دانشگاه کوجالی ساغلیک
توسط تیم علم ویرا
27 آذر 2

دانشگاه کوجالی ساغلیک ترکیه | پذیرش تضمینی + رتبه 2024

یکی از دانشگاه‌های تازه‌تأسیس ترکیه، دانشگاه کوجالی ساغلیک است که در سال 2009 تأسیس شد. این دانشگاه یکی از مقاصد تحصیلی علاقه‌مندان به تحصیل رشته‌های دندانپزشکی و پیراپزشکی است. در این دانشگاه خصوصی از بهترین تجهیزات آموزشی برای آموزش رشته‌های مختلف به‌ویژه رشته‌های پزشکی استفاده می‌شود. فعالیت‌های آموزشی، تحقیقاتی و خدمات اجتماعی بر اساس استانداردهای روز دنیا از ویژگی‌های بارز دانشگاه کوجالی ساغلیک است.

همچنین شرکت در برنامه تبادل دانشجو اراسموس از دیگر مزایای تحصیل در ترکیه در دانشگاه کوجالی است. به دلیل بالابودن سطح امکانات آموزشی و حضور اساتید معتبر در دانشگاه کوجالی، بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی به ترکیه این دانشگاه را انتخاب می‌کنند. در این مقاله از علم ویرا به معرفی دانشگاه خصوصی کوجالی ساغلیک ترکیه می‌پردازیم.

نام دانشگاه

کوجالی ساغلیک

نوع دانشگاه

خصوصی
سال تأسیس

2009

شهر

ازمیت
رتبه جهانی

7415

مورد تأیید ایران

خیر
زبان تحصیل

انگلیسی/ ترکی

آغاز به کار دانشگاه کوجالی ساغلیک ترکیه

در سال 1987 فردی به نام «دکتر طالیب امیراوغلو» چند مدرسه خصوصی، دو دانشگاه و چند کالج را در ترکیه تأسیس کرد. هر کدام از این مؤسسات به‌صورت مستقل به فعالیت خود ادامه می‌دادند. در سال 2009 این مراکز آموزشی با یکدیگر ادغام شده و نام دانشگاه کوجالی ساغلیک بر آن نهاده شد. باوجود تازه‌تأسیس‌بودن دانشگاه، به دلیل سوابق علمی و آموزشی بالا و حضور اساتید معتبر در این دانشگاه، اکنون توانسته است به یکی از دانشگاه‌های معتبر ترکیه تبدیل شود.

دانشگاه خصوصی کوجالی ساغلیک در شهر ازمیت ترکیه قرار دارد. این شهر یکی از مراکز تجاری، اقتصادی و تولیدی معروف در ترکیه است که فرصت‌های شغلی خوبی نیز برای دانشجویان در آن وجود دارد. به همین دلیل تحصیل در ترکیه در شهر ازمیت می‌تواند فرصت خوبی برای دانشجویان بین‌المللی باشد که تلاش می‌کنند در طول تحصیل و بعد از آن در این شهر به کار مشغول شوند. امکانات آموزشی، تحقیقاتی و امکانات رفاهی و اقامتی سطح بالا، از ویژگی‌های بارز پردیس دانشگاه کوجالی است که بهترین شرایط تحصیلی و رفاهی را برای دانشجویان خود فراهم کرده است.

تحصیل در ترکیه دانشگاه کوجالی ساغلیک

دانشکده ها و رشته های تحصیلی دانشگاه خصوصی کوجالی

دانشگاه کوجالی ساغلیک از 5 دانشکده، یک مؤسسه و یک مدرسه حرفه‌ای تشکیل شده است و رشته‌های تحصیلی متعدد در بالاترین سطح آموزشی و مطابق با استانداردهای روز دنیا در آن‌ها تدریس می‌شوند. دانشکده‌های این دانشگاه عبارت‌اند از:

 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده علوم بهداشت
 • دانشکده علوم اجتماعی و انسانی
 • دانشکده مهندسی و علوم طبیعی

رشته‌های تحصیلی مختلف توسط اساتید متخصص و معتبر در این دانشکده‌ها تدریس می‌شوند. مهم‌ترین رشته‌های تحصیلی دانشگاه کوجالی عبارت‌اند از:

 • داروسازی
 • دندانپزشکی
 • پرستاری
 • فیزیوتراپی
 • تغذیه و رژیم غذایی
 • زیست‌شناسی مولکولی و ژنتیک
 • روان‌شناسی
 • مهندسی نرم‌افزار
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی هوش مصنوعی
 • اقتصاد
 • علوم سیاسی
 • حقوق
 • معماری

امکانات علمی، آموزشی و تحصیلی در دانشگاه کوجالی ساغلیک ترکیه کاملاً از استانداردهای بین‌المللی پیروی می‌کند. به همین دلیل این دانشگاه انتخاب بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی به ترکیه است. دانشگاه کوجالی تلاش می‌کند در تمام بخش‌ها به‌ویژه بهداشت و سلامت، سطح آموزشی خود را در بالاترین سطوح بین‌المللی ارتقا بخشد. مهم‌ترین شعار دانشگاه، ارتقای کیفیت زندگی و پل‎زدن گذشته به آینده در راستای افزایش سطح سلامت تمام اقشار جامعه است. این مزایا دلایلی منطقی برای تحصیل در ترکیه هستند.

شرایط پذیرش در دانشگاه کوجالی ساغلیک

شرایط پذیرش در دانشگاه کوجالی ساغلیک

افرادی که برای تحصیل در ترکیه دانشگاه کوجالی ساغلیک را انتخاب می‌کنند باید در یکی از آزمون‌های ورودی دانشگاه شرکت کرده و حداقل نمره لازم آزمون را کسب کنند. آزمون‌های ورودی دانشگاه کوجالی عبارت‌اند از:

 • آزمون SAT: حداقل نمره لازم آزمون SAT برای پذیرش در دانشگاه کوجالی 800 به بالا است. همچنین در مقطع کارشناسی، بر اساس رشته تحصیلی موردنظر باید متقاضی نمره 1600-1000 را کسب کند.
 • آزمون YOS: برای پذیرش در دانشگاه کوجالی در مقطع کاردانی، حداقل نمره لازمی که باید در آزمون YOS کسب کرد 100-50 است. برای پذیرش در مقطع کارشناسی هم حداقل نمره 100-60 است.
 • آزمون MATURA: برای متقاضیان رشته دندانپزشکی و داروسازی، شرکت‌کنندگان باید نمره 2 را کسب کنند.
 • آزمون Abitur: یکی دیگر از آزمون‌های ورودی به دانشگاه کوجالی ساغلیک آزمون Abitur است که برای مقطع کارشناسی، متقاضی باید بتواند حداقل نمره 4 را کسب کند.
 • آزمون ACT: آزمون دیگر برای کسب مجوز تحصیل در ترکیه دانشگاه کوجالی، آزمون ACT است. شرکت‌کننده در این آزمون باید حداقل نمره 20 را در رشته و زمینه مرتبط کسب کند.

نکته مهم و قابل‌ذکر اینکه زبان تحصیل در دانشگاه کوجالی ترکی و انگلیسی است و متقاضیان تحصیل در این دانشگاه باید قبل از مهاجرت تحصیلی به ترکیه مدرک زبان بین‌الملل خود را گرفته باشند.

مدارک زبان مورد قبول دانشگاه کوجالی ساغلیک، تومر برای تحصیل به زبان ترکی و تافل برای متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی است. توجه داشته باشید که دانشگاه کوجالی مدرک زبان آیلتس را قبول نمی‌کند.

امکانات رفاهی دانشگاه خصوصی کوجالی ساغلیک

امکانات رفاهی دانشگاه خصوصی کوجالی ساغلیک

دانشگاه کوجالی ساغلیک از دانشگاه‌های خصوصی و تازه‌تأسیس ترکیه است که تلاش می‌کند بهترین و مجهزترین امکانات آموزشی و رفاهی را برای دانشجویان خود فراهم کند. این کار نه‌تنها موجب افزایش اعتبار دانشگاه در سطح ملی و بین‌المللی می‌شود؛ بلکه بسیاری از دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در ترکیه، دانشگاه کوجالی را انتخاب می‌کنند.

دانشگاه کوجالی به‌صورت اختصاصی خوابگاه ندارد؛ ولی با خوابگاه‌های خصوصی اطراف دانشگاه قراردادهای همکاری امضا کرده است و آن‌ها را با هزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد. فراهم‌سازی تسهیلات و امکانات زندگی دانشجویی در خوابگاه‌ها و باشگاه‌های دانشجویی دانشگاه برای انجام فعالیت‌های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی از دیگر امکانات و تسهیلات دانشگاه کوجالی ساغلیک است. این مزایا در کنار امکانات تحصیلی پیشرفته می‌تواند در افزایش مهاجرت تحصیلی به ترکیه نقش داشته باشد.

مقاطع تحصیلی دانشگاه خصوصی کوجالی ساغلیک

این دانشگاه تازه‌تأسیس ترکیه تنها در دو مقطع کاردانی و کارشناسی دانشجو می‌پذیرد و در حال حاضر امکان تحصیل در مقاطع تکمیلی وجود ندارد. نکته مهم اینکه در همین دو مقطع تحصیلی نیز رشته‌های درسی در بالاترین سطح و توسط اساتید باسطح دانش بالا ارائه می‌شوند.

رنکینگ دانشگاه کوجالی ساغلیک

باوجوداینکه مدت زیادی از آغاز به کار دانشگاه کوجالی ساغلیک نمی‌گذرد؛ ولی این دانشگاه همواره تلاش می‌کند با به‌کارگیری جدیدترین شیوه‌های آموزشی نوین، خود را در سطح ملی و جهانی نشان دهد. شرکت در برنامه تبادل دانشجو اراسموس، همکاری‌های تحقیقاتی و علمی با مراکز تحقیقاتی معتبر و حضور اساتید با دانش از جمله این تلاش‌ها است.

این عوامل می‌تواند در بلندمدت موجب افزایش اعتبار جهانی این دانشگاه شود. بر اساس آخرین اطلاعات، دانشگاه کوجالی ترکیه در بین 17.847 دانشگاه جهان در جایگاه 7.415، در بین 2.807 دانشگاه اروپایی در جایگاه 1861 و در بین 212 دانشگاه ترکیه در جایگاه 190 قرار دارد.

این دانشگاه تلاش می‌کند با فراهم‌سازی امکانات علمی و آموزشی بیشتر و همکاری‌های بین‌المللی، اعتبار خود را در سطح ملی و جهانی افزایش دهد. این تلاش‌ها  در تمام دانشگاه‌های ترکیه مشاهده می‌شود که این امر می‌تواند منجر به افزایش مهاجرت تحصیلی به ترکیه شده است.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه کوجالی ساغلیک

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه کوجالی

همانند تمام دانشگاه‌های جهان، تحصیل دندانپزشکی در ترکیه نیز طرف‌داران زیادی دارد. رشته دندانپزشکی دانشگاه کوجالی ساغلیک از رشته‌های بسیار مهمی است که تمام امکانات و تجهیزات پزشکی و تحصیلی در بالاترین سطح استانداردهای جهانی فراهم شده است. حضور اساتید و دندانپزشکان متبحر و معتبر موجب شده تا بسیاری از متقاضیان تحصیل در ترکیه برای رشته دندانپزشکی، این دانشگاه را انتخاب کنند.

شهریه تحصیل در دانشگاه کوجالی

شهریه تحصیلی دانشگاه کوجالی ساغلیک به رشته تحصیلی بستگی دارد. در ادامه هزینه تحصیل در ترکیه در برخی از رشته‌های پرطرف‌دار دانشگاه کوجالی آمده است.

رشته تحصیلی

هزینه تحصیل
روان‌شناسی

2.000 دلار

فیزیوتراپی

2.000 دلار

پرستاری

2.000 دلار

داروسازی

6.500 دلار

دندانپزشکی

9.500 دلار
مهندسی نرم‌افزار

2.000 دلار

مهندسی کامپیوتر

2.000 دلار
تجارت

2.000 دلار

بینایی‌سنجی

1.000 دلار
دستیار تصویربرداری پزشکی

1.000 دلار

دستیار کمک‌های اولیه

1.000 دلار
دستیار برنامه‌نویسی کامپیوتر

1.000 دلار

دستیار سیستم‌های الکتریکی و هیبریدی

1.000 دلار
دستیار تکنولوژی کامپیوتر

1.000 دلار

نکته مهم درباره هزینه تحصیل در ترکیه در دانشگاه کوجالی ساغلیک این است که هزینه تحصیل به زبان انگلیسی بیشتر از هزینه تحصیل به ترکی نیست و هر دو، برابر هستند. شهریه‌های ذکر شده در جدول بالا میانگین هستند و برای کسب اطلاعات دقیق، باید قبل از مهاجرت تحصیلی به ترکیه از طریق وب‌سایت دانشگاه درباره تمام هزینه‌ها و شرایط تحصیل، اطلاعات لازم را کسب کنید.

مهاجرت تحصیلی به ترکیه دانشگاه کوجالی ساغلیک

مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه خصوصی کوجالی

متقاضیان تحصیل در ترکیه در دانشگاه کوجالی ساغلیک، قبل از هر اقدام برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه، ابتدا باید فرم درخواست اخذ پذیرش را از وب‌سایت دانشگاه دریافت کرده و آن را تکمیل کنند. سپس فرم درخواست را همراه با مدارک شناسایی، تحصیلی، مدرک زبان، کپی گذرنامه، عکس و سایر مدارک لازم (با ترجمه رسمی) در سایت بارگذاری کنند.

بعد از دریافت نامه رسمی دانشگاه مبنی بر قبولی درخواست پذیرش، باید به‌صورت حضوری به دانشگاه مراجعه کرده و ثبت‌نام خود را در دانشگاه کوجالی انجام دهند. مدارک لازم برای ثبت‌نام در دانشگاه کوجالی عبارت‌اند از:

 • مدارک شناسایی با ترجمه رسمی
 • پاسپورت با حداقل اعتبار لازم
 • مدرک بین‌المللی زبان انگلیسی یا ترکی
 • گواهی معادل‌سازی مدارک (ترجمه به زبان ترکی و دارای تأییدیه نوتر)
 • اصل مدرک دیپلم با ترجمه رسمی
 • مدارک تحصیلی و ریزنمرات با ترجمه رسمی
 • 6 قطعه عکس بیومتریک جدید با زمینه سفید ساده(مربوط به 6 ماه اخیر)
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی تمکن مالی
 • رسید پرداخت شهریه و هزینه بررسی مدارک
 • گواهی عدم سوءپیشینه

جمع‌بندی

در سال‌های اخیر کشور ترکیه در جهت افزایش سطح علمی دانشگاه‌های خود تحولاتی بنیادی در سیستم آموزش عالی خود ایجاد کرده است. حضور اساتید بین‌المللی، همکاری‌های علمی با مراکز تحقیقاتی جهان و فراهم‌سازی بهترین امکانات آموزشی و رفاهی از جمله این اقدامات است. این امر موجب افزایش اعتبار دانشگاه‌های ترکیه در  سطح جهان و درنتیجه افزایش مهاجرت تحصیلی به ترکیه شده است.

دانشگاه کوجالی ساغلیک یکی از دانشگاه‌های خصوصی و تازه‌تأسیس ترکیه است که از این موج پیشرفت عقب نمانده و تلاش می‌کند خود را در سطح ملی و جهانی مطرح کند. به دلیل امکانات آموزشی و تحصیلی بسیار عالی دانشگاه کوجالی، بسیاری از متقاضیان تحصیل در ترکیه این دانشگاه را انتخاب می‌کنند. یکی از شرایط تحصیل در دانشگاه کوجالی، شرکت و قبولی در یکی از آزمون‌های ورودی است. دانشجویان با ورود به دانشگاه علاوه بر امکانات تحصیلی از امکانات رفاهی بسیار خوب دانشگاه نیز بهره‌مند خواهند شد.

مؤسسه مهاجرتی علم ویرا از مؤسسات مهاجرتی معتبر با سابقه درخشان در زمینه مهاجرت است و پرونده‌های مهاجرتی موفق زیادی نیز دارد.. تیم علم ویرا تلاش می‌کند اطلاعات جامع مربوط به مهاجرت تحصیلی به کشورهای مختلف را در اختیار متقاضیان عزیز قرار دهد. با تکمیل فرم مشاوره رایگان با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برچسب ها
این یک بنر است!

نظرات کاربران

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی
با ما در تماس باشید!
آدرس ما:
تهران: نلسون ماندلا (جردن)- کوچه مروارید- پلاک۸- واحد 403
اردبیل: خیابان حافظ – روبروی پارک حافظ – ساختمان امید طبقه دوم
تبریز: بلوار استاد شهریار(چایکنار) – جنب بهزیستی ساختمان۲۲-طبقه اول
مشاهده فهرست

اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های خصوصی و دولتی چین، ترکیه و روسیه