صفر تا صد هزینه های زندگی در کانادا
توسط تیم علم ویرا
22 آبان 2

صفر تا صد هزینه های زندگی در کانادا

پیش از پرداختن به هزینه های زندگی در کانادا بهتر است ابتدا مختصری با این کشور پهناور آشنا شویم. کانادا شمالی‌ترین کشور قاره آمریکا و دومین کشور بزرگ دنیا است و از سمت مرزهای شمالی، شرقی و غربی با سه اقیانوس منجمد شمالی، اطلس و آرام مرز آبی دارد. از سمت جنوب نیز این کشور با ایالات متحده آمریکا هم‌مرز است. کانادا با دنبال‌کردن سیاست‌های توسعه توانسته است نام خود را به‌عنوان یکی از کشورهای پیشرفته جهان ثبت کند.

ازطرف دیگر شرایط تحصیلی و اعتبار دانشگاه‌های کانادا در بالاترین حد استانداردهای جهانی قرار دارد و همچنین استانداردهای زندگی در این کشور در بهترین سطح است. به همین دلیل بسیاری از افراد از کشورهای مختلف جهان برای اهداف تحصیلی، شغلی و زندگی مهاجرت به کانادا را انتخاب می‌کنند. به دلیل کیفیت بالای دانشگاه‌های کانادا دانشجویان بین‌المللی مستعد، این کشور را انتخاب می‌کنند.

هزینه تحصیل در کانادا به رشته تحصیلی، مقطع و عوامل دیگر بستگی دارد. بااین‌حال به دلیل کیفیت بالای تحصیلی و اعتبار دانشگاه‌های این کشور، هزینه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا بالاتر از کشورهای دیگر است؛ اما اعتبار دانشگاه‌های کانادا ارزش صرف هزینه را دارد. در این مقاله از مجموعه مقالات علم ویرا صفر تا صد هزینه های زندگی در کانادا را بررسی می‌کنیم.

مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی در جهان کشور کانادا است و سالانه مهاجران زیادی از ایران و سایر کشورهای جهان به این کشور مهاجرت می‌کنند. در کانادا فرصت‌های شغلی متنوعی برای تمام افراد وجود دارد. سیستم آموزشی کاملاً استاندارد و پیشرفته، خدمات بهداشتی درمانی مناسب و مقرون‌به‌صرفه و وجود بستری مناسب برای سرمایه‌گذاری‌های خارجی از جمله مزایای مهاجرت به کانادا است.

هزینه های زندگی در کانادا به شرایط و سبک زندگی فرد و شهر محل سکونت بستگی دارد. واضح است که هزینه زندگی دانشجویی در کانادا با هزینه زندگی فرد یا افراد غیردانشجو متفاوت است. درهرصورت کانادا یکی از کشورهای امن، پیشرفته و استاندارد برای زندگی و تحصیل است. به همین دلیل افرادی که دارای تمکن مالی خوبی هستند حاضر به پرداخت هزینه زندگی در چنین محیط پیشرفته‌ای هستند.

مزایای زندگی در کانادا

قطعاً زندگی در یک کشور پیشرفته و امن با بهترین امکانات تحصیلی، زندگی و بهداشتی هزینه بیشتری خواهد داشت. شاید در نگاه اول تصور شود هزینه های زندگی در کانادا بیشتر از برخی کشورهای دیگر است؛ ولی با بررسی امکانات موجود در این کشور مسلماً پرداخت چنین هزینه‌هایی منطقی است. زندگی در کانادا مزایای زیادی دارد که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

  • پیشرفت اقتصادی بالا: کانادا در رده 10 کشور اقتصادی جهان قرار دارد.
  • کیفیت زندگی استاندارد: بر اساس گزارش US News کانادا از بهترین کشورها برای زندگی است.
  • امنیت بالا: بر اساس گزارش World Population کانادا جزء 10 کشور امن جهان است.
  • بهشت استارتاپ‌ها: کانادا سومین کشور حامی استارتاپ‌ها و مشاغل نوآورانه است و می‌توان هزینه های زندگی در کانادا را از این طریق تأمین کرد.
  • بازار کار مناسب: در کانادا برای تمام تخصص‌ها و مشاغل فرصت‌های پیشرفت وجود دارد.
  • سیستم آموزش عالی استاندارد: طبق گزارش US News کانادا چهارمین کشور برتر در زمینه تحصیلات است.
  • کیفیت خدمات درمانی: در کانادا خدمات درمانی با هزینه‌ای مناسب و تقریباً رایگان ارائه می‌شود.

شرایط اخذ اقامت دائم کانادا

افرادی که با آگاهی از هزینه های زندگی در کانادا و اطلاع از تمام شرایط مهاجرتی قصد مهاجرت به کانادا را دارند بعد از مدت معینی می‌توانند اقامت قانونی و دائمی این کشور را اخذ کنند. افراد با اهداف مختلف برای اخذ ویزا و مهاجرت به کانادا اقدام می‌کنند.

ویزای تحصیلی، کاری و ویزای مطالعاتی از جمله روش‌های مهاجرتی به کانادا است. با داشتن ویزای کاری و تحصیلی می‌توان بعد از حدود 5-3 سال اقامت دائم این کشور را اخذ کرد. دانشجویانی که برای ویزای تحصیلی اقدام می‌کنند باید کاملاً از شرایط مهاجرت و هزینه های تحصیل در کانادا مطلع باشند.

بهترین شهرهای کانادا برای زندگی

بهترین شهرهای کانادا برای زندگی

اقتصادی‌بودن هزینه های زندگی در کانادا متناسب با درآمد، فرصت‌های شغلی خوب با حقوق و مزایای مناسب، امکانات تحصیلی، درمانی، امنیت، رفاه و مدرنیزه‌بودن شهر از شاخص‌های سنجش کیفیت یک شهر برای زندگی است.

بهترین شهرهای کانادا برای زندگی شهرهای تورنتو، اتاوا، کلگری، مونترال، ادمونتون، کبک سیتی و هالیفاکس هستند. در این بین شهرهای لندن، مونترال، همیلتون، ادمونتون، کبک سیتی، کلگری و ویندزور ارزان‌ترین شهرهای کانادا برای زندگی هستند. هزینه تحصیل در کانادا نیز متناسب با شهر محل تحصیل، مقطع تحصیلی، نوع دانشگاه و رشته دانشگاهی متغیر است.

هزینه های زندگی در کانادا؛ زندگی روزمره

کانادا با وسعت 10 هزار کیلومتر مربع از پهناورترین کشورهای جهان است و جمعیت کثیری از مردم با ملیت‌های مختلف در آن زندگی می‌کنند. سطح زندگی و امنیت بالا، فرصت‌های شغلی و تحصیلی مناسب و متنوع ازجمله دلایل محبوبیت گزینه مهاجرت به کانادا است.

هزینه های زندگی در کانادا به شهر محل سکونت و شرایط فرد بستگی دارد. به‌عنوان‌مثال شهرهای ونکوور و تورنتو از شهرهای محبوب ایرانیان است و هزینه زندگی در این دو شهر تقریباً بالاتر از سایر مناطق است. در ادامه میانگین هزینه زندگی و برخی اقلام ضروری روزانه آمده است:

هزینه مواد غذایی ضروری در کانادا

اقلام ضروری هزینه
گوشت گاو (1 کیلو) 12 دلار
گوشت مرغ (1 کیلو) 7 دلار
نان (675 گرم) 3 دلار
تخم‌مرغ (12 عدد) 3 دلار
ماکارونی (500 گرم) 1.5 دلار
پیاز (1 کیلو) 2 دلار
سیب‌زمینی (1 کیلو) 5/. دلار
سیب خوردن (1 کیلو) 8 دلار
موز (1 کیلو) 1.5 دلار
پرتقال (1 کیلو) 4 دلار

هزینه پوشاک

یکی دیگر از موارد مربوط به هزینه های زندگی در کانادا هزینه پوشاک است. در شهر تورنتو حراجی‌های زیادی وجود دارد و لباس‌ها با قیمت مناسب در آن‌ها به فروش می‌رسد. جنس لباس، نوع و برند آن در میزان هزینه کلی پوشاک مؤثر است. میانگین هزینه پوشاک در کانادا شامل موارد زیر است:

نوع پوشاک قیمت
یک‌دست لباس تابستانی 43 دلار
شلوار جین 64 دلار
یک جفت کفش نایکی 102 دلار
یک جفت کفش رسمی 127 دلار

هزینه حمل‌ و نقل در کانادا

هزینه حمل‌ و نقل در کانادا

اغلب ساکنان کانادا برای حمل‌ونقل خودرو شخصی دارند و عده‌ای هم از دوچرخه یا وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده می‌کنند. هزینه حمل‌ونقل عمومی هم که از هزینه های زندگی در کانادا است کمی گران است. برای حمل‌ونقل عمومی بهتر است اشتراک ماهانه خریداری شود. هزینه‌های حمل‌ونقل عمومی در کانادا بین شرح است:

نوع حمل‌ونقل هزینه
بلیت مترو (ماهانه) 128.5 دلار
بلیت مترو (یک هفته) 38.5 دلار
ورودی تاکسی 3.75 دلار 3.75 دلار
هر یک کیلومتر تردد با تاکسی 1.85 دلار
یک لیتر بنزین 1.5 دلار
خرید خودرو ارزان‌قیمت 13.000 دلار
سرویس و نگهداری خودرو 100 دلار
پارکینگ عمومی (1 ساعت) 3 دلار
هزینه پارک خودرو در خیابان 30 دلار

هزینه اجاره منزل در کانادا

از جمله هزینه های زندگی در کانادا که اهمیت زیادی دارد هزینه اجاره منزل است. در کانادا بر اساس شهر محل سکونت و محل قرارگیری در شهر یا خارج از شهر هزینه اجاره منزل متغیر است؛ به‌عنوان‌مثال شهرهای تاندربی، سنت کاترینز، کیچنر و لندن در انتاریو، مونکتون، شربروک و ابوتسفورد ارزان‌ترین شهرهای کانادا بوده و هزینه اجاره منزل در آن‌ها کمتر است.

اگر برای مهاجرت به کانادا به دنبال پرداخت هزینه اجاره کمتر هستید می‌توانید این شهرها را انتخاب کنید. گران‌ترین شهرهای کانادا نیز شامل ونکوور، تورنتو، اتاوا، مونترال و… هستند. در ادامه میانگین هزینه اجاره منزل در برخی شهرهای کانادا آمده است:

شهر هزینه ماهانه اجاره منزل
شربروک (1 خوابه در مرکز شهر) 475 دلار
مونکتون (1 خوابه در مرکز شهر) 735 دلار
ونکوور 1940 دلار
تورنتو 1740 دلار
برنابی 1650 دلار
ویکتوریا 1570 دلار
اتاوا 1450 دلار
مونترال 1380 دلار
همیلتون 1370 دلار

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

همانند هزینه های زندگی در کانادا، برای هزینه تحصیل در کشور کانادا نیز نمی‌توان یک عدد کلی مشخص کرد. فاکتورهایی مانند شهر و دانشگاه محل تحصیل، رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی همگی بر هزینه تحصیل در کانادا تأثیر مستقیم دارند. اگر بخواهیم به‌صورت میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا را بیان کنیم باید گفت که برای تحصیل در مقطع کارشناسی، دانشجویان بین‌المللی باید متوسط هزینه‌ای برابر 26.000 دلار پرداخت کنند.

برخی رشته‌های تحصیلی مانند پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، MBA و… در رده گران‌ترین رشته‌های تحصیلی در کانادا هستند و شهریه آن‌ها بیشتر است. آنچه در ادامه آمده میانگین هزینه تحصیل در مقاطع مختلف کانادا است:

مقطع تحصیلی میانگین هزینه تحصیلی
کارشناسی 26.000 دلار
کارشناسی ارشد 30.000 دلار
دکترا 10.000-15.000 دلار

 

علاوه بر هزینه تحصیل در کانادا باید هزینه های زندگی در کانادا را به این موارد اضافه کرد. البته هزینه زندگی در کانادا برای دانشجویان به دلیل سبک زندگی دانشجویی، اقامت در خوابگاه و امکان اخذ بورسیه می‌تواند کمتر از هزینه زندگی افراد عادی باشد. در جدول زیر برخی هزینه‌های زندگی دانشجویی آمده است:

موارد هزینه
هزینه زندگی دانشجویی بدون احتساب مسکن 1128 دلار کانادا
هزینه اجاره آپارتمان 1267 دلار کانادا
هزینه ماهانه قبض آب، برق، گاز و… 166 دلار کانادا
هزینه یک وعده‌غذای آماده معمولی 18 دلار کانادا
هزینه ماهیانه حمل‌ونقل 90 دلار کانادا

هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا

برای دانشجویان بین‌المللی هزینه زندگی در کانادا به عوامل مختلفی بستگی دارد. همان‌طور که قبلاً گفته شد برخی شهرهای کانادا گران‌تر از برخی دیگر هستند و هزینه تحصیل در کانادا در این شهرها همانند هزینه زندگی بالاتر است. در ادامه هزینه های زندگی در کانادا به‌صورت کلی در استان‌های مختلف این کشور آمده است. این اعداد میانگین بوده و هزینه‌ها به دلار کانادا هستند.

استان هزینه اقامت غذا هزینه حمل‌ونقل هزینه متفرقه
انتاریو 600 دلار 270 دلار 86 دلار 290 دلار
آلبرتا 481 دلار 282 دلار 73 دلار 338 دلار
بریتیش کلمبیا 781 دلار 279 دلار 108 دلار 342 دلار
نیوبرنزویک 458 دلار 245 دلار 71 دلار 237 دلار
کبک 423 دلار 272 دلار 42 دلار 318 دلار
نیوفاندلند 495 دلار 269 دلار 69 دلار 234 د لار
ساسکاچوان 560 دلار 259 دلار 83 دلار 311 دلار
مانیتوبا 495 دلار 253 دلار 100 دلار 307 دلار
نوااسکوشیا 500 دلار 245 دلار 68 دلار 247 دلار

بیمه درمانی در کانادا

هزینه های زندگی در کانادا؛ بیمه درمانی در کانادا

یکی دیگر از موارد مهم مربوط به هزینه های زندگی در کانادا بیمه درمانی است. در کانادا تمامی شهرها، استان‌ها و مناطق مختلف ازطریق طرح Medicare، بیمه درمانی رایگان ارائه می‌دهند. این نوع بیمه خدمات بیمارستانی مانند جراحی، هزینه‌های بیمارستان و ویزیت پزشکان را پوشش می‌دهد.

میزان پوشش بیمه بر اساس مناطق و استان‌های مختلف متفاوت است. همچنین دانشجویان بین‌المللی مشغول به تحصیل در کانادا علاوه بر پرداخت هزینه تحصیل در کانادا باید هزینه پوشش بیمه درمانی را نیز پرداخت کنند. پوشش هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی درمانی شامل موارد زیر است:

  • بستری‌شدن در بیمارستان
  • مراجعه به پزشک
  • متخصصان پزشکی

جمع‌بندی

کانادا یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت، زندگی و تحصیل است. عواملی همچون استانداردهای بالای زندگی، امنیت و آرامش، امکانات شغلی مختلف، درآمد بالا و… موجب شده است تا بسیاری از مردم دنیا به‌ویژه ایرانیان به کانادا مهاجرت کنند. یکی از موارد مهم مربوط به مهاجرت به کانادا هزینه های زندگی در کانادا است.

هزینه‌های زندگی در این کشور به شهر محل سکونت، سبک زندگی و نوع مهاجرت بستگی دارد؛ به‌عنوان‌مثال هزینه زندگی دانشجویی در کانادا کمتر از افراد عادی است. ازطرف دیگر به دلیل آنکه دانشگاه‌های کانادا در رده‌بندی‌های جهانی در سطح بهترین دانشگاه‌های دنیا قرار دارند هزینه تحصیل در کانادا بیشتر از کشورهای سطح پایین‌تر است.

بااین‌حال اعتبار بالای دانشگاه‌ها، امکان اشتغال به کار در حین تحصیل و بعد از آن و کیفیت بالای آموزش موجب شده است تا بسیاری از دانشجویان این هزینه را تقبل کنند. مؤسسه مهاجرتی علم ویرا با سابقه درخشان و داشتن پرونده‌های مهاجرتی موفق اطلاعات و راهنمایی‌های لازم مهاجرتی را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. با تکمیل فرم مشاوره رایگان، می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای
این یک بنر است!

نظرات کاربران

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی
با ما در تماس باشید!
آدرس ما:
تهران: نلسون ماندلا (جردن)- کوچه مروارید- پلاک۸- واحد 403
اردبیل: خیابان حافظ – روبروی پارک حافظ – ساختمان امید طبقه دوم
تبریز: بلوار استاد شهریار(چایکنار) – جنب بهزیستی ساختمان۲۲-طبقه اول
مشاهده فهرست

اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های خصوصی و دولتی چین، ترکیه و روسیه