تحصیل بیوتکنولوژی در چین
توسط تیم علم ویرا
25 بهمن 2

تحصیل بیوتکنولوژی در چین + هزینه 2024

تحصیل بیوتکنولوژی در چین در سال‌های اخیر مورد هدف بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی از جمله ایرانیان قرار گرفته است. تنوع رشته‌های ارائه شده از جمله گرایشات گوناگون رشته بیوتکنولوژی در چین موجب شده تا علاقه‌مندان بسیاری، چین را برای تحصیل انتخاب کنند.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که شرایط تحصیل در رشته بیوتکنولوژی چین بسیار راحت بوده و علاوه بر پیشرفت‌های کشور چین در حوزه تکنولوژی و اقتصاد سیستم آموزشی این کشور نیز با تغییراتی روبه‌رو بوده است که منجر به افزایش اعتبار مدارک اخذ شده از دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی این کشور شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت تحصیلی به چین تا انتهای این مقاله از علم ویرا همراه ما باشید.

تحصیل بیوتکنولوژی در چین

چین یکی از کشورهای واقع شده در آسیای شرقی بوده که به‌عنوان یکی از پرجمعیت‌ترین و وسیع‌ترین کشورهای جهان نیز شناخته می‌شود. همچنین چین یک کشور تک حزب بوده که با نام حزب کمونیست چین بر 22 استان، 5 منطقه خودمختار، 4 شهرداری زیر نظر دولت مرکزی و 2 منطقه ویژه اداری حکومت می‌کند. زبان رسمی این کشور زبان چینی بوده که با 1700000000 نفر گوینده پر شمارترین زبان جهان و یکی از زبان‌های رسمی سازمان ملل متحد و همچنین از دشوارترین زبان‌های دنیا محسوب می‌شود.

پایتخت این کشور پکن بوده و پرجمعیت‌ترین شهر آن شانگهای است. باتوجه‌به سیاست‌های اقتصادی اتخاذ شده در دهه‌های اخیر، کشور چین یکی از سریع‌ترین رشدهای اقتصادی در جهان را داشته است. چین هم اکنون بزرگ‌ترین صادرکننده و دومین واردکننده است و دومین اقتصاد بزرگ جهان بر پایه تولید ناخالص داخلی را در اختیار دارد. علاوه بر پیشرفت‌های کشور چین در حوزه اقتصادی، دولت این کشور سیاست‌هایی را در حوزه آموزش‌وپرورش اتخاذ نموده است که سبب پیشرفت‌های بزرگی در این زمینه شده است.

دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی متعددی در چین تأسیس شده‌اند که از اعتبار بالایی در آسیا و سایر قاره‌ها برخوردار هستند. تحصیل بیوتکنولوژی در چین یکی از راه‌های اخذ ویزای این کشور است و علاقه‌مندان به تحصیل در این کشور که دارای شرایط تحصیل در رشته بیوتکنولوژی چین هستند می‌توانند برای اخذ ویزای این کشور به‌راحتی اقدام کنند. شایان‌ذکر است که علاوه بر زبان چینی امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز برای علاقه‌مندان به تحصیل بیوتکنولوژی در چین در برخی مراکز آموزشی وجود دارد.

مهاجرت تحصیلی به چین برای تحصیل رشته بیوتکنولوژی

دانشگاه ‌های ارائه دهنده رشته بیوتکنولوژی در چین

دانشگاه‌های چین از اعتبار قابل‌توجهی برخوردار هستند و تعدد دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی موجود در این کشور شانس اخذ پذیرش توسط متقاضیان مهاجرت تحصیلی به این کشور را بالاتر برده است. رشته بیوتکنولوژی یکی از رشته‌های محبوب در این کشور بوده که در مراکز آموزشی و دانشگاه‌های متعددی در شهرهای گوناگون این کشور ارائه می‌شود. هر ساله افراد بسیاری برای تحصیل بیوتکنولوژی در چین اقدام به اخذ ویزای تحصیلی این کشور می‌کنند. شرایط تحصیل در رشته بیوتکنولوژی چین بسیار آسان بوده و هم چنین امکان تحصیل در این رشته به زبان‌های چینی و انگلیسی نیز فراهم است.

یکی از دانشگاه‌های ارائه‌دهنده رشته بیوتکنولوژی در کشور چین، دانشگاه پکینگ (Peking University) است که در شهر بیجینگ چین واقع شده و رتبه نخست را در دانشگاه‌های ارائه‌دهنده رشته بیوتکنولوژی در چین به خود اختصاص داده است. رتبه دوم در بین دانشگاه‌های برتر ارائه‌دهنده رشته بیوتکنولوژی در این کشور متعلق به دانشگاه ووهان (Wuhan University) است که در شهر ووهان قرار گرفته است. در ادامه به برخی دیگر از دانشگاه‌های برتر برای تحصیل بیوتکنولوژی در چین اشاره شده است.

 • Peking University
 • Wuhan University
 • Sun Yat-sen University
 • Huazhong University of Science and Technology
 • Lanzhou University
 • Fudan University
 • Shanghai Jiao Tong University
 • Nankai University
 • Sichuan University
 • Shandong University

نحوه اخذ پذیرش برای تحصیل بیوتکنولوژی در چین

به‌طورکلی دانشجویان دارای شرایط تحصیل در رشته بیوتکنولوژی چین برای اپلای در چین و اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور باید مدارک موردنیاز را برای دانشگاه موردنظر خود ارسال کنند و منتظر جواب از طرف آن‌ها بمانند. بعد از آن که موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های چین شدند باید مدارک خود را به همراه نامه اخذ پذیرش تحصیلی به سفارت کشور چین تحویل دهند و جهت دریافت ویزای تحصیلی خود اقدام کنند. مدارک موردنیاز برای اخذ پذیرش و تحصیل بیوتکنولوژی در چین عبارت‌اند از:

 • دیپلم دبیرستان ترجمه شده به زبان چینی ماندارین
 • گواهینامه آزمون Hanyu Shuiping Kaoshi (HSK) با نمره ۱۸۰ به بالا و نتایج آزمون‌های آیلتس و تافل
 • اظهارنامه بانکی
 • مقاله‌های کاربردی
 • CV
 • توصیه‌نامه‌ها
 • برای تحصیل به زبان انگلیسی – مدارک TOEFL یا IELTS
 • تمکن مالی ۳۵۰۰ دلار در سال
هزینه تحصیل بیوتکنولوژی در چین

هزینه تحصیل بیوتکنولوژی در چین

باتوجه‌به تنوع مراکز آموزشی در این کشور هزینه تحصیل در چین طیف گسترده‌ای را دربرگرفته و به عواملی از جمله نوع دانشگاه، مقطع و زبان تحصیل نیز بستگی دارد. طبق آمار به‌دست‌آمده از منابع معتبر هزینه سالیانه تحصیل بیوتکنولوژی در چین و در دانشگاه Southern University of Science and Technology (SUSTech) در مقطع کارشناسی مبلغی برابر با 30000¥ (یوآن چین) را در بر گرفته که معادل با $4611 (دلار آمریکا) است.

طبق سیاست‌های دولت چین در حوزه آموزش، سالیانه به تعداد زیادی از دانشجویان بین‌المللی دارای شرایط تحصیل در رشته بیوتکنولوژی چین و دیگر رشته‌ها کمک‌هزینه‌های تحصیلی اعطا می‌شود. تنوع کمک‌هزینه‌های تحصیلی اعطا شده موجب شده است تا تحصیل در چین برای دانشجویان بین‌المللی آسان‌تر شود و از نظر مالی مشکلات کمتری را تجربه کنند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که برای برخورداری از کمک‌هزینه‌های تحصیلی داشتن رزومه تحصیلی درخشان عنصری کلیدی است.

فرصت‌ های شغلی رشته بیوتکنولوژی در چین

به‌طورکلی می‌توان گفت که یکی از مزایای مهاجرت تحصیلی به چین امکان اشتغال پس از تحصیل در این کشور است. در واقع دانش‌آموختگان رشته بیوتکنولوژی در چین می‌توانند با اخذ مدرک خود به جست‌وجوی فرصت‌های شغلی مناسب پرداخته و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.

باتوجه‌به پیشرفت تکنولوژی در چین، تحصیل بیوتکنولوژی در چین که یک‌رشته نوین و بسیار پرکاربرد در صنایع به شمار می‌رود از موقعیت خوبی برخوردار بوده و دانش‌آموختگان می‌توانند در حوزه‌های گوناگونی مشغول به کار شوند. از جمله فرصت‌های شغلی رایج برای متخصصین این حوزه و دانشجویان دارای شرایط تحصیل در رشته بیوتکنولوژی چین می‌توان به فعالیت در آزمایشگاه‌های علمی به‌عنوان کارشناس و محقق اشاره نمود.

مزایای تحصیل در چین

مزایای تحصیل در چین

تحصیل بیوتکنولوژی در چین می‌تواند دارای مزایای بی‌شماری برای افراد باشد. از جمله مزایای تحصیل در چین می‌توان به موارد بیان شده در زیر اشاره نمود.

 • هزینه‌های تحصیل و زندگی در چین به طور قابل‌توجهی کمتر از بسیاری از کشورهای دیگر است. همچنین شهریه دانشگاه‌های چین در مقایسه با دانشگاه‌های کشورهایی مانند ایالات متحده، کانادا، انگلستان و استرالیا بسیار پایین‌تر است.
 • چین دارای تعداد زیادی دانشگاه معتبر و باکیفیت است که در رتبه‌بندی‌های جهانی رتبه‌های بالایی دارند.
 • آموزش در دانشگاه‌های چین باکیفیت بالا و بر اساس استانداردهای جهانی ارائه می‌شود. همچنین دانشگاه‌های چین از کادر آموزشی مجرب و امکانات آموزشی پیشرفته برخوردار هستند.
 • زبان چینی یکی از مهم‌ترین زبان‌های دنیا است که در آینده نیز اهمیت آن بیشتر خواهد شد. تحصیل در چین فرصت مناسبی برای یادگیری زبان چینی است.
 • چین کشوری با تاریخ و فرهنگ غنی است و تحصیل در چین فرصت مناسبی برای آشنایی بافرهنگ و تاریخ این کشور است.
 • پس از تحصیل در چین دانشجویان می‌توانند در این کشور کار کنند. چین کشوری با اقتصاد روبه‌رشد است و فرصت‌های شغلی زیادی برای فارغ‌التحصیلان بین‌المللی فراهم می‌کند.
ویزای تحصیلی چین

ویزای تحصیلی چین

دانشجویان دارای شرایط تحصیل در رشته بیوتکنولوژی چین باید برای تحصیل در این کشور اقدام به دریافت ویزای این کشور کنند. در واقع ویزای تحصیلی این کشور یک ویزای ورود به چین است که به دانشجویان بین‌المللی متقاضی تحصیل بیوتکنولوژی در چین اجازه می‌دهد در یک مؤسسه آموزش عالی چینی تحصیل نمایند. لازم به ذکر است که این ویزا برای دوره‌های تحصیلی بیش از 180 روز معتبر است. ویزای تحصیلی چین به دو نوع تقسیم می‌شود:

 • ویزای X1 که این ویزا برای دانشجویانی است که قصد دارند بیش از 6 ماه در چین تحصیل کنند.
 • ویزای X2 که این ویزا برای دانشجویانی است که قصد دارند کمتر از 6 ماه در چین تحصیل کنند.

جهت دریافت ویزای تحصیلی این کشور متقاضیان باید مدارک زیر را ارائه کنند:

 • نامه پذیرش از یک مؤسسه آموزشی یا دانشگاه چینی
 • گذرنامه معتبر
 • دو عکس پاسپورتی
 • فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • گواهی تمکن مالی
 • بیمه درمانی
 • مدرک زبان چینی (در صورت نیاز)

هزینه ویزای تحصیلی هم‌بسته به ملیت متقاضی و مدت اعتبار ویزا متفاوت است و به‌طورکلی هزینه ویزای X1 برای شهروندان آمریکایی 140 دلار است.

جمع‌بندی

باتوجه‌به مطالب بیان شده می‌توان گفت که تحصیل بیوتکنولوژی در چین به دلیل داشتن مزایای بسیار مورد استقبال دانشجویان بین‌المللی بسیاری است. آسان بودن شرایط تحصیل در رشته بیوتکنولوژی چین، مقرون‌به‌صرفه بودن هزینه‌های تحصیل در چین و… از جمله دلایلی هستند که بسیاری از دانشجویان این کشور را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. شما نیز درصورتی‌که قصد مهاجرت تحصیلی به چین دارید می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر دراین‌خصوص و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در مؤسسه مهاجرتی علم ویرا در ارتباط باشید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برچسب ها
این یک بنر است!

نظرات کاربران

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی
با ما در تماس باشید!
آدرس ما:
تهران: نلسون ماندلا (جردن)- کوچه مروارید- پلاک۸- واحد 403
اردبیل: خیابان حافظ – روبروی پارک حافظ – ساختمان امید طبقه دوم
تبریز: بلوار استاد شهریار(چایکنار) – جنب بهزیستی ساختمان۲۲-طبقه اول
مشاهده فهرست

اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های خصوصی و دولتی چین، ترکیه و روسیه