تحصیل پزشکی در کانادا
توسط تیم علم ویرا
26 اردیبهشت 3

تحصیل پزشکی در کانادا 2024 + شرایط و هزینه ها

تحصیل پزشکی در کانادا می‌تواند یک انتخاب عالی برای بسیاری از علاقه‌مندان به پزشکی در سراسر دنیا باشد. نه‌تنها کیفیت آموزش در کانادا بسیار بالا است؛ بلکه دانشجویان می‌توانند از مزایای دیگری مانند کیفیت بالای زندگی، دانشگاه‌های معتبر و محیط بین‌المللی این کشور بهره‌مند شوند. تحصیل و برخورداری از بورسیه پزشکی کانادا می‌تواند یک تجربه چالش‌برانگیز و ارزشمند برای دانشجویان بین‌المللی باشد. ازآنجایی‌که رشته پزشکی از جمله پرطرف‌دارترین و رقابتی‌ترین رشته‌های تحصیلی است، استانداردهای ورود برای همه دانشکده‌های پزشکی در کانادا سخت و دقیق هستند. چشم‌انداز گسترده آموزش پزشکی در کانادا برنامه‌ها و تخصص‌های مختلفی را ارائه می‌دهد.

اگر شما هم آرزوی تبدیل‌شدن به یک پزشک، جراح، پرستار، داروساز، دندانپزشک و… را دارید، تحصیل پزشکی در کانادا یک گزینه عالی برای شما محسوب می‌شود. مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در کانادا در رشته پزشکی این کشور درک جامعی از مراقبت‌های بهداشتی به دانشجویان می‌بخشد و مهارت‌ها، دانش و تجربه بالینی لازم برای برتری در زمینه انتخابی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. در این مقاله از سری مقالات علم ویرا به بررسی تحصیل پزشکی در کانادا خواهیم پرداخت.

انواع مقاطع پزشکی در کانادا

برای تحصیل پزشکی در کانادا دانشجویان و متقاضیان می‌توانند در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل کنند. در ادامه به بررسی هرکدام می‌پردازیم.

1. کارشناسی

دوره‌های کارشناسی پزشکی در کانادا که اغلب به‌عنوان کارشناسی پزشکی جراحی (MBBS) یا دکترای پزشکی (MD) نیز نامیده می‌شود، طرف‌داران زیادی را به خود اختصاص داده است. سالانه دانشجویان زیادی با هدف تحصیل پزشکی در کانادا به این کشور مهاجرت می‌کنند. برنامه درسی این دوره‌ها جامع بوده و طیف گسترده‌ای از موضوعات از جمله آناتومی، فیزیولوژی، فارماکولوژی و آسیب‌شناسی را در بر می‌گیرد. دانشجویان می‌توانند با گذراندن دوره کارآموزی در بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها در سال‌های آخر تحصیل خود، تجربیات بالینی عملی کسب کنند.

مدت‌زمان تحصیل پزشکی کانادا در دوره کارشناسی 4 الی 6 سال است. هزینه تحصیل پزشکی در کانادا در مقطع کارشناسی بسته به نوع دانشگاه متفاوت بوده و از 26000 الی 96000 دلار کانادا در سال متغیر است.

تحصیل پزشکی در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

2. کارشناسی ‌ارشد

مدارک کارشناسی‌ارشد پزشکی در کانادا طیف متنوعی از دوره‌های تخصصی را ارائه می‌دهد. این برنامه‌ها برای دانشجویان رشته‌های پزشکی و مراقبت‌های بهداشتی طراحی شده است که به دنبال آموزش و تخصص بیشتر هستند. این گزینه‌های مطالعاتی مسیرهای شغلی مختلف در زمینه پزشکی را به علاقه‌مندان ارائه می‌دهند. تحصیل پزشکی در کانادا در مقطع کارشناسی‌ارشد شامل برنامه‌های آموزشی است که تجربه بالینی را در تخصص‌های پزشکی مانند داخلی، جراحی، اطفال، رادیولوژی و… ارائه می‌دهد.

متخصصان پزشکی علاقه‌مند به تحقیقات و تدریس می‌توانند مدرک کارشناسی‌ارشد (MSc) یا کارشناسی‌ارشد علوم بهداشتی (MHS) را در زمینه‌های مختلف پزشکی دنبال کنند. این مدارک برای متخصصانی که به دنبال مشاغل پیشرفته در تحقیقات پزشکی، تدریس یا مدیریت مراقبت‌های بهداشتی هستند، ایده‌ال هستند. تحصیل پزشکی در کانادا در مقطع کارشناسی‌ارشد 3 الی 5 سال به طول می‌انجامد. هزینه تحصیل پزشکی در مقطع کارشناسی‌ارشد 50000 الی 92000 دلار کانادا در سال متغیر است.

3. تحصیل پزشکی در کانادا؛ مقطع دکترا

دکترای پزشکی این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا به دنیای تحقیقات پزشکی، نوآوری و تدریس بپردازند. این برنامه‌های دکترا برای تولید متخصصانی در زمینه‌های مختلف پزشکی طراحی شده‌اند که می‌توانند به پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه مراقبت‌های بهداشتی، پیشگیری و درمان بیماری‌ها کمک کنند. دانشجویان در حین تحصیل پزشکی در کانادا در مقطع دکترا با اعضای هیئت‌علمی مشهور همکاری می‌کنند و در پروژه‌های تحقیقاتی استثنایی شرکت می‌کنند.

این پروژه‌ها ممکن است رشته‌های مختلف پزشکی از جمله تحقیقات بالینی، علوم زیستی پزشکی، بهداشت عمومی و سیاست‌های بهداشتی را در بر بگیرد. مدت‌زمان تحصیل مقطع دکترای پزشکی در کانادا 4 الی 6 سال است. هزینه سالانه تحصیل پزشکی در کانادا در مقطع دکترا از 6000 الی 22000 دلار متغیر است.

بورسیه پزشکی کانادا

بورسیه پزشکی کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا می‌تواند برای برخی از دانشجویان بین‌المللی با هزینه‌های بالا همراه باشد. توجه داشته باشید که دانشجویان بین‌المللی ملزم به پرداخت شهریه بالاتری از دانشجویان داخلی هستند. با وجود کمک‌هزینه‌های تحصیلی و بورسیه پزشکی کانادا، دانشجویان می‌توانند تحصیلات پزشکی خود را بدون بار مالی زیادی در کانادا دنبال کنند. برخی از برجسته‌ترین بورسیه‌های موجود برای دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل پزشکی در کانادا به شرح زیر هستند:

 • بورسیه تحصیلی Vaier کانادا: Vainer CGS یکی از معتبرترین برنامه‌های بورسیه در کانادا است که به دانشجویان دکترای بومی و بین‌المللی تعلق می‌گیرد. این بروسیه به دانشجویانی که به طور خاص برتری علمی، پتانسیل تحقیقاتی و توانایی‌های رهبری را برای ادامه تحصیلات عالی در زمینه‌های مختلف نشان می‌دهند، ارائه می‌شود.
 • بورسیه‌های دولتی کانادا: دولت کانادا از طریق آژانس‌ها و برنامه‌های مختلف خود مانند برنامه بورسیه‌های بین‌المللی به دانشجویان بین‌المللی بورسیه پزشکی ارائه می‌دهد.
 • بورسیه دانشگاهی: بسیاری از دانشگاه‌های کانادا بورسیه‌های تحصیلی مختلفی را بر اساس پیشرفت‌ها و شایستگی‌های تحصیلی به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند.
 • سازمان‌های خارجی: برخی از سازمان‌ها و بنیادهای بین‌المللی بورسیه پزشکی کانادا را برای دانشجویانی که به دنبال تحصیل پزشکی در کانادا هستند، ارائه می‌دهند؛ برای مثال برنامه بورس تحصیلی مشترک ژاپن/ بانک جهانی و بورسیه‌های مختلف کشورهای مشترک‌المنافع به دانشجویان بین‌المللی تعلق می‌گیرد.
 • انجمن‌های حرفه‌ای: برخی از انجمن‌ها یا سازمان‌های پزشکی مرتبط با رشته‌های خاص پزشکی نیز ممکن است کمک‌هزینه‌ها یا بورسیه‌های تحصیلی را برای حمایت از دانشجویان پزشکی ارائه دهند. برای مثال، اگر قصد دارید در زمینه خاصی از پزشکی مانند اطفال یا قلب تخصص داشته باشید، می‌توانید به دنبال انجمن‌های مرتبط با آن رشته برای گزینه‌های بورسیه بالقوه باشید.

توجه داشته باشید که باید ماه‌ها قبل از تاریخ شروع بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های تحصیلی مدارک لازم را آماده کنید و دراسرع‌وقت نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایید.

شرایط تحصیل پزشکی در کانادا

شرایط تحصیل پزشکی در کانادا

دانشجویان برای تحصیل پزشکی در کانادا باید از شرایط خاصی برخوردار باشند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

1. مدرک تحصیلی

دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی در کانادا را دارند، باید دارای مدرک کارشناسی در رشته‌های زیست یا علوم پایه باشند. اغلب مؤسسات پزشکی در کانادا دانشجویان بین‌المللی دارای برتری آکادمیک در مقطع کارشناسی در رشته‌های علوم زیستی را پذیرش می‌کنند. پیداکردن دوره‌های پزشکی در کانادا در مقطع کارشناسی کمی دشوار است. دانشجویان بین‌المللی که به دنبال تحصیل پزشکی در کانادا در مقطع کارشناسی هستند می‌توانند نسبت به ثبت‌نام در دانشکده‌های پزشکی واقع در کبک اقدام نمایند.

این دانشکده‌ها معمولاً دانشجویان را در مقطع کارشناسی پزشکی پذیرش می‌کنند. شرط لازم برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی برخورداری از مدرک دیپلم تجربی با نمرات بالا و دیپلم یک‌ساله در CEGEP است.

2. مدرک زبان از شرایط تحصیل پزشکی در کانادا

یکی از مهم‌ترین شرایط تحصیل پزشکی در کانادا، تسلط به زبان انگلیسی است. برخورداری از مدرک زبان انگلیسی (IELTS، TOEFL) برای همگام‌شدن با مطالعات پزشکی در دانشگاه‌های کانادا الزامی است. نمره کلی آزمون آیلتس موردنیاز برای اخذ ویزای دانشجویی کانادا 6.5 و حداقل نمره هر بخش 6 است. بااین‌حال، بسیاری از دانشگاه‌های پزشکی در کانادا نمره‌های بالاتری را پذیرش می‌کنند.

3. آزمون MCAT

آزمون MCAT مخفف عبارت Medical College Admission Test و به معنای آزمون پذیرش کالج پزشکی است. دانشجویان علاقه‌مند به مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در رشته پزشکی در این کشور، باید در این آزمون شرکت کرده و نمره مورد قبول را کسب کنند. دوره‌ها و دانشگاه‌های مختلف در سراسر کانادا الزامات نمره MCAT متفاوتی را برای پذیرش دانشجویان در نظر می‌گیرند. دانشجویان باید پیش از هرگونه اقدام الزامات نمره MCAT را در دانشگاه موردنظر خود بررسی کنند. برخی از دانشگاه‌ها مانند دانشگاه انتاریو شمالی و دانشکده پزشکی مک گیل برای پذیرش دانشجویان نیازی به آزمون MCAT ندارند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

4. شرط معدل

شرط معدل برای تحصیل پزشکی در کانادا بسته به نوع دانشگاه می‌تواند متفاوت باشد. به‌طورکلی، برخورداری از معدل بالای 16 می‌تواند شانس پذیرش دانشجویان را افزایش دهد. برخورداری از نمرات بالا در دروسی مانند زیست، فیزیک، شیمی و ریاضی می‌تواند در پذیرش دانشجویان مؤثر باشد.

5. سایر شرایط

دانشگاه‌های کانادا برای پذیرش دانشجویان در رشته‌های پزشکی شرایط خاصی از جمله سلامت جسمی و روانی را در نظر می‌گیرند. ازاین‌رو ارائه گواهی سلامت پزشکی از شرایط تحصیل پزشکی در کانادا محسوب می‌شود. علاوه بر این، برخورداری از انگیزه‌نامه، توصیه‌نامه، رزومه تحصیلی می‌تواند در فرایند پذیرش مؤثر باشد. دانشگاه‌های کانادا معمولاً برای پذیرش دانشجویان شرایط سنی را در نظر نمی‌گیرند؛ بااین‌حال، متقاضیان با حداقل 18 و حداکثر 30 سال شانس بیشتری برای اخذ پذیرش خواهند داشت. تجربه گپ تحصیلی نیز می‌تواند بر فرایند پذیرش دانشجویان تأثیرگذار باشد.

هزینه تحصیل پزشکی در کانادا

هزینه تحصیل پزشکی در بسته به نوع دانشگاه و محل تحصیل در کانادا می‌تواند متفاوت باشد. به‌طورکلی، هزینه تحصیل پزشکی در کشور کانادا از 11000 الی 13000 دلار در سال متغیر است. دانشجویان باید علاوه هزینه تحصیل، هزینه زندگی در کانادا را نیز در نظر بگیرند. هزینه تحصیل پزشکی در کانادا در برخی از دانشگاه‌های این کشور به شرح زیر است:

 • دانشگاه تورنتو: 27850
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا: 17755 دلار
 • دانشگاه مک گیل: 37396 دلار
 • دانشگاه مک مستر: 95955 دلار
 • دانشگاه آلبرتا: 12044 دلار
 • دانشگاه کلگری: 15986 دلار
 • دانشگاه مونترال: 14310 دلار
 • دانشگاه اتاوا: 22500 دلار

بهترین دانشگاه‌ ها برای تحصیل پزشکی در کانادا

دانشگاه‌های پزشکی کانادا از جمله بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل رشته پزشکی در جهان شناخته می‌شوند. این دانشگاه‌ها علاوه بر ارائه مدارک معتبر در سطح بین‌المللی، امکان دسترسی دانشجویان به جدیدترین امکانات و فناوری‌های مدرن را فراهم می‌کنند و بالاترین کیفیت آموزشی را ارائه می‌دهند. در ادامه به معرفی چند مورد از برترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل پزشکی در می‌پردازیم.

تحصیل پزشکی در دانشگاه تورنتو

1. دانشگاه تورنتو University of Toronto

دانشگاه تورنتو که در سال 1827 تأسیس شد، یکی از برترین دانشگاه‌های دولتی کانادا در رشته پزشکی است. این دانشگاه در حال حاضر رتبه 21 را در رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های دنیا از نظر QS در سال 2024 کسب کرده است. دانشگاه تورنتو به لطف خلاقیت و سرسختی کارکنان، دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و حامیان خود، سابقه درخشانی را در کارنامه خود ثبت کرده است. دانشگاه تورنتو محیطی سرزنده و پرانرژی را برای دانشجویان فراهم کرده است که منجر به تجربه یک زندگی دانشجویی فوق‌العاده برای دانشجویان می‌شود.

این دانشگاه طیف گسترده‌ای از خدمات و امکانات را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد و یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحصیل پزشکی در کانادا محسوب می‌شود. در حال حاضر بالغ بر 64000 دانشجو در رشته‌های مختلف این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. بیش از 600 رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری در این دانشگاه ارائه می‌شود.

2. تحصیل پزشکی در کانادا و دانشگاه مک گیل McGill University

دانشگاه مک گیل یک دانشگاه دولتی انگلیسی‌زبان در استان کبک (استانی عمدتاً فرانسوی‌زبان) در کانادا است. این دانشگاه در سال 1821 توسط جیمز مک گیل، تاجر برجسته اسکاتلندی تأسیس شد. دانشگاه مک گیل یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل پزشکی در کانادا و قدیمی‌ترین دانشگاه این کشور در شهر مونترال است. دانشگاه مک گیل در بین دانشگاه‌های کانادا در رتبه دوم و در بین بهترین دانشگاه‌های دنیا در جایگاه 30 قرار دارد. در حال حاضر حدود 30000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه امکان برخورداری از بورسیه پزشکی کانادا را برای دانشجویان فراهم می‌کند.

دانشگاه مک گیل بالغ بر 300 برنامه تحصیلی را در مقاطع مختلف به دانشجویان ارائه می‌دهد. از جمله امکانات دانشگاه مک گیل می‌توان به خوابگاه‌های دانشجویی، سالن‌های ورزشی، استخرهای سرپوشیده، رستوران، سالن‌های غذاخوری و… اشاره کرد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه بریتیش کلمبیا

3. دانشگاه بریتیش کلمبیا University of British Colombia

دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) در سال 1915 تأسیس شد و یکی از مؤسسات آموزشی پیشرو برای تحقیق، تحصیل و تدریس در کانادا محسوب می‌شود. این دانشگاه در بین 10 دانشگاه دولتی برتر کانادا در رتبه سوم قرار دارد. بیش از 50000 دانشجو و 12000 دانشجوی بین‌المللی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا بالغ بر 250 دوره کارشناسی و 240 دوره کارشناسی‌ارشد را به دانشجویان ارائه می‌دهد. UBC در رتبه‌بندی 2024 QS در بین بهترین دانشگاه‌های دنیا در رتبه 34 قرار گرفته است. اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل پزشکی در این کشور را دارید، دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما محسوب می‌شود. این دانشگاه دارای 16 دانشکده، 18 مدرسه و 2 کالج تشکیل شده است. تحصیل پزشکی در کانادا در دانشگاه بریتیش کلمبیا با فرصت‌های شگفت‌انگیزی برای دانشجویان بین‌المللی همراه است.

4. مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در دانشگاه مک مستر McMaster University

دانشگاه مک مستر دارای حدود 70 مرکز تحقیقاتی و مؤسسه است که آموزش در سطح جهانی را به دانشجویان بیش از 120 کشور دنیا ارائه می‌دهد. این دانشگاه دولتی در سال 1887 در شهر همیلتون تأسیس شد و از آن زمان موفق به کسب جایگاه خود در بین 10 دانشگاه برتر کانادا شد. دانشگاه مک مستر یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل پزشکی در کانادا محسوب می‌شود. طیف گسترده‌ای از رشته‌های تحصیلی در مقاطع مختلف در این دانشگاه ارائه می‌شود.

دانشگاه مک مستر در بین بهترین دانشگاه‌های دنیا از نظر رتبه‌بندی QS در سال 2024 در جایگاه 184 قرار دارد. در حال حاضر بیش از 33000 دانشجوی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. بیش از 3000 برنامه آموزشی در دوره‌های مختلف تحصیلی در این دانشگاه ارائه می‌شود. دانشگاه مک مستر فرصت بهره‌مندی از امکانات مختلف و بورسیه‌های تحصیلی را برای دانشجویان فراهم می‌کند. این دانشگاه به مدت 4 سال متوالی به دلیل تحقیقات در زمینه‌های مختلف در بین بهترین دانشگاه‌های تحقیقاتی کانادا قرار گرفته است.

تحصیل پزشکی در دانشگاه مونترال کانادا

5. دانشگاه مونترال Montreal University

دانشگاه مونترال (UdeM) در سال 1878 در کبک تأسیس شد. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل پزشکی در کانادا است. دانشگاه مونترال در رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های دنیا از نظر QS در سال 2024 موفق به کسب رتبه 141 جهانی شده است. دانشگاه مونترال دارای 14 دانشکده است که بیش از 500 دوره در زمینه‌های مختلف به دانشجویان ارائه می‌دهد. زبان تحصیل در این دانشگاه فرانسوی و انگلیسی است. دانشگاه مونترال هرساله بیش از 500 میلیون دلار بودجه تحقیقاتی جذب می‌کند که آن را به یکی از تأثیرگذارترین دانشگاه‌های تحقیقاتی کشور کانادا تبدیل می‌کند. این دانشگاه حدود 70000 دانشجو را در خود جای‌داده است.

امکانات دانشگاه مونترال در زمینه پزشکی مطابق با پیشرفته‌ترین تجهیزات روز دنیا طراحی شده‌اند و این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کنند تا تمامی تجربیات لازم برای تبدیل‌شدن به یک پزشک حاذق را کسب کنند. دانشگاه مونترال انواع مختلفی از بورسیه‌های تحصیلی را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد.

از جمله دیگر دانشگاه‌های برتر پزشکی کانادا می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

 • دانشگاه آلبرتا
 • دانشگاه کلگری
 • دانشگاه اتاوا
 • دانشگاه دالهاوز
 • دانشگاه کوئینز و…

جمع‌بندی

تحصیل پزشکی در کانادا با کسب دانش پزشکی، تقویت همدلی، شایستگی فرهنگی و عملکرد اخلاقی همراه است؛ زیرا آموزش پزشکی در این کشور بر مراقبت همه‌جانبه از بیمار تأکید دارد. تعهد کلی کانادا به نوآوری در زمینه مراقبت‌های بهداشتی تضمین می‌کند که دانشجویان رشته پزشکی به‌خوبی آماده خدمت در سیستم مراقبت‌های بهداشتی در حال تکامل خواهند بود. دانشجویان بین‌المللی انگیزه‌های مختلفی برای تحصیل پزشکی در کانادا دارند. دانشگاه‌های پزشکی کانادا به دلیل برخورداری از امکانات آموزشی و تحقیقاتی پیشرفته در سطح جهانی، محیط آموزش استثنایی را برای دانشجویان فراهم می‌کنند.

دانشجویان در هنگام تحصیل رشته پزشکی در کانادا به آزمایشگاه‌های پیشرفته، فناوری‌های مدرن و آموزش بالینی دسترسی دارند. مهاجرت تحصیلی به کانادا همواره یک تجربه هیجان‌انگیز برای دانشجویان بین‌المللی محسوب می‌شود. بورسیه پزشکی کانادا امکان تجربه یک زندگی دانشجویی بدون دغدغه‌های مالی را برای دانشجویان فراهم می‌کند. شما عزیزان می‌توانید تنها با یک کلیک از مشاوره رایگان با مشاوران متخصص ما بهره‌مند شوید. علم ویرا بهترین همراه شما در مسیر مهاجرت تحصیلی خواهد بود.

سؤالات متداول

بهترین دوره‌های پزشکی در کانادا کدام‌اند؟

 1. دانشگاه‌های رتبه برتر در کانادا دارای بهترین دانشکده‌های پزشکی با دوره‌های متنوع و معتبر در سطح جهانی هستند. دوره‌های محبوب در این دانشکده‌ها شامل کارشناسی پزشکی و جراحی، دکترای پزشکی، علوم پزشکی پرتو درمانی، دندانپزشکی، علوم توان‌بخشی و فیزیوتراپی، آمار زیستی و کاردرمانی هستند.
 2. هزینه تحصیل پزشکی در کانادا چقدر است؟

هزینه تحصیل پزشکی در کانادا معمولاً بسته به نوع دوره، نوع دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت است. هزینه تحصیل پزشکی در کانادا می‌تواند از 3000 الی 125000 دلار کانادا در سال برآورد شود.

 1. شرایط تحصیل پزشکی در کانادا چیست؟

معیارهای اخذ پذیرش در رشته پزشکی در کانادا معمولاً شامل برخورداری از مدارک تحصیلی معتبر با نمرات بالا، گذراندن دوره‌های پیش‌نیاز خاص و عملکرد موفقیت‌آمیز در آزمون پذیرش پزشکی (MCAT) است. دانشجویان بین‌المللی همچنین باید مهارت خود را در زبان انگلیسی یا فرانسوی اثبات کنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
این یک بنر است!

نظرات کاربران

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی
با ما در تماس باشید!
آدرس ما:
تهران: نلسون ماندلا (جردن)- کوچه مروارید- پلاک۸- واحد 403
اردبیل: خیابان حافظ – روبروی پارک حافظ – ساختمان امید طبقه دوم
تبریز: بلوار استاد شهریار(چایکنار) – جنب بهزیستی ساختمان۲۲-طبقه اول
مشاهده فهرست

اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های خصوصی و دولتی چین، ترکیه و روسیه