هزینه‌های زندگی در چین

هزینه زندگی در چین بسته به شهرها، مناطق و همچنین سبک زندگی شما می‌تواند بسیار متفاوت باشد. اگر قصد دارید به چین مهاجرت کنید، احتمالاً موضوع هزینه‌های زندگی در چین چیزی است که بیشتر در مورد آن کنجکاو هستید. پس ادامه مطلب را بخوانید.

شما می‌توانید در اکثر شهرهای بزرگ چین با هزینه بسیار کمتر از ۱۰۰۰ دلار در ماه و با یک سبک زندگی عالی زندگی کنید. با این حال، همیشه جایی برای تجمل و هزینه بیشتر وجود دارد. اگر به دنبال این سبک زندگی هستید، اجاره یک آپارتمان زیبا در مرکز پکن یا شانگهای حدود ۱۰۰۰ دلار یا بیشتر هزینه دارد.

بررسی میانگین هزینه‌های زندگی در چین

اجاره خانه: ۲۰۰ تا ۷۰۰ دلار ماهانه

هزینه غذا: ۲ تا ۵ دلار در هر وعده و ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار ماهانه

حمل و نقل: ۰٫۳ تا ۰٫۵ دلار کرایه اتوبوس و ۳۰ تا ۵۰ دلار ماهانه

خدمات برق، آب، گاز، تلفن و وای فای: ۵۰ تا ۱۰۰ دلار ماهانه

مجموع هزینه‌ها: ۳۸۰ تا ۱۰۰۰ دلار در ماه

 

هزینه‌های زندگی در چین

هزینه اجاره خانه در چین (۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار در ماه)

در چین، بسته به جایی که زندگی می‌کنید، می‌توانید حداقل ۳۰۰ دلار تا ۷۰۰ دلار در ماه پرداخت کنید. شهرهای بزرگ اجاره‌های بالاتری خواهند داشت، در حالی که حومه شهر بسیار ارزان‌تر است.

با این حال، اگر در چین تدریس می‌کنید، مدرسه شما هزینه آپارتمان شما را یا از طریق کمک هزینه یا به صورت رایگان ارائه می‌کند. بسته به قرارداد شما، نحوه تنظیم آن می‌تواند متفاوت باشد. آن‌ها می‌توانند هر ماه آن را از حقوق شما کسر کنند یا در قرارداد شما لحاظ کنند.

هزینه غذا در چین (۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار در ماه)

غذا در چین می‌تواند بسیار ارزان باشد، اما بستگی به خرید شما نیز دارد.

برای مواد غذایی اولیه، قیمت برنج برای یک کیسه پنج کیلوگرمی تقریباً ۱۰ دلار است. روغن پخت و پز گران است و مرغ قیمت مناسبی در حدود ۸ دلار در هر کیلوگرم دارد. شما می‌توانید بسیاری از میوه‌ها و سبزیجات مختلف را با کمتر از ۱۰ دلار در هفته تهیه کنید. همچنین امکان پذیر است که تمام خواربارهایی را که برای یک هفته در چین نیاز دارید با قیمت ۳۰ دلار یا کمتر خریداری کنید و در واقع هنوز غذای هفته بعد باقی مانده باشد!

هزینه‌های زندگی در چین

هزینه حمل و نقل در چین (۳۰ تا ۵۰ دلار در ماه)

در کشور چین کرایه اتوبوس‌ها فوق‌العاده ارزان است. بنابراین حتی اگر نمی‌توانید پیاده تا مدرسه، دانشگاه یا محل کار خود بروید، می‌توانید این کار را با کمتر از یک دلار (۱۰ تا ۳۰ سنت) در هر راه انجام دهید.

مترو کمی گران‌تر است (هرچند هنوز نسبتاً ارزان است)، اما اگر مقصد شما دورتر باشد، ارزش دارد. هزینه‌های مترو می‌تواند حدود ۵۰ سنت تا ۱ دلار باشد، بسته به اینکه چقدر مسیر می‌روید.

تاکسی‌ها مثل همه جای دنیا گران‌تر هستند. اما مطمئناً ارزش آن را دارد که بخواهید سریعتر به جایی برسید. همچنین می‌توانید شانس خود را با Didi، پاسخ چین به Uber امتحان کنید. اگر عجله دارید، قیمت آن کاملاً ارزشش را دارد.

هزینه خدمات در چین (۵۰ تا ۱۰۰ دلار در ماه)

خدمات چیزی است که هر ماه بودجه آن از همه دریافت می‌شود و شامل برق، آب، گاز، تلفن و وای فای می‌باشد. در چین، برخی از این موارد ممکن است به آپارتمان شما اضافه شود، به این معنی که شما نیازی به پرداخت هزینه برای آنها ندارید. با این حال، اگر این کار را می‌کنید، باید هر ماه، چیزی حدود ۱۰۰ دلار یا کمتر هزینه کنید.

هزینه سرگرمی در چین

بلیط یکی از فیلم‌های جدید انگلیسی زبان فقط چند دلار برای شما هزینه دارد و کارهای دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید با همین مبلغ کم انجام دهید. صرف ناهار با دوستان و همکاران و شرکت در سرگرمی‌های پرشور، دو گزینه محبوب سرگرمی بعد از کار هستند. هر دوی آنها واقعاً هزینه زیادی نخواهند داشت.

هزینه‌های زندگی در چین

هزینه‌های زندگی در چین به موقعیت مکانی شما بستگی دارد

شهرهای ردیف ۱ به کلان شهرهایی مانند پکن، شانگهای و شنژن اشاره دارند. شهرهای جدید ردیف ۱ پایتخت‌های نوظهور با نرخ رشد بالا هستند. چنگدو، هانگژو، ووهان در این دسته قرار دارند. شهرهای سطح ۲ معمولاً شهرهای پایتخت معمولی در یک استان یا شهرهای بزرگ با سطح توسعه اقتصادی خوب هستند (مانند Xiamen، Changchun، Haikou و غیره). شهرهای ردیف ۳ در مقایسه با شهرهای ردیف ۲ حتی شهرهای کوچک‌تری هستند.

معمولاً تفاوت قابل توجهی بین این شهرها از نظر میانگین نرخ حقوق، هزینه استاندارد زندگی، زیرساخت‌های شهری و فرصت‌های تجاری و غیره وجود دارد. بنابراین، انتخاب شهرهای مختلف برای زندگی در چین نیز منجر به حقوق و هزینه‌های متفاوت زندگی می‌شود.

سطح شهر درآمد هزینه زندگی اجاره خانه
شهرهای سطح ۱ ۲,۱۲۳ تا ۲,۸۰۰ دلار ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار ۴۰۰ تا ۶۰۰ دلار
شهرهای جدید ردیف ۱ ۱,۴۱۵ تا ۲,۱۲۳ دلار ۷۰۰ تا ۱۱۰۰ دلار ۲۸۳ تا ۴۲۴ دلار
شهرهای سطح ۲ ۱,۴۱۵ تا ۱,۸۴۰ دلار ۵۶۰ تا ۱۰۰۰ دلار ۲۱۲ تا ۴۲۴ دلار
شهرهای سطح ۳ ۱,۱۳۲ تا ۱,۴۱۵ دلار ۴۲۴ تا ۵۶۶ دلار ۱۴۱ تا ۳۵۳ دلار

هزینه‌های زندگی در چین

هزینه‌های زندگی در چین نیز به سبک زندگی شما بستگی دارد

همانطور که می‌بینید، هزینه‌های زندگی در چین نسبتاً پایین است. با حقوق خود به عنوان یک مهاجر، زندگی راحتی در آنجا خواهید داشت. با این حال، هزینه کلی زندگی شما در چین به سبک زندگی شما نیز بستگی دارد.

شما می‌توانید با صرفه جویی بیشتری زندگی کنید و سالانه ۱۵۰۰۰ دلار در چین پس انداز کنید، یا می‌توانید در تجمل گرایی افراط کنید!

از زندگی خود در چین لذت ببرید!

همانطور که می‌بینید، زندگی در چین آنقدر هزینه ندارد و می‌توانید در زمانی که زندگی خود را در آنجا می‌گذرانید، پول زیادی پس انداز کنید. البته بسیاری از هزینه‌های زندگی در چین به نحوه زندگی شما نیز بستگی دارد.

در حالی که هزینه زندگی در چین در واقع ارزان‌تر از بسیاری از مکان‌ها است، به‌ویژه وقتی صحبت از مراقبت‌های بهداشتی یا تعمیرات خانه به میان می‌آید، هنوز جایی برای تجمل وجود دارد.

بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که به یاد داشته باشید که در حد توان خود زندگی کنید تا بتوانید از درآمد خود برای سفرهای فوق العاده در طول تعطیلات خود استفاده کنید.

هزینه‌های زندگی در چین

جمع بندی

با توجه به مقرون به صرفه بودن هزینه‌های زندگی در چین، می‌توان گفت که این کشور می‌تواند یکی از بهترین مقاصد برای ادامه تحصیل باشد. بهترین دانشگاه های چین از جمله دانشگاه دالیان، دانشگاه ووهان چین، دانشگاه پکن و… را می توانید برای ادامه تحصیل در چین انتخاب نمایید. اگر تمایل به در یافت خدمات مهاجرتی به چین را دارید با مشاوران موسسه علم ویرا در تماس باشید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.