دانشگاه چابکساری
توسط تیم علم ویرا
23 اردیبهشت 1

دانشگاه چابکساری (Chuvash state university)

دانشگاه دولتی چوواش با نام کامل I. N. Ulianov Chuvash State University که به دانشگاه چابکساری یا چابکسری روسیه نیز معروف است در منطقه چابکسری پایتخت جمهوری چوواش در کشور روسیه واقع شده است. توجه داشته باشید که این دانشگاه از مؤسسات پیشرو در آموزش عالی برای تحصیل در روسیه، اروپا و منطقه به شمار می‌آید. علاوه بر این مرکز علمی، آموزشی و فرهنگی منطقه فدرال پریولسکی فدراسیون روسیه است که در بین دانشگاه‌های ملی بسیار موردتوجه است. برای آشنایی بیشتر با این دانشگاه و مهاجرت تحصیلی به روسیه تا انتهای این مقاله از علم ویرا همراه ما باشید.

 

نام دانشگاه به لاتین

Chuvash state university

سال تأسیس

1967

رتبه جهانی

4038

زبان تحصیلی

انگلیسی

طول دوره تحصیل

6 سال

نوع دانشگاه

دولتی

درباره دانشگاه دولتی چابکساری

درباره دانشگاه دولتی چابکساری

به‌طورکلی می‌توان گفت که دانشگاه چابکساری یکی از برترین دانشگاه‌های پزشکی روسیه است. این دانشگاه در سال 1967 و در شهر چابکسری روسیه تأسیس شده است. لازم به ذکر است که این دانشگاه توسط شوراهای پزشکی مختلف مانند شورای پزشکی هند (MCI)، سازمان بهداشت جهانی (WHO) و وزارت آموزش‌وپرورش و علوم فدراسیون روسیه به رسمیت شناخته شده است. همچنین این دانشگاه پزشکی دارای تعداد زیادی کارمند برای ارائه بهترین آموزش به دانشجویان خود است. شهریه دوره MBBS این دانشگاه بسیار پایین است و به همین دلیل یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای دوره MBBS جهت تحصیل در روسیه برای دانشجویان هندی است.

بسیاری از دانشجویان هندی به‌راحتی می‌توانند برای تحصیل در دانشگاه چابکساری درخواست دهند. دانشگاه پزشکی دولتی چوواش دارای موزه آناتومی بسیار بزرگ برای دانشجویان است که شامل بیش از 700 اندام اصلی بدن انسان برای یادگیری عملی است. توجه داشته باشید که دانشجویان می‌توانند در اولین روز دانشگاه خود از موزه دیدن کنند. زبان تدریس در این دانشگاه انگلیسی است و مدت دوره شش سال است.

رتبه‌بندی دانشگاه چابکساری روسیه

به‌طورکلی باید گفت که در حال حاضر این دانشگاه بیش از هزار دانشجوی بین‌المللی از 49 کشور در سراسر جهان را در خود جای داده است. دانشگاه چابکساری دوره‌های فارغ‌التحصیلی را همراه با دوره‌های فوق لیسانس، دکترا و دوره‌های تخصصی در رشته‎های مختلف از جمله پزشکی ارائه می‌کند. همچنین این دانشگاه در روسیه در رتبه 112 و رتبه 4038 را در رتبه بندی جهانی 2024 از آن خود کرده است. لازم به ذکر است که دانشگاه چابکساری در 90 موضوع تحقیقاتی امتیاز کسب کرده است. توجه داشته باشید که رتبه بندی دانشگاه دولتی چوواش بر اساس 3 عامل خروجی تحقیق، شهرت غیر آکادمیک و تأثیر 2 فارغ التحصیل برجسته است.

وابستگی و به‌ رسمیت ‌شناختن دانشگاه دولتی چوواش

دانشگاه چابکساری یکی از بزرگ‌ترین و برترین دانشگاه های کشور روسیه  برای تحصیل در این کشور است و توسط شوراهای پزشکی مختلف به رسمیت شناخته شده است. شوراهایی مانند:

 • توسط USMLE (آزمون مجوز پزشکی ایالات متحده)
 • توسط شورای پزشکی عمومی (GMC)
 • توسط شورای ملی پزشکی (NMC)
 • توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO)
 • همچنین در بنیاد پیشرفت آموزش و تحقیقات پزشکی بین‌المللی (FAIMER) فهرست شده است.
 • توسط وزارت آموزش و علوم فدراسیون روسیه به رسمیت شناخته شده است.
 • این دانشگاه وابسته به وزارت بهداشت عمومی فدراسیون روسیه است.

مزایای تحصیل در دانشگاه دولتی چابکساری

مزایای تحصیل در دانشگاه دولتی چابکساری

به‌طورکلی می‌توان گفت که مزایای تحصیل در روسیه بی‌شمار است. همچنین دلایل بسیاری برای تحصیل در دانشگاه چابکساری وجود دارد که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره شده است:

 • دانشگاه دولتی چوواش یکی از برترین دانشگاه‌های روسیه است.
 • این دانشگاه دارای رتبه برتر برای مطالعات MBBS است.
 • شهریه دانشگاه دولتی چوواش برای دانشجویان هندی بسیار کم است.
 • این دانشگاه از زبان متوسط انگلیسی برای آموزش به دانشجویان بین‌المللی استفاده می‌کند.
 • دانشجویانی که از دانشگاه دولتی چوواش فارغ‌التحصیل شوند این شانس را پیدا می‌کنند که در سطح جهانی کار کنند.
 • این دانشگاه توسط شورای پزشکی مانند MCI/NMC، WHO و غیره به رسمیت شناخته شده است.
 • محیط دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی بسیار دوستانه است.
 • اساتید دانشگاه بسیار باتجربه هستند.
 • دانشجویانی که می‌خواهند پس از دوره MBBS خود در روسیه مستقر شوند می‌توانند این شانس را داشته باشند که اقامت دائم روسیه را دریافت کنند.
 • اقامت در دانشگاه دولتی چوواش بسیار مقرون‌به‌صرفه است.

مدت MBBS در دانشگاه چابکساری

دانشگاه چابکساری به مدت شش سال دوره MBBS را برای دانشجویان خود فراهم می‌کند. البته توجه داشته باشید که در طی شش سال دانشگاه دانشجویان خود را برای تبدیل‌شدن به بهترین پزشکان جهان آموزش می‌دهد. در واقع اساتید این دانشگاه آموزش با کیفیتی را به دانشجویان خود ارائه می‌دهند. این دانشگاه آموزش باکیفیت یعنی دانش عملی را به دانشجویان ارائه می‌دهد. در حقیقت دانشگاه چابکساری به ارائه دانش نظری به دانشجویان خود اعتقادی ندارد و می‌توان گفت که این یکی از مزایای تحصیل در روسیه است.

همچنین این دانشگاه دارای بزرگ‌ترین موزه است که 700 عضو و بدن اصلی را در آن موزه نگهداری می‌کنند. دانشجویان می‌توانند در آن موزه روی اندام‌های اصلی عمل کنند. در روز اول دانشگاه اساتید موزه‎ای را به آن‌ها نشان می‌دهند که همه آن‎ها قرار است در آن کار عملی انجام دهند. در حقیقت 6 سال دوره MBBS سفر عالی برای دانشجویان است.

دانشکده‌های دانشگاه دولتی چوواش

دانشکده‌های دانشگاه دولتی چوواش

لازم است بدانید که دانشگاه چابکساری دارای 115 بخش در پردیس و چهار دانشکده است. دانشکده‌های این دانشگاه شامل موارد بیان شده در زیر است.

 • پزشکی عمومی
 • اطفال
 • دندانپزشکی
 • پرستاری

این دانشگاه همچنین مجله پزشکی چوواشیا را منتشر می‌کند که یک مجله علمی و عملی است. تحقیقات انجام شده توسط کارکنان دانشکده پزشکی در مجلات خارجی منتشر می‌شود. دانشگاه چابکساری همچنین میزبان کنفرانس‌های علمی در سطح منطقه‌ای و ملی است. همچنین به دانشجویان آموزش بالینی و توسعه مهارت را در طول دوره MBBS خود برای تحصیل در روسیه اختصاص می‌دهد. لازم به ذکر است که این دانشگاه دارای 39 پایگاه آموزشی است.

واجد شرایط بودن برای تحصیل MBBS در دانشگاه دولتی چوواش

برای پذیرش در دانشگاه چابکساری داوطلبان باید معیارهای واجد شرایط‌بودن را داشته باشند. از جمله شرایط برای پذیرش در این دانشگاه عبارت‌اند از:

 • داوطلب باید دوره متوسطه (HSC) خود را گذرانده باشد.
 • داوطلب باید 50٪ در فیزیک، شیمی، زیست شناسی در HSC، و 50٪ برای کاست SC/ST در موضوعاتی مانند فیزیک، شیمی و زیست شناسی کسب کرده باشد.
 • داوطلب باید 17 سال سن خود را تکمیل کند.
 • دانش‌آموزان باید از نظر جسمی و روحی در وضعیت مناسبی باشد.

توجه داشته باشید که داوطلب باید هنگام پذیرش در دانشگاه چابکساری تمام مدارک موردنیاز خود را در دانشگاه ارائه کند.

فرایند پذیرش دانشگاه دولتی چابکساری

برای تحصیل در روسیه و دریافت پذیرش از دانشگاه چابکساری باید مراحل زیر را دنبال نمایید:

 • در مرحله اول: داوطلب باید فرم درخواستی را که به‌صورت آنلاین در دسترس است پر نماید.
 • در مرحله دوم: پس از پر کردن فرم درخواست باید گواهی پایان تحصیل، گواهی تولد، کپی پاسپورت و کپی اصل سوابق خود را ارسال کند.
 • در مرحله سوم: پس از ارائه مدارک فوق، نامه‌ای برای پذیرش از دانشگاه دریافت می‌کند.
 • در مرحله چهارم: پس از دریافت نامه باید هزینه‌های درخواست را در حساب دانشگاه پرداخت کند.
 • در مرحله پنجم: پس از پرداخت هزینه‌ها، اداره خدمات مهاجرت فدرال فدراسیون روسیه شروع به ارسال دعوت‌نامه‌های رسمی به‌عنوان تأییدیه پذیرش در دانشگاه مربوطه می‌کند.
 • در مرحله ششم: پس از دریافت نامه دانشجویان باید برای فرایند ویزا به سفارت مشاور فدراسیون روسیه مراجعه کنند.

مدارک موردنیاز برای پذیرش دانشگاه چابکساری

مدارک موردنیاز برای پذیرش دانشگاه چابکساری

برای تحصیل در روسیه و ثبت نام در هر یک از دانشگاه‌های این کشور نیاز است که مدارکی به دانشگاه تحویل داده شود. مدارک موردنیاز برای ثبت نام در دانشگاه چابکساری شامل موارد بیان شده در زیر است.

 • شناسنامه دانشجو
 • صورت‌حساب بانکی نامزدها با حداقل موجودی 3 لک از سه ماه گذشته
 • شش عکس سایز گذرنامه فعلی نامزد
 • کپی اصل پاسپورت
 • برگه نمره کنکور NEET
 • فرم درخواستی که به‌صورت آنلاین پر می‌شود
 • مدرک درآمد سرپرست نامزد
 • گواهینامه‌های لیسانس و فارغ‌التحصیل (در صورت وجود)
 • گواهی فارغ‌التحصیلی دانشجو

ساختار شهریه دانشگاه دولتی چووش 2024

ساختار شهریه دانشگاه چابکساری برای سال تحصیلی 2024 و برای برنامه MBBS در زیر نشان‌داده‌شده است.

مشخصات

1 سال

2 سال

3 سال

4 سال

5 سال

6 سال

شهریه با هاستل

235000 روبل

235000 روبل

235000 روبل

235000 روبل

235000 روبل

235000 روبل

هزینه زندگی در شهر چابکساری

به‌طورکلی می‌توان گفت که هزینه زندگی در شهر Cheboksary در روسیه زیاد گران نیست و ممکن است حدود 269 دلار آمریکا باشد به عبارت دیگر 20000 روپیه برای یک نفر است. در واقع باید گفت که تحصیل در روسیه و زندگی در این کشور برای دانشجویان هندی و همچنین برای دانشجویان بین‎المللی مقرون به صرفه است؛ زیرا هزینه کل زندگی با توجه به کشورهای دیگر زیاد نیست.

توجه داشته باشید که هزینه زندگی ممکن است از مکانی به مکان دیگر در این کشور متفاوت باشد؛ اما مکانی که دانشگاه چابکساری در آن قرار دارد؛ یعنی شهر Cheboksary به‌عنوان شهری مقرون‌به‌صرفه شناخته شده است و قیمت محصولات ممکن است از محصولی به محصول دیگر متفاوت باشد.

خوابگاه و اقامت در دانشگاه دولتی چوواش

خوابگاه و اقامت در دانشگاه دولتی چوواش

لازم است بدانید که دانشگاه چابکساری دارای 10 خوابگاه در محوطه دانشگاه است. این دانشگاه دارای خوابگاه‌های مختلفی برای دختران و پسران در کالج است. خوابگاه‌های این دانشگاه از تمام امکانات رفاهی از جمله بخاری، کولر، مبل، میز مطالعه، کمد، تخت و… برخوردار هستند. همچنین در هر خوابگاه سالن‌های مطالعه و سالن بدنسازی برای دانشجویان وجود دارد.

در واقع کالج ایمنی کاملی را برای دانشجویان خود فراهم می‌کند و آن‏ها دوربین‌های مداربسته را در خوابگاه‌ها به‌منظور ایمنی دانشجویان قرار داده‌اند. اتاق‌های خوابگاه دانشگاه چابکساری را می‌توان بین دو یا سه دانشجو به اشتراک گذاشت. آن دسته از دانشجویانی که می‌خواهند برای خود آشپزی کنند می‌توانند در آشپزخانه آشپزی نمایند؛ زیرا هر هاستل بنا به نیاز دانشجویان دارای امکانات آشپزخانه است. خوابگاه همچنین فعالیت‌های فضای باز را برای دانشجویان فراهم می‌کند. فعالیت‌هایی مانند والیبال، بسکتبال، فوتبال، کریکت و… .

جمع‌بندی

همان‌طور که می‌دانید روسیه به‌عنوان یکی از کشورهای پیشرفته جهان با دانشگاه‌ها و مراکز علمی معتبر مقصد دانشجویان بسیاری است. برخی از دلایل محبوبیت این کشور برای مهاجرت تحصیلی عبارت‌اند از کیفیت بالای آموزش، ارائه مدارک معتبر، امکانات پیشرفته آموزشی، محیط بین‌المللی، امکان کاریابی در سایر کشورها و اخذ اقامت روسیه و… . دانشگاه چابکساری روسیه به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های معتبر به‌ویژه در زمینه آموزش پزشکی گزینه مناسبی برای ادامه تحصیل در روسیه خواهد بود. در واقع تحصیل و برخورداری از امکانات این دانشگاه می‌تواند آینده روشنی برای شما رقم بزند.

مشاوران تخصصی مؤسسه مهاجرتی علم ویرا برای مهاجرت تحصیلی به روسیه همراه شما خواهند بود. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید. همچنین می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی که در سایت است با مشاوران ویرا در ارتباط باشید. کارشناسان ویرا به‌صورت تمام‌وقت در خدمت شما عزیزان خواهند بود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶ رای
برچسب ها
این یک بنر است!

نظرات کاربران

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی
با ما در تماس باشید!
آدرس ما:
تهران: نلسون ماندلا (جردن)- کوچه مروارید- پلاک۸- واحد 403
اردبیل: خیابان حافظ – روبروی پارک حافظ – ساختمان امید طبقه دوم
تبریز: بلوار استاد شهریار(چایکنار) – جنب بهزیستی ساختمان۲۲-طبقه اول
مشاهده فهرست

اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های خصوصی و دولتی ترکیه بدون آزمون