Southern Medical University دانشگاه پزشکی جنوب
بله مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران
https://portal.smu.edu.cn/en/ سایت اصلی دانشگاه

 

 دانشگاه پزشکی جنوب

دانشگاه پزشکی جنوب (SMU) یکی از دانشگاه‌های برتر در MBBS در چین است که داوطلبان پزشکی در سراسر جهان برای تحصیل در این رشته به این دانشگاه می‌آیند. این دانشگاه در گوانگژو، مرکز استان گوانگدونگ چین واقع شده است. SMU در سال ۱۹۵۱ در ژجیانگ تأسیس شد، اما بعداً در سال ۱۹۵۷ به نانجینگ منتقل شد. این دانشگاه دارای دو پردیس شهری است که در مجموع نزدیک به یک کیلومتر مربع مساحت دارند. SMU به دلیل وجود درختان سبز و گل‌های شکوفا در پردیس دانشگاه در تمام طول سال، به عنوان اولین دانشگاه باغ مانند معرفی شده است.

دانشگاه پزشکی جنوب دارای چندین برنامه در مقطع کارشناسی، دوره‌های کارشناسی ارشد، برنامه‌های دکترا و مراکز مطالعاتی برای دوره‌های فوق دکترا است. این دانشگاه در مجموع دارای ۷ بیمارستان وابسته است که عبارت‌اند از: بیمارستان نافونگ، بیمارستان ژوجیانگ، بیمارستان هوانان، بیمارستان نان‌هوا، بیمارستان دندان‌شناسی، بیمارستان پینگشیانگ، بیمارستان جیانگدو و بیمارستان مردمی شین‌هوی. این دانشگاه بدون شک یکی از برترین دانشگاه‌های پزشکی با بهترین متدهای آموزشی در چین است. علاه بر این، هزینه‌های پایین MBBS در این دانشگاه لزوماً باعث می‌شود که متقاضیان از سراسر جهان SMU را برای تحصیل انتخاب کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی این دانشگاه در ادامه با ما همراه باشید.

دانشکده‌ها و دپارتمان‌ها

دانشگاه پزشکی جنوب مجموعاً دارای ۱۹ دپارتمان و دانشکده برای تحصیل در رشته‌های پزشکی در چین است که در زیر فهرست شده‌اند:

 • اولین دانشکده پزشکی بالینی (بیمارستان نانفنگ)
 • دومین دانشکده پزشکی بالینی (بیمارستان ژوجیانگ)
 • دانشکده علوم پایه پزشکی
 • دانشکده علوم دارویی
 • دانشکده طب سنتی چین
 • دانشکده پزشکی آزمایشگاهی و بیوتکنولوژی
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده مهندسی زیست پزشکی
 • دانشکده داندانپزشکی
 • دانشکده مدیریت بهداشت
 • دانشکده بهداشت عمومی و طب گرمسیری
 • اداره کل آموزش و پرورش
 • دانشکده مطالعات خارجی
 • دانشکده مطالعات مارکسیسم
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی
 • دانشکده آموزش مداوم

دانشگاه پزشکی جنوب

اطلاعات آماری دانشگاه پزشکی جنوب

دانشگاه پزشکی جنوب دارای ۵ رشته دانشگاهی کلیدی در سطح دولتی و ۶ رشته دیگر مورد تأیید اداره دولتی طب سنتی چین است. رشته پزشکی بالینی این دانشگاه به‌عنوان یک درصد از دانشگاه‌های برتر جهان توسط ESI رتبه بندی شده است.

دانشگاه پزشکی جنوب اکنون دارای ۹۹ برنامه کارشناسی ارشد، ۱۰ رشته مقدماتی، ۷۵ برنامه دکترا مجاز به اعطای مدرک دکترا و ۸ مرکز تحقیقاتی سیار فوق دکترا است. دانشگاه پزشکی جنوب از نظر تعداد رشته‌های دانشگاهی مجاز به اعطای مدرک دکترا در رتبه اول در استان گواندونگ و و رتبه دوم در بین دانشگاه‌های پزشکی چین قرار دارد.

دانشگاه پزشکی جنوب یک دانشگاه چند رشته‌ای با مرکزیت رشته پزشکی و رشته‌های دیگری همچون علوم، ادبیات و زبانشناسی، مهندسی، حقوق، مدیریت و آموزش و پرورش است. این دانشگاه دارای هیئت علمی متشکل از ۴۳۲۵ عضو است که شامل ۴۴۵ استاد، ۵۹۵ دانشیار، ۴۸۷ مربی برنامه‌‌های M.D و ۸۲۱ مری برنامه‌های M.M است. دانشگاه پزشکی جنوب با ۳۸ موسسه تحقیقاتی آموزشی و پزشکی از ۱۹ کشور ازجمله آمریکا، اروپا و ژاپن در ارتباط است.

این دانشگاه ۶۸ دوره آموزشی کوتاه مدت را برای بیش از ۱۶۰۰ متخصص پزشکی و مقامات بهداشتی از ۱۹۸ کشور دنیا برگزار نموده‌است. دانشگاه پزشکی جنوب ۳ آزمایشگاه و مؤسسات علمی مختلفی را با همکاری دانشگاه‌ها و مؤسسات خارجی تأسیس نموده است.

دانشگاه پزشکی جنوب یکی از ۱۳ دانشگاه پزشکی است که توسط MOE مجاز به اجرای برنامه آزمایشی ۸ ساله آموزش پزشکی است. این دانشگاه یکی از اولین دانشگاه‌هایی است که مجاز به اجرای آموزش عالی پزشکان بالینی در سال ۲۰۱۳ شده‌است. اخیراً این دانشگاه دارای ۱۷ دانشکده است که ۲۹ تخصص در مقطع کارشناسی ارائه می‌دهند. این دانشگاه ۵۷ پروژه ملی با کیفیت بالای پرورش استعداد را با موفقیت به پایان رسانده‌است. SMU درمجموع دارای ۱۹۵۴۰ دانشجو فعال است که از این تعداد ۱۴۳۷۵ دانشجوی کارشناسی، ۱۲۶۳ کاندیدای مدرک دکترا، ۲۹۹۲ دانشجوی کارشناسی ارشد و ۹۱۰ دانشجوی بین المللی هستند.

در ۲ سال اخیر، SMU از نظر تعداد جوایز ملی دستاوردهای آموزشی در رتبه اول قرار گرفته است. درحال حاضر دانشگاه پزشکی جنوب پایگاه ملی آموزش مداوم برای متخصصان پزشکی و یکی از ۴ پایگاه ملی آزمون ورودی برای تخصص قلب و عروق، اولین پایگاه آموزشی استان گوانگدونگ و پایگاه معاینه برای آموزش مهارت‌های بالینی است. این دانشگاه دارای رتبه ۴۹ در کشور و رتبه ۶۲۶ در بین دانشگاه‌های دنیا است.

چرا دانشگاه پزشکی جنوب را برای تحصیل انتخاب کنیم؟

این دانشگاه کلیدی پزشکی اولین دانشگاه پزشکی نظامی است و در اکتبر ۱۹۵۱ تأسیس شد و در سال ۱۹۷۸ به‌عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های پزشکی مورد تأیید وزارت آموزش و پرورش قرار گرفت. گروه گسترده‌ای از استعدادهای برجسته پزشکی و تیمی از اعضای هیئت علمی مجرب این دانشگاه را به مکانی ایده‌آل برای پرورش استعدادهای بالقوه تبدیل کرده است.

دانشگاه پزشکی جنوب

درحال حاضر، گروه بزرگی از متخصصان و اساتید معروف دانشگاه پزشکی جنوب، در پردیس این دانشگاه مشغول به کار هستند و در زمینه تدریس و تحقیقات علمی بسیار قوی عمل می‌کنند. این دانشگاه تا کنون برنده جوایز گوناگون دولتی و ۷ جایزه درجه اول برای دستاوردهای آموزشی هالی نظامی شده‌است. SMU از نظر تعداد پروژه‌های تحقیقاتی و جوایز در بین دانشگاه‌ها و کالج‌های پزشکی چین در رتبه اول قرار دارد.

هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی جنوب

هزینه تحصیل در برخی از رشته‌های مختلف در دانشگاه پزشکی جنوب به شرح زیر است:

دوره کارشناسی

مهندسی پزشکی: ۳۰۰۰۰RMB/سال تحصیلی (مدت زمان تحصیل ۴ سال)

پرستاری: ۳۰۰۰۰RMB/ سال تحصیلی (۴ سال)

طب سوزنی و ماساژ درمانی: ۴۰۰۰۰ RMB/ سال تحصیلی (۵ سال)

مدیریت امور عمومی (مدیریت بیمارستان): ۳۰۰۰۰ RMB/سال تحصیلی (۴ سال)

پزشکی دهان: ۴۰۰۰۰ RMB/ سال تحصیلی (۵ سال)

داروسازی بالینی: ۳۰۰۰۰ RMB/ سال تحصیلی (۵ سال)

کارشناسی پزشکی و جراحی: ۴۵۰۰۰ RMB/سال تحصیلی (۶ سال)

کارشناسی ارشد

بهداشت عمومی و پزشکی: ۴۱۰۰۰ RMB/ سال تحصیلی (۳ سال)

جراحی عمومی: ۴۱۰۰۰ RMB/ سال تحصیلی (۳ سال)

جراحی زنان و زایمان: ۴۱۰۰۰ RMB/ سال تحصیلی (۳ سال)

پزشکی داخلی: ۴۱۰۰۰ RMB/ سال تحصیلی (۳ سال)

لازم به ذکر است تمامی رشته‌های بالا به زبان انگلیسی در این دانشگاه ارائه می‌شوند.

هزینه‌های زندگی و اقامت

 1. شهریه: ۳۳۰۰۰ RMB/ سال تحصیلی
 2. هزینه اقامت:

اتاق دو نفره: ۶۰۰۰ یوان به ازای هر نفر در سال تحصیلی

اتاق تک نفره: ۱۲۰۰۰ یوان به ازای هر نفر در سال تحصیلی

 1. هزینه معاینه فیزیکی: ۸۰۰-۵۰۰ RMB در هر سال (مختص داوطلبان مقطع دکترا)
 2. هزینه زندگی: ۲۷۵۰۰-۲۱۰۰ RMB در ماه

دانشگاه پزشکی جنوب

روش پذیرش

درخواست پذیرش برای هریک از دوره‌های دانشگاه پزشکی جنوب بسیار آسان است. با انجام چند مرحله ساده می‌توانید به راحتی برای دوره مورد نظر خود اقدام کنید. می‌توانید با انجام چند مرحله ساده درخواست خود را به صورت آنلاین تکمیل کنید. در اینجا اطلاعات دقیق درمورد مدارک مورد نیاز برای پذیرش آمده است. به متقاضیان بین‌المللی توصیه می‌شود مدارک زیر را ارائه دهند:

 • عکس سایز پاسپورت (۵۵*۴۰mm) و پاسپورت (اسکن کپی)
 • رونوشت ریزنمرات و گواهی ‌(کپی محضری)
 • تأییدیه پلیس (عدم سابقه کیفری)
 • معاینه فیزیکی اتباع خارجی (گزارش چکاپ)
 • گواهی مهارت زبان انگلیسی
 • رزومه
 • طرح مطالعه یا پروپوزال پژوهشی (دانشجویان ارشد و دکترا)
 • توصیه نامه (دانشجویان ارشد و دکترا)
 • مقالات یا سایر دستاوردهای دانشگاهی (درصورت وجود)
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهینامه‌های فاصله تحصیلی
 • پر کردن فرم درخواست (در وبسایت دانشگاه) به زبان انگلیسی یا چینی

جمع بندی

در این مقاله به معرفی دانشگاه پزشکی جنوب چین پرداختیم. اگر متقاضی تحصیل در رشته پزشکی و MBBS در خارج از کشور هستید، این دانشگاه یک گزینه خوب برای شما است. شما می‌توانید با تهیه مدارک لازم همین امروز برای تحصیل در این دانشگاه اقدام کنید. امید است مطالب فوق برای شما مفید واقع شده باشند. اگر قصد تحصیل در چین را دارید، برای مشاوره بیشتر از مشاوران موسسه مهاجرتی علم ویرا کمک بگیرید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *