل
 • ارائه مقالات بین‌المللی و ISI
 • داشتن استاد راهنما و سوپروایزر (در مقطع دکترا)

جمع‌بندی

مزایایی چون کیفیت بالای آموزش و ارائه فرصت‌های پژوهشی، داشتن جامعه چندفرهنگی و محیا بودن فرصت‌های شغلی پس از تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی کشور کانادا را به یکی از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی در جهان تبدیل کرده است. هزینه‌های تحصیل در کانادا نسبت به آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی مناسب‌تر است و دانشجو می‌توانند از طریق کار پاره‌وقت حین تحصیل هزینه خود را کاهش دهد. تحصیل رایگان در کانادا برای دانشجویان بین‌المللی امکان‌پذیر نیست مگر از طریق دریافت بورسیه تحصیلی این کشور.

بورسیه تحصیلی کانادا محدود و به دانشجویانی اعطا می‌گردد که شرایط علمی ویژه دریافت را داشته باشند. این بورسیه‌ها تمام و یا بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجو را پوشش می‌دهند. همان‌طور که می‌دانید اخذ پذیرش دانشگاه و دریافت ویزا پروسه‌ای حساس و زمان‌دار است که نیاز به اطلاعات کافی دارد. جهت اطمینان از صحت روند پذیرش خود می‌توانید از متخصصین مهاجرت تحصیلی کمک بگیرید. مؤسسه مهاجرتی علم ویرا با سال‌ها سابقه در زمینه مهاجرت تحصیلی و صدها پرونده پذیرش موفق انتخابی مطمئن برای رسیدن نتیجه دلخواه شما است. برای آگاهی از شرایط تحصیل خارج از کشور و دریافت اطلاعات، به بخش مشاوره رایگان مراجعه کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
این یک بنر است!

نظرات کاربران

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی
با ما در تماس باشید!
آدرس ما:
تهران: نلسون ماندلا (جردن)- کوچه مروارید- پلاک۸- واحد 403
اردبیل: خیابان حافظ – روبروی پارک حافظ – ساختمان امید طبقه دوم
تبریز: بلوار استاد شهریار(چایکنار) – جنب بهزیستی ساختمان۲۲-طبقه اول
مشاهده فهرست

اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های خصوصی و دولتی چین، ترکیه و روسیه