آشنایی با دانشگاه نانکای + هزینه تحصیل و پذیرش 2023

آشنایی با دانشگاه نانکای + هزینه تحصیل و پذیرش 2023

آشنایی با دانشگاه نانکای + هزینه تحصیل و پذیرش 2022

طی سال‌های اخیر تعداد متقاضیان مهاجرت تحصیلی بسیار افزایش یافته است. یکی از مقاصد مهاجرتی محبوب بین دانشجویان، کشور چین است. چین به واسطه‌ی هزینه‌ی تحصیل و زندگی مقرون به صرفه، کیفیت آموزشی بالا، شرایط نه چندان ساده پذیرش و امکان تحصیل به زبان انگلیسی محبوب است. دانشگاه‌های چین در بین دانشگاه‌های جهان رتبه‌ی بسیار خوبی دارند. در ادامه شما را دانشگاه نانکای، یکی از بهترین دانشگاه‌های چین، آشنا خواهیم کرد.

درباره‌ی دانشگاه

دانشگاه نانکای در سال 1919 تأسیس شده و از زمان تأسیس تا کنون شهرت علمی بسیار خوبی به دست آورده است. این دانشگاه در میان مؤسسات آموزش عالی چین به عنوان “ستاره شمالی” شناخته می‌شود. در طول سال‌ها نسل‌های بسیاری از دانشجویان چین و دیگر کشورها در این دانشگاه مشغول به تحصیل شده‌اند. تاکنون حدود 16462 دانشجو در مقطع کارشناسی و 14950 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند. حدود 1466 از دانشجویان، از دیگر کشورها برای تحصیل در این دانشگاه به چین رفته‌اند.

در سال 2017، این دانشگاه در لیست 42 دانشگاه و کالج قرار گرفت که در ابتکار «Double First-Class» کشور (طرح ساخت دانشگاه‌های کلاس و رشته‌های جهانی) شرکت خواهند کرد. تعداد زیادی از استعدادهای برجسته از جمله نخست‌وزیر مؤسس جمهوری خلق چین ژو انلای در دانشگاه نانکای تحصیل کرده‌اند. این دانشگاه در رتبه بندی QS، رتبه‌ی 358 را کسب کرده است. در بین دانشگاه‌های قاره‌ی آسیا نیز رتبه 75 را دارد. در بین دانشگاه‌های دنیا نیز رتبه‌ی 301-350 را دارد.

روند تحصیل در مقطع کارشناسی

در سال اول تحصیل، دانشجو در مدرسه آموزش بین المللی، آموزش عمومی را برای یک تخصص واحد دریافت خواهد کرد. پس از اتمام برنامه آموزش عمومی، آن‌ها با توجه به نمرات خود در سال اول تخصص‌های مربوطه را مطالعه خواهند کرد. از سال دوم، دانشجویان تحصیلات اصلی خود را آغاز خواهند کرد که می‌تواند به دو صورت انجام شود:

 1- حالت عمومی 1+3

دانشجویان دانشگاه نانکای برای رشته‌های خود به مدت 3 سال تحصیل می‌کنند و پس از فارغ التحصیلی مدرک لیسانس می‌گیرند.

2- ترکیبی-استعداد 3+2

دانش‌آموزان به مدت 2 سال دیگر در مدرسه آموزش بین‌المللی به تحصیل زبان چینی ادامه خواهند داد. پس از آن، دانشجو سیاست بین‌المللی، مدیریت گردشگری و یا تجارت بین‌المللی را مطالعه خواهد کرد. پس از اینکه دانش آموزان به استاندارد آموزش اصلی رسیدند، دو مدرک لیسانس دریافت خواهند کرد. یک مدرک زبان چینی و دیگری مدرک تحصیلی یکی از تخصص‌های سیاست بین المللی، مدیریت گردشگری، یا تجارت بین المللی.

دریافت مدرک لیسانس 4 سال زمان می‌برد. دریافت برنامه‌های مدرک دوگانه نیز به 5 سال زمان نیاز دارند.

شرایط لازم برای تحصیل دانشجویان بین‌الملل در مقطع کارشناسی در دانشگاه نانکای

 1. متقاضیان باید شهروندان غیر چینی باشد.
 2. محدودیت سنی دانشجوی متقاضی از بین 18 تا 30 سال است.
 3. متقاضی باید یک گذرنامه‌ خارجی معتبر داشته باشد.
 4. متقاضیان باید از نظر جسمی کاملاً سالم باشند.
 5. همچنین، رفتار دانشجوی متقاضی باید مطابق قوانین و مقررات چین و دانشگاه نانکای باشد.
 6. ارائه‌ی مدرک دیپلم معتبر نیز لازم است.

مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه نانکای در مقطع کارشناسی

 1. مدرک محضری آخرین مقطع تحصیلی اخذ شده + ریز نمرات
 2. بیانیه شخصی شامل افتخارات، وضعیت مالی و … (حداقل 800 کلمه)
 3. یک توصیه نامه از معلم دبیرستان خود (به زبان چینی و یا انگلیسی)
 4. گواهی HSK (سطح 4، با امتیاز کمتر از 180) برای متقاضیان تحصیل به زبان چینی
 5. فتوکپی گذرنامه
 6. فتوکپی امضا در قالب pdf

دانشگاه نانکای

نکاتی در رابطه با مدارک ذکر شده

 • مدارکی را که توانایی‌های شما را ثابت می‌کند مانند گواهی‌های جایزه در ورزش یا هنر، گواهی‌های تخصصی، مقالات منتشر شده، اعلان‌های پذیرش در مقطع کارشناسی صادر شده توسط دانشگاه‌های دیگر و … را نیز حتماً لحاظ کنید.
 • تمامی مدارک ذکر شده برای پذیرش دانشگاه نانکای، باید به زبان چینی و یا انگلیسی باشند. در نتیجه، اسنادی که به زبان دیگری هستند را حتماً به یکی از این دو زبان ترجمه کنید.

هزینه درخواست برای پذیرش این دانشگاه 400 یوان یا 75 دلار آمریکا است. هزینه بیمه پزشکی نیز برای هر دانشجو در سال 1000 یوان است.

شهریه‌ی برخی رشته‌های کارشناسی طبق آخرین به‌روزرسانی‌های سایت دانشگاه

نام رشته شهریه
داروسازی 25000 یوان
دندان پزشکی 35000 یوان
پزشکی بالینی 35000 یوان
مهندسی ارتباطات 25000 یوان
اقتصاد 20000 یوان
مدیریت مالی 20000 یوان
حقوق 20000 یوان

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در این مقطع 2-3 سال زمان می‌برد. دانشجویان دانشگاه نانکای در صورت داشتن شرایط و دلایل کافی، می‌توانند برای تمدید حداکثر 1 سال تحصیل درخواست دهند. هزینه‌ی درخواست برای تحصیل در این مقطع 600 یوان یا 100 دلار آمریکا است.

شرایط لازم برای تحصیل کارشناسی ارشد

 1. متقاضیان تحصیل در این مقطع باید از نظر جسمی کاملاً سالم باشند.
 2. دانشجویان متقاضی باید تابعیت غیر چینی داشته باشند.
 3. پاسپورت خارجی از مدارک لازم برای تحصیل در این مقطع است.
 4. همچنین، دانشجو باید مدرکی مبنی بر عدم داشتن سوپیشینه ارائه کند.
 5. متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد باید دارای مدرک لیسانس باشند.

شهریه‌ی برخی رشته‌های کارشناسی ارشد طبق آخرین به روزرسانی سایت دانشگاه نانکای

نام رشته شهریه
چشم پزشکی 40000 یوان
گوش و حلق و بینی 40000 یوان
دندان پزشکی 40000 یوان
مهندسی مالی 26000 یوان
روانشناسی بنیادی 30000 یوان
قانون کیفری 30000 یوان
مهندسی اطلاعات و ارتباطات 30000 یوان

تحصیل در مقطع دکتری

دانشگاه ناکنای این مقطع تحصیلی را نیز برای متقاضیان ارائه کرده است. مدت زمان تحصیل این مقطع 4 سال است اما در صورتی که دانشجو دلایل و شرایط لازم را داشته باشد می‌تواند برای تمدید حداکثر 2 سال درخواست دهند. همه‌ی رشته‌های تحصیلی در مقطع دکترا به زبان چینی ارائه می‌شوند. مدارک لازم برای تحصیل در این مقطع با مدارک لازم برای متقاضیان کارشناسی ارشد تقریباً یکسان است. با این تفاوت که دانشجویان دکترا باید دارای مدرک کارشناسی ارشد باشند. هزینه درخواست پذیرش دکترا در دانشگاه نانکای، مانند کارشناسی ارشد 600 یوان یا 100 دلار آمریکا است.

شهریه‌ی برخی رشته‌های دکترا طبق آخرین به روزرسانی سایت دانشگاه

رشته شهریه
هوش مصنوعی 39000 یوان
میکروبیولوژی 39000 یوان
ژنتیک 39000 یوان
تجزیه و تحلیل دارویی 50000 یوان
چشم پزشکی 50000 یوان
دارایی، مالیه، سرمایه گذاری 30000 یوان
قانون کیفری 30000 یوان

دانشگاه نانکای

مرحله‌‌ آخر پذیرش در مقاطع مختلف

پس از ارزیابی مدارک درخواستی متقاضی، کالج و مدارس تصمیم خواهند گرفت که آیا یک آزمون یا مصاحبه، بر اساس سوابق تحصیلی دانشجوی متقاضی و رشته‌های درخواستی او لازم است یا خیر. فردی که مراحل بررسی مدارک و مصاحبه ارزیابی را پشت سر بگذارد توسط دانشگاه نانکای پذیرفته خواهد شد.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه

این دانشگاه برای تسهیل دانشجویان خود بورسیه‌هایی را ارائه می‌کند. در برخی موارد این بورسیه‌ها‌ صفر تا صد هزینه تحصیل دانشجو را پوشش می‌دهند. در ادامه این بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه را معرفی خواهیم کرد.

بورسیه دولت چین

با این بورسیه دانشجو از پرداخت شهریه، هزینه پذیرش و هزینه اقامت معاف خواهد شد. ارائه پوشش بیمه درمانی جامع و کمک هزینه زندگی از دیگر امکانات این بورسیه هستند. بورسیه دولت چین 3000 یوان در ماه برای دانشجویان کارشناسی ارشد و 3500 یوان در ماه برای دانشجویان دکترا، کمک هزینه پرداخت خواهد کرد. متقاضیان دریافت بورسیه دولتی چین، باید به جای رفتن به دانشگاه نانکای برای پذیرش، به سفارت چین در کشور خود مراجعه کنند.

برنامه مطالعات چین کنفوسیوس

دانشجو با دریافت این بورسیه از پرداخت هزینه تحصیل و هزینه درخواست معاف خواهد شد. برنامه مطالعات چین کنفوسیوس از بهترین برنامه‌هایی است که دانشجو می‌تواند دریافت کند. پرداخت کمک هزینه زندگی، پوشش هزینه اقامت، هزینه‌های تحقیقاتی، هزینه‌های رفت و برگشت بین المللی، بیمه درمانی جامع و هزینه‌های تحقیقاتی برای دانشجویان بین‌الملل از امکانات این بورسیه هستند. متقاضیان باید کاندید PHD در دانشگاه‌های خارجی باشند.

بورسیه موسسه کنفوسیوس

این بورسیه هزینه‌های شهریه، درخواست پذیرش و هزینه اقامت در محوطه دانشگاه را برای دانشجو پوشش می‌دهد. علاوه بر این، دانشجویان بیمه درمانی و کمک هزینه زندگی در چین را نیز دریافت خواهند کرد. متقاضیان این بورسیه باید توسط مؤسسات محلی کنفوسیوس معرفی شوند.

بورس تحصیلی Study-at-Nankai

این بورسیه یکی دیگر از بورسیه‌های دانشگاه نانکای است. این بورسیه نیازی به درخواست مستقل ندارد. دانشجویان برای برنده شدن این بورسیه تحصیلی سالی یک بار انتخاب خواهند شد. بورس تحصیلی Study-at-Nankai برای بورس‌شوندگان کمک هزینه تحصیلی، کمک هزینه اقامت و یا کمک هزینه زندگی در نظر می‌گیرد.

خوابگاه دانشجویی

دانشجویان برای اسکان خود دو گزینه پیش رو دارند:

 • اقامت در محوطه دانشگاه: در پردیس دانشگاه برای اسکان دانشجویان خوابگاه‌هایی ارائه شده است که محدود هستند. سرویس بهداشتی فردی و خدمات نظافت اتاق از امکانات این خوابگاه هستند.
 • محل اقامت خارج از دانشگاه: علاوه بر محوطه، آپارتمان تعاونی دانشگاه نیز در خارج از دانشگاه برای دانشجویان وجود دارد.

هزینه‌ی این اقامتگاه‌ها برای دانشجویان ماهانه از 1200 تا 2200 یوان است.

سخن آخر

دانشگاه نانکای یکی از بهترین دانشگاه‌های چین و آسیا است. سالانه دانشجویان زیادی از سراسر دنیا برای تحصیل در مقاطع مختلف این دانشگاه اقدام می‌کنند. بسیاری از استعدادهای درخشان و بزرگان چین نیز در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند. برای کسب اطلاعات بیشتر و پذیرش این دانشگاه با مشاورین متخصصین مؤسسه مهاجرتی علم ویرا تماس بگیرید. مشاوران ما از ابتدا تا آخر راه در کنار شما خواهند بود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

مطالب مرتبط

دانشگاه تیانجین چین
مهاجرت به چین

آشنایی با دانشگاه تیانجین چین

آشنایی با دانشگاه تیانجین چین تحصیل در دانشگاه تیانجین چین یک انتخاب عالی برای افرادی است که تمایل به تحصیل در چین دارند. تحصیل در دانشگاه دولتی تیانجین چین یک…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed