معرفی دانشگاه پسکوف روسیه + هزینه تحصیلی 2021

معرفی دانشگاه پسکوف روسیه + هزینه تحصیلی 2023

دانشگاه پسکوف (Pskov State University)
محل قرارگیری دانشگاه پسکوف
سال تأسیس 2010
رتبه جهانی 4540
مورد تأیید وزارت بهداشت خیر
مورد تأیید وزارت علوم خیر
وب‌سایت pskgu.ru

معرفی دانشگاه پسکوف (Pskov State University)

دانشگاه پسکوف مرکزی دولتی واقع در شهر پسکوف (Pskov) است. این دانشگاه به عنوان مرکز فعالیت‌های آکادمیک در منطقه Pskov عمل کرده و تأسیس آن به سال 2010 باز می‌گردد. این دانشگاه حاصل تلفیق 2 مؤسسه آموزش عالی و 3 مؤسسه فنی و آموزش حرفه‌ای است. اگرچه مدت زمان زیادی از تأسیس این مرکز نمی‌گذرد؛ اما توانسته است در این مدت عملکردی خوب و کیفیت آموزشی بالایی را ارائه کند.

دانشگاه Pskov به عنوان یکی از بزرگترین، متنوع‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های روسیه شناخته می‌شود. به علاوه، این دانشگاه تنها مرکز آموزش عالی در شمال غرب و در نزدیکی کشورهای بلاروس، استونی و لاتویا است.

در حال حاضر بیش از 10 هزار دانشجو در دانشگاه پسکوف به تحصیل اشتغال دارند. بالغ بر 1300 نفر از این میان را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. برخورداری از زیرساخت‌های قدرتمند یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های این دانشگاه است. مهم‌ترین مراکز و ساختمان‌های این دانشگاه عبارت اند از 22 ساختمان آموزشی و لابراتوار، 11 خوابگاه دانشجویی، خانه دانشجو که شامل یک هاستل، یک مرکز درمانی و پلی‌کلینیک، استخر، مرکز ابتکارات دانشجویی و مرکز مهندسی.

در سال 2019 نیز 5 لابراتوار علمی برای انجام پژوهش در زمینه‌های نانوتکنولوژی، اکولوژی، مهندسی زیست، باستان‌شناسی و امنیت اقتصادی به دانشگاه اضافه شد.با توجه به تمرکز و اهمیت ویژه دانشگاه پسکوف نسبت به تحقیق و پژوهش، داشتن کتابخانه‌ای مجهز مورد انتظار است. سیستم کتابخانه‌ای این دانشگاه هزاران کتاب مختلف برای اهداف تحقیقاتی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. یکی دیگر از امکانات مهم این دانشگاه خوابگاه‌ها و هاستل‌های آن است.

اقامت در خوابگاه به علت نزدیکی به دانشگاه و هزینه‌های پایین‌تر انتخاب بسیاری از دانشجویان است. خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه Pskov نیز در نزدیکی ساختمان‌های آموزشی قرار داشته و موجب سهولت رفت و آمد می‌شوند. همه خوابگاه‌ها از امنیت بالایی برخوردار بود و دارای امکاناتی مانند اتاق مطالعه، باشگاه، اینترنت، محل استراحت، مرکز مشاوره و … هستند. تنوع امکانات و رشته‌های آموزشی در این دانشگاه نیز بالا بوده و از نقاط قوت آن به شمار می‌آید. در ادامه درباره شرایط و مزایای تحصیل در این دانشگاه بیشتر صحبت می‌کنیم.

معرفی دانشگاه پسکوف روسیه + هزینه تحصیلی 2023

تحصیل در دانشگاه پسکوف

همانطور که پیش از این اشاره کردیم، تحصیل در دانشگاه پسکوف می‌تواند فرصتی عالی برای آینده تحصیلی و کاری شما باشد. دانشگاه Pskov یکی از بهترین مراکز آموزش عالی در زمنیه آموزش پزشکی است. برنامه تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه MBBS است. MBBS یا کارشناسی پزشکی (Bachelor of Medicine, Bachelor of Surgery) در حقیقت معادل دوره پزشکی عمومی در ایران است. مدت زمان این دوره برای رشته‌های پزشکی و دندان پزشکی حدود 5 تا 6 سال است. یک سال از این زمان مربوط به دوره کارآموزی است. در حال حاضر بیش از 100 برنامه آموزشی در این دانشگاه ارائه می‌شود. تنوع بالای رشته‌ها و برنامه‌های تحصیلی قدرت انتخاب شما به عنوان دانشجو را بالا می‌برد.

همه دوره‌های آموزش پزشکی با رویکرد و استانداردی مطابق با سیستم آموزش اروپایی ارائه می‌شوند. به همین سبب دانشجویان دانشگاه پسکوف پس از فارق‌التحصیلی توانایی کار در بسیاری از نقاط دنیا را خواهند داشت. مؤسسات و کالج‌های موجود در این دانشگاه به شرح زیر اند.

 • مؤسسه پزشکی و زیست تجربی
 • مؤسسه حقوق
 • مؤسسه اقتصاد و مدیریت
 • مؤسسه مهندسی
 • مؤسسه مدلسازی ریاضی و طراحی بازی
 • مؤسسه علوم انسانی و ارتباطات زبانی
 • مؤسسه آموزش و علوم اجتماعی
 • کالج PskovSU
 • مؤسسه یادگیری Lifelong
 • مرکز زبان و فرهنگ روسی

یکی دیگر از مهم‌ترین نکات مربوط به دانشگاه‌ها رتبه و رنک علمی آن‌ها است. مراکز و مراجع متعددی به صورت سالانه دانشگاه‌ها را براساس معیارهای مختلف بررسی کرده و رنک آن‌ها را اعلام می‌کنند. دانشگاه Pskov در میان دانشگاه‌های روسیه رتبه 175 و در جهان رتبه 4540 را کسب کرده است. از دیگر مزایای این دانشگاه به روز بودن آن است. هماهنگی و پیشرفت همگام با تکنولوژی‌های روز دنیا و تغییرات اجتماعی سبب تمایز این دانشگاه از دیگر مراکز آموزش عالی شده است. دانشگاه پسکوف مورد تأیید مراکز معتبر جهان است. مهم‌ترین مراکز از این میان عبارت اند از سازمان بهداشت جهانی (WHO) و انجمن پزشکی هند (MCI).

 لازم است اضافه کنیم که دانشگاه پسکوف مورد تأیید هیچ یک از دو وزارت‌خانه بهداشت و علوم نیست. البته، کیفیت و استاندارد بالای آموزش و تلاش این دانشگاه برای آماده کردن دانشجویان برای کار در دیگر کشورها، می‌تواند این موضوع را جبران کند.

معرفی دانشگاه پسکوف روسیه + هزینه تحصیلی 2023

مزایای تحصیل در دانشگاه پسکوف (Pskov University)

تحصیل در دانشگاه پسکوف می‌تواند با مزایا و امتیازات متعددی همراه باشد. مهم‌ترین موارد را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید.

 • استانداردهای آموزشی اروپایی و بهره‌مندی از اساتید خبره
 • ·         همکاری‌های گسترده با سایر دانشگاه‌های جهان
 • امکان گذراندن دوره کارآموزی در دانشگاه‌های همکار
 • محیطی کاملاً بین‌المللی با بیش از 1300 دانشجوی خارجی از 41 کشور جهان
 • تنوع بالای برنامه‌ها و رشته‌های تحصیلی
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان
 • هزینه مناسب نسبت به بسیاری از دانشگاه‌ها
 • امکان کار همزمان با تحصیل
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی

اخذ پذیرش از دانشگاه پسکوف

همانطور که می‌دانید شرط اصلی تحصیل در هر دانشگاهی این است که بتوانید پذیرش آن را دریافت کنید. شرایط و مدارکی که دانشجویان بین‌الملل باید برای اخذ پذیرش ارائه کنند با دیگر دانشجویان تفاوت‌هایی دارد. تهیه و ارسال همه مدارک خواسته شده به صورت کامل، لازمه اخذ پذیرش است. بدیهی است که در صورت عدم اراده همه مدارک خواسته شده، تقاضای شما پذیرفته نخواهد شد. مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه پسکوف به شرح زیر است.

 • پاسپورت معتبر
 • اصل یا کپی آخرین مدرک تحصیلی
 • اصل یا کپی مدارک نشان دهنده دستاوردهای فردی متقاضی (گواهی افتخار، مدارک، جوایز و …)
 • یک قطعه عکس 4 × 3
 • مدرک زبان در صورت وجود

بسته به رشته و مقطع تحصیلی انتخابی‌تان، ممکن است دانشگاه مدارک دیگری را نیز از شما تقاضا کند. نکته حائز اهمیت، ارسال به موقع مدارک خواسته شده است. توصیه می‌شود برای اطمینان از این امر، از چند ماه قبل نسبت به تهیه مدارک لازم اقدام کنید. زمان ارسال مدارک برای برخی رشته‌ها یا مقاطع تفاوت‌هایی دارد. به صورت کلی زمان پذیرش مدارک از اول ژوئن آغاز شده و تا 15 جولای ادامه دارد. برگزاری آزمون ورودی نیز عموماً در 25 جولای انجام می‌گیرد. نتایج نهایی پذیرش نیز تا پیش از اتمام جولای منتشر می‌شود.

همانگونه که پیش از این ذکر شد، ارائه مدرک زبان برای تحصیل در دانشگاه پسکوف الزامی نیست. شما می‌توانید بدون داشتن مدرک زبان برای اخذ پذیرش تقاضا دهید و پس از قبولی در دوره‌های پادفک شرکت کنید. دوره پادفک به دوره‌‌های آمادگی اولیه در دانشگاه‌های روسیه گفته می‌شود. این دوره حدود 1 سال به طول انجامیده و طی آن شما زبان روسی را خواهید آموخت. در ادامه، به یادگیری لغات و اصطلاحات پایه رشته خود آشنا خواهید شد. پس از اتمام دوره و قبولی در آزمون نهایی آن می‌توانید تحصیل خود را آغاز کنید.

معرفی دانشگاه پسکوف روسیه + هزینه تحصیلی 2023

هزینه تحصیل در دانشگاه پسکوف

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور یکی از دغدغه‌های اصلی دانشجویان است. به صورت کلی شهریه دانشگاه، هزینه اقامت در خوابگاه یا اجاره منزل، تغذیه، پوشاک، بیمه، تفریح و … مجموعه هزینه‌های شما را تشکیل می‌دهند. می‌توان گفت که Pskov شهری دانشجویی است و هزینه‌های زندگی در آن معقول است. بر اساس محاسبات خود دانشجویان دانشگاه پسکوف، شما با حدود 10 هزار روبل در ماه (حدود 136 دلار) می‌توانید به راحتی در این شهر زندگی کنید. به علاوه، با توجه به دولتی بودن این دانشگاه، میزان شهریه پرداختی دانشجویان بالا نخواهد بود. برخی از هزینه‌ها به شرح زیر است.

 • میانگین شهریه سالانه برای رشته‌های پزشکی و دندان پزشکی: حدود 4000 دلار
 • هزینه اقامت در خوابگاه: 500 تا 700 روبل (حدود 7 تا 10 دلار) در ماه (هزینه اجاره آپارتمان در پسکوف حدود 7000 روبل در ماه به بالا است).
 • هزینه ثبت نام، پذیرش، بیمه و …: 500 دلار

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی روسیه

درصورتی که موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه پسکوف شوید، باید برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمایید. کلیت مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی روسیه در ادامه ذکر شده است.

 • پاسپورت معتبر با حداقل 18 ماه اعتبار
 • یک قطعه عکس با ابعاد پاسپورتی که به تازگی گرفته شده باشد
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • گواهی سلامت پزشکی شامل تست HIV که حداکثر 3 ماه از صدور آن گذشته باشد
 • فرم تقاضا
 • مدارک اثبات تمکن مالی یا بورسیه
 • پرداخت هزینه ویزا

برنامه‌های تبادل دانشجو

افراد زیادی با برنامه‌های تبادل دانشجو و مزایای آن آشنا نیستند. به صورت خلاصه، این برنامه‌ها فرصت تحصیل در دانشگاهی دیگر را برای دانشجویان به ارمغان می‌آورند. مدت زمان این برنامه برای هر دانشجو از یک ترم تا یک سال تحصیلی متفاوت است. دانشگاه پسکوف با بسیاری از دانشگاه‌های معتبر سراسر جهان همکاری داشته و سال‌ها است که در زمینه تبادل دانشجو فعالیت می‌کند. به عنوان یک دانشجو، این برنامه‌ها فرصت یادگیری زبان جدید، سفر و دستاوردهای جدید را برایتان به همراه دارند. برخی از کشورهایی که می‌توانید از طریق دانشگاه Pskov به آن‌ها بروید عبارت اند از آلمان، استونی، سوئد، آمریکا و … .

معرفی دانشگاه پسکوف روسیه + هزینه تحصیلی 2023

جمع‌بندی

تعداد علاقه‌مندان به تحصیل در رشته‌های علوم‌پزشکی در دانشگاه‌های بین‌المللی، بسیار زیاد است. یکی از دانشگاه‌هایی که می‌توان برای این امر انتخاب کرد دانشگاه پسکوف (Pskov State University) است. این دانشگاه با بهره‌گیری از استانداردهای آموزشی اروپایی و با برخورداری از امکانات آموزشی، پژوهشی و رفاهی برتر سالانه دانشجویان بسیاری را به خود جذب می‌کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پر بازدیدها