بورسیه فول فاند دندانپزشکی ترکیه
توسط تیم علم ویرا
12 تیر 3

بورسیه فول فاند دندانپزشکی ترکیه + شرایط 2024

امروزه کشور ترکیه یکی از اهداف اصلی برای داوطلبان ایرانی است که قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه را دارند. کشور ترکیه درحال‌توسعه و بهبود سیستم آموزشی خود است و مشارکت با بسیاری از مراکز علمی بین‌المللی پیشرفته در این مسیر به کشور ترکیه کمک بسیاری کرده است. یکی از رشته‌های پرطرف‌دار در کشور ترکیه رشته دندانپزشکی است. امکان دریافت بورسیه فول فاند دندانپزشکی ترکیه نیز وجود دارد. دولت ترکیه بورسیه‌های مختلفی را برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. به همین دلیل است که تحصیل در ترکیه و بخصوص تحصیل در رشته دندانپزشکی بسیار پرطرف‌دار شده است.

یکی از مهم‌ترین و بهترین بورسیه‌هایی که دولت ترکیه برای دانشجویان برتر در نظر گرفته است، بورسیه تحصیلی دولت ترکیه یا Türkiye Bursları است. در این مقاله از وب‌سایت علم ویرا با ما همراه باشید تا با تحصیل رایگان دندانپزشکی ترکیه و شرایط آن در سال 2024 بیشتر آشنا شویم.

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

تحصیل رشته دندانپزشکی در کشور ترکیه پنج سال طول می‌کشد و این دوره تحصیلی به دو بخش تقسیم می‌شود. دانشجویان رشته دندانپزشکی در کشور ترکیه در دو سال اولیه تحصیل خود مباحث تئوری را آموزش می‌بینند و از سال سوم تحصیل خود در بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها زیر نظر استادان خود فعالیتشان را آغاز می‌کنند.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه در دانشگاه‌ها و شهرهای مختلف ترکیه متفاوت است. شاید برای شما سؤال باشد که آیا امکان تحصیل رایگان دندانپزشکی ترکیه وجود دارد؟ در جواب این سؤال باید گفت بله دولت ترکیه و بسیاری از دانشگاه‌ها بورسیه‌هایی را برای دانشجویان این رشته در نظر گرفته‌اند که می‌توانند به‌صورت رایگان در این کشور تحصیل کنند و از مزایای بسیار بورسیه فول فاند دندانپزشکی ترکیه استفاده کنند.

مزایای تحصیل در ترکیه

مزایای تحصیل در ترکیه

امروزه ایرانیان بسیاری برای تحصیل در مقاطع مختلف به کشور ترکیه مهاجرت می‌کنند. یکی از رشته‌های محبوبی که داوطلبین آن را انتخاب می‌کنند رشته دندانپزشکی است. داوطلبان می‌توانند از بورسیه فول فاند دندانپزشکی ترکیه نیز استفاده کنند. در ادامه برخی از مزایای تحصیل در ترکیه که باعث شده است افراد بسیاری این کشور را انتخاب کنند را معرفی می‌کنیم:

 • نزدیکی به ایران
 • شباهت‌های فرهنگی
 • مقرون‌به‌صرفه بودن هزینه‌ تحصیل در ترکیه
 • دانشگاه‌هایی با امکانات پیشرفته
 • سطح بالایی آموزش‌ها
 • امکان تحصیل در رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی
 • برگزاری دوره‌های زبان انگلیسی و ترکی
 • امکان دریافت بورسیه‌های تحصیلی
 • امکان تحصیل رایگان دندانپزشکی ترکیه
 • ارائه مدارک معتبر
 • فرصت‌های شغلی فراوان برای فارغ‌التحصیلان رشته دندانپزشکی

بورسیه فول فاند دندانپزشکی ترکیه

بورسیه‌های تحصیلی ترکیه برای بیش از 300 کرسی دانشگاهی برای تحصیل کاملا رایگان در رشته های مختلفی مثل دندانپزشکی وجود دارد. کشور ترکیه بورسیه‌های فوق العاده و مختلفی را برای داوطلبان در نظر گرفته‌اند که یکی از آن‌ها بورسیه دولتی ترکیه یاTürkiye Bursları  است. بورس تحصیلی دولت ترکیه 2024 یک بورسیه تحصیلی با بودجه کامل است که دولت ترکیه برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است. داوطلبان می توانند به راحتی آن را تهیه و در هزینه های خود بسیار صرفه جویی کنند.

این شرایطی که دولت ترکیه برای داوطلبان در نظر گرفته است به آن‌ها کمک می‌کند تا بتوانند علاوه بر دریافت تحصیلات باکیفیت از ارتباطات گسترده دانشگاه‌های ترکیه با سایر مجموعه‌های بین‌المللی استفاده کنند. فرصت‌های شغلی فوق‌العاده‌ای نیز برای فارغ‌التحصیلان بورسیه فول فاند دندانپزشکی ترکیه وجود دارد. بورسیه تحصیلی ترکیه برای بسیاری از رشته‌های دیگر در مقطع کارشناسی نیز موجود است.

یکی دیگر از بورسیه‌هایی که شرایط بورسیه فول فاند دندانپزشکی ترکیه را دارد، برنامه علوم بهداشتی ابن‌سینا است. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند به‌صورت آنلاین یا از طریق سفارت و کنسولگری کشور ترکیه، برای دریافت این بورسیه درخواست ارسال کنند. بورسیه علوم بهداشتی ابن‌سینا برای رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی، پرستاری، بیهوشی، رادیولوژی و سایر رشته‌های حوزه پزشکی وجود دارد. زمان دریافت این بورسیه هم‌زمان با بورسیه دولتی ترکیه است.

شرایط بورسیه فول فاند دندانپزشکی ترکیه

1. موارد تحت پوشش بورسیه های فول فاند ترکیه

یکی از مهم ترین مزایای تحصیل در ترکیه، بورسیه‌های فوق‌العاده‌ای است که در کشور ترکیه وجود دارد و شرایط تحصیل رایگان دندانپزشکی ترکیه را فراهم کرده است. به همین دلایل است که تحصیل در ترکیه و مخصوصاً تحصیل در رشته دندانپزشکی طرف‌داران بسیاری را پیدا کرده است. برخی از مواردی که بورسیه فول فاند دندانپزشکی ترکیه در سال 2024 پوشش می‌دهد به‌صورت زیر است:

 • هزینه ویزای ورودی
 • بلیت هواپیما به ترکیه
 • شهریه کامل دانشگاه
 • مسکن دانشگاه
 • بیمه درمانی
 • حقوق ماهیانه در طول مدت تحصیل
 • دوره‌های رایگان زبان ترکی

2. بورسیه فول فاند دندانپزشکی ترکیه؛ شرایط پذیرش و تحصیل رایگان دندانپزشکی ترکیه

پیش از اینکه اقدام به مهاجرت تحصیلی به ترکیه و تحصیل در رشته دندانپزشکی کنید و همچنین اقدام به دریافت بورسیه فول فاند دندانپزشکی ترکیه کنید، باید از شرایط تحصیلی این کشور آگاه باشید. در ادامه به معرفی شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی در ترکیه می‌پردازیم:

 • شرکت در آزمون‌های ورودی در صورت نیاز و کسب نمره قبولی
 • شرکت در آزمون‌های زبان و ارائه مدرک زبان
 • تسلط بر زبان ترکی یا انگلیسی، حداقل در سطح B2
 • برای تحصیل در مقطع کارشناسی رشته دندانپزشکی باید حداکثر سن شما 21 سال باشد. شرط سن برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حداکثر ۳۰ و مقطع دکترا و تخصص حداکثر ۳۵ سال است.
 • ارائه مدارک و ریزنمرات کسب شده

بورسیه تحصیلی دولتی که کشور ترکیه برای رشته دندانپزشکی ارائه می‌دهد و امکان دریافت بورسیه فول فاند دندانپزشکی ترکیه را فراهم کرده است، از دانش‌آموزان سراسر جهان استقبال می‌کند. برخی از شرایطی که دانشجویان برای پذیرش در این رشته و دریافت فول فاند دندانپزشکی ترکیه باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • دانش‌آموزان باید حداقل 70 درصد از نمره دروس متوسطه یا دبیرستان را کسب کرده باشند.
 • سن آن‌ها باید زیر 21 باشد.
 • باید هنگام درخواست نمره قبولی در آزمون تافل را کسب کرده باشند.

آزمون های ورودی دندانپزشکی ترکیه

3. آزمون های ورودی ترکیه برای تحصیل در رشته دندانپزشکی

بسیاری از دانشگاه‌های ترکیه، مخصوصاً دانشگاه‌های دولتی این کشور آزمون‌هایی را برای پذیرش دانشجویان برگزار می‌کنند. اگر قصد دریافت بورسیه فول فاند دندانپزشکی ترکیه را دارید هم باید در این آزمون ها شرکت کنید. برخی از مهم‌ترین آزمون‌هایی که برای پذیرش رشته دندانپزشکی در ترکیه برگزار می‌شوند، به‌صورت زیر هستند:

 • آزمون YOS
 • آزمون SAT
 • آزمون متمرکز TRYOS
 • آزمون TUS: این آزمون برای سایر رشته‌های حوزه پزشکی نیز استفاده می‌شود.
 • آزمون DUS: این آزمون برای پذیرش دانشجویان دندانپزشکی در مقطع تخصص مورداستفاده قرار می‌گیرد.

بورسیه های دانشگاه های مختلف برای رشته دندانپزشکی

دانشگاه‌ها مختلفی در کشور ترکیه با سطح بالای آموزشی رشته دندانپزشکی را ارائه می‌دهند که بسیاری از آن‌ها شرایط تحصیل رایگان دندانپزشکی ترکیه را دارند. شهریه دانشگاه‌های دولتی از 7.000 لیر شروع شده و تا 30.000 لیر در سال نیز وجود دارد. شهریه دانشگاه های خصوصی نیز از 6.500 دلارتا .27.000 دلار در سال است. برخی از بهترین دانشگاه های ترکیه مورد تأیید وزارت بهداشت ایران که رشته دندانپزشکی را ارائه می دهند عبارت‌انداز: دانشگاه استانبول، دانشگاه مدیپول استانبول، دانشگاه حاجت تپه، دانشگاه آنکارا، دانشگاه اژه ازمیر، دانشگاه آیدین استانبول و… .

علاوه بر بورسیه فول فاند دندانپزشکی ترکیه که ذکر کردیم، بسیاری از دانشگاه های ترکیه نیز بورسیه هایی را برای دانشجویان خود در نظر گرفته اند که در ادامه برخی از آن ها را معرفی می کنیم.

1. بورسیه فول فاند دندانپزشکی ترکیه؛ دانشگاه سابانچی

دانشگاه خصوصی سابانچی در شهر استانبول واقع شده است و یکی از معتبرترین دانشگاه‌های خصوصی کشور ترکیه به‌حساب می‌آید. بورسیه‌هایی که این دانشگاه برای دانشجویان خود در نظر گرفته است به دو صورت است:

 • بورسیه فول فاند دندانپزشکی ترکیه: این بورسیه شامل معافیت کامل از شهریه دانشگاه می‌شود. علاوه‌برآن نه ماه در سال به دانشجویان حقوق ماهیانه 2500 لیری تعلق می‌گیرد. با بورسیه کامل دانشگاه سابانچی همچنین می‌توانید به‌صورت رایگان در خوابگاه‌های این دانشگاه اقامت داشته باشید.
 • بورسیه جزئی: این بورسیه شامل تخفیف 50 درصدی در شهریه دانشگاه و اقامت در خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه می شود.

مهاجرت تحصیلی به ترکیه

2. دانشگاه بیلکنت

دانشگاه بیلکنت یکی از بهترین دانشگاه‌های خصوصی کشور ترکیه است که در شهر آنکارا قرار دارد. این دانشگاه حدود 12 درصد از دانشجویان خود را بورسیه می‌کند. این دانشگاه نیز دو نوع بورسیه کامل و جزئی برای دانشجویان رشته دندانپزشکی در نظر گرفته است. بورسیه فول فاند دندانپزشکی ترکیه در این دانشگاه به مدت 8 ماه در سال به دانشجویان حقوق ماهیانه 2350 لیری می‌پردازد. حقوق ماهیانه دانشجویانی که مایل به اقامت در خوابگاه‌های دانشجویی نیستند تا 3050 لیر افزایش می‌یابد.

جمع‌بندی

امروزه ایرانیان بسیاری به دلیل مزایای تحصیل در ترکیه، این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. یکی از رشته‌های محبوب در کشور ترکیه، دندانپزشکی است. دانشگاه‌های خصوصی و دولتی بسیاری این رشته را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند. یکی از مهم‌ترین دلایلی که افراد بسیاری این رشته را انتخاب می‌کنند، امکان تحصیل رایگان دندانپزشکی ترکیه است.

بسیاری از دانشگاه‌ها در ترکیه بورسیه‌های مختلفی را برای دانشجویان رشته دندانپزشکی ارائه می‌دهند. علاوه بر این بورسیه دولتی ترکیه و بورسیه علوم بهداشتی ابن‌سینا امکان دریافت بورسیه فول فاند دندانپزشکی ترکیه را فراهم کرده است. این بورسیه‌های فول فاند علاوه بر اینکه هزینه کامل تحصیل و اسکان دانشجویان را پوشش می‌دهند، حقوق ماهیانه نیز به دانشجویان می‌پردازند.

مجموعه علم ویرا با نگاهی متفاوت به مسئله مهاجرت تحصیلی و سال‌ها تجربه موفق در این زمینه، به شما کمک می‌کند تا بهترین کشور، دانشگاه و رشته را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنید. با استفاده از مشاوره‌های تخصصی گروه ما می‌تواند فرایند مهاجرت خود را بسیار آسان‌تر کنید. برای آگاهی از شرایط تحصیل خارج از کشور و دریافت اطلاعات، به بخش مشاوره رایگان مراجعه کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برچسب ها
این یک بنر است!

نظرات کاربران

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی
با ما در تماس باشید!
آدرس ما:
تهران: نلسون ماندلا (جردن)- کوچه مروارید- پلاک۸- واحد 403
اردبیل: خیابان حافظ – روبروی پارک حافظ – ساختمان امید طبقه دوم
تبریز: بلوار استاد شهریار(چایکنار) – جنب بهزیستی ساختمان۲۲-طبقه اول
مشاهده فهرست

اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های خصوصی و دولتی چین، ترکیه و روسیه