دانشگاه رودن
توسط تیم علم ویرا
21 اسفند 1

معرفی دانشگاه رودن روسیه + خوابگاه و هزینه 2024

دانشگاه رودن روسیه (RUDN University) یا دانشگاه دوستی ملل روسیه ازجمله بهترین دانشگاه‌های روسیه است. سالانه تعداد کثیری از دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در این دانشگاه عازم روسیه می‌شوند. دانشگاه رودن در سال 1960 با تصمیم کمیته مرکزی CPSU و شورای وزیران اتحاد جماهیر شوروی سابق تأسیس شد. یکی از ضوابط این دانشگاه آزادی دانشجویان و محققان برای انجام تحقیقات و مطالعه، خارج از محدودیت‌ها و روابط سیاسی کشورها است.

دانشگاه RUDN از 5 دانشکده و 12 مؤسسه تحقیقاتی تشکیل شده است. رشته پزشکی از جمله رشته‌های مهم تحصیلی در دانشگاه RUDN است و بسیاری از دانشجویان خارجی برای تحصیل پزشکی در این دانشگاه مهاجرت تحصیلی به روسیه را انتخاب می‌کنند. هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی رودن به طور میانگین سالانه 9.500 دلار است. در این مقاله از علم ویرا به معرفی کامل دانشگاه دوستی ملل (RUDN) می‌پردازیم.

نام دانشگاه

رودن (RUDN)/ دانشگاه دوستی ملل روسیه

نوع دانشگاه

دولتی

سال تأسیس

1960

شهر

مسکو

رتبه جهانی

342

مورد تأیید

سازمان بهداشت جهانی

زبان تحصیل

انگلیسی/ روسی

 

.

.
 

مهاجرت تحصیلی به روسیه

هرساله تعداد کثیری از دانشجویان کشورهای مختلف خود را برای تحصیل در دانشگاه‌های بین‌المللی آماده می‌کنند. دانشگاه‌های روسیه نیز در گروه دانشگاه‌های بین‌المللی هستند که با فراهم‌سازی امکانات آموزشی و تحصیلی مطابق با جدیدترین استانداردهای جهانی، شرایط را برای حضور دانشجویان خارجی مناسب می‌کنند. این تلاش‌ها منجر به افزایش اعتبار بین‌المللی دانشگاه‌های روسیه، افزایش همکاری‌های علمی و حضور اساتید معتبر بین‌المللی در دانشگاه‌های این کشور می‌شود.

مهاجرت تحصیلی به روسیه یکی از گزینه‌های تحصیلی مناسبی است که ازطریق آن می‌توان با هزینه‌ای مناسب در یک دانشگاه معتبر جهانی تحصیل کرد. دانشگاه رودن از دانشگاه‌های معتبر روسیه است که رشته‌های تحصیلی مختلف و از جمله پزشکی در بهترین سطح تدریس می‌شوند. هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی رودن به زبان تحصیلی بستگی دارد؛ به صورتی که هزینه تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی بیشتر از هزینه تحصیل به روسی است.

مزایای تحصیل در روسیه دانشگاه رودن

مزایای تحصیل در روسیه

کشور روسیه یکی از کشورهای قدرتمند و پیشرفته دنیا است که در زمینه تحصیلات و مدارک دانشگاهی نیز اعتبار بالایی در جهان دارد. بسیاری از برندگان نوبل، شیمی‌دانان و فیزیک‌دانان مطرح جهان از دانشمندان روسی هستند. دانشگاه‌های روسیه تلاش می‌کنند از اعتبار علمی خود در جهان دفاع کرده و در جهت افزایش توان و ارزش علمی دانشگاه‌های خود بیشتر تلاش کنند.

این مزایا در حالی است که هزینه تحصیل در روسیه در مقایسه با بسیاری دیگر از دانشگاه‌های مهم جهان مقرون‌به‌صرفه‌تر است. همچنین هزینه زندگی دانشجویی در روسیه نیز مناسب است. این عوامل در کنار یکدیگر موجب افزایش مهاجرت تحصیلی به روسیه شده است. دانشگاه رودن روسیه نیز از مهم‌ترین دانشگاه‌های این کشور است که همواره تلاش می‌کند اعتبار علمی خود را در سطح ملی و بین‌المللی ارتقا دهد. هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی رودن نیز نسبت به دانشگاه‌های کشورهای پیشرفته مناسب‌تر است.

دانشکده‌ ها و رشته ‌های تحصیلی دانشگاه رودن

دانشگاه دولتی رودن مسکو از دانشگاه‌های مهم و مطرح روسیه است که از 5 دانشکده، 12 مؤسسه تحقیقاتی، 4 مرکز آموزش و پژوهشی و 156 آزمایشگاه علمی تحقیقاتی، 53 دوره رزیدنتی و 41 دوره کارشناسی‌ارشد تشکیل شده است. دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف از کارشناسی تا تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل در این دانشگاه هستند. دانشکده‌های دانشگاه رودن عبارت‌اند از:

 • دانشکده اقتصاد: 12 دپارتمان و 7 گرایش تحصیلی مختلف
 • دانشکده زبان‌شناسی: 10 دپارتمان و 6 گرایش تحصیلی مختلف
 • دانشکده علوم: 9 دپارتمان و 7 گرایش تحصیلی مختلف
 • دانشکده آموزش پیش‌دانشگاهی: واحد مجازی: 2 گرایش تحصیلی
 • دانشکده علوم‌انسانی و اجتماعی: 15 دپارتمان و 8 گرایش تحصیلی مختلف

همچنین مؤسسات دانشگاه رودن عبارت‌اند از:

 • مؤسسه زبان روسی: 8 دپارتمان
 • مؤسسه پزشکی: 26 بخش و 4 گرایش تحصیلی
 • مؤسسه هتلداری و گردشگری: 3 گرایش تحصیلی
 • مؤسسه مهندسی محیط‌زیست: 6 دپارتمان و 3 گرایش تحصیلی
 • مؤسسه فناوری و بیوشیمیایی و نانوتکنولوژی: 4 حوزه تحصیلی
 • مؤسسه کشاورزی و محیط‌زیست: 4 گرایش تحصیلی
 • مؤسسه حقوق: 13 دپارتمان و 2 گرایش تحصیلی
 • مؤسسه گردشگری و هتلداری: 3 گرایش تحصیلی
 • مؤسسه زبان روسی: 8 دپارتمان
 • مؤسسه توسعه بین‌المللی توسعه استراتژیک اقتصادی: 1 گرایش تحصیلی

مزایای تحصیل در دانشگاه رودن

مزایای تحصیل در دانشگاه رودن

دانشگاه رودن ازنظر روابط بین‌الملل فعال‌ترین دانشگاه روسیه است. این دانشگاه برای دانشجویان فعال و مشتاق، بهترین شرایط را فراهم کرده که ازنظر علمی و عملی بتوانند به یک متخصص در رشته و حرفه خود تبدیل شوند. تجهیزات مدرن آموزشی تحقیقی، برگزاری کنفرانس‌های علمی سالانه، بورسیه‌های تحصیلی، اجرای پروژه‌های علمی مشترک با دانشگاه‌های مطرح جهان بخشی از مزایای تحصیل پزشکی در روسیه و دانشگاه دوستی ملل روسیه است.

به همین دلیل تعداد زیادی از دانشجویان بین‌المللی برای مهاجرت تحصیلی به روسیه، این دانشگاه را انتخاب می‌کنند. رشته‌ پزشکی و شاخه‌های داروسازی و دندانپزشکی دانشگاه RUDN در سطح ملی و جهانی، اعتبار بالایی دارند. هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی رودن به زبان تحصیل بستگی دارد. هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی رودن به زبان انگلیسی حدود 9.500 دلار و به زبان روسی 8.500 دلار است. از دیگر مزایای تحصیل در دانشگاه رودن به این موارد می‌توان اشاره کرد:

 • امکان اخذ بورسیه تحصیلی
 • برنامه‌های مناسب تمرینی و تحقیقاتی
 • کیفیت بالای آموزش در یک محیط کاملاً استاندارد
 • حضور اساتید معتبر و همکاری با پیمانکاران و پزشکان متخصص
 • برگزاری تعاملی کلاس‌ها شامل فن آوری‌های یادگیری مدرن

بورسیه ‌های تحصیلی دانشگاه RUDN

از مزایای تحصیل در دانشگاه رودن، امکان اخذ بورسیه تحصیلی است. دانشجویان برتر می‌توانند با داشتن شایستگی‌های لازم، برای اخذ بورسیه تحصیلی اقدام کنند. بورسیه‌های دانشگاه RUDN عبارت‌اند از:

 • بورسیه تحصیلی Sobchak
 • بورسیه تحصیلی بنیاد Vernadsky
 • بورسیه تحصیلی دانشجویی برتر

رتبه دانشگاه رودن در رنکینگ جهانی

رتبه دانشگاه رودن در رنکینگ جهانی

بر اساس رتبه‌بندی QS، دانشگاه رودن در سال 2024 در جایگاه 342 جهانی قرار دارد و طبق نظرسنجی‌های دانشجویان در Study Portals، مجموع امتیاز 4.2 ستاره را کسب کرده است. توجه به زیرساخت‌های آموزشی و تحقیقاتی و فراهم‌سازی بهترین امکانات رفاهی، علمی و تحقیقاتی از جمله دلایل اعتبار این دانشگاه است. این امر موجب افزایش مهاجرت تحصیلی به روسیه برای تحصیل در دانشگاه رودن شده است.

تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاه رودن

دانشگاه RUDN در مقاطع مختلف تحصیلی دانشجو می‌پذیرد و هزینه تحصیل در این دانشگاه به زبان تحصیل، رشته و مقطع تحصیل بستگی دارد. در ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در این دانشگاه را بررسی می‌کنیم.

1. مقطع کارشناسی

طول دوره کارشناسی در دانشگاه رودن 4 سال است. دانشجویان قبل از ورود به دانشگاه باید در دوره پادفک شرکت کنند. دروس ارائه شده در دوره‌های پادفک به رشته انتخابی متقاضی در دانشگاه بستگی دارد. بعد از پایان دوره 10-9 ماهه پادفک دانشجویان با شرکت در آزمون پایانی و کسب نمره قبولی وارد دانشگاه می‌شوند.

شرکت در دوره پادفک از جمله شرایط تحصیل در روسیه برای تمام رشته‌ها و دانشگاه‌ها است. شهریه مقطع کارشناسی بر اساس رشته متغیر بوده و به طور میانگین 5.600-4.100 دلار است.

2. مقطع کارشناسی ارشد

طول دوره تحصیل دوره کارشناسی‌ارشد دانشگاه رودن، 3-2 سال است. در این دوره امکان تحصیل به دو زبان روسی و انگلیسی وجود دارد. متقاضیان تحصیل در مقطع ارشد نیز باید در یک دوره 4-3 ماهه آمادگی دانشگاه شرکت کنند. شهریه تحصیل در دوره کارشناسی‌ارشد نیز به رشته و زبان تحصیل بستگی دارد و به طور میانگین بین 7.550-4.100 دلار است.

مهاجرت تحصیلی به روسیه

3. مقطع دکترا

دوره تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه رودن، 5-3 سال است. البته این زمان به رشته تحصیلی دانشجویان نیز بستگی دارد. در این مقطع تحصیلی، دانشجویان در رشته تحصیلی خود صرفاً به تحقیقات و پژوهش می‌پردازند و نتایج فعالیت‌های تحقیقاتی خود را در قالب رساله دکترا ارائه می‌کنند. هزینه تحصیل در این مقطع نیز به طور میانگین 9.500-4.200 دلار در سال است.

تحصیل پزشکی در دانشگاه رودن

رشته پزشکی یکی از رشته‌های مهم در تمام دانشگاه‌های بین‌المللی و همچنین در دانشگاه دوستی ملل روسیه است. رشته پزشکی دانشگاه RUDN در رتبه‌بندی سازمان بهداشت جهانی (WHO) رتبه A را کسب کرده و از برترین دانشگاه‌های پزشکی مسکو است. دانشگاه پزشکی RUDN مشارکت‌های علمی و تحقیقاتی بسیاری با مراکز علمی و دانشگاهی معتبر جهان دارد.

این دانشگاه از نظر کیفیت آموزش، اساتید معتبر و تجهیزات آموزش پزشکی در بهترین جایگاه قرار دارد. طول دوره تحصیل پزشکی در دانشگاه رودن به زبان تحصیل بستگی دارد. به صورتی که دوره پزشکی به زبان انگلیسی 6 سال و به زبان روسی 7 سال طول می‌کشد. به همین صورت هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی دوستی ملل به زبان تحصیل بستگی دارد.

هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی رودن 2024

در این بخش جدیدترین اطلاعات مربوط به هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی رودن آمده است. این هزینه‌ها همراه با هزینه خوابگاه مربوط به سال تحصیلی 2024 است و حداقل هزینه برای تحصیل پزشکی در دانشگاه رودن 9.500 دلار و هزینه خوابگاه 1.000 دلار است. البته این هزینه‌ها ممکن است با نوسانات ارزش دلار تغییر کند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه رودن

مدارک موردنیاز برای تحصیل در دانشگاه RUDN

دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به روسیه را دارند باید تمام مدارک موردنیاز برای تحصیل در این کشور را تهیه و برای دانشگاه ارسال کنند. در ابتدا متقاضی باید فرم درخواست پذیرش تحصیلی را از وب‌سایت دانشگاه تهیه کرده و آن را تکمیل کند. مدارک دیگر عبارت‌اند از:

 • پاسپورت با حداقل اعتبار لازم (18 ماه)
 • مدارک شناسایی و هویتی
 • 10 عکس در اندازه عکس پاسپورت
 • مدارک تحصیلی دبیرستان شامل دیپلم و ریزنمرات
 • نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه رودن
 • گواهی پرداخت هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی رودن برای سال اول
 • گواهی پزشکی و آزمایش ایدز
 • گواهی رسمی تأیید تمام مدارک از سفارت روسیه

خوابگاه‌ های دانشجویی دانشگاه RUDN

دانشگاه رودن نه‌تنها امکانات علمی آموزشی را در سطح بسیار بالایی فراهم کرده؛ بلکه از نظر امکانات رفاهی و خوابگاهی نیز عملکرد موفقی دارد. خوابگاه‌های دانشگاه RUDN به دو بخش تقسیم می‌شوند.

1. ساختمان ‌های پنج طبقه

در این گروه از خوابگاه‌های دانشجویی، تمام اتاق‌ها 3-2 نفره هستند. در هر طبقه آشپزخانه و سرویس بهداشتی وجود دارد. حمام، اتاق لباسشویی و اتو و اتاق مخصوص چمدان در طبقه همکف قرار دارند. داخل اتاق‌ها نیز مبله، دارای یخچال و  تلویزیون است.

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه رودن

2. ساختمان‌های مرتفع

این ساختمان‌ها نیز که برای خوابگاه دانشجویی دانشجویان دانشگاه RUDN طراحی شده‌اند دارای تمام تجهیزات رفاهی یک زندگی دانشجویی هستند. اتاق‌های این خوابگاه‌ها نیز 3-2 نفره هستند. حمام، سرویس بهداشتی، اتاقهای مبله، آشپزخانه و اینترنت از امکانات این نوع خوابگاه‌ها هستند.

علاوه بر هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی رودن، همانطور که قبلاً گفته شد هزینه خوابگاه دانشگاه رودن برای سال 2024 سالانه 1.000 دلار است. همان‌طور که می‌دانید دانشگاه RUDN در شهر مسکو قرار دارد. هزینه زندگی دانشجویی در مسکو در مقایسه با شهرهای دیگر روسیه 30-5 درصد بیشتر است. متوسط هزینه زندگی دانشجویی در مسکو همراه با خوابگاه، ماهانه 500-450 دلار است. این عدد میانگین است و سبک زندگی دانشجو نیز بر افزایش هزینه زندگی مؤثر است.

جمع‌بندی

مهاجرت تحصیلی به روسیه یکی از گزینه‌های تحصیلی مناسب برای ادامه تحصیل با هزینه‌ای مناسب در یک دانشگاه معتبر بین‌المللی است. دانشگاه‌های روسیه ازجمله دانشگاه‌های بین‌المللی هستند که اعتبار بالایی در سطح جهان دارند و توانسته‌اند در رنکینگ‌های بین‌المللی رتبه خوبی کسب کنند. دانشگاه رودن یکی از برترین دانشگاه‌های روسیه است که رشته‌های تحصیلی مختلف در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه می‌کند.

رشته پزشکی دانشگاه رودن درجه A روسیه را از سازمان بهداشت جهانی دریافت کرده است. هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی رودن به زبان تحصیل بستگی دارد و بر اساس مصوبات جدید سال 2024 این هزینه به طور میانگین 9.500 دلار در سال است. امکان اخذ بورسیه تحصیلی از دیگر مزایای تحصیل در دانشگاه رودن معروف به دانشگاه دوستی ملل روسیه است.

مؤسسه مهاجرتی علم ویرا یکی از مؤسسات مهاجرتی باسابقه درخشان و پرونده‌های مهاجرتی موفق است. این مؤسسه تلاش می‌کند اطلاعات جامع مربوط به مهاجرت تحصیلی به کشورهای مختلف را در اختیار متقاضیان عزیز قرار دهد. با تکمیل فرم مشاوره رایگان با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
برچسب ها
این یک بنر است!

نظرات کاربران

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی
با ما در تماس باشید!
آدرس ما:
تهران: نلسون ماندلا (جردن)- کوچه مروارید- پلاک۸- واحد 403
اردبیل: خیابان حافظ – روبروی پارک حافظ – ساختمان امید طبقه دوم
تبریز: بلوار استاد شهریار(چایکنار) – جنب بهزیستی ساختمان۲۲-طبقه اول
مشاهده فهرست

اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های خصوصی و دولتی ترکیه بدون آزمون