تحصیل دندانپزشکی در قبرس
توسط تیم علم ویرا
31 مرداد 2

تحصیل دندانپزشکی در قبرس

اگر از علاقه‌مندان رشته دندانپزشکی هستید و می‌خواهید بدون آزمون ورودی وارد دانشگاه شوید تحصیل دندانپزشکی در قبرس بهترین گزینه است. هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیل عازم قبرس می‌شوند. در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی هزینه تحصیل رشته دندانپزشکی در قبرس کمتر است.

بسیاری از متقاضیان ایرانی به دلیل دشوار بودن آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی در ایران به دنبال تحصیل در دانشگاه‌هایی هستند که آزمون ورودی نداشته باشد.

از طرف دیگر قبرس دارای تجهیزات و دستگاه‌های دندانپزشکی بسیار مدرن و پیشرفته‌ای است که دلیلی بر انتخاب قبرس برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی است. در این مقاله از علم ویرا قصد داریم درباره شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در قبرس اطلاعات جامعی در اختیار شما قرار دهیم.

تحصیل دندانپزشکی در قبرس

تحصیل دندانپزشکی در قبرس

رشته دندانپزشکی یکی از رشته‌های پزشکی است و طرف‌داران زیادی دارد. تحصیل در دندانپزشکی در قبرس شامل سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است. دانشجویان رشته دندانپزشکی در قبرس باید 6-5 سال در این رشته درس بخوانند. در مقطع کارشناسی تحصیل دندانپزشکی در قبرس دانشجویان تمام اطلاعات پایه مربوط به بهداشت دهان و دندان را فرامی‌گیرند.

در دوره کارشناسی ارشد دروس دشوار‌تر می‌شود و به اطلاعات تخصصی رشته دندانپزشکی پرداخته می‌شود. در مقطع دکترا دانشجویان وارد دوره‌های عملی می‌شوند. در این مقطع تمام مباحث عملی دندانپزشکی به‌صورت حرفه‌ای آموزش داده می‌شود.

نکته مهم اینکه دانشجویان باید دروس هر مقطع را با موفقیت به پایان برسانند تا بتوانند وارد مقطع بعدی شوند. رشته دندانپزشکی در قبرس شاخه مهمی از مطالعات پزشکی را شامل می‌شود. رشته‌های محبوب دندانپزشکی در قبرس شامل جراحی دندان، ایمپلنتولوژی و دندانپزشکی عمومی است. نکته قابل‌توجه اینکه کشور قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی (اروپایی) تقسیم می‌شود.

دانشگاه‌های دندانپزشکی قبرس

در قبرس دانشگاه‌های معروفی در زمینه پزشکی دوره‌های دندانپزشکی را ارائه می‌دهند. این دانشکده‌ها با داشتن بهترین تجهیزات دندانپزشکی جدیدترین دوره‌های تخصصی دندانپزشکی را تدریس می‌کنند. به همین دلیل کیفیت تحصیل دندانپزشکی در قبرس بالا است. در برابر این تجهیزات و دوره‌های پیشرفته هزینه تحصیل رشته دندانپزشکی در قبرس پایین است. دانشگاه‌هایی که دوره‌های دندانپزشکی در آن‌ها ارائه می‌شود عبارت‌اند از:

 • دانشگاه بین‌المللی قبرس در قبرس شمالی
 • دانشگاه اروپایی لفکه در قبرس شمالی
 • دانشگاه نیکوزیا
 • دانشگاه قبرس
 • دانشگاه خاور نزدیک در قبرس شمالی
 • دانشگاه اروپایی قبرس
 • دانشگاه مدیترانه شرقی در قبرس شمالی
 • دانشگاه گیرنه در قبرس شمالی

دانشگاه‌های دندانپزشکی قبرس مورد تأیید وزارت بهداشت ایران نیستند؛ ولی موردتأیید اروپا، آمریکا و ترکیه هستند. براین‌اساس مدرک دندانپزشکی این دانشگاه‌ها در سطح جهان اعتبار خوبی دارند. این مزیت می‌تواند عامل مهمی برای ادامه تحصیل دندانپزشکی در قبرس باشد. از بین دانشگاه‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم دو دانشگاه دندانپزشکی از شهرت جهانی برخوردار هستند و مدرک آن‌ها اعتبار زیادی در سطح جهان دارد. این دو دانشگاه عبارت‌اند از:

دانشگاه اروپایی قبرس

1. دانشگاه اروپایی قبرس

این دانشگاه در رده بهترین دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی اروپایی قرار دارد. دانشگاه اروپایی قبرس تلاش می‌کند تا سطح آموزش و تجهیزات تخصصی خود را با استانداردهای اروپا و جهان منطبق کند. همچنین مشارکت‌های علمی، تحقیقاتی و آموزشی با سایر دانشگاه‌های دندانپزشکی از مزایای تحصیل در قبرس در  این دانشگاه است.

2. دانشگاه خاور نزدیک

در سال 1988 در قبرس شمالی دانشگاه تخصصی شرق نزدیک تأسیس شد. این دانشگاه که در شهر نیکوزیا پایتخت قبرس واقع شده است دارای اساتید و هیئت‌علمی متخصص و ماهر است. دانشگاه خاور نزدیک یکی از گزینه‌های عالی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی قبرس است. در حال حاضر دانشجویان بین‌المللی از 100 کشور جهان در این دانشگاه مشغول به تحصیل دندانپزشکی هستند.

هزینه تحصیل رشته دندانپزشکی قبرس

یکی از دلایلی که دانشجویان بین‌المللی تحصیل دندانپزشکی در قبرس را انتخاب می‌کنند هزینه تحصیل رشته دندانپزشکی در قبرس است. پایین‌بودن هزینه تحصیل یکی از عوامل اثرگذار بر این انتخاب است. در هزینه تحصیل رشته دندانپزشکی در قبرس عوامل متعددی تعیین‌کننده شهریه دندانپزشکی است. فاکتورهایی که هزینه تحصیل رشته دندانپزشکی در قبرس را تعیین می‌کنند عبارت‌اند از: تخصص، مقطع تحصیلی و دانشگاه موردنظر.

مزایای تحصیل رشته دندانپزشکی در قبرس

دانشجویان بین‌المللی باتوجه‌به اینکه تحصیل دندانپزشکی در قبرس به آزمون ورودی نیاز ندارد این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. از جمله شرایط ورود به رشته دندانپزشکی قبرس داشتن معدل بالا و نمرات بالا در دروس ریاضی، فیزیک، شیمی و زیست‌شناسی و داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 6 است. در ادامه به مزایای تحصیل دندانپزشکی در قبرس می‌پردازیم.

 • هزینه تحصیل رشته دندانپزشکی در قبرس در مقایسه با کشورهای اروپایی و آمریکایی کمتر است.
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • سخت‌گیری کمتر در مورد محدودیت سنی
 • امکان اخذ پذیرش تحصیلی بدون نیاز به مدرک بین‌المللی زبان
 • زندگی در کشوری آرام در سواحل مدیترانه
 • امکان سفر به کشورهای حوزه شینگن
 • پایین‌بودن نرخ بیکاری و امکان اشتغال بعد از پایان تحصیلات
 • خوابگاه‌های دانشجویی مجهز به اینترنت، امکانات رفاهی، امنیت 24 ساعته و پرسنل نظافت

اخذ بورسیه برای تحصیل

اخذ بورسیه برای تحصیل دندانپزشکی در قبرس

سه دانشگاه مدیترانه شرقی، خاور نزدیک و دانشگاه بین‌المللی قبرس که در رده دانشگاه‌های دندانپزشکی سطح بالا در قبرس هستند بورسیه‌های مختلفی را تحت شرایط خاص به دانشجویان جهت تحصیل دندانپزشکی در قبرس اعطا می‌کنند.

رزومه علمی عالی، کسب نمرات ممتاز و دستیابی به موفقیت‌های علمی و تحقیقاتی از جمله شرایط بورسیه هستند؛ به‌عنوان‌مثال دانشگاه خاور نزدیک قبرس برای متقاضیان بورسیه با معدل بالای 15 حدود  40 درصد بورسیه می‌دهد. دریافت بورسیه می‌تواند هزینه تحصیل رشته دندانپزشکی در قبرس را به میزان زیادی کاهش دهد.

شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در قبرس

دانشگاه‌های قبرس که در آن‌ها رشته دندانپزشکی تدریس و ارائه می‌شود برنامه‌های آموزشی تخصصی و متناسب با استانداردهای جهانی ارائه می‌دهند. این مزیت موجب افزایش اعتبار مدرک دندانپزشکی دانشگاه‌های قبرس در دنیا شده است؛ به‌عنوان‌مثال ازجمله شرایط تحصیل در قبرس دندانپزشکی در دانشگاه مدیترانه شرقی این است که این دانشگاه با دانشکده دندانپزشکی علوم بهداشتی یک برنامه آموزشی مشترک را اجرا می‌کنند.

رشته دندانپزشکی در دانشگاه مدیترانه شرقی در مرحله پیش‌بالینی یعنی سال اول و دوم انجام می‌شود. دوره ۵ ساله بعدی توسط دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم بهداشتی تکمیل می‌شود. به دلیل قرارگیری این دانشگاه در قبرس شمالی و نزدیکی به ترکیه زبان تحصیل دندانپزشکی در قبرس در دانشگاه مدیترانه شرقی 30 درصد انگلیسی و 70 درصد ترکی است.

تحصیل دندانپزشکی در قبرس؛ خوابگاه‌های دانشگاه‌های قبرس

اغلب دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل دندانپزشکی در قبرس به‌جای اجاره منزل در خوابگاه ساکن می‌شوند. دانشگاه‌های خاور نزدیک، دانشگاه گیرنه، دانشگاه مدیترانه شرقی، دانشگاه بین‌المللی قبرس و دانشگاه اروپایی لفکه دارای خوابگاه‌های بسیار مجهز با امکانات رفاهی و تفریحی مناسب هستند.

مدارک اخذ پذیرش تحصیلی در رشته دندانپزشکی در قبرس

برای اینکه متقاضیان بتوانند در یکی از دانشگاه‌های قبرس در رشته دندانپزشکی ادامه تحصیل دهند باید ابتدا از دانشگاه موردنظر خود پذیرش بگیرند. شرایط و مدارک اخذ پذیرش تحصیل دندانپزشکی در قبرس عبارت‌اند از:

 • تکمیل فرم درخواست پذیرش تحصیلی
 • ترجمه رسمی تمام مدارک تحصیلی شامل دیپلم، پیش‌دانشگاهی، کارشناسی همراه با ریزنمرات
 • انگیزه‌نامه
 • مدرک زبان
 • رزومه علمی (در صورت نیاز)
 • مدارک هویتی و شناسایی همراه با ترجمه رسمی مدارک
 • کپی پاسپورت متقاضی با حداقل 6 ماه اعتبار
 • توصیه‌نامه مدرک بین‌المللی زبان
 • عکس رنگی متقاضی به تعداد و اندازه مورد درخواست دانشگاه
 • مدرک اثبات تمکن مالی
 • پرداخت هزینه بررسی مدارک

مدارک اخذ ویزای تحصیل

مدارک اخذ ویزای تحصیل دندانپزشکی در قبرس

از دیگر شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در قبرس اخذ ویزای تحصیلی است. بعد از اطمینان از اخذ پذیرش تحصیلی قبرس باید مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی را آماده کنید. به دلیل اهمیت بسیار بالای ویزای تحصیلی باید تمام مدارک مورد درخواست کامل باشد تا شانس موفقیت شما افزایش یابد. مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیل دندانپزشکی در قبرس و دیگر رشته‌ها عبارت‌اند از:

 • مدرک اثبات‌پذیرش از دانشگاه موردنظر
 • مدارک هویتی و شناسایی همراه با ترجمه رسمی آنها
 • اصل مدارک تحصیلی دانشجو ممهور به مهر تأیید ترجمه رسمی
 • پاسپورت معتبر با حداقل 2 سال اعتبار
 • مدارک معاینات
 • پزشکی و سلامت
 • اثبات تمکن مالی
 • اصل مدرک بین‌المللی زبان (آیلتس حداقل 6)
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • مدرک هزینه بررسی مدارک

تمام مدارک باید ترجمه و برابر اصل باشند.

جمع‌بندی

تحصیل دندانپزشکی در قبرس یکی از گزینه‌های موردنظر متقاضیانی است که می‌خواهند بدون آزمون ورودی در این رشته درس بخوانند. قبرس جزیره کوچکی است که به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود. در هر دو بخش این کشور کوچک دانشگاه‌های دندانپزشکی معتبری قرار دارند که در سطح جهان از اعتبار مدرک خوبی برخوردارند.

این دانشگاه‌ها به‌ویژه دانشگاه‌های بخش قبرس شمالی دارای امکانات و تجهیزات تخصصی دندانپزشکی بسیار خوبی است. هزینه تحصیل رشته دندانپزشکی در قبرس در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی بسیار کمتر است.

مزیت دیگر تحصیل در رشته دندانپزشکی قبرس اعطای بورسیه‌های تحصیلی است که به دانشجویان ممتاز داده می‌شود. اخذ بورسیه تحصیلی به تعدیل و کاهش هزینه‌های تحصیلی و زندگی دانشجویان کمک می‌کند. از جمله شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی در قبرس داشتن معدل بالا حداقل 15، آیلتس حداقل 6 و نمرات بالا در دروس ریاضی، فیزیک، شیمی و زیست‌شناسی است.

مؤسسه مهاجرتی علم ویرا با سابقه درخشان در زمینه مهاجرت تحصیلی و با همکاری مشاوران، وکلا و حقوق‌دانان خود بهترین مسیرهای مهاجرت برای تحصیل در قبرس را به متقاضیان عزیز معرفی می‌کند. رسالت ما ارائه بهترین مسیرها و دانشگاه‌ها است. برای کسب اطلاعات بیشتر و تکمیل فرم مشاوره رایگان به آدرس elmevira.com مراجعه کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برچسب ها
این یک بنر است!

نظرات کاربران

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی
با ما در تماس باشید!
آدرس ما:
تهران: نلسون ماندلا (جردن)- کوچه مروارید- پلاک۸- واحد 403
اردبیل: خیابان حافظ – روبروی پارک حافظ – ساختمان امید طبقه دوم
تبریز: بلوار استاد شهریار(چایکنار) – جنب بهزیستی ساختمان۲۲-طبقه اول
مشاهده فهرست

اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های خصوصی و دولتی ترکیه بدون آزمون