تحصیل رشته حقوق در چین
توسط تیم علم ویرا
15 بهمن 2

تحصیل رشته حقوق در چین + شرایط پذیرش 2024

بسیاری از دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل رشته حقوق در چین برای دانشگاه‌های این کشور درخواست پذیرش تحصیلی ارسال می‌کنند. رشته حقوق نیز طرف‌داران زیادی دارد و برای علاقه‌مندان این رشته دارای جذابیت‌های خاصی است. باتوجه‌به مناسب‌بودن شرایط پذیرش، اعتبار دانشگاه‌های چین و هزینه تحصیلی مقرون‌به‌صرفه، سالانه دانشجویان زیادی برای مهاجرت تحصیلی به چین اقدام می‌کنند.

شرایط تحصیل حقوق در چین به مقطع تحصیلی دانشجویان و در مواردی به دانشگاه محل تحصیل بستگی دارد. در این مقاله از مؤسسه مهاجرتی علم ویرا تحصیل رشته حقوق در چین و جدیدترین شرایط آن را بررسی می‌کنیم.

مزایای مهاجرت تحصیلی به چین

کشور چین در رقابت با قدرت‌های بزرگ جهانی توانسته خود را در جایگاه دومین قدرت اقتصادی جهان قرار دهد. در همین راستا این کشور تلاش می‌کند علاوه بر جنبه اقتصادی، توانایی خود در سیستم آموزش، به‌ویژه آموزش عالی را افزایش دهد. در حال حاضر سیستم آموزش عالی چین دارای یک نظام یکپارچه و استاندارد است و برای افزایش اعتبار دانشگاه‌های خود در سطح بین‌الملل تلاش می‌کند.

فراهم‌سازی بهترین امکانات آموزشی، تحصیلی، علمی و کتابخانه‌های غنی برخی از تلاش‌های این کشور برای مطرح‌شدن در سطح جهانی است. این عوامل موجب افزایش مهاجرت تحصیلی به چین شده و دانشجویان بسیاری در رشته‌های مختلف برای تحصیل در چین عازم این کشور می‌شوند.

رشته حقوق نیز از رشته‌های مهم در سطح بین‌الملل است و سالانه بسیاری از علاقه‌مندان برای تحصیل رشته حقوق در چین ‌اقدام می‌کنند. کیفیت آموزش در دانشگاه‌های حقوق چین و بسیاری دیگر از رشته‌های تحصیلی در سطح استانداردهای جهانی است. این در حالی است که در مقایسه با دانشگاه‌های صاحب‌نام اروپا و آمریکا هزینه تحصیل مناسب‌تر و شرایط تحصیل حقوق در چین راحت‌تر است. به طور خلاصه مزایای مهاجرت تحصیلی به چین و تحصیل در این کشور عبارت‌اند از:

 • بالابودن سطح کیفی آموزش
 • اعتبار دانشگاه‌های تحصیل رشته حقوق در چین
 • امکان اخذ بورسیه تحصیلی رشته حقوق
 • هزینه تحصیلی مقرون‌به‌صرفه
 • متنوع بودن برنامه‌های تحصیلی رشته حقوق
 • حضور اساتید و حقوق‌دانان بین‌المللی در دانشگاه
بهترین دانشگاه های تحصیل رشته حقوق در چین

بهترین دانشگاه های تحصیل رشته حقوق در چین

تحصیل رشته حقوق در چین و در بهترین دانشگاه‌های علوم سیاسی این کشور آینده شغلی مناسبی را برای فارغ‌التحصیلان رقم می‌زند. بهترین دانشگاه‌های چین برای تحصیل پزشکی عبارت‌اند از:

دانشگاهتوضیحات
دانشگاه چینهواتأسیس 1911، تأسیس دانشکده حقوق در سال 1929، دارای 15% دانشجوی خارجی، ادامه تحصیل در مقاطع ارشد و دکترای حقوق، ارائه رشته‌های حقوق چین، حقوق بین‌الملل، حقوق تطبیقی و قضاوت و حل اختلاف بین‌الملل، همکاری با دانشگاه‌های هاروارد، ییل، استنفورد و NYU
دانشگاه پکینگ (PKU)تأسیس 1898، دارای معماری سنتی چینی، تأسیس دانشکده حقوق در سال 1999، ارائه رشته حقوق در تمام مقاطع تحصیلی، ارائه شاخه‌های رشته حقوق شامل حقوق بین‌الملل، حقوق محیط زیست، حقوق مدنی و تجاری، حقوق کیفری، حقوق اقتصادی و…
دانشگاه فودانتأسیس 1905، دارای 4 پردیس در شانگهای، تأسیس دانشکده حقوق در سال 1920، ارائه برنامه‌های کامل و قوی در زمینه تجارت و حقوق مالی برای متقاضیان تحصیل رشته حقوق در چین
دانشگاه ژجیانگتأسیس 1897 در هانگژو، دارای مؤسسات تحقیقاتی حقوق از جمله مؤسسه حقوق بین‌الملل، حقوق اقتصادی، حقوق کیفری، حقوق مدنی، حقوق تطبیقی، حقوق عمومی و حقوق بازرگانی
دانشگاه علوم سیاسی و حقوق (CUPL)تأسیس 1952، دارای نقش مهم در نوآوری آموزش حقوقی ملی، نظریه و اندیشه حقوقی، دارای 18 واحد آموزشی همچون دانشکده‌های حقوق، حقوق کیفری، حقوق مدنی، تجاری و اقتصادی، مدیریت اطلاعات حقوقی، حقوق چین و اتحادیه اروپا، دارای 78 برنامه کارشناسی ارشد و 38 برنامه دکترا در رشته حقوق

این دانشگاه‌ها از برترین دانشگاه‌های تحصیل رشته حقوق در چین هستند و اعتبار بالایی در سطح بین‌الملل دارند. فارغ‌التحصیلان حقوق از این دانشگاه‌ها می‌توانند علاوه بر چین، در سطح بین‌الملل نیز در رشته حقوق فعالیت کنند. به همین دلیل مهاجرت تحصیلی به چین برای تحصیل در رشته حقوق گزینه تحصیلی مناسبی است.

شرایط تحصیل رشته حقوق در چین

شرایط تحصیل حقوق در چین

تحصیل رشته حقوق در چین در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه می‌شود. طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی 4 سال، کارشناسی ارشد 2 سال و دکترا 3 سال است. امکان تحصیل رشته حقوق به زبان انگلیسی وجود دارد و این عامل نیز از دیگر مزایایی است که موجب جذب دانشجویان بین‌المللی و افزایش مهاجرت تحصیلی به چین شده است.

دانشجویانی که زبان تحصیل آن‌ها انگلیسی است باید مدرک بین‌المللی زبان تافل یا آیلتس ارائه دهند. مدارک لازم و شرایط تخصصی برای تحصیل رشته حقوق در چین عبارت‌اند از:

 • گواهی پایان تحصیلات متوسطه (با ترجمه رسمی)
 • تسلط کامل به زبان انگلیسی و ارائه مدرک زبان
 • مدارک کارشناسی یا کارشناسی‌ارشد حقوق از یک دانشگاه معتبر (برای دوره تحصیلات تکمیلی)
 • توصیه‌نامه از طرف دو استاد (برای دوره ارشد و دکترا)
 • توانایی تحصیل و انجام تحقیقات به زبان انگلیسی

شرایط اشتغال به کار در حوزه حقوق در چین

دانشجویان بین‌الملل در طول دوره تحصیل رشته حقوق در چین می‌توانند زبان چینی ماندارین را فرابگیرند تا بتوانند از فرصت‌های شغلی در چین استفاده کنند. از جمله شرایط تبدیل‌شدن به یک وکیل در چین این است که علاوه بر تسلط کامل به زبان چینی، بعد از پایان تحصیل رشته حقوق در چین باید در آزمون وکالت شرکت کرد. بعد از قبولی در این آزمون، متقاضیان باید در یک شرکت حقوقی چینی یک دوره کارآموزی را طی کنند. افرادی که در آزمون وکالت قبول نشوند می‌توانند به‌عنوان مشاور حقوقی فعالیت کنند.

هزینه تحصیل رشته حقوق در چین

هزینه تحصیل رشته حقوق در چین

از دیگر شرایط تحصیل حقوق در چین توجه به هزینه تحصیل است. اعتبار بین‌المللی دانشگاه‌ها و مناسب‌بودن هزینه تحصیل رشته حقوق در چین از جمله عوامل اثرگذار بر افزایش مهاجرت تحصیلی به چین هستند. میانگین هزینه تحصیل حقوق در چین در مقاطع مختلف عبارت‌اند از:

 • مقطع کارشناسی: 6.000-2.000 دلار
 • تحصیلات تکمیلی: 4.150-3.500 دلار

بورسیه های تحصیلی چین

باتوجه‌به وسعت کشور چین و جمعیتی بالغ بر 1.4 میلیارد نفر، در این کشور دانشگاه‌های زیادی فعالیت می‌کنند. علاوه بر مناسب بودن هزینه تحصیل، پذیرش و کیفیت آموزشی بالا در دانشگاه‌های این کشور، بورسیه‌های تحصیلی برای رشته‌های مختلف ارائه می‌شود.

دانشجویان مشغول به تحصیل رشته حقوق در چین هم با داشتن شایستگی‌های علمی و تحصیلی و اثبات آن می‌توانند از بورسیه تحصیلی استفاده کنند. این بورسیه‌ها بخشی یا تمام هزینه تحصیل را پوشش داده و برخی از آن‌ها نیز شامل کمک‌هزینه تحصیلی نیز هستند. این عامل نیز بر افزایش مهاجرت تحصیلی به چین اثر می‌گذارد. بورسیه‌های تحصیلی در چین عبارت‌اند از:

 • بورسیه دانشگاهی چین: شامل پوشش شهریه هر سه مقطع تحصیلی و کمک‌هزینه تحصیلی
 • بورسیه کنفوسیوس چین: پوشش کامل شهریه و اقامت هر سه مقطع تحصیلی همراه با کمک‌هزینه تحصیلی
 • بورسیه محلی دولت چین: پوشش کامل شهریه هر سه مقطع تحصیلی همراه با کمک‌هزینه تحصیلی
 • بورسیه دولتی چین (CSC): پوشش کامل شهریه مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکترا، هزینه اقامت و اعطای کمک‌هزینه تحصیلی
 • بورسیه BRI چین: پوشش کامل شهریه هر سه مقطع تحصیلی و کمک‌هزینه تحصیلی برای آن‌ها
 • بورسیه MOFCOM چین: کمک‌هزینه تحصیلی برای مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکترا، خدمات پزشکی رایگان، پرداخت هزینه بلیت برای چین، خوابگاه رایگان در محوطه دانشگاه
مدارک لازم برای تحصیل رشته حقوق در چین

مدارک لازم برای تحصیل رشته حقوق در چین

بعد از بررسی تمام شرایط مربوط به تحصیل رشته حقوق در چین برای دانشگاه موردنظر درخواست پذیرش ارسال کنید. برای این کار فرم درخواست تحصیل را از وب‌سایت دانشگاه موردنظر دانلود کرده و تمام موارد خواسته شده را در فرم وارد کنید.

در مرحله بعد فرم تکمیل شده را همراه با اسکن مدارک شناسایی، مدارک تحصیلی، مدرک زبان و گذرنامه برای دانشگاه ارسال کنید. بعد از دریافت پذیرش تحصیلی مدارک زیر را برای ثبت‌نام در دانشگاه ارسال کنید.

 • مدرک دیپلم دبیرستان یا مدرک تحصیلات دانشگاهی با ترجمه رسمی
 • مدارک شناسایی و گذرنامه با حداقل اعتبار لازم
 • گواهی پرداخت هزینه درخواست تحصیلی
 • عکس در اندازه پاسپورت
 • ویزای دانشجویی برای تحصیل رشته حقوق در چین
 • رزومه علمی و معرفی‌نامه از طرف دو استاد دانشگاه (برای مقاطع تکمیلی)
 • مدرک بین‌المللی زبان آیلتس یا تافل
 • نامه رسمی دانشگاه مبنی بر اخذ پذیرش
 • گواهی تمکن مالی
 • بیمه سلامت پزشکی
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • پرداخت هزینه بررسی مدارک

برای اخذ ویزای دانشجویی باید از تمام مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی چین مطلع باشید.

جمع‌بندی

سالانه بسیاری از دانشجویان خارجی برای تحصیل رشته حقوق در چین عازم این کشور می‌شوند. به دلیل شرایط تحصیلی مناسب، مقرون‌به‌صرفه بودن هزینه تحصیل، اعتبار بالای دانشگاه‌ها، امکانات تحصیلی و علمی استاندارد، حضور اساتید بین‌المللی و بورسیه، مهاجرت تحصیلی به چین گزینه‌ای مناسب است.

دانشگاه‌های چین از نظر اعتبار جهانی در سطح خوبی قرار دارند و رشته حقوق در چند دانشگاه این کشور در بهترین سطح کیفی ارائه می‌شود. دانشگاه‌های چینهوا، پکن، فودان و ژجیانگ از جمله دانشگاه‌های برتر برای تحصیل رشته حقوق در چین هستند. ارائه مدرک تحصیلی دیپلم برای تحصیل در مقطع کارشناسی و مدارک تحصیلات دانشگاهی برای تحصیلات تکمیلی و همچنین ارائه مدرک زبان از شرایط تحصیل حقوق در چین هستند.

بورسیه‌های تحصیلی متعددی در چین وجود دارد که دانشجویان رشته حقوق نیز می‌توانند با اثبات شایستگی‌های علمی و تحصیلی خود از آن بهره‌مند شوند.  مؤسسه مهاجرتی علم ویرا از مؤسسات مهاجرتی معتبر با سابقه درخشان در زمینه مهاجرت است و پرونده‌های مهاجرتی موفق زیادی نیز دارد. تیم علم ویرا تلاش می‌کند اطلاعات جامع مربوط به مهاجرت تحصیلی به کشورهای مختلف را در اختیار متقاضیان عزیز قرار دهد. با تکمیل فرم مشاوره رایگان با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برچسب ها
این یک بنر است!

نظرات کاربران

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی
با ما در تماس باشید!
آدرس ما:
تهران: نلسون ماندلا (جردن)- کوچه مروارید- پلاک۸- واحد 403
اردبیل: خیابان حافظ – روبروی پارک حافظ – ساختمان امید طبقه دوم
تبریز: بلوار استاد شهریار(چایکنار) – جنب بهزیستی ساختمان۲۲-طبقه اول
مشاهده فهرست

اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های خصوصی و دولتی چین، ترکیه و روسیه