دانشگاه دالیان چین
توسط تیم علم ویرا
17 فروردین 1

دانشگاه دالیان چین (Dalian Medical University) + شهریه دانشگاه پزشکی دالیان چین 2023

دانشگاه دالیان چین یکی از دانشگاه‌های آموزش پزشکی واقع در کشور چین است. دانشگاه دالیان در شهر دالیان قرار دارد و این شهر به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شهرهای بندری در این کشور است.این موضوع به علت موقعیت مکانی دالیان به‌عنوان مراکز بین‌المللی کشتیرانی، مرکز تجارت مالی در آسیا و… در این کشور است.

زبان تحصیل در دانشگاه پزشکی دالیان چین در اکثر دوره‌ها انگلیسی است. همچنین این دانشگاه دارای بورسیه برای دانشجویان بین‌المللی است. 

لازم است بدانید نام این دانشگاه در لیست دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت ایران در چین است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در چین تا انتهای این مقاله از علم ویرا همراه ما باشید.

نام دانشگاه

دانشگاه پزشکی دالیان

نوع دانشگاه

دولتی

تعداد کل دانشجو

14000

مورد تأیید وزارت بهداشت ایران

بله

مورد تأیید وزارت علوم ایران

بله

سال تأسیس

1949

 

آشنایی با دانشگاه پزشکی دالیان چین

دانشگاه دالیان چین یک دانشگاه معتبر در شمال شرق چین است که در استان لیاونینگ و شهر دالیان قرار گرفته است. این دانشگاه در سال ۱۹۴۹ تأسیس شد و از آن زمان به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر و معتبر در چین شناخته شده است. دانشگاه پزشکی دالیان دارای بیش از ۴۰ هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی در رشته‌های مختلف و در سطوح مختلف تحصیلی است. همچنین این دانشگاه دارای بیش از ۱۵ دانشکده مختلف شامل علوم پایه، مهندسی، علوم پزشکی، کشاورزی، اقتصاد و مدیریت است.

به‌خاطر داشته باشید که دانشگاه پزشکی دالیان با داشتن ارتباطات دوستانه با دانشگاه‌های برتر جهان امکانات مناسبی برای دانشجویان بین‌المللی فراهم نموده و به‌عنوان یک مقصد جذاب برای دانشجویان خارجی شناخته می‌شود. درضمن شهر دالیان یک شهر بندری در شرق کشور چین و یک مرکز حمل‌ونقل بین‌المللی، مرکز مالی و مرکز لجستیک در شمال شرق آسیا است. شهر دالیان دارای محیط عالی و آب‌وهوای معتدل است و به عنوان یکی از بهترین شهرهای توریستی کشور چین معرفی شده است.

دانشگاه پزشکی دالیان چین دارای مساحت بسیار زیادی است و چند مؤسسه آموزشی و پژوهشی علمی، چند سازمان آموزش تکمیلی و… دارد که برای همین دلایل مقصد مناسبی برای تحصیل در چین است. لازم به ذکر است این دانشگاه تیمی متشکل از چند هزار نفر و دارای چند صد استاد، چند صد دانشیار و چند صد نفر در مقطع دکتری است. رشته پزشکی بالینی در دانشگاه دالیان چین مانند دیگر دانشگاه‌های چین تحت عنوان MBBS و دندانپزشکی تحت عنوان BDS برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شود. 

تحصیل در دانشگاه پزشکی دالیان

تحصیل در دانشگاه پزشکی دالیان چین

دانشگاه دالیان چین در سال 1947 بنا شد و قدیمی‌ترین دانشگاه پزشکی رسمی در شمال شرقی کشور چین است. جالب است بدانید این دانشگاه قبلاً دانشگاه پزشکی گواندونگ نام داشته است؛ اما با بنا شدن جمهوری این کشور به این نام تغییر نمود. این دانشگاه یک دانشگاه پزشکی چند رشته‌ای است و یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های پزشکی برای تحصیل در چین است. همچنین یک مرکز آموزشی محبوب برای دانشجویان بین‌المللی است که می‌خواهند مدرک MBBS دریافت نمایند. به خاطر داشته باشید که در این دانشگاه بیش از چند هزار دانشجوی بین‌المللی در رشته‌های متعدد تحصیل می‌کنند.

مدرک پزشکی این دانشگاه توسط سازمان بهداشت جهانی و مراجع پزشکی در کشورهای خارجی تایید شده است. در ضمن دانشگاه پزشکی دالیان چین یکی از اولین دانشگاه‌هایی است که مجاز به ارائه دوره‌های انگلیسی مختلف است. دانشگاه دالیان چین علاوه بر مدارک پزشکی برنامه‌هایی در زمینه‌های دیگر مانند علوم، مدیریت، مهندسی و… ارائه می‌دهد. در حقیقت این شهر دارای محیط و آب‌وهوای عالی است و از بهترین شهرهای توریستی کشور چین معرفی شده است. دانشگاه دالیان چین دارای دو پردیس بزرگ است که هر دو در این شهر هستند و مساحت و امکانات زیادی دارند.

 دانشگاه پزشکی دالیان چین چندین بیمارستان وابسته دارد که هر یک با ظرفیت چند هزار تخت در این بیمارستان به مردم دالیان خدمات ارائه می‌کنند. فراموش نکنید که این بیمارستان‌ها وسایل پزشکی مورد تأیید استاندارهای جهانی بهداشت را دارند و کیفیت مراقبت‌های پزشکی آن‌ها هم جهانی است. این موضوع ضمانت می‌نماید که دانشجویان بهترین آموزش و تجربه عملی را بینند.

بیمارستان ‌های دانشگاه دالیان چین

باتوجه‌به مطالب بیان شده می‌توان فهمید که این دانشگاه دارای رتبه برتر در جهان است. دانشگاه دالیان دانشجویان بین‌المللی بسیار زیادی که قصد مهاجرت تحصیلی به چین را دارند، پذیرش می‌کند. همان‌طور که بیان شد دانشگاه پزشکی دالیان چین دارای چند پردیس با امکانات بسیار خوب، چندین بیمارستان وجود دارد که خدماتی را به مردم ارائه می‌کنند. در زیر بیمارستان‌های دانشگاه دالیان چین که یکی از دانشگاه های مورد علاقه ایرانیان برای تحصیل در چین هستند، معرفی شده‌اند.

اولین بیمارستان وابسته دانشگاه پزشکی دالیان

1. بیمارستان وابسته اول

این بیمارستان با نام بيمارستان شماره يك داليان در سال ۱۹۳۰ بنا شد و بعد از چندین سال پیشرفت به‌عنوان یک بیمارستان جدید و معروف ملی شناخته و به رتبه اول در کشور چین مبدل شد. این بیمارستان خدمات زیادی را شامل می‌شود. این بیمارستان دارای ظرفیت اسکان چند صد تخت مجاز است و پذیرای بیش از چند میلیون بیمار سرپایی و بیش از چند هزار بیمار بستری است. همچنین هر ساله چند هزار عمل جراحی بستری در این دانشگاه صورت می‌گیرد.

2. بیمارستان وابسته دوم

لازم است بدانید که این بیمارستان بالینی در سال ۱۹۵۸ بنا شد. این بیمارستان که شماره دو دالیان نام داره دارای چند پردیس است مثل پردیس خلیج، مرکز پزشکی و…. همچنین این بیمارستان دارای ظرفیت اسکان چند هزار تخت و چند هزار پرسنل است و هر ساله چند میلیون بیمار سرپایی در این بیمارستان درمان می‌شوند. به‌خاطر داشته باشید که هرساله بیشتر از چند هزار بیمار از این بیمارستان ترخیص می‌شوند و چند هزار جراحی صورت می‌گیرد.

3. بیمارستان وابسته سوم

دقت داشته باشید که این بیمارستان سومین بیمارستان و یک بیمارستان آموزشی تابع دانشگاه پزشکی دالیان چین است. هدف از احداث این بیمارستان به‌وجودآوردن یک بیمارستان عمومی درجه یک است که خدمات مختلف را ارائه می‌کند. لازم به ذکر است که چین سعی می‌کند این بیمارستان را به یکی از مدرن‌ترین بیمارستان‌ها و یک بیمارستان اثرگذار در این کشور مبدل نماید. 

دستاوردهای تحقیقاتی دانشگاه دالیان چین

به‌طورکلی دانشگاه دالیان چین بر بیشترشدن تعداد مقاله‌ها و پروژه‌های پژوهشی تأکید بسیار زیادی دارد. میزان کارهای پژوهشی دانشگاه پزشکی دالیان چین بیشتر از چند درصد از متوسط این کشور است. همچنین این دانشگاه بیش از صد جایزه منطقه‌ای و کشوری گرفته است. لازم به ذکر است که در سال‌های قبل، این دانشگاه از اولین دانشگاه‌های این کشور بوده که پروژه‌های ملی در آن صورت می‌گرفته است. برخی از مراکز پژوهشی این دانشگاه برای تحصیل در چین ،موارد بیان شده در زیر هستند.

 • مرکز علمی تحقیقاتی پست داگ
 • چند آزمایشگاه کلیدی ملی
 • تیم تحقیقاتی و نوآوری وزارت آموزش
 • چند لابراتوار مهندسی
 • پلتفرم مرکزی علم و تکنولوژی
 • یک لابراتوار مرکزی وزارت علم و آموزش
 • لابراتوار کلیدی تجزیه‌وتحلیل ساختاری تجهیزات صنعتی
 • چندین لابراتوار تحقیقاتی مرکزی استانی در زمینه‌های مهندسی، تکنولوژی و علوم‌انسانی
 • چند مرکز همکاری نوآوری

دانشکده‌های دانشگاه پزشکی دالیان چین

دانشکده‌ های دانشگاه دالیان

دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی در چین را دارند دالیان چین گزینه مناسبی است. دانشگاه دالیان چین دارای دانشکده‌های زیادی است که تنوع انتخاب شما را بیشتر می‌کنند. به‌علاوه تأکید این دانشگاه بر تأمین نیازهای دانشجویان خارجی و بیشترکردن تعداد و کیفیت پژوهش‌ها است که باعث می‌شود سطح کیفیت آموزش شما بهبود پیدا کند. برخی از این دانشکده‌ها در زیر بیان شده است:

 • دانشکده بیولوژی
 • دانشکده فیزیولوژی
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده پوست
 • دانشکده جراحی های پوستی
 • دانشکده آناتومی
 • دانشکده پری کلینیکال
 • دانشکده پاتالوژی
 • دانشکده پاتوژنی
 • دانشکده پزشکی داخلی
 • دانشکده ارتوپدی
 • دانشکده بهداشت اجتماعی و مدیریت سلامت
 • دانشکده علوم پزشکی
 • دانشکده بهداشت محیط
 • دانشکده طب سنتی
 • دانشکده بیوشیمی
 • و….

دندانپزشکی دانشگاه دالیان

تحصیل دندانپزشکی در چین و دانشگاه دالیان چین همواره یکی از مقاصد محبوب ایرانیان جهت تحصیل در چین و در رشته دندانپزشکی بوده است. نکته مهم در مورد تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه دالیان این است که طول دوره دندانپزشکی کوتاه‌تر است و به‌صورت ۵ساله ارائه می‌گردد.

شهریه رشته دندانپزشکی این دانشگاه ۴۵ هزار یوان معادل حدوداً ۶ هزار دلار است که به طور سالیانه پرداخت می‌شود. درصورتی‌که تمایل به تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه پزشکی دالیان چین را دارید باتوجه به رقابتی بودن این رشته پیشنهاد می‌کنیم در دوره پریمدیکال یا همان پیش پزشکی شرکت نمایید که به‌صورت یک ترمه و با شهریه ۱۵ هزار یوان معادل ۲ هزار دلار ارائه می‌گردد. البته موسسه مهاجرتی علم ویرا با شرایط خاص میتونه پذیرش شما رو مستقیم ازکورس اصلی دریافت کند.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله شرایط تحصیل در چین + مدارک 2023 را مطالعه کنید.

تحصیل در چین

پزشکی و داروسازی دانشگاه دالیان چین

متقاضیان علاقه‌مند به تحصیل پزشکی در چین و دانشگاه پزشکی دالیان می توانند با راهنمایی موسسه علم ویرا وارد این دانشگاه شوند. شهریه رشته پزشکی 42000 یوان معادل 6 هزار دلار و رشته داروسازی 28000 یوان یعنی معادل 4 هزار دلار می باشد. در ضمن دانشگاه دالیان برای دانشجویان رشته داروسازی امکان بورس سال دوم گذاشته است.

شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه دالیان چین

دانشگاه پزشکی دالیان چین هر ساله دانشجویان بین‌المللی بسیاری را پذیرش می‌کند. در صورتی که شما علاقه‌مند به تحصیل در این دانشگاه هستید لازم است جهت گرفتن پذیرش مدارکی را ارائه نمایید که در صورت ارائه این مدارک می‌توانید در این دانشگاه ثبت نام کنید. شرایط و مدارک لازم برای پذیرش شامل موارد بیان شده در زیر است.

 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی
 • ترجمه ریزنمرات تحصیلی
 • معدل کل بالای 16
 • سن زیر 30 سال
 • ترجمه گواهی عدم سوءپیشینه
 • یک قطعه عکس ۳*۴
 • پاسپورت معتبر
 • توصیه‌نامه و انگیزه‌نامه جهت‌پذیرش در برخی رشته‌ها
 • قبولی در مصاحبه

هزینه تحصیل در دانشگاه دالیان چین

قطعاً تحصیل در دانشگاه دالیان چین بدون هزینه نیست. دانشجویان خارجی و بومی برای طی نمودن دوره‌های تحصیلی در این دانشگاه نیاز است که شهریه پرداخت نمایند. هزینه تحصیل در چین و در دانشگاه پزشکی دالیان چین بسته به مقطع تحصیلی، مدت‌زمان تحصیل و رشته تحصیلی تغییر می‌کند. میانگین شهریه برخی از رشته‌های این دانشگاه در جدول زیر بیان شده است:

رشته‌ها

شهریه

اقتصاد

۳۵۰۰۰ یوان

مهندسی نفت

۳۰۰۰۰ یوان

علوم کامپیوتر

۳۶۰۰۰ یوان

مهندسی نرم‌افزار

۲۰۰۰۰ یوان

معماری

۳۰۰۰۰ یوان

پزشکی بالینی (MBBS)

۴۲۰۰۰ یوان

دندانپزشکی (BDS)

۴۵۰۰۰ یوان

داروسازی

۲۸۰۰۰ یوان (امکان دریافت بورسیه)

بورسیه تحصیلی دانشگاه دالیان

دانشگاه دالیان چین برنامه‌های بورسیه تحصیلی متعددی را به دانشجویان بین‌المللی که مایل به ادامه تحصیل در این دانشگاه هستند ارائه می‌کند. این بورسیه‌ها باهدف جذب دانشجویان ممتاز از سراسر دنیا و ارائه حمایت‌های مالی از آن‌ها در طول تحصیل است. لازم به ذکر است که انواع مختلفی از بورسیه تحصیلی در دانشگاه دالیان وجود دارد.

بورسیه دولت چین، بورسیه دولتی لیائونینگ، بورسیه دولتی شهرداری دالیان و بورسیه دانشگاه دالیان از جمله بورسیه‌های ارائه شده در دانشگاه پزشکی دالیان چین هستند. دقت داشته باشید که معیارهای واجد شرایط بودن، روش درخواست و مهلت برای هر برنامه بورسیه تحصیلی ممکن است متفاوت باشد. لازم به ذکر است که امکان دریافت بورسیه در رشته‌های پرطرف‌داری مثل رشته داروسازی هم از دانشگاه دالیان امکان‌پذیر است.

جمع‌بندی

باتوجه‌به مطالب بیان شده در دانشگاه دالیان چین بورسیه‌های مختلفی وجود دارد و این دانشگاه دارای دستاوردهای پژوهشی زیادی است. همچنین دانشگاه پزشکی دالیان چین چندین بیمارستان وابسته دارد و دارای چندین دانشکده است. این دانشگاه دارای چند پردیس است که پردیس دانشگاه دالیان خود مکان دیدنی است که می‌توانید در آن قدم بزنید و از فضای سرسبز و آب‌وهوای بی‌نظیر آن استفاده نمایید.

همچنین این دانشگاه محیط آرامی دارد که برای مطالعه مناسب است. در ضمن جهت اخذ ویزای تحصیلی این دانشگاه نیاز به ارائه مدارکی است. شما می‌توانید با مشورت متخصصان مؤسسه مهاجرتی علم ویرا با سرعت بیشتری روند اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی خود را به انجام برسانید. همچنین در صورت وجود هرگونه سؤال در خصوص تحصیل در چین می‌توانید با ارسال فرم درخواست مشاوره رایگان از مشاوران ما در علم ویرا کمک بگیرید.

 

سوالات :

برای تحصیل در دانشگاه دالیان چه شرایطی لازمه؟

معدل کل دبیرستان بالای ۱۶

سپری کردن دوره پری مدیکال

سن زیر 30 سال

دانشگاه دالیان برای رشته پزشکی یا دندانپزشکی بورسیه داره؟

نه متاسفانه ولی دانشگاه دالیان بورسیه های 5000 تا 20000 یوان به دانشجوهای برتر ارائه میده

هزینه خوابگاه یا اجاره منزل در ژنگژو چقدره؟

هزینه اجاره سوییت ۱ نفره ماهانه ۱۰۰۰-۱۲۰۰ یوان و خوابگاه های ۲،۳ نفره نیز ماهانه ۷۰۰-۸۰۰ یوان هست

هزینه زندگی همراه با هزینه خوابگاه در شهر دالیان چقدر هست؟

هزینه زندگی دانشجویی متوسط بین ۳۵۰-۴۵۰ دلار در ماه هست

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۹ رای
برچسب ها
این یک بنر است!

نظرات کاربران

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی
با ما در تماس باشید!
آدرس ما:
تهران: نلسون ماندلا (جردن)- کوچه مروارید- پلاک۸- واحد 403
اردبیل: خیابان حافظ – روبروی پارک حافظ – ساختمان امید طبقه دوم
تبریز: بلوار استاد شهریار(چایکنار) – جنب بهزیستی ساختمان۲۲-طبقه اول
مشاهده فهرست

اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های خصوصی و دولتی چین، ترکیه و روسیه