صفر تا صد تحصیل در چین 2021-2022

فهرست مطالب

تحصیل در چین

چین یکی از کشورهای شرقی آسیا است که چندین دهه گذشته رشد اقتصادی بسیار خوبی داشته است.به همین دلیل این کشور توانسته دومین قدرت اقتصادی جهان بشود. این کشور همچنین چهارمین کشور محبوب گردشگری و سومین مقصد مهاجرات تحصیلی بعد از آمریکا و انگلیس است. در کشور چین دانشگاه‌های تراز اول و با کیفیت آموزش بالایی وجود دارد که سالانه دانشجویان بسیاری را به خود جذب می‌کنند و این آمار سالیانه رو به افزایش است. دانشگاه‌های چین از لحاظ موقعیت و اعتبار در رنکینگ جهانی وضعیت مناسبی دارند.

تحصیل در کشور چین دارای مزیت‌های بسیاری است. از مزیت‌های تحصیل در کشور چین می‌توان به تحصیل به زبان انگلیسی و هزینه‌های مناسب تحصیل و زندگی در این کشور اشاره نمود. لازم به ذکر است که مدرک دریافت شده از دانشگاه‌های چین، مورد تأیید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران و سایر کشورها است.

اگر که به زبان انگلیسی در کشور چین تحصیل نمایید، دیگر نیازی به داشتن مدرک زبان چینی نخواهید داشت. اما اگر قصد تحصیل در کشور چین به زبان چینی را دارید باید در آزمونی به نام Chinese proficiency test که همان آزمون تسلط به زبان چینی است، شرکت کنید.

برای تحصیل در چین، در مقطع لیسانس، متقاضیان باید نمره آیلتس ۵.۵ و در برخی رشته‌ها و دانشگاه‌ها، برای مقطع ارشد هم با نمره ۵.۵ یا ۶ آیلتس می‌توانند ثبت نام کنند. نمره آیلتس ۶ یا ۶.۵ به بالا برای مقطع دکترا نیاز است. در ادامه شما را از تمامی موضوعات مرتبط با تحصیل در چین آشنا خواهیم کرد.

مزایای تحصیل در چین

تحصیل در چین دارای مزایای بسیاری است که توانسته افراد زیادی را به خود جلب کند. در ادامه به بررسی و معرفی مزایای تحصیل در این کشور مدرن خواهیم پرداخت.

man university campus with colleagues - صفر تا صد تحصیل در چین 2021-2022

هزینه تحصیل در چین

یکی از مهمترین دلایل و مزایای تحصیل در چین هزینه‌های کاملاً مقرون به صرفه و پایین‌تر از کشورهای اروپایی است. در مقایسه با کشورهای آمریکایی، اروپایی و حتی آسیایی نظیر هند، مالزی و… هزینۀ زندگی و تحصیل در چین بسیار ارزان‌تر است.

تأیید دانشگاه‌های کشور چین توسط وزارت بهداشت و علوم ایران

دانشگاه‌های کشور چین مورد تأیید وزارت علوم و بهداشت ایران هستند. از این رو دانشجویان پس از فارغ التحصیلی و بازگشت به ایران، هیچ نگرانی از بابت آینده کاری خود نخواهند داشت.

امکان استفاده از معافیت تحصیلی

در دانشگاه‌های چین پذیرش به صورت مستقیم صورت می‌گیرد و به همین دلیل دانشجویان می‌توانند از معافیت تحصیلی بهره مند شوند.

کیفیت بالای تحصیلی در چین

در رتبه بندی برترین دانشگاه‌های جهان در سال به گفته موسسه QS، تعداد دانشگاه‌‌‌‌‌های دارای رتبۀ زیر 300 چین، بسیار زیاد است. شهرت و رتبه بالای مؤسسات و دانشگاه‌های این کشور، موجب شده تا مدارک تحصیلی اخذ شده از آن‌ها در سرتاسر دنیا معتبر باشند.

مطلب پیشنهادی:
مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی چین

امکان کار دانشجویی

دولت چین به دانشجویان بین المللی این اجازه را می‌دهد که در حین تحصیل به کار مشغول شوند و هزینه‌های تحصیل خود را تا حدودی پوشش دهند.

بورسیه تحصیلی دانشجویی

دولت چین سالیانه به دانشجویان واجد شرایط بومی و یا بین المللی کمک هزینه و یا بورسیه تحصیلی ارائه می‌دهد. بنابراین متقاضیان می‌توانند برای کمک هزینه و یا بورسیه تحصیلی در چین در خواست داده و در صورت واجد شرایط بودن از این مزیت بهره مند شوند.

فرصت‌های کاری زیاد

کشور چین دارای بازار کار موفق و پویا است. دانشجویان در این کشور فرصت فعالیت در برندها و شرکت‌های بین المللی بزرگ و معروف را نیز خواهند داشت. تحصیل در کشور چین درهای پیشرفت را به روی متقاضیان باز می‌کند.

day city view - صفر تا صد تحصیل در چین 2021-2022

طبیعت زیبای چین

دانشجویان، حین اقامت خود در چین می‌توانند از مکان‌‌‌‌‌های متفاوتی دیدن کنند. آب و هوا در هر منطقه از این کشور بسیار متفاوت است؛ از هوای سرد در هیمالیا تا آب و هوای نیمه‌گرمسیری در جنوب چین.

تحصیل به زبان انگلیسی

زبان تدریس در دانشگاه‌های معتبر چین انگلیسی است. متقاضیان بدون ارائه مدرک زبان انگلیسی نیز، ‌می‌توانند در اکثر دانشگاه‌‌‌‌‌های این کشور آموزش ببینند. اما باید توجه داشت که زبان متقاضیان باید در حد آیلتس 5.5 باشد. یکی از مهم‌ترین دلایل دانشجویان بین المللی به خصوص دانشجویان ایرانی برای تحصیل در چین این مورد است.

معایب تحصیل در چین

تحصیل در چین دارای معایبی نیز است که در ادامه به بررسی و معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

آلودگی هوا

آلودگی هوای شهرهای بزرگ چین مانند پکن و شانگهای مانند تهران و حتی بیشتر از آن است.

بالا بودن اجاره خانه

اگر قصد تحصیل در چین را دارید باید این موضوع را بدانید که اجاره خانه در این کشور گران است.

توجه آزار دهنده‌ی مردم کشور چین به شما

متفاوت بودن چهره و رفتار شما به عنوان یک فرد خارجی، هر روزه مورد توجه بیش از حد مردم کشور چین قرار می‌گیرد.

محدودیت شبکه های اینترنتی

در این کشور نظارت بر شبکه‌های اینترنتی بیش از حد معمول بوده و این شبکه‌ها دارای فیلترینگ هستند. البته این موضوع برای ایرانی‌ها مشکل زا نیست.

ویژگی‌های برتر و مهم درباره‌ی چرایی انتخاب چین برای تحصیل

 • هزینه‌ی تحصیل پزشکی در کشور چین حدود ۷۰% ارزان‌تر از تحصیل این رشته در آمریکا است.
 • به نقل از مؤسسه QS در سال ۲۰۲۰، چین با داشتن ۲۲ دانشگاه در میان ۳۰۰ دانشگاه برتر دنیا، رتبۀ سوم را در زمینۀ استخدام فارغ‌التحصیلان کسب کرده است.
 • زبان تدریس در دانشگاه‌‌‌‌‌های معتبر چین، انگلیسی است.
 • دانشگاه‌های پزشکی کشور چین مورد تأیید وزارت بهداشت ایران هستند و اعتبار بسیار بالایی در سطح جهانی دارند. کشورهایی مثل آمریکا و انگلستان و همچنین سازمان جهانی بهداشت (WHO) این دانشگاه‌ها را تأیید می‌کنند.
 • اقتصاد چین ۷۷% بزرگ‌تر از اقتصاد آمریکا است. تحصیل در چین گزینه بسیار خوبی برای رشد اقتصادی، مالی و کاری است.
مطلب پیشنهادی:
دانشگاه دالیان چین (Dalian University)

black office worker checkered shirt embracing blonde secretary woman while she making selfie young managers international company having fun during meeting 1 - صفر تا صد تحصیل در چین 2021-2022

شرایط تحصیل در چین

چین یکی از کشورهای پیشرفته‌ی آسیایی است که شرایط خاصی برای متقاضیان تحصیلی خود دارد. آموزش در این کشور به دو زبان انگلیسی و چینی انجام می‌شود که هر متقاضی با توجه به توانایی خود، یکی از این زبان‌ها را برای تحصیل انتخاب نماید.

متقاضیان تحصیل در چین به زبان انگلیسی، نیاز به داشتن مدرکی دال بر تسلط به زبان چینی ندارند و فقط متناسب با شرایط دانشگاه باید مدرک تافل یا آیلتس خود را ارائه دهند. همچنین متقاضیان تحصیل در چین به زبان چینی، باید در آزمونی به نام Chinese proficiency test شرکت کرده و نمره قبولی حداکثر 11 را کسب نمایند.

کشور چین امکان کار کردن در حین تحصیل را به دانشجو نمی‌دهد، اما دانشجویان در صورت لزوم می‌توانند در مشاغلی مانند مترجمی و تور لیدری برای مسافران ایرانی مشغول به کار شوند.

امکان بورسیه تحصیل در چین به زبان انگلیسی در همه مقاطع برای افرادی که دارای رزومه قوی، نمره آیلتس یا تافل بالا و یا سابقه کار باشند، وجود دارد.

مقاطع مختلف تحصیلی

تحصیل در چین در مقطع کارشناسی

تحصیل در چین در مقطع کارشناسی حدوداً ۴ سال طول می‌کشد. آموزش مقطع کارشناسی در کشور چین عمدتاً به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. متقاضیان برای اقدام در مقطع کارشناسی کشور چین در کنار مدرک زبان نیاز به مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی مرتبط با رشته درخواستی خواهند داشت. معدل متقاضیان برای اقدام باید از 14 بیشتر باشد. افراد ۲۵ سال شانس بیشتری برای اخذ ویزای تحصیل در این خواهند داشت.

هزینه تحصیل در کشور چین در مقطع کارشناسی حدوداً 72,828,000 تومان در سال است. البته این مبلغ با توجه به رشته و دانشگاه مشخص می‌شود. مدرک کاردانی و کارشناسیِ دانشگاه‌‌‌‌‌‌های چین، اعتباری جهانی دارد.

محبوب‌ترین رشته‌ها در مقطع لیسانس شامل مدیریت، حسابداری، پزشکی، مهندسی، علوم طبیعی، کشاورزی، فضانوردی و… هستند.

girl student studying computer by window - صفر تا صد تحصیل در چین 2021-2022

تحصیل در چین در مقطع کارشناسی ارشد

اگر متقاضی تحصیل در کشور چین در مقطع کارشناسی ارشد هستید، باید دارای مدرک کارشناسی مرتبط با رشته درخواستی خود و معدل ۱۴ به بالا باشید. طول این مقطع تحصیلی در کشور چین 2 تا 3 سال به طول می‌انجامد. شانس افراد ۳۵ سال جهت اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد بیشتر از سایرین است. هزینه تحصیل در کشور چین در مقطع کارشناسی ارشد حدوداً 72,828,000 تا 121,380,000 تومان در سال است. این مبلغ با توجه به رشته و دانشگاه متغیر است.

رشته‌هایی که به زبان انگلیسی در مقطع فوق لیسانس تدریس می‌شوند، اغلب شامل رشته‌های علوم پزشکی، تجارت، مهندسی و علوم کامپیوتری (IT) هستند. در مقطع ارشد، دانشگاه‌های چین دو بار در سال درترم های ژانویه و سپتامبر پذیرش دانشجو دارند.

مطلب پیشنهادی:
بهترین دانشگاه های چین + معرفی 10 دانشگاه

تحصیل در چین در مقطع دکتری

کشور چین همیشه در حال گسترش سیستم آموزش عالی خود بوده است. این کشور عضو اصلی گروه BRICS است. این گروه شامل کشورهای برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی می‌شود که اقتصاد آن‌ها به سرعت در حال پیشرفت است. دانشگاه‌‌‌‌‌های تحقیقاتی برجستۀ این گروه در کشور چین واقع شده است. این موضوع خود یکی از دلایل تمایل دانشجویان به تحصیل در این کشور در مقطع دکتری است.

دولت چین با اختصاص بودجۀ تحصیل در مقطع دکتری، برای مشارکت دانشجویان ‌بین‌الملل‌ ارزش بسیاری قائل شده است. تحصیل دورۀ دکتری در چین کاملاً مشابهِ انگلستان و دیگر کشور‌‌‌‌ها است. دانشجویان می‌توانند با پشتیبانی استاد راهنمای منتخب خود، در زمینه‌های جدیدی مشغول به پژوهش شوند.

مقطع دکتری در کشور چین به زبان انگلیسی آموزش داده می‌شود. دوره دکتری شامل دو دوره است که در دوره اول دانشجویان واحدهای مربوط به رشته خود را می‌گذرانند و در دوره دوم پایان نامه خود را زیر نظر استاد راهنما به پایان می‌رسانند. طول مدت تحصیل در چین در مقطع دکتری تقریباً 3-4 سال به طول می‌انجامد.

دانشجوی دوره دکتری باید یک پایان‌نامه در حدود ۱۲۰.۰۰۰ لغت در طول دوره تحصیلی خود، برای اخذ مدرک دکتری، طی کند. پانل نظارت بر پایان‌نامه متشکل از ۳ عضو هیات علمی دانشکده حقوق بین‌الملل،CUPL است. یک متقاضی باید حداقل ۱۱ واحد درسی را برای فارغ التحصیلی بگذراند و پایان‌نامه خود را با موفقیت در مقابل ۵ داور دفاع کند.

برای مقطع دکتری در چین، متقاضیان باید مدرک کارشناسی ارشد در رشته مربوطه را داشته باشند. برخی از رشته‌های محبوب برای مطالعه دکتری در چین شامل تجارت بین المللی، اقتصاد بین‌الملل، روانشناسی، فیزیک، امور مالی شرکت، علم مدیریت و جامعه‌شناسی هستند. هزینه‌های پذیرش دکتری در دانشگاه‌های چین، بین 60,447,500 تا 241,790,000 تومان است.

young female doctor posing corridor hospital - صفر تا صد تحصیل در چین 2021-2022

تحصیل در چین در رشته پزشکی و دندانپزشکی

به دلیل هزینه‌های تحصیلی بسیار مناسب کشور چین نسبت به دیگر کشورهای دنیا، بسیاری از افراد علاقه مند به تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در این کشور شده‌اند. نکته بسیار مهمی که در خصوص تحصیل در رشته‌های پزشکی در این کشور وجود دارد این است که دانشجویان می‌توانند با دریافت پذیرش به صورت مستقیم از دانشگاه‌های کشور چین اقدام به تحصیل در رشته‌های مربوطه کنند. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین معمولاً در حدود ۵ تا ۶ سال طول می‌کشد. متقاضیان برای ورود به رشته‌های پزشکی نیاز به داشتن مدرک دیپلم دبیرستان و همچنین مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۶ دارند.

یکی از نکات مثبت تحصیل درچین در این رشته‌ها این است که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تمام مقاطع این کشور و در اکثر رشته‌ها فراهم است. برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین نیاز است که حتماً به زبان رسمی این کشور تسلط پیدا کرد چرا که در پایان دوره‌های آموزشی دانشگاه دانشجو باید یک دوره کارآموزی را در بیمارستان‌ها یا درمانگاه‌های چین بگذراند. به همین علت برای برقراری ارتباط دانستن این زبان بسیار با اهمیت است.

مطلب پیشنهادی:
دانشگاه نانتونگ (Nantong University)

هزینه تحصیل رشته پزشکی در چین چیزی در حدود 96,716,000 تا 169,253,000 تومان در سال است.

معرفی دانشگاه‌های برتر چین

ردیف

نام دانشگاه

رتبه

1

دانشگاه چینهوا (Tsinghua)

۱۵

2

دانشگاه پکینگ (Peking University)

۲۳

3

دانشگاه فودان (Fudan University)

۳۴

4

دانشگاه جیائو تونگ شانگهای (Shanghai Jiao Tong University)

۴۷

5

دانشگاه ژجیانگ (Zhejiang University)

۵۳

6

دانشگاه علم وفناوری چین (University of Science and Technology in China)

۹۳

7

دانشگاه نانجینگ (Nanjing)

۱۲۴

8

دانشگاه ووهان (Wuhan University)

۲۴۶

9

دانشگاه تونگجی (Tongji University)

۲۵۶

10

موسسه تکنولوژی هاربین (Harbin Institute of Technology)

۲۶۰

medium shot students desks - صفر تا صد تحصیل در چین 2021-2022

مدارک لازم برای تحصیل در چین

 • ترجمه رسمی گواهی کارشناسی (Notarized Photocopy of Degree Certificate)
 • ترجمه رسمی گواهی کارشناسی ارشد (برای دوره دکتری(
 • ترجمه رسمی ریزنمرات کارشناسی
 • رزومه: به زبان انگلیسی که در آن محل‌های تحصیل، کار، موضوع تألیفات مثل پایان‌نامه‌ها و مقالات و سوابق کاری و پژوهشی شما آورده شده باشد.
 • شرح‌حال: (Personal Statement)

معمولاً شرح حال به اندازه ۱۰۰۰ کلمه برای کارشناسی ارشد و ۱۵۰۰ کلمه برای دکتری و به زبان انگلیسی باید تهیه شود. شرح حال شامل تجارب کاری وتحصیلی، موفقیت‌ها و دستاوردهای پژوهشی به همراه اینکه چرا می‌خواهید در چین درس بخوانید و هدفتان در آینده چیست است.

 • تصویر از مدرک زبان انگلیسی
 • عدم داشتن سوء سابقه کیفری
 • ترجمه رسمی ریزنمرات کارشناسی ارشد (Original or Notarized Academic Transcripts)
 • دو توصیه‌نامه از اساتید (Recommendation Letters From Two Professors or Associate Professors)
 • تصویری از مقاله چاپ شده
 • ارائه تمکن مالی بانک
 • احترام متقاضی به قوانین دولت چین و تمام نظامات موجود در این کشور
 • تصویر پاسپورت (A Photocopy of Passport, Pages With Photo)
 • داشتن ویزای دانشجویی یا ویزای موقت بازدید (Visitor Visa)
 • تسلط به سطح مطلوب زبان چینی (HSK) برای تحصیل در دانشگاه‌های چینی
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی مثل تافل و آیلتس برای تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی زبانکشور چین

اخذ ویزای تحصیل در چین

 برای ورود به عنوان اتباع خارجی به کشور چین، شما به ویزا نیاز دارید. ویزای تحصیلی چین که به نام ویزای اکس (X visa) شناخته می‌شود، به دو نوع تقسیم بندی شده است.

 • ویزای اکس 1 (X1)

این نوع از ویزا برای افرادی است که قصد ورود تحصیلی به کشور چین را به مدت بیش از 180 روز دارند.

 • ویزای اکس 2 (X2)

این نوع از ویزا برای افرادی که قصد ورود تحصیلی به کشور چین به مدت کمتر از 180 روز را دارند، صادر می‌شود

مدارک لازم برای صدور ویزای تحصیلی چین

 • ارائه پاسپورت
 • خالی بودن حداقل دو صفحه پاسپورت برای درج ویزا داشته
 • معتبر بودن پاسپورت برای حداقل 12 ماه
 • پرداخت هزینه صدور ویزا
 • ارائه پذیریش دانشگاه
مطلب پیشنهادی:
خدمات مهاجرتی چین

businesswoman using tablet analysis graph company finance s - صفر تا صد تحصیل در چین 2021-2022

هزینه‌های تحصیل و زندگی در چین

هزینه‌ی 20 کالای ضروری در چین یه شرح زیر است:

آب

هر نیم لیتر 7,253 تومان

شیر

هر لیتر 45,698 تومان

نان

36,510 تومان

برنج

هر کیلو 23,453 تومان

تخم مرغ

بسته 12 عددی 40,862 تومان

پنیر محلی

هر کیلو 310,458 تومان

گوشت مرغ

هر کیلو 89,945 تومان

سیب

هر کیلو 40,862 تومان

موز

هر کیلو 25,146 تومان

گوجه

هر کیلو 28,047 تومان

بلیط یک طرفه مترو

7,253 تومان

تاکسی در اختیار برای یک ساعت

127,181 تومان

گازوئیل

هر لیتر 25,146 تومان

اینترنت ADSL

ماهیانه 359,299 تومان

شلوار جین

1,447,354 تومان

کتانی

2,113,486 تومان

اجاره خانه یک خوابه در مرکز شهر

12,959,944 تومان ماهیانه

اجاره خانه یک خوابه در اطراف شهر

7,471,311 تومان ماهیانه

تویوتا کرولا

483,580,000 تومان

هزینه‌ی دانشگاه‌های چین تقریباً به شرح زیر است:

 • هزینه دانشگاه‌های عمومی چین، بین 79,790,700 تا 241,790,000 تومان ایران است.
 • هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی زبان بین 53,193,800 تا 108,805,500 تومان در سال است.
 • هزینه‌های تحصیل در رشته‌های پزشکی، مهندسی و تجاری، بین 580,296,000 تا 1,208,950,000 تومان در سال است.
 • هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان که در چین کمپ دارند، برای مقطع لیسانس 290,148,000 تومان و برای مقطع فوق لیسانس 326,416,500 تومان است.
 • هزینه شهریه‌های دانشگاه‌های کمپ امریکایی و بریتانیایی در شهرهای چین از 193,432,000 تا 362,685,000 تومان است.

شرایط سنی تحصیل در چین

شرایط سنی متقاضیان تحصیل در چین باید به شرح زیر باشد:

 • دانشجویان دوره کارشناسی زیر رده سنی ۲۵ سال با تحصیلات کامل متوسطه
 • دانشجویان زیر رده سنی ۳۵ سال که حداقل دو سال از دوره کارشناسی را گذرانده باشند.
 • دانشجویان زیر رده سنی ۳۵ سال برای مقطع کارشناسی ارشد
 • دانشجویان زیر رده سنی ۴۵ سال و دارای مدرک کارشناسی ارشد
 • دانشجویان مقطع دکتری زیر رده سنی ۴۰ سال که از مدرک کارشناسی ارشد برخوردار می‌باشند.

جمع بندی

کشور چین به دلیل رتبه‌ی خوب دانشگاه‌های آن و داشتن شرایط کاری فراوان می‌تواند یکی از بهترین کشورها برای ایرانیان باشد. تحصیل در چین از مزایای زیادی از جمله هزینه‌های کم و امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تمامی مقاطع، برخوردار است. اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید با مشاورین مجموعه‌ی علم ویرا همراه شما خواهند بود. برای ارتباط با مشاورین ویرا به شماره‎‌ی 09142941348 در واتساپ پیام دهید.

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp

آیا به دنبال تحصیل در چین هستید؟

اگر به دنبال تحصیل در دانشگاه های چین در رشته هایی مانند پزشکی و دندان پزشکی هستید، موسسه علم ویرا به شما در این مسیر کمک خواهد کرد.
فرصت ویژه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مهاجرت تحصیلی

مقالات مرتبط

خدمات مهاجرتی چین
مهاجرت به چین

خدمات مهاجرتی چین

کشور چین یکی از کشورهای شرقی آسیا است. این کشور در چندین دهه گذشته رشد اقتصادی بسیار عالی داشته است. به طوری که توانسته به

بهترین دانشگاه های چین
مهاجرت به چین

بهترین دانشگاه های چین + معرفی 10 دانشگاه

چین به عنوان یکی از قطب‌های اقتصادی دنیا مورد توجه مهاجران زیادی است. سالانه قریب به 500 هزار دانشجو از کشورهای مختلف برای تحصیل در

ویزای تحصیلی چین
مهاجرت به چین

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی چین

دانشگاه‌های چین میان دانشگاه‌های جهان از رتبه علمی بالایی برخوردارند. رشد اقتصاد و رشد علمی چین توانسته است در سال‌های اخیر سبب جذب دانشجویان بسیاری

دانشگاه دالیان چین
مهاجرت به چین

دانشگاه دالیان چین (Dalian University)

اطلاعات کلی دانشگاه دالیان چین (Dalian University) محل دانشگاه دالیان رنک کشوری 256 رنک جهانی 2896 مورد تأیید وزارت بهداشت خیر مورد تأیید وزارت علوم

دانشگاه نانتونگ
مهاجرت به چین

دانشگاه نانتونگ (Nantong University)

اطلاعات کلی دانشگاه نانتونگ چین (Nantong University) مکان دانشگاه نانتونگ رنک کشوری 169 رنک جهانی 2081 آدرس وب‌سایت en.ntu.edu.cn تحصیل در دانشگاه‌های بین‌المللی سراسر جهان

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید