299110_check_sign_icon

مهاجرت تحصیلی به بلاروس در یک نگاه

4509674

پایتخت : آنکارا

dictionary_language_linguistic_english-512

زبان تدریس: ترکی اینگلیسی

z4-alphabet_education_blackboard_language-512

مقاطع: کارشناسی ،کارشناسی ارشد،دکترا

هزینه مهاجرت تحصیلی به بلاروس در یک نگاه

لیسانس

مقطع کارشناسی

800 الی 6000 دلار

فوق لیسانس

مقطع کارشناسی ارشد

1200 الی 3500 دلار

دکترا

مقطع دکترا

1500 الی 4000 دلار

فهرست مطالب

آشنایی

اکنون بسیاری از مردم قصد دارند برای ادامه تحصیل به اروپا سفر کنند. تحصیل در بلاروس به دلیل مزایای زیادی که برای متقاضیان تحصیل در اروپا ارائه می دهد بسیار محبوب است. تحصیل در بلاروس و اخذ ویزای دانشجویی بلاروس به متقاضیان این امکان را می دهد که بدون قبولی در آزمون ورودی در رشته مورد نظر خود تحصیل کنند.

بلاروس در اروپا با روسیه، اوکراین، لهستان، لیتوانی و لتونی همسایه است و پایتخت آن شهر مینسک است. در این مقاله در مورد شرایط تحصیل در بلاروس و اخذ ویزای تحصیلی بلاروس توضیح خواهیم داد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

مهاجرت دانشجویی به بلاروس یکی از انواع ویزا های دانشجویی می باشد. متقاضیان می توانند با تحصیل در بلاروس اقامت بلاروس را دریافت کنند. یکی از بهترین گزینه ها برای ادامه تحصیل، تحصیل در بلاروس است. مهد کودک در بلاروس اجباری نیست، اما اکثر خانواده ها فرزندان خود را به مهد کودک می فرستند.

مدارس ابتدایی و متوسطه دانش آزان بین 6 تا 15 سال سن دارند و مدت زمان این دوره صرفا به دانش آموز بستگی دارد که پس از اتمام دوره مدرک دولتی دریافت می کند.

نمره 1 و 2 عدم قبولی فرد در سال تحصیلی و نمره 3 عدم پذیرش در طول سال تحصیلی است. پس از این دوره، افراد وارد دانشگاه می شوند و باید گواهینامه ای مبنی بر دیپلم 12 ساله را به متقاضیان خارج از کشور ارائه دهند.

افراد برای تحصیل در بلاروس باید دوره پادفک بلاروس را بگذرانند و در این دوره پذیرفته شوند. زبان آموزش در بلاروس هم روسی و هم انگلیسی است اما زبان روسی برای یافتن کار در بلاروس است.

مهاجرت تحصیلی به بلاروس بدون آزمون امکان پذیر است؟

بله شما میتوانید به راحتی بدون آزمون ورودی در بلاروس در رشته دلخواه خود مشغول تحصیل شوید.رشته و دانشگاه  های زیادی هستند که میتوانید بدون آزمون در آنجا تحصیل کنید.

زبان تدریس در دانشگاه ها بلاروس

ستتم آموزشی بلاروس به گونه ای طراحی شده که از سرتاسر اروپا و آسیا بتواند دانشجو جذب کند.ازجمله زبان روسی و اینگلیسی زبان تحصیل شما در کشور بلاروس می باشد.سیستم آموزشی بلاروس تا حدودی به سیستم آموزشی روسیه شباهت دارد.به همین سبب برای اینکه بتوانید راحت تر کار پیدا کنید و مشغول کار شوید باید همواره روسی را یادبگیرد.

مدارک لازم جهت ادامه تحصیل در بلاروس:

آیا مهاجرت تحصیلی به بلاروس خوب است یا بد؟

در حال حاضر ملاک داوطلبان برای ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر بین المللی، تحصیل در کشور های پیشرفته، صنعتی و مدرن و البته دانشگاه هایی با هزینه کم تر یا رایگان که بین المللی محسوب می شوند می باشد.

بلاروس یکی از کشور های صنعتی جهان است. دانشگاه های این کشور نیز در رتبه های بالای جهانی قرار دارند. در این جا چند دلیل برای تحصیل در بلاروس آورده شده است.

 • هزینه تحصیل در بلاروس نسبت به سایر کشور های مشابه کم تر است.
 • مدرک این کشور از نظر اعتبار معتبر است و استاندارد های آموزشی اروپا در بلاروس رعایت می شود.
 • دانشگاه دولتی بلاروس در رتبه 596 جهان قرار دارد و 90 سال قدمت دارد.
 • بلاروس دارای 20 دانشگاه مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران است و سالانه تعداد زیادی دانشجوی بورسیه وزارت علوم به این کشور اعزام می شوند.
 • این کشور روابط خوبی با سایر کشور های جهان دارد.
 • بلاروس در اروپا و سراسر جهان بسیار امن است، بدون تبعیض نژادی.
 • سرگرمی و مراقبت کامل از دانش آموزان بلاروس و حتی هتل های مقرون به صرفه
 • در رشته های علوم پزشکی، رشته های پزشکی و دندانپزشکی به راحتی پذیرفته می شوید و نیازی به کنکور نبوده و بدون نیاز به مدرک زبان است.
 • شهرت جهانی در آموزش و تحقیق.
 • بلاروس دارای دوره ها و رشته های معتبر جهانی است که توسط موسسات بین المللی مانند: WHO MCI، یونسکو، شورای اروپا به رسمیت شناخته شده است.
 • برای پذیرش نیازی به مدرک آیلتس یا تافل ندارید.
 • بدون ارائه بودجه و حمایت مالی می توانید ویزا بگیرید.

آیا مهاجرت تحصیلی به بلاروس به صورت رایگان امکان پذیر است

در بلاروس ارگان های زیادی هستند که به دانشجویان بورسیه اعطا میکنند از جمله این ارگان ها ارگان دولتی و خصوصی می باشند.چنانچه شما می خواهید از بورسیه تحصیل در بلاروس استفاده کنید باید به ارگان های ذیل مراجعه کنید.

 • بورس ملی بلاروس
 • بورس غیر انتفاعی و سازمان های تجاری
 • بورس تحصیلی ریاست جمهوری
 • بورسیه تحصیلی دکتری بلاروس

 

آیا بلاروس مدرک دانشگاه معتبری دارد؟

بلاروس همواره جزو دانشگاه های معتبر اروپا و ایران بوده بسیاری از دانشگاه های بلاروس مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت است.اگر قصد مهاجرت تحصیلی به بلاروس را دارید و در مورد مدرک نگرانی دارید می توانید با مشاورین علم ویرا تماس بگیرید

فرصت تحصیلی مناسب ، امن و مقرون به صرفه

کشور بلاروس یکی از کشور های ارزان قیمت است که دراروپا واقع شده .همواره از لحاظ هزینه زندگی و هزینه مالی بسیار با صرفه تر است

اقامت در بلاروس پس از فارغ التحصیل شدن

امکان اقامت پس از تحصیل در بلاروس از راه های مختلف قانونی از جمله ازدواج، ثبت شرکت، سرمایه گذاری، خرید ملک، کار و غیره  برای متقاضیان وجود دارد. یکی از بهترین راه های برای اقامت پس از تحصیل در این کشور خرید ملک می باشد.

انواع بورسیه دانشگاه های بلاروس

بورس ملی بلاروس
بورس غیر انتفاعی و سازمان های تجاری

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی

برا آنکه بتوانید در مقطع کارشناسی تحصیل کنید باید آزمون پادفک را گذرانده باشید.

آیا می توان بدون خدمت سربازی در بلاروس تحصیل کرد؟

اصلی ترین مدرک شما برای تحصیل در خارج از کشور پاسپورت شما یا همان کارت شناسایی شما میباشد
شما بعد از ۱۸ سالگی برای گرفتن پاسپورت نیازمند پایان خدمت هستید که در صورت عدم وجود پایان خدمت لازم است گواهی اشتغال به تحصیل برای خروج از کشور داشته باشید گواهی اشتغال به تحصیل را میتوانید با ثبت نام در یکی از دانشگاه های پیام نور آزاد و…
در جمهوری اسلامی ایران دریافت کنید و با ۳۰ میلیون تومان وثیقه بتوانید از کشور خارج شوید

آیا بلاروس دانشگاه مورد تایید جمهوری اسلامی ایران را دارد؟

بله بسیاری از دانشگاه های بلاروس مورد تایید جمهوری اسلامی ایران است .