اخذ ویزا کانادا
توسط تیم علم ویرا
13 آبان 2

اخذ ویزا کانادا | انواع ویزای کانادا

یکی از بهترین مقصدهای مهاجرتی جهان کشور کانادا است. با اخذ ویزا کانادا می‌توان از فرصت‌های مختلفی که در این کشور وجود دارد استفاده کرد. تحصیل در کانادا یکی از بهترین فرصت‌هایی است که با اخذ ویزای کانادا می‌توان به آن دست‌یافت. همچنین فرصت‌های شغلی مختلف، خدمات پزشکی کاملاً پیشرفته و تقریباً رایگان و حمایت از استارتاپ‌ها از جمله بهترین مزایای مهاجرت به کانادا است. در این مقاله از علم ویرا قصد داریم انواع ویزای کانادا و چگونگی اخذ آن را بررسی کنیم.

مزایای مهاجرت به کانادا

کانادا کشوری پیشرفته با بهترین امکانات و زیرساخت‌ها است که با فراهم‌سازی تمام امکانات لازم برای یک زندگی استاندارد به یکی از برترین مقاصد مهاجرتی تبدیل شده است. افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند با اخذ ویزا کانادا می‌توانند به‌صورت قانونی وارد این کشور شده و با تبعیت از قوانین کانادا از این مزایا استفاده کنند. برخی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت به کانادا عبارت‌اند از:

 • بازار کار مناسب
 • امنیت بالا
 • حمایت از استارتاپ‌ها
 • کیفیت زندگی بالا
 • سیستم آموزشی پیشرفته
 • تنوع فرهنگی و ملیت‌های مختلف
 • کیفیت بالای خدمات درمانی

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

کشور کانادا یکی از مهم‌ترین پیشگامان تحصیلات دانشگاهی در جهان است. دانشگاه‌های معتبری که در رنکینگ‌های جهانی رتبه‌های عالی دارند، اساتید معتبر بین‌المللی و بهره‌مندی از بهترین تجهیزات آموزشی و علمی، برخی از مزایای تحصیل در کانادا است. به همین دلیل سالانه بسیاری از دانشجویان نخبه سراسر جهان برای ادامه تحصیل در کانادا برای اخذ ویزا کانادا اقدام می‌کنند. در بین انواع ویزای کانادا، دانشجویان باید ویزای تحصیلی دریافت کنند و یکی از ضروریات این کار، داشتن پذیرش از یکی از دانشگاه‌های کانادا است.

اخذ ویزا کانادا

یکی از شرایط لازم برای ورود به خاک کشور کانادا اخذ ویزا کانادا است. برای اقامت موقت و هم اقامت دائم باید ابتدا ویزای کانادا را دریافت کرد. با دریافت هریک از انواع ویزای کانادا، فرد واجد شرایط ورود به خاک کانادا می‌شود. دولت کانادا برای اخذ ویزای این کشور شرایط و قوانین دشواری وضع کرده است؛ اما آشنایی با مراحل مختلف و تهیه مدارک کامل شانس دریافت آن را افزایش می‌دهد.

انواع ویزای کانادا

متقاضیان اخذ ویزا کانادا بر اساس شرایط و دلایل سفر به کانادا باید برای دریافت ویزای مخصوص به آن مورد اقدام کنند. در ادامه مهم‌ترین انواع ویزای کانادا را بررسی می‌کنیم.

ویزای تحصیلی کانادا

1. ویزای تحصیلی کانادا

برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا در تمام مقاطع تحصیلی شرایط یکسان است و تفاوت تنها مربوط به مدارک پذیرش تحصیل است. این نوع ویزا برای اهداف تحصیلی کوتاه‌مدت و بلندمدت صادر می‌شود. یکی از شرایط مهم اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل در کانادا ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی است. همچنین باید از سوی دانشگاه یا مدرسه‌ای که قصد تحصیل در آن را دارید دعوت‌نامه رسمی دریافت کرده باشید. مدت‌زمان لازم برای صدور ویزای تحصیلی 6-4 ماه است.

2. ویزای توریستی کانادا

برای اخذ ویزا کانادا از نوع توریستی باید بدانید که این ویزا موقت است و باید متعهد شوید که در زمان حضور در کانادا به دنبال یافتن شغل نیستید. این ویزا تنها برای اهداف گردشگری و توریستی صادر می‌شود. ویزای توریستی دو نوع است: ویزای یک‌بار ورود کانادا (Single-Entry) و ویزای چند بار ورود کانادا (Multiple Entry)

3. اخذ ویزا کانادا؛ ویزای کاری کانادا

یکی دیگر از انواع ویزای کانادا ویزای کاری است. با اخذ ویزا کانادا از نوع ویزای کاری، افراد می‌توانند در این کشور مشغول به کار شوند. برای دریافت ویزای کاری کانادا دو روش وجود دارد که عبارت‌اند از: روش اکسپرس اینتری و ثبت استارتاپ و برنامه تجاری.

4. ویزای فرصت مطالعاتی

نوع دیگر اخذ ویزا کانادا ویزای فرصت مطالعاتی است. به دلیل اهمیت علم و تکنولوژی در کانادا این کشور برای تبادلات علمی و فرهنگی، افزایش همکاری‌های علمی و ارتقای سطح تکنولوژی کشور خود ویزای فرصت مطالعاتی را ارائه می‌کند. یکی از شرایط دریافت این نوع ویزا داشتن نامه پذیرش یا دعوت‌نامه از یکی از مؤسسات علمی یا دانشگاهی کانادا است.

شرایط مهاجرت به کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت به کانادا شرایط مشخصی وجود دارد که از طرف دولت این کشور تعیین شده است. علاوه بر اخذ ویزا کانادا برای مهاجرت، فرد باید از شرایط عمومی دیگری نیز برخوردار باشد. متقاضیان مهاجرت به کانادا باید طبق لاین و روش مهاجرتی خود شرایط را داشته باشند. شرایط عمومی برای دریافت انواع ویزای کانادا عبارت‌اند از:

 • تسلط زبانی کامل (انگلیسی/ فرانسوی)
 • تمکن مالی
 • گواهی سلامت پزشکی
 • پاسپورت معتبر
 • شرایط سنی تعیین‌شده
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • آماده‌کردن تمامی مدارک لازم

هزینه اخذ ویزا کانادا

برای اخذ انواع مختلف ویزای کانادا باید هزینه مشخصی پرداخت کرد. هزینه اخذ ویزا کانادا شامل هزینه‌های ثبت درخواست اخذ ویزا، احراز هویت و انگشت‌نگاری است. در حال حاضر هزینه‌ای که برای اخذ ویزا دریافت می‌شود 185 دلار برای هر فرد است. در ادامه فهرست هزینه‌های لازم برای اخذ ویزای کانادا آمده است:

خدمات ویزا هزینه
وقت سفارت کانادا 30 دلار آمریکا
ثبت‌نام ویزای توریستی افراد کمتر از 14 سال 300 دلار آمریکا
ثبت‌نام ویزای همراه دانشجویی 650 دلار آمریکا
ثبت‌نام ویزای توریستی بدون انگشت‌نگاری 300 دلار آمریکا
ثبت‌نام ویزای کاری 790 دلار آمریکا

مدرک عمومی لازم برای اخذ ویزای کانادا

مدارک عمومی لازم برای اخذ انواع ویزای کانادا

برای افزایش شانس اخذ ویزا کانادا باید تمام مدارک لازم برای دریافت ویزا، کامل باشند. کوچک‌ترین نقص یا مشکل در مدارک می‌تواند باعث ریجکت‌شدن درخواست شود. به همین دلیل لازم است از تمام شرایط و مدارک لازم برای دریافت ویزای کانادا کاملاً مطلع باشید تا شانس شما در این مرحله افزایش یابد. مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا عبارت‌اند از:

1. مدارک هویتی

مدارک هویتی لازم برای دریافت ویزا شامل پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار است. علاوه بر آن باید تمامی پاسپورت‌های قدیمی یا کارت‌های پرواز خود را نیز آماده کنید. از دیگر مدارک هویتی می‌توان به یک قطعه عکس رنگی 4.5 در 3.5 با پس‌زمینه سفید اشاره کرد. عکس باید جدید باشد و حداکثر در 6 ماه گذشته گرفته شده باشد. شناسنامه، سند ازدواج (درصورت تأهل)، گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان، رضایت‌نامه محضری برای فرزندانی که به تنهایی عازم کانادا می‌شوند و تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی همگی در گروه مدارک هویتی هستند. تمام مدارک هویتی باید با ترجمه رسمی باشد.

2. مدارک مالی

متقاضیان اخذ ویزا کانادا باید مدارک مالی خود را نیز آماده کنند. این مدارک شامل گردش حساب مالی 4 ماهه متقاضی با مهر و امضاء شعبه و گواهی تمکن مالی ( به دلار کانادا) است که این مدرک نیز باید دارای مهر و امضاء شعبه باشد. مدت زمان اعتبار گواهی تمکن مالی و گردش حساب یک‌ماه است. از دیگر مدارک مالی، ترجمه اسناد ملکی (درصورت وجود) و گواهی سپرده‌های بلندمدت، سند اتومبیل و اسناد اوراق بهادار (همگی در صورت وجود) است.

3. مدارک شغلی

مدارک شغلی لازم برای متقاضیان اخذ ویزای کانادا مربوط به مدارم شغلی کارمندان، کارفرمایان، تجار، پزشکان، مهندسان، صاحبان مشاغل و بازنشستگان است. تمامی این مدارک باید توسط دفترخانه رسمی ترجمه شده و ممهور به مهر دادگستری باشند تا شانس شما برای اخذ ویزا کانادا افزایش یابد.

وقت سفارت کانادا

وقت سفارت کانادا

یکی دیگر از مراحل ضروری برای اخذ ویزای کانادا وقت سفارت کانادا است. برای دریافت وقت سفارت کانادا و انگشت‌نگاری و احراز هویت باید به کشور دیگری مراجعه کرد. در حال حاضر بهترین کشور برای این کار ترکیه است. البته از کشورهای امارات، گرجستان یا ارمنستان نیز می‌توان برای این منظور اقدام کرد. متقاضیان اخذ ویزا کانادا برای انجام مراحل احراز هویت و انگشت‌نگاری باید به دفاتر Visa Application Center (VAC) در یکی از کشورهای مجاور مانند ترکیه، امارات یا گرجستان مراجعه کنند.

دلیل این کار این است که سفارت کانادا در ایران فعال نیست. بعد از درخواست اخذ ویزا باید یک‌ماه منتظر باشید تا نوبت انگشت‌نگاری برای شما صادر شود. احراز هویت و انگشت‌نگاری شامل عکس‌برداری و ثبت اثر انگشت است. نکته مهم برای دریافت وقت انگشت‌نگاری این است که باید هزینه آن را ازطریق حساب کاربری خود پرداخت کنید تا به شما وقت سفارت داده شود.

دلیل ریجکت‌ شدن ویزای توریستی کانادا

در برخی موارد ممکن است برای اخذ ویزا کانادا نوع توریستی، درخواست متقاضی ریجکت شود. این مسئله می‌تواند به دلایل متعددی رخ دهد که برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

 • عدم تمکن مالی و مانده‌حساب ناکافی
 • عدم وضعیت شغلی مناسب در کشور مبدأ
 • داشتن سوءپیشینه و رفتارهای مخاطره‌آمیز قبلی
 • عدم مطابقت نوع ویزا باهدف از سفر
 • قانع‌نشدن آفیسر و ارائه اطلاعات نادرست
 • تناقض در اطلاعات موجود در مدارک با پاسخ به سؤالات آفیسر

مزایای اخذ ویزای کانادا

مزایای اخذ ویزای کانادا

به دلیل قدرت سیاسی اقتصادی و تعامل مسالمت‌آمیز با کشورهای جهان، اعتبار ویزای کانادا بالا است. به همین دلیل افرادی که موفق به اخذ ویزا کانادا می‌شوند مزایای زیادی به آن‌ها تعلق می‌گیرد. برخی از این مزایا عبارت‌اند از:

 • اقامت طولانی‌مدت: با ویزای کانادا تا 6 ماه می‌توان در این کشور ساکن شد.
 • امکان گذر از تمام مرزهای هوایی و زمینی
 • ورود به 25 کشور جهان بدون نیاز به دریافت ویزا از آن کشورها
 • یکسان بودن مدت اعتبار ویزا با پاسپورت

جمع‌بندی

کشور کانادا یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی و توریستی است. امکانات زندگی، تحصیلی و شغلی مناسب در این کشور موجب شده است تا افراد بسیاری با اقدام برای اخذ ویزا کانادا به این کشور مهاجرت کنند. برای اخذ ویزای کانادا مدارک و شرایط عمومی و ویژه‌ای نیاز است. انواع مختلف ویزای کانادا وجود دارد که برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از ویزای تحصیلی، ویزای شغلی، ویزای توریستی و ویزای فرصت مطالعاتی.

دانشجویانی که قصد دارند برای ادامه تحصیل در کانادا ویزای تحصیلی دریافت کنند علاوه بر آماده‌سازی مدارک باید از دانشگاه موردنظر نیز دعوت‌نامه یا پذیرش تحصیلی دریافت کرده باشند و نامه رسمی آن را ضمیمه مدارک خود کنند. بعد از آماده‌سازی تمام مدارک و برخورداری از شرایط لازم باید برای وقت سفارت نیز اقدام کرد. در ایران سفارت کانادا فعال نیست.

به همین منظور برای این کار که به‌منظور انگشت‌نگاری و احراز هویت است متقاضی باید به یکی از کشورهای ارمنستان، گرجستان، امارات یا ترکیه سفر کند. یک‌ماه بعد از انگشت‌نگاری، نامه سفارت مبنی بر صلاحیت دریافت یا عدم دریافت ویزای کانادا را دریافت خواهید کرد. مؤسسه مهاجرتی علم ویرا با تیمی متشکل از برترین وکلا، حقوق‌دانان و مشاوران باتجربه، تلاش می‌کند بهترین روش‌های اخذ ویزای کانادا را در اختیار متقاضیان عزیز قرار دهد. با تکمیل فرم مشاوره رایگان، کارشناسان ما اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می‌دهند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
این یک بنر است!

نظرات کاربران

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی
با ما در تماس باشید!
آدرس ما:
تهران: نلسون ماندلا (جردن)- کوچه مروارید- پلاک۸- واحد 403
اردبیل: خیابان حافظ – روبروی پارک حافظ – ساختمان امید طبقه دوم
تبریز: بلوار استاد شهریار(چایکنار) – جنب بهزیستی ساختمان۲۲-طبقه اول
مشاهده فهرست

اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های خصوصی و دولتی چین، ترکیه و روسیه