دانشگاه فودان
توسط تیم علم ویرا
30 فروردین 2

دانشگاه فودان+ شهریه 2023

دانشگاه فودان از دانشگاه‌های معتبر کشور چین است که نزدیک به 118 سال قدمت دارد. این دانشگاه در سال 1905 به‌عنوان مدرسه دولتی تأسیس شده و اولین مؤسسه آموزشی عالی است که توسط یک فرد چینی دایر گردیده است. فودان از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های آسیا محسوب می‌شود که هر ساله در رشته‌های مختلف پذیرش دانشجو از سراسر دنیا دارد. در این دانشگاه حدود 5000 دانشجوی بین‌المللی از 140 ملیت مختلف مشغول به تحصیل هستند. زبان تدریس در این دانشگاه چینی و انگلیسی است و دانشگاه دارای 29 دانشکده است.

هزینه تحصیل در دانشگاه خصوصی فودان بر اساس مقطع تحصیلی متفاوت است و برای یک سال تحصیلی محاسبه می‌شود که برای دانشجویان چینی و دانشجویان بین‌المللی این مبلغ متفاوت است. سطح علمی بالا، هزینه‌های تحصیل مناسب، امکانات تحصیلی و بورسیه‌ها، دانشگاه خصوصی فودان را به یکی از بهترین گزینه‌ها برای علاقه‌مندان به تحصیل در چین تبدیل کرده است. شعار دانشگاه فودان scientia et studium، quaestio et cogitatio است که به معنای غنی از دانش و اهداف سرسخت، پرس‌وجو با جدیت و تأمل با خودآزمایی است.

دانشگاه به دلیل سنت قدیمی استقلال دانشگاهی، تحقیق رایگان و مطالعات پزشکی، علوم طبیعی و علوم‌انسانی بسیار مورد ستایش قرار گرفته است. مؤسسه مهاجرتی علم ویرا با بیش از 9 سال سابقه در زمینه مهاجرت با صرف کمترین زمان و کمترین هزینه شما را برای رسیدن به نتیجه دلخواهتان یاری خواهد کرد.

 

دانشگاه فودان

Fudan University

تأیید شده توسط وزارت بهداشت و علوم ایران

بله

سایت اصلی دانشگاه

https://www.fudan.edu.cn/en/

 

معرفی دانشگاه فودان

دانشگاه فودان در سال 1905 به عنوان مدرسه دولتی فودان تاسیس شد و این اولین موسسه آموزش عالی بود که توسط یک فرد چینی راه اندازی شد. فودان از دو شخصیت، fù («بازگشت») و dàn («سپیده دم») از تفسیری بر کتاب کلاسیک تاریخ (《尚书大传·虞夏传》) وام گرفته شده که بخشی از آن مربوط به سلسله‌های یو و شیا است. می‌گوید: «تابش آفتاب و مهتاب درخشان است، دوباره درخشش صبح در سحر باز می‌گردد». در سال 1917، این موسسه به دانشگاه فودان تغییر نام داد، که از آن زمان تاکنون نگهداری می‌شود.

این دانشگاه یک دانشگاه معتبر واقع در شانگهای چین بوده و به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر این کشور رتبه‌بندی شده است. دانشگاه برتر فودان یک دانشگاه تحقیقاتی جهانی با رتبه برتر در جمهوری خلق چین، یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه های آسیا است. فودان یک دانشگاه درجه یک دوگانه کلاس A وزارت آموزش چین محسوب می‌شود.

از هر دانشجوی چینی که پرسیده شود کدام دانشگاه را برای تحصیل انتخاب می‌کنند به‌احتمال زیاد فودان پاسخ آن‌ها خواهد بود؛ چرا که دانشگاه فودان که در مرکز شهر شانگهای در میان شلوغی و زیبایی مرکز فرعی شهری Wujiaochang واقع شده است. یک دانشگاه جامع پژوهش‌محور است که هم در داخل و هم در خارج از کشور به دلیل رشته‌های هنری، علوم و پزشکی با رتبه بالا مشهور است.

امکانات دانشگاه خصوصی فودان

امکانات دانشگاه خصوصی فودان

فودان دارای مساحت کل تقریباً 2500000 متر مربع است که به 4 پردیس تقسیم شده است: Handan (پردیس اصلی در منطقه Wujiaochang)، Fenglin، Jiangwan و Zhangjiang، دارای 35 مدرسه و دپارتمان است که 11 حوزه موضوعی گسترده را ارائه می‌دهند. 5 آزمایشگاه کلیدی در سطح دولتی، 29 آزمایشگاه در سطح استانی و وزارتخانه، 17 بیمارستان وابسته و کتابخانه که بیش از 5.5 میلیون کتاب و منابع دیجیتال بی‌شماری را در خود جای داده است.

فودان تقریباً 5000 دانشجوی بین‌المللی از سراسر جهان در خود جای داده است. دانشجویان می‌توانند از اشکال مختلف فعالیت‌های فوق برنامه از جمله جلسات فرهنگی و سرگرمی سازمان‌دهی شده توسط انجمن‌های دانشجویی (که 17 مورد آن عمدتاً توسط دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌شود)، سخنرانی‌های عمومی که از رهبران صنعتی و دانشمندان برتر داخلی و خارجی دعوت می‌کنند (از جمله برندگان نوبل) و غیره انتخاب کنند. فراموش نکنید هزینه تحصیل در دانشگاه خصوصی فودان نسبت به دانشگاه‌های اروپا مقرون‌به‌صرفه است.

هر دانشجوی مقطع کارشناسی دو سال اول را صرف آموزش عمومی می‌کند؛ در حالی که در دو یا سه سال آینده دانشجویان به حوزه‌های مورد علاقه خود می‌پردازند. کارآفرینی دانشجویی از حمایت قوی دانشگاه و شبکه‌های جهانی فارغ التحصیلان آن برخوردار است.

رنکینگ دانشگاه فودان (Fudan University)

دانشگاه فودان یکی از برترین دانشگاه‌های دولتی در شانگهای چین (سرزمین اصلی) است. این دانشگاه نه‌تنها در آسیا بلکه در رنکینگ جهانی نیز در بین 100 دانشگاه برتر قرار داشته و با مطالعات و تحقیقات گسترده‌ در زمینه‌های مختلف، سطح علمی خود را ارتقا داده است. در جدول زیر رتبه‌بندی فودان مشخص شده است.

رتبه‌بندی در دانشگاه های جهان توسط آموزش عالی تایمز

44

رتبه‌بندی در دانشگاه های جهانی QS در سال 2024

50

رتبه‌بندی در دانشگاه های آسیای شرقی

4
رتبه‌بندی در دانشگاه های آسیایی

6

رتبه‌بندی در QS WUR بر اساس موضوع

40

 

رشته‌های دانشگاه فودان چین

رشته های دانشگاه فودان چین

دانشگاه فودان دارای 17 دانشکده و 69 دپارتمان مجزا است که رشته‌های بسیار متعدد و متفاوتی را در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می‌دهد. در این دانشگاه حدود 70 برنامه کارشناسی با مدت تحصیل سه تا چهار سال، حدود 230 برنامه کارشناسی ارشد با مدت تحصیل دو تا سه سال و 178 برنامه دکتری با مدت تحصیل سه تا چهار سال ارائه می‌گردد. تدریس در دانشگاه به زبان چینی و انگلیسی است و در حال حاضر بیش از 50 رشته به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. از مهم‌ترین رشته‌های دانشگاه به موارد زیر اشاره شده است:

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • داروسازی
 • بهداشت
 • پرستاری
 • مهندسی عمران
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی برق
 • مهندسی کامپیوتر
 • اقتصاد
 • حقوق علوم مواد
 • فلسفه جامعه‌شناسی
 • مدیریت کسب‌وکار
 • مدیریت گردشگری
 • علوم و مهندسی مدیریت
 • روزنامه‌نگاری
 • فیزیک شیمی ارتباطات
 • حسابداری
 • هنر و طراحی

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در فودان چین

باتوجه‌به اینکه هزینه تحصیل در دانشگاه خصوصی فودان مقرون‌به‌صرفه است، تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی گزینه مناسبی است. برای پذیرش در دانشگاه فودان، متقاضیان باید در آزمون ورودی شرکت کنند. قبل از درخواست برای دانشگاه داوطلبان باید در یک آزمون مورد تأیید دانشگاه برای دانش زبان انگلیسی خود قبول شوند. این دانشگاه نتایج آیلتس، PTE یا تافل را می‌پذیرد.

برای پذیرش در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد حداقل نمره تافل 90 و حداقل نمره آیلتس 6.5 است. سایر مدارک موردنیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه فودان و مهاجرت تحصیلی به چین به‌صورت زیر است:

 • تصویر گذرنامه
 • توصیه‌نامه
 • انگیزه‌نامه
 • مدارک مدارج تحصیلی پیشین به همراه ترجمه
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 یا تافل 90
 • مدرک زبان چینی HSK با نمره 5 به بالا (برای تحصیلات تکمیلی)
 • مدارک آزمون‌های SAT، ACT، IB، GCE A-level (در صورت داشتن)
 • گواهی تمکن مالی
 • اظهارنامه بانکی
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی

هزینه تحصیل در دانشگاه خصوصی فودان

هزینه تحصیل در دانشگاه خصوصی فودان

تقویم آموزشی فودان به دو ترم تقسیم می‌شود. برای راحتی، هزینه‌های تحصیل در دانشگاه خصوصی فودان در سال محاسبه می‌شود. هزینه تحصیل چین و در دانشگاه فودان برای افراد داخلی و خارجی متفاوت است. شهروندان چینی برای مقطع کارشناسی 24558 دلار در سال پرداخت می‌کنند؛ درحالی‌که دانشجویان بین‌المللی حداقل 1597 دلار پرداخت می‌کنند. شهریه مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی کارشناسی ارشد 7,656 دلار در سال تحصیلی است.

علاوه بر مقرون‌به‌صرفه‌بودن هزینه تحصیل در دانشگاه خصوصی فودان، این دانشگاه از طریق برنامه‌های کمک مالی به برخی از دانشجویان بورسیه می‌دهد. این بورسیه‌ها هم برای دانشجویان چینی و هم برای دانشجویان بین‌المللی در دسترس هستند که با مراجعه به وب سایت اصلی هزینه تحصیل و در دسترس‌بودن بورسیه‌ها را می‌توان بررسی کرد.

بورسیه دانشگاه Fudan

دانشگاه فودان بورسیه‌های مختلفی را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد؛ مانند بورس تحصیلی دولت چین، بورسیه مؤسسه کنفوسیوس و بورسیه دولت شانگهای. این بورسیه‌ها در سطوح مختلفی ارائه می‌شوند که برترین آن‌ها بورسیه CSC دانشگاه فودان است. همه دانشجویان بین‌المللی می‌توانند برای بورسیه تحصیلی CSC دانشگاه فودان درخواست دهند. بورسیه تحصیلی CSC دانشگاه خصوصی فودان یک جایزه رقابتی است که شامل هزینه‌های تحصیل، پوشش بیمه سلامت خارج از کشور، کمک‌هزینه زندگی و کمک‌هزینه اقامت است.

این بورسیه برای دانشجویان فارغ‌التحصیل بین‌المللی که در سال آخر تحصیل خود در گروه مهندسی برق و اتوماسیون، کالج علوم و فناوری اطلاعات، یا دانشکده علوم هستند، در دسترس است؛ اما باید این نکته را متذکر شد که بورسیه تحصیلی CSC دارای محدودیت تحصیلی است. محدودیت سنی برای مقطع کارشناسی 30 سال، برای مقطع کارشناسی ارشد 35 سال و برای دکتری 40 سال است.

برخی دیگر از بورسیه‌های فودان فقط برای دانش‌آموزانی در دسترس است که دوره‌هایی را که به زبان انگلیسی تدریس می‌شد را با موفقیت گذرانده‌اند و دوره‌های کارشناسی را که به زبان چینی به‌عنوان یک دوره انتخابی تدریس می‌شود ارائه می‌دهند.

کمک‌هزینه ماهانه بورسیه دانشگاه فودان، 2500 یوان برای دانشجویان کارشناسی، 3000 یوان برای دانشجویان کارشناسی ارشد و 3500 یوان برای دانشجویان دکترا است.  پورتال آنلاین بورسیه از نوامبر باز می‌شود و دانشجویان می‌توانند از این تاریخ شروع به درخواست کنند، آخرین مهلت درخواست نیز 30 آوریل هر سال است.

تحصیل در چین خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه فودان

خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه فودان و هزینه‌های زندگی دانشجویی

دانشگاه فودان امکان اقامت در خوابگاه‌های دانشجویی را برای دانشجویان بین‌الملل است فراهم کرده است. مجموعه خوابگاه‌های دانشجویی امکانات لازم را برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته است که هم دانشجویان بین‌المللی نزدیک محل تحصیل خود اقامت داشته باشند و هم در هزینه‌های زندگی صرفه‌جویی شود. این خوابگاه‌ها در دو پردیس هندان و فن گلین واقع شده‌اند و هزینه اقامت در این خوابگاه‌ها با توجه نوع اتاق تعیین می‌گردد. هزینه اقامت در خوابگاه دانشگاه به‌مراتب پایین‌تر از اجاره‌خانه است.

هر دانشجویی قبل از مهاجرت و درخواست برای دانشگاه باید هزینه‌های محل اقامت، حمل‌ونقل، مواد تحصیلی، غذا و هزینه‌های شخصی را در نظر بگیرد. هزینه‌های تحصیل و زندگی در شانگهای چین نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکا کمتر است و دانشگاه‌های آن نیز کمک‌های مالی متنوعی را برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته است.

اجاره آپارتمان در مرکز شهر حدود 1400 دلار و برای حومه شهر حدوداً 700 دلار است. در چین امکان دریافت اقامت دائم و امکان کار دانشجویی نیست؛ اما دانشجویان مجاز به کارورزی در رشته‌های خاص هستند. نرخ بیکاری در این کشور پایین است و دانشجویان بین‌المللی پس از تحصیل در صورت اثبات مهارت در رشته خود می‌توانند سریع مشغول به کار شوند.

جمع‌بندی

دانشگاه فودان از دانشگاه‌های برتر آسیا و حتی جهان است که رشته‌های زیادی در زمینه مهندسی، علوم پزشکی، علوم، علوم‌انسانی و علوم اجتماعی ارائه می‌دهد. تحصیل به زبان انگلیسی در این دانشگاه برای بیش از 50 رشته وجود دارد و بیش از 5000 دانشجوی بین‌المللی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه فودان چین مورد تأیید وزارت علوم و بهداشت ایران است و سطح علمی آن در حد دانشگاه‌های برتر جهانی است.

هزینه تحصیل در دانشگاه خصوصی فودان نسبت به سایر دانشگاه‌ها مناسب‌تر بوده و وجود بورسیه‌های تحصیلی در این دانشگاه نیز هزینه‌ها را کاهش داده است. مخارج تحصیل در چین به‌مراتب از کشورهای اروپایی و آمریکایی کمتر و مناسب‌تر است و به دلیل نرخ بیکاری پایین با تقویت مهارت پیداکردن کار بعد از تحصیل سخت نخواهد بود. مؤسسه علم ویرا با مشاوره رایگان و پشتیبانی رایگان یکساله علاقه‌مندان به تحصیل در چین را برای یافتن مناسب‌ترین دانشگاه راهنمایی خواهد کرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برچسب ها
این یک بنر است!

نظرات کاربران

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی
با ما در تماس باشید!
آدرس ما:
تهران: نلسون ماندلا (جردن)- کوچه مروارید- پلاک۸- واحد 403
اردبیل: خیابان حافظ – روبروی پارک حافظ – ساختمان امید طبقه دوم
تبریز: بلوار استاد شهریار(چایکنار) – جنب بهزیستی ساختمان۲۲-طبقه اول
مشاهده فهرست

اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های خصوصی و دولتی چین، ترکیه و روسیه