پادفک
توسط تیم علم ویرا
7 شهریور 0

پادفک چیست

تقاضای مهاجرت به خارج از کشور همواره وجود داشته و در سال‌های اخیر نیز افزایش پیدا کرده است. مهاجرت تحصیلی امکانات و مزایای بسیاری را به همراه دارد. شما با تحصیل در محیطی بین‌المللی در کنار اخذ مدرک معتبر، تجربه‌های جدیدی در زندگی خود کسب خواهید کرد. مهاجرت فرایندی طولانی با مراحل متعدد است. در این مقاله قصد داریم شما را با بخشی از فرآیند مهاجرت تحصیلی به روسیه بیشتر آشنا کنیم.

 روسیه کشوری پیشرفته و البته پرطرفدار در میان مهاجران ایرانی است. این کشور 766 دانشگاه مختلف دارد که آماده پذیرش دانشجو در همه رشته‌ها و مقاطع تحصیلات عالی هستند. اگر قصد دارید به صورت تحصیلی به روسیه مهاجرت کنید احتمالاً نام پادفک را شنیده اید. اما پادفک چیست؟ برای پاسخ به این سوال و دیگر سوالات مربوط به آن با ما همراه باشید.

دوره پادفک

نام روسی دوره پادفک،подготовительный факультет است. به‌طورکلی، دوره پادفک یک دوره آماده سازی پیش از آغاز تحصیل در دانشگاه است. تمرکز این دوره بر آموزش زبان روسی به متقاضیان خارجی تحصیل در روسیه است.

اکثر رشته‌های تحصیلی در بیشتر دانشگاه‌های روسیه به زبان روسی ارائه می‌شوند. بنابراین دانشجویان خارجی نیاز دارند در یک دوره آموزش زبان روسی شرکت کنند. پس از اینکه این دوره را با موفقیت گذراندید، یک مدرک به شما اعطا می‌شود. این مدرک نشان دهنده این است که شما می‌توانید در کنار سایر دانشجویان بومی یا بین‌المللی تحصیل خود را آغاز کنید. شما می‌توانید برای تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا در روسیه اقدام کنید. دانشگاه‌های روسیه امکان تحصیل در هر رشته و سپس کاریابی را به شما می‌دهند. اگر این دوره را نگذرانید و زبان روسی را بلد نباشید، پیدا کردن شغل و به دنبال آن اخذ اقامت در روسیه می‌تواند دشوار باشد.

یکی از مهم‌ترین مزایای این دوره این است که شما بدون آشنایی با زبان هم می‌توانید در روسیه تحصیل کنید. به عبارت دیگر نیازی نیست تا هنگام اخذ پذیرش مدرک زبان روسی داشته باشید. پس از اینکه موفق به دریافت پذیرش دانشگاه مورد نظرتان شدید با شرکت در این دوره، زبان روسی را آموزش خواهید دید.

دوره پادفک چقدر زمان می‌برد؟

به‌طورکلی، مدت زمان این دوره آموزشی 120 ساعت است و بین 8 تا 12 ماه به طول می‌انجامد. مدت زمان دوره و مواردی که در طول این دوره می‌آموزید، بسته به رشته تحصیلی مورد انتخابتان، متغیر خواهد بود. اگر از قبل با زبان روسی آشنایی داشته باشید مدت زمان این دوره برای شما کم‌تر خواهد بود.

شما باید به صورت منظم در کلاس‌های ارائه شده شرکت کنید. پس از اتمام کلاس‌ها یک آزمون برگزار می‌شود. با کسب نمره قبولی در این آزمون می‌توانید مدرک خود را دریافت کنید و با ارائه آن به دانشگاه، تحصیلات خود را ادامه دهید. اگر موفق به کسب نمره قبولی نشوید، باید مجدداً در کلاس‌ها شرکت کرده و امتحان بدهید. به‌طورکلی، چند نوع پادفک برای تحصیل در رشته‌های مختلف مانند مهندسی و پزشکی وجود دارد. در ادامه در این باره بیشتر توضیح می‌دهیم.

Antifak course fee

هزینه دوره پادفک

مانند مدت زمان و موارد آموزشی، هزینه پرداختی شما نیز بسته رشته‌ و طول دوره آموزشی متفاوت خواهد بود. به‌طورکلی، هزینه این دوره می‌تواند از 1500 تا 6000 دلار متغیر باشد. به غیر از مدت زمان دوره، عوامل مؤثر در هزینه‌ها عبارت اند از سطح کلاس، نوع دوره، تمام وقت یا پاره وقت بودن کلاس‌ها و دانشگاه برگزارکننده دوره. اگر موفق به اخذ بورسیه شده اید هزینه این دوره نیز بر عهده دانشگاه خواهد بود و می‌توانید به صورت رایگان در پادفک شرکت کنید.

موارد آموزشی دوره پادفک

همانطور که پیش از این اشاره شد، بیش از یک نوع دوره پادفک وجود دارد. هدف کلی این دوره این است که دانشجویان بتوانند با سایر افراد از جمله استادان و سایر دانشجویان به زبان روسی ارتباط برقرار کنند. همچنین، با لغات و اصطلاحات تخصصی رشته خود آشنا خواهند شد. بدیهی است که مطالب آموزشی ارائه شده بسته به رشته شما متفاوت باشد.

برای تحصیل در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی باید در دوره پادفک premedical شرکت کنید. نام این دوره برای رشته‌های مهندسی engineering است. ماه‌های نخستین آموزش به یادگیری اصول و قواعد زبان روسی اختصاص دارد. پس از این که خواندن، نوشتن و صحبت کردن به زبان روسی را آموختید، دروس مربوط به رشته تحصیلی به شما آموزش داده خواهد شد.

نحوه ثبت نام در دوره پادفک

از آن جایی که دانشگاه‌ها و مؤسسات متعددی دوره پادفک را برگزار می‌کنند شرایط ثبت نام آن‌ها با یکدیگر متفاوت خواهد بود. بنابراین، برای دریافت اطلاعات دقیق باید به سایت دانشگاه خود مراجعه کنید. برخی از مواردی که باید بررسی کنید عبارت اند از طول دوره، ساعت کلاس‌ها، هزینه دوره، اعتبار مدرک، خدمات ارائه شده. ثبت نام در این دوره از طریق سایت دانشگاه امکان پذیر است. اگرچه شرایط دانشگاه‌ها متفاوت است عموما به مدارک زیر نیاز دارید.

 • مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی + ریز نمرات (ترجمه روسی)
 • پاسپورت معتبر
 • عکس پرسنلی
 • پرداخت هزینه
 • تأییدیه پذیرش در دانشگاه
The time of registration and holding the antifaq

زمان ثبت نام و برگزاری پادفک

زمان ثبت‌نام در دوره پادفک نیز می‌تواند بسته به دانشگاه مورد نظرتان متغیر باشد. معمولاً شما از فروردین تا اوایل مرداد فرصت دارید تا مدارک خود را ارسال کرده و ثبت نام کنید. ثبت نام فقط در بازه زمانی مشخص شده امکان‌پذیر است. بنابراین، برای اینکه بتوانید در موعد مشخص ثبت نام کنید اطلاعات دقیق را از سایت دانشگاه خود دریافت کنید. پس از ثبت نام در دوره، معمولا کلاس‌ها از سپتامبر آغاز می‌شوند. همانطور که پیش از این گفته شد، طول این دوره از 8 ماه تا یکسال متفاوت است. بنابراین، در ماه‌های ژوئن یا جولای به اتمام می‌رسد.

مراکز آموزشی پادفک

دانشگاه‌ها و مؤسسات بسیاری در روسیه دوره‌ پادفک را برگزار می‌کنند. قبل از ثبت نام به سایت دانشگاه خود مراجعه کنید تا در مرکزی معتبر و باکیفیت، آموزش مناسب این دوره را بگذرانید. برخی از دانشگاه‌ها و مراکز برگزارکننده پادفک عبارت اند از:

 • دانشگاه سنت پترزبورگ (St. Petersburg University)
 • مرکز آموزش زبان روسی مدرسه اروپایی (European School Centre of The RussianLangugae)
 • مؤسسه فرهنگ و زبان روسی دانشگاه لومونوسوف مسکو (institute of russian language and culture, Lomonoscov Moscow State University)
 • مرکز زبان روسی و آموزش پیش دانشگاهی دانشگاه رودن (RUDN University)

منابع آموزشی در دوره پادفک روسیه

در تدریس این دوره از منابع و متدهای به روز و مناسبی استفاده می‌شود. مهم‌ترین منابع آموزشی این دوره عبارت اند از:

 • کتب دوره کاربردی آموزش زبان روسی
 • مجموعه کتاب‌های مکالمه زبان روسی
 • کتاب آموزش و تمرین رسم‌الخط روسی
 • کتاب صرف افعال روسی
 • کتاب‌های آموزش لغت و اصطلاحات روسی
 • کتب درسی علوم پایه مناسب با رشته تحصیلی (برای مثال متقاضیان رشته پزشکی باید زیست و شیمی بخوانند)

مزیت شرکت در دوره پادفک

ممکن است بسیاری از افراد این دوره را به عنوان چند واحد درسی اجباری و ناخوشایند در نظر بگیرند؛ اما گذراندن دوره پادفک مزایای متعددی دارد. در ادامه برخی از این مزایا توضیح داده شده‌اند.

 • اولین مزیت این دوره یادگیری زبان روسی است. تحصیلات دانشگاهی چندین سال به طول می‌انجامد. حتی اگر بخواهید به زبان انگلیسی تحصیل کنید، برای زندگی روزمره خود به زبان روسی نیاز دارید. به علاوه، برای برقراری ارتباط با اساتید و سایر دانشجویان زبان روسی لازم است. همچنین، پس از اتمام تحصیل و برای پیدا کردن شغل و کار کردن در روسیه باید زبان روسی را بلد باشید.
 • یک از اهداف دوره پادفک این است که علاوه بر یاددهی زبان روسی بخشی از فرهنگ روسیه را نیز دانشجویان بیاموزند. یادگیری این موارد تأثیر مثبتی در آمادگی شما برای زندگی در یک کشور خارجی خواهد داشت.
 • از دیگر مزایای این دوره می‌توان به کاهش هزینه‌های تحصیل اشاره کرد. بسیاری از افراد تمایل دارند تا به زبان انگلیسی تحصیل کنند. همه رشته‌ها در دانشگاه‌های مختلف به زبان انگلیسی ارائه نمی‌شوند. به علاوه، هزینه تحصیل به زبان روسی پایین‌تر از تحصیل در دوره‌های انگلیسی زبان است. بنابراین با گذراندن دوره پادفک و تحصیل به زبان روسی، هزینه‌های شما به میزان قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد.
 • یکی دیگر از مزایای مهم این دوره اعتبار مدرک آن است. اگر این دوره را بگذارنید مدرک شما در سایر کشورهای روسی زبان از جمله اوکراین، بلاروس و قزاقستان مورد قبول خواهد بود.
 • همانطور که پیش از این ذکر شد، این دوره دروس پایه شما مانند زیست، شیمی، فیزیک و … را پوشش می‌دهد. بنابراین، هنگام آغاز کلاس‌های درس خود از سطح آمادگی مناسبی برخوردار خواهید بود.
The advantage of participating in the Antifaq course

جمع بندی

روسیه ازجمله زیباترین و قدرتمندترین کشورهای جهان به شمار می‌رود. برخی از دلایل انتخاب روسیه به عنوان مقصد مهاجرت تحصیلی عبارت اند از امکانات پیشرفته، سیستم آموزشی بین‌المللی، اعتبار بالای دانشگاه‌های روسیه در آسیا و جهان و امکان یافتن شغل در زمینه‌های مختلف. به‌طورکلی، شما می‌توانید به زبان روسی یا انگلیسی در این کشور تحصیل کنید. به علاوه، بدون یادگیری زبان روسی یافتن شغل و کارکردن در محیط روسی زبان دشوار است. دوره پادفک این امکان را به شما می‌دهد که حتی بدون هیچ دانش قبلی، زبان روسی را بیاموزید و با این زبان به کار و تحصیل بپردازید.

مشاوران تخصصی تیم مهاجرتی ویرا برای مهاجرت تحصیلی به این کشور همراه شما خواهند بود. به علاوه ما در مؤسسه بهترین خدمات مهاجرتی روسیه را در اختیار متقاضیان خود خواهیم گذاشت. برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان با شماره‌ی ۰۹۱۴۲۹۴۱۳۴۸ تماس بگیرید. کارشناسان مؤسسه مهاجرتی علم ویرا به صورت تمام وقت در خدمت شما عزیزان خواهند بود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برچسب ها
این یک بنر است!

نظرات کاربران

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی
با ما در تماس باشید!
آدرس ما:
تهران: نلسون ماندلا (جردن)- کوچه مروارید- پلاک۸- واحد 403
اردبیل: خیابان حافظ – روبروی پارک حافظ – ساختمان امید طبقه دوم
تبریز: بلوار استاد شهریار(چایکنار) – جنب بهزیستی ساختمان۲۲-طبقه اول
مشاهده فهرست

اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های خصوصی و دولتی ترکیه بدون آزمون