مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در چین
توسط تیم علم ویرا
4 بهمن 2

صفر تا صد تحصیل در چین به زبان انگلیسی

کشور چین به‌عنوان یکی از تأثیرگذارترین کشورها در امور بین‌المللی و اقتصاد جهانی، مکانی ارزشمند برای ادامه تحصیل محسوب می‌شود. علاوه بر این، غذاهای متنوع، پیشینه تاریخی پیچیده، زیبایی‌های طبیعی بی‌کران و طیف گسترده‌ای از هنرهای تجسمی، مهاجرت تحصیلی به چین را به یکی از جذاب‌ترین گزینه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده است. اگرچه چین نکات برجسته زیادی برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی دارد؛ اما یکی از اصلی‌ترین دغدغه دانشجویان برای مهاجرت تحصیلی به این کشور، امکان تحصیل در چین به زبان انگلیسی است.

البته این دغدغه دانشجویان کاملاً قابل‌درک است؛ زیرا ماندارین به‌عنوان یکی از سخت‌ترین زبان‌ها برای یادگیری به شمار می‌رود. خوشبختانه، در شهرهای بزرگی مانند پکن، شانگهای یا گوانگژو، امکان تحصیل در چین به زبان انگلیسی را فراهم کرده‌اند. تعداد دانشگاه‌هایی که در چین به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند به طور مداوم در حال افزایش است. در این مقاله از سری مقالات علم ویرا با ما همراه باشید تا به بررسی هزینه تحصیل در چین به زبان انگلیسی بپردازیم.

آیا امکان تحصیل در چین به زبان انگلیسی وجود دارد؟

ارائه برنامه‌هایی به زبان انگلیسی در چین دانشجویان بین‌المللی را از سراسر جهان به این کشور جذب کرده است. دانشجویان بین‌المللی با تحصیل در چین به زبان انگلیسی، برای تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد نیازی به یادگیری زبان چینی نخواهند داشت. دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به چین را دارند، باید در هنگام درخواست برای اخذ پذیرش دقت داشته باشند که برای برنامه‌های انگلیسی‌زبان درخواست دهند. آن‌ها همچنین باید نوع برنامه موردنظر خود را مشخص کنند؛ زیرا آموزش به زبان انگلیسی در چین به دو صورت انجام می‌پذیرد.

مهاجرت تحصیلی به چین

1. برنامه‌های انگلیسی زبان مختص دانشجویان بین‌المللی

اگر این نوع از برنامه‌های انگلیسی‌زبان را برای تحصیل در چین به زبان انگلیسی انتخاب کنید، در هیچ یک از کلاس‌های خود با دانشجویان محلی همراه نخواهید بود. اگر هدف اصلی شما از مهاجرت تحصیلی به چین ایجاد ارتباط با افراد محلی و یافتن فرصت‌های شغلی پس از پایان تحصیلات در این کشور است، بهتر است در این نوع برنامه‌ها شرکت نکنید. اغلب برنامه‌های انگلیسی‌زبان ارائه‌شده توسط دانشگاه‌های چین، تنها دانشجویان بین‌المللی را پذیرش می‌کنند.

برخی از این برنامه‌‌ها در واقع تاکنون ارائه نشده‌اند یا به دلیل عدم ثبت‌نام دانشجویان بین‌المللی بسته باقی‌مانده‌اند. علاوه‌براین، باید توجه داشته باشید که سطح زبان انگلیسی در بین کارکنان آموزشی و اداری ممکن است در این نوع برنامه‌ها به‌اندازه‌ای که انتظار دارید، نباشد. بسیاری از دانشجویان ثبت‌نام شده در این برنامه‌ها پس از یک ترم یا حتی یک ترم تحصیلی انصراف داده‌اند.

2. تحصیل در چین به زبان انگلیسی؛ برنامه‌های انگلیسی زبان همراه با دانشجویان محلی

دانشگاه‌های بین‌المللی در چین وجود دارند که برنامه‌های تحصیلی بین‌المللی را ارائه می‌دهند. دانشجویان با تحصیل در این دانشگاه‌ها مدارک این دانشگاه‌ها را دریافت می‌کنند. این دانشگاه‌های بین‌المللی دارای پردیس‌هایی در شهرهای مختلف چین بوده و از اعتبار بالایی برخوردار هستند. این دانشگاه‌ها دانشجویان محلی چین را نیز از طریق آزمون ورودی کالج ملی چین پذیرش می‌کنند.

شما با ثبت‌نام در این دانشگاه به همراه دانشجویان محلی در کلاس‌ها شرکت خواهید کرد و تمام دوره‌ها به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. کیفیت آموزش در این دانشگاه‌ها بسیار بالا است و امکان تحصیل در چین به زبان انگلیسی را برای دانشجویان فراهم می‌کند. تنها تعدادی از دانشگاه‌های چین برنامه‌های انگلیسی‌زبان را ارائه می‌دهند.

مزایای تحصیل در چین به زبان انگلیسی

مزایای تحصیل در چین

چین کشوری با میراث‌فرهنگی غنی و اقتصاد درحال‌رشد است که این کشور را به مقصدی جذاب برای دانشجویان تبدیل کرده است. چین با بیش از 2000 دانشگاه و کالج، طیف وسیعی از فرصت‌های آموزشی را برای دانشجویان بین‌المللی، از دوره‌های زبان و مدرک کارشناسی گرفته تا برنامه‌های تحصیلات تکمیلی و موقعیت‌های تحقیقاتی ارائه می‌دهد. یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در این کشور، امکان تحصیل در چین به زبان انگلیسی است. از جمله مزایای تحصیل در چین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آموزش باکیفیت در دانشگاه‌های رتبه برتر چین
 • هزینه تحصیل مقرون‌به‌صرفه
 • نرخ اشتغال بالا
 • بورسیه‌های تحصیلی متنوع
 • تنوع فرهنگی
 • اقتصاد درحال‌رشد
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی

5 مورد از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در چین به زبان انگلیسی

در سال‌های اخیر تعداد زیادی از دانشجویان بین‌المللی مهاجرت تحصیلی به چین را انتخاب می‌کنند. در حال حاضر امکان تحصیل در چین به زبان انگلیسی در بسیاری از دانشگاه‌های چین فراهم شده است. این امر باعث جذب دانشجویان بین‌المللی به این دانشگاه‌ها شده است. دانشجویان می‌توانند در حین تحصیل در چین با ثبت‌نام در کلاس‌های زبان چینی، با زبان و فرهنگ این کشور نیز آشنا شوند. از جمله بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در چین به زبان انگلیسی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. مهاجرت تحصیلی به چین؛ انشگاه سینگوا (Tsinghua University)

دانشگاه سینگوا شهر پکن یکی از معتبرترین دانشگاه‌های چین و یکی از معتبرترین دانشگاه‌های انگلیسی‌زبان در چین است که موفق به کسب رتبه برتر در بین بهترین دانشگاه‌های کشور و جهان شده است. این دانشگاه اولین‌بار در سال 1911 به‌عنوان کالج امپراتوری Tsing Hua تأسیس شد. در طول سال‌ها، این مؤسسه آموزش عالی به یکی از جذاب‌ترین دانشگاه‌های چین برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده است.

دانشگاه سینگوا طیف گسترده‌ای از برنامه‌های مختلف را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد ارائه می‌دهد. این دانشگاه حدود 80 برنامه در مقطع کارشناسی ارائه می‌دهد. اکثر این دوره‌ها غیر از رشته‌های معماری و مجسمه‌سازی چهارساله هستند و به زبان انگلیسی و چینی ارائه می‌شوند. از سوی دیگر، دانشجویان تحصیلات تکمیلی می‌توانند رشته موردنظر خود را از بین 30 برنامه به زبان انگلیسی انتخاب کنند. از این تعداد 22 رشته در مقطع کارشناسی‌ارشد و 8 برنامه در مقطع دکتری هستند.

تحصیل در چین به زبان انگلیسی دانشگاه پکن

2. دانشگاه پکن (Peking University)

دانشگاه پکن یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های چین است که با فراهم‌کردن امکان تحصیل در چین به زبان انگلیسی، از هزاران دانشجوی بین‌المللی استقبال می‌کند. این دانشگاه به دلیل برخورداری از امکانات آموزشی رفاهی، تحقیقات گسترده از بزرگ‌ترین کتابخانه در سطح آسیا از شهرت بالایی برخوردار است. دانشگاه پکن شامل 6 دانشکده است و تعداد زیادی از برنامه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد. این دانشگاه بسیاری از رشته‌های تحصیلی را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد.

برنامه‌های مقطع کارشناسی پکن 4 سال به طول می‌انجامند. دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه ملزم به ارائه مدرک زبان نیستند؛ اما با این حال برای تحصیل در برنامه‌های انگلیسی و چینی زبان باید از مهارت کافی برخوردار باشند. در غیر این صورت ملزم به شرکت در برنامه‌های آموزش زبان خواهند بود. حدود 12 برنامه تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می‌شود.

3. تحصیل در چین به زبان انگلیسی؛ دانشگاه جیائوتونگ شانگهای

دانشگاه جیائوتونگ شانگهای یک مؤسسه آموزش عالی در سطح جهانی و یک دانشگاه برجسته انگلیسی‌زبان در چین است که در سال 1896 تأسیس شد. این دانشگاه مستقیماً توسط سازمان آموزش‌وپرورش کشور چین اداره می‌شود و دارای 5 پردیس مختلف است. دانشگاه جیائوتونگ شانگهای به مدت صدسال برخی از بهترین دانشمندان برتر کشور را آموزش داده و از هزاران دانشجوی بین‌المللی استقبال کرده است. تمام دوره‌های اصلی در زمینه مهندسی به زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه می‌شوند. از دیگر برنامه‌های انگلیسی‌زبان دانشگاه جیائوتونگ می‌توان به علوم کامپیوتر، اتوماسیون، مهندسی اطلاعات، مهندسی مکانیک و… اشاره کرد. اگرچه تعداد زیادی از رشته‌های تحصیلی در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند؛ اما دانشجویان ملزم به یادگیری زبان چینی هستند. تحصیل در چین به زبان انگلیسی در دانشگاه جیائوتونگ شانگهای، مستلزم ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر است. تعداد زیادی از برنامه‌های تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه نیز به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند.

تحصیل در دانشگاه علم و صنعت چین

4. دانشگاه علم و صنعت چین

دانشگاه علم و صنعت چین در سال 1958 توسط آکادمی علوم چین در پکن تاسیس شد. این دانشگاه سپس به هفی، محل فعلی خود منتقل شد. این دانشگاه به منظور کمک به پاسخگویی به نیازهای علمی و فناوری کشور و ارتقای رقابت‌پذیری در سطح بین‌المللی تاسیس شد. اغلب برنامه‌های برتر انگلیسی زبان در دانشگاه علم و صنعت چین در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌شوند. حدود 9 برنامه کارشناسی ارشد و تقریبا تمام برنامه‌های دکتری در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند.

برنامه‌های مقطع کارشناسی نیز در این دانشگاه ارائه می‌شوند. با این حال، این 35 برنامه عمدتا به زبان چینی ارائه می‌شوند. برخی از این دوره‌ها به زبان انگلیسی یا به صورت انگلیسی و چینی همزمان ارائه می‌شوند. با این حال، با توجه به اینکه بخش گسترده‌تری از برنامه‌ها به زبان چینی تدریس می‌شوند، دانشجویان مستلزم یادگیری زبان چینی هستند.

5. تحصیل در چین به زبان انگلیسی؛ دانشگاه  ژجیانگ

دانشگاه ژجیانگ در استان ژجیانگ، هانگ ژو قرار دارد و یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های چین است. این دانشگاه در سال 1897 تأسیس شد و در سال 1979 پذیرش دانشجویان بین‌المللی را آغاز کرد. از آن زمان، بالغ بر 30000 دانشجوی بین‌المللی در این دانشگاه مشغول به تحصیل بوده‌اند. دانشگاه ژجیانگ از جمله دانشگاه‌هایی است که امکان تحصیل در چین به زبان انگلیسی را فراهم کرده است و برنامه‌های مختلفی را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد. این برنامه‌ها شامل برنامه‌های دوزبانه، پزشکی، مهندسی، ارتباطات و مدیریت هستند.

دانشجویانی که در برنامه‌های انگلیسی‌زبان دانشگاه ژجیانگ تحصیل می‌کنند نیازی به ارائه مدرک زبان چینی ندارند؛ اما ممکن است به مدرک مهارت زبان انگلیسی نیاز داشته باشند. درعین‌حال، دانشجویان کارشناسی‌ارشد می‌توانند برنامه‌های انگلیسی‌زبان این دانشگاه را انتخاب کنند. از جمله رشته‌های ارائه شده در مقطع کارشناسی‌ارشد به زبان انگلیسی در این دانشگاه می‌توان به مهندسی عمران، مهندسی شیمی، مهندسی ساخت و کنترل هوشمند، مهندسی مکانیک، ریاضیات، فیزیک و آمار اشاره کرد. تعدادی از رشته‌های مقطع دکتری در این دانشگاه نیز به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند.

از دیگر دانشگاه‌هایی که امکان تحصیل در چین به زبان انگلیسی را ارائه می‌کنند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشگاه ناتینگهام نینگبو چین
 • دانشگاه لیورپول – جیائوتونگ شیان
 • دانشگاه چینی – انگلیسی شانگهای
 • دانشگاه ونژوکین شانگهای
 • دانشگاه دوک کونشان
 • گوانگدونگ تکنیون – مؤسسه فناوری اسرائیل
 • دانشگاه گوانگشی
 • دانشگاه سیچوان
 • دانشگاه فودان

بهترین شهرها برای تحصیل در چین به زبان انگلیسی

بهترین شهرها برای دانشجویان بین‌المللی در چین

ازآنجایی‌که تعداد دانشجویان خارجی در چین به طور روزافزون در حال افزایش است، شهرهای بزرگ این کشور دارای طیف گسترده‌ای از مؤسسات آموزشی هستند که می‌توانند کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی را به دانشجویان ارائه دهند. خبر خوب این است که در شهرهای بزرگ‌تر چین برای یافتن دانشجویان محلی و بین‌المللی که بتوانید به زبان انگلیسی با آن‌ها ارتباط برقرار کنید، مشکلی نخواهید داشت. از جمله بهترین شهرها برای تحصیل در چین به زبان انگلیسی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. پکن

یکی از شهرهای دانشجویی و درعین‌حال بهترین شهر چین برای تحصیل در رشته‌های اقتصاد، سیاست، پزشکی و تجارت به زبان انگلیسی است. در واقع، پکن دارای برجسته‌ترین مؤسسات آموزشی است که برنامه‌های تحصیلی انگلیسی‌زبان را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند. برای مثال، دانشگاه تجارت بین‌الملل و اقتصاد یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در رشته اقتصاد به زبان انگلیسی است. این دانشگاه تنها دانشگاهی است که برنامه‌های سیاست بین‌الملل را به انگلیسی آموزش می‌دهد.

1. تحصیل در چین به زبان انگلیسی و شهر شانگهای

شانگهای مهد مدرنیته در چین است و میزبان اولین دانشگاه در این کشور، یعنی دانشگاه فودان است. برای تحصیل در چین به زبان انگلیسی در این شهر مشکلی نخواهید داشت؛ زیرا دانشگاه دیگری نیز در این شهر وجود دارد که برنامه‌های انگلیسی‌زبان را ارائه می‌دهد و پذیرای دانشجویان خارجی زیادی است. دانشگاه شانگهای جیائوتونگ یک مرکز تحقیقاتی مشهور است که در سطح بین‌المللی از اعتبار بالایی برخوردار است. دانشجویان بین‌المللی برای برقراری ارتباط هیچ‌گونه محدودیتی نخواهند داشت؛ زیرا تعداد زیادی از دانشجویان بین‌المللی در شهر شانگهای مشغول به تحصیل هستند.

بهترین شهرها برای تحصیل در چین به زبان انگلیسی شهر هنگ کنگ

3. هنگ‌کنگ

اگر به دنبال محلی برای تحصیل در چین به زبان انگلیسی هستید، هنگ‌کنگ، یکی از محبوب‌ترین شهرهای چین را نیز در نظر داشته باشید. این شهر میزبان حداقل 12 موسسه آموزش عالی است که برنامه‌های انگلیسی زبان را ارائه می‌دهند. هنگ کنگ فرصت تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی در زمینه آموزش و مطالعات زبان را نیز ارائه می‌دهد.

غیر از سه شهر مذکور، شهرهایی مانند هانگ ژو فرصت تحصیل دانشجویان بین‌المللی به زبان انگلیسی در رشته‌هایی مانند پزشکی را فراهم می‌کنند.

ارزان ‌ترین دانشگاه‌ ها برای تحصیل در چین به زبان انگلیسی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که دانشجویان قبل از مهاجرت تحصیلی به چین باید در نظر بگیرند، هزینه تحصیل در چین است. قبل از هر چیز به‌خاطر داشته باشید که اغلب دانشگاه‌های چین نسبت به دانشگاه‌های اروپا و آمریکا بسیار ارزان هستند. ارزان‌ترین دانشگاه‌های چین برای دانشجویان بین‌المللی در شهرهای کوچک این کشور قرار دارند. بااین‌حال، یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین دانشگاه‌های چین دانشگاه Capital Normal University است که حدود 5000 دلار در سال هزینه دریافت می‌کند. اگر قصد تحصیل در شانگهای را دارید، دانشگاه تونگجی می‌تواند گزینه‌ای کم‌هزینه و مناسب برای شما باشد.

از جمله ارزان‌ترین دانشگاه‌های چین برای مهاجرت تحصیلی به چین، می‌توان به دانشگاه بی هانگ، هونان، گوانگشی نرمال یا دانشگاه سیچوان اشاره کرد. توجه داشته باشید که اگرچه امکان تحصیل در چین به زبان انگلیسی برای شما فراهم شده است؛ اما به‌هرحال برای برقراری ارتباط با افراد محلی به یادگیری زبان چینی نیاز خواهید داشت.

هزینه تحصیل در چین به زبان انگلیسی

هزینه تحصیل در چین 2024

هزینه تحصیل در چین به عوامل مختلفی مانند نوع دانشگاه، شهر محل تحصیل، رشته و مقطع تحصیلی دانشجویان بستگی دارد؛ اما به‌طورکلی می‌توان گفت هزینه تحصیل در این کشور نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکا مقرون‌به‌صرفه‌تر است. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های چین از 3000 الی 47000 دلار در سال متفاوت است. شهریه دانشگاه تنها بخشی از کل هزینه تحصیل در چین است. دانشجویان باید هزینه‌های دیگری مانند هزینه‌های اقامت، تغذیه، خوراک، پوشاک، رفت و آمد، کتاب و نوشت افزار و… را نیز در نظر بگیرند.

در ادامه به هزینه سالانه تحصیل در چین به زبان انگلیسی در برخی از بهترین دانشگاه‌های چین می‌پردازیم:

 • دانشگاه نانجینگ: 3000 دلار
 • دانشگاه فودان:3300 دلار
 • دانشگاه علم و صنعت چین: 3800 دلار
 • دانشگاه پکن: 4000 دلار
 • دانشگاه فناوری هار بین: 4000 دلار
 • دانشگاه جیائوتونگ شانگهای: 4400 دلار
 • دانشگاه شیان جیائوتونگ: 4500 دلار
 • دانشگاه سینگوا: 45000 دلار
 • دانشگاه ژجیانگ: 45000 دلار

تحصیل در چین به زبان انگلیسی؛ تحصیل پزشکی چین

چین در حال حاضر یکی از بهترین مقاصد درحال‌رشد برای دانشجویان بین‌المللی است که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی پزشکی و جراحی (MBBS) هستند. تقریباً 49 کالج پزشکی در چین وجود دارد که دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در این مراکز به ادامه تحصیل بپردازند. طبق آمار سالانه بیش از 10000 دانشجو در رشته MBBS در چین به ادامه تحصیل می‌پردازند. رشته پزشکی در چین یک برنامه 5 ساله است که هدف آن ارائه تجربیات آموزشی پزشکی باکیفیت بالا است که فارغ‌التحصیلان را قادر می‌سازد به پزشکان شایسته‌ای تبدیل شوند.

برخی از بهترین دانشگاه‌های چین با ارائه برنامه‌های پزشکی به زبان انگلیسی امکان تحصیل در چین به زبان انگلیسی را برای دانشجویان علاقمند به این رشته‌ها فراهم می‌کنند. هزینه تحصیل رشته پزشکی در این دانشگاه‌ها از 3200 الی 11000 دلار در سال بسته به نوع دانشگاه متفاوت است. از جمله این دانشگاه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشگاه شانتو (SUMC)
 • دانشگاه پزشکی پایتخت (CMU)
 • دانشگاه شیامن (XMU)
 • دانشگاه جیانگ سو (JSU)
 • دانشگاه پزشکی گوانگژو (GMU)

تحصیل دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی

تحصیل دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی

دوره کارشناسی جراحی دندان در چین 6 سال به طول می‌انجامد و با بهترین امکانات آموزشی و پیشرفته‌ترین آزمایشگاه‌ها و تجهیزات به دانشجویان ارائه می‌شود. برخی از دانشگاه‌های چین امکان تحصیل در چین به زبان انگلیسی در رشته دندانپزشکی را فراهم کرده‌اند. هزینه تحصیل دندانپزشکی در چین از 3500 الی 12000 دلار در سال بسته به نوع دانشگاه متفاوت است. از جمله دانشگاه‌های ارائه دهنده دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانشگاه پزشکی دالیان
 • دانشگاه نانتونگ
 • دانشگاه پزشکی تانجین
 • دانشگاه پزشکی جنوب
 • دانشگاه ژنگژو
 • دانشگاه سیچوان
 • دانشگاه پزشکی شاندونگ
 • دانشگاه پزشکی ونژو

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی

دانشجویان برای تحصیل در رشته‌های برتر و پرطرف‌داری مانند پزشکی و دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی، باید از شایستگی‌های تحصیلی بالایی برخوردار باشند. اگرچه دانشگاه‌های چین برای پذیرش دانشجویان از آزمون‌های ورودی استفاده نمی‌کند؛ اما ممکن است دانشگاه‌های مختلف شرایط و مدارک خاصی را بسته به نوع دانشگاه و مقطع تحصیلی از دانشجویان درخواست کنند. برخی از دانشگاه‌های چین برای پذیرش دانشجویان در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی یک مصاحبه مجازی را در نظر می‌گیرند. به‌طورکلی برای تحصیل در چین به زبان انگلیسی در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی دانشجویان باید از برخی شرایط برخوردار باشند.

متقاضیان باید از حداقل 60 درصد نمرات در فیزیک، شیمی و زیست‌شناسی در دبیرستان برخوردار باشند. برای تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در چین، دانشجویان باید حداقل 18 سال سن داشته باشند. برخورداری از دیپلم ۱۲ ساله یا مدرک معادل پایان تحصیلات دبیرستان نیز برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های چین الزامی است. دانشجویان برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در چین ملزم به ارائه مدرک زبان انگلیسی (TOEFL یا IELTS) هستند. حداقل نمره مورد قبول برای مدرک آیلتس مورد قبول دانشگاه‌های چین، 6 الی 6.5 است.

مدارک لازم جهت مهاجرت تحصیلی به چین

مدارک لازم جهت مهاجرت تحصیلی به چین

مدارک لازم برای تحصیل در چین به زبان انگلیسی به شرح زیر هستند:

 • کپی پاسپورت
 • کپی مدارک شناسایی
 • چند قطعه عکس
 • فرم درخواست
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • گواهی سلامت
 • انگیزه‌نامه
 • رزومه
 • گواهی عدم سوابق کیفری
 • 2 توصیه‌نامه
 • مدرک دیپلم
 • ریزنمرات
 • گواهی تمکن مالی و…

جمع‌بندی

کشور چین با برخورداری از حدود 2000 دانشگاه دارای یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های دانشگاهی در سراسر جهان است که هرساله میزبان تعداد زیادی از دانشجویان بین‌المللی است. با وجود 500000 دانشجوی بین‌المللی، این کشور در مقام سوم (بعد از آمریکا و انگلیس) در جذب دانشجویان بین‌المللی قرار دارد. هزینه تحصیل درچین از دیگر انگیزه‌هایی است که دانشجویان را به این کشور جذب می‌کند. دانشگاه‌های این کشور با ارائه برنامه‌های انگلیسی زبان و فراهم کردن امکان تحصیل در چین به زبان انگلیسی، دانشجویان را به تحصیل در این کشور تشویق می‌کنند.

با وجود دانشگاه‌های مختلفی که امکانات آموزشی و رفاهی ویژه‌ای را با قیمت مقرون به صرفه در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد، مهاجرت تحصلیی به چین یکی از پرطرفدارترین گزینه‌ها برای دانشجویان سراسر دنیا تبدیل شده است. در این مقاله از سری مقالات علم ویرا کوشیدیم هرآنچه لازم است درمورد تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در چین بدانید را در اختیار شما قرار دهیم. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق مشاوره رایگان با کارشناسان ما درارتباط باشید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برچسب ها
این یک بنر است!

نظرات کاربران

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی
با ما در تماس باشید!
آدرس ما:
تهران: نلسون ماندلا (جردن)- کوچه مروارید- پلاک۸- واحد 403
اردبیل: خیابان حافظ – روبروی پارک حافظ – ساختمان امید طبقه دوم
تبریز: بلوار استاد شهریار(چایکنار) – جنب بهزیستی ساختمان۲۲-طبقه اول
مشاهده فهرست

اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های خصوصی و دولتی چین، ترکیه و روسیه