دانشگاه چاینا مدیکال

آشنایی با دانشگاه چاینا مدیکال + هزینه تحصیل 2021-2022

دانشگاه پزشکی چین (CMU) ​​در سال 1958 در شنيانگ در تایوان تأسیس شد. این دانشگاه از آن زمان به یکی از برترین دانشگاه‌های تحقیقاتی پزشکی در جهان با 9 کالج تبدیل شده است. کالج‌های این دانشگاه عبارتند از پزشکی، داروسازی، بهداشت عمومی، بهداشت، دندانپزشکی و مهندسی زیست پزشکی. این دانشگاه‌ یکی از برترین دانشگاه‌های چین و جهان است. سالانه افراد زیادی از سرتاسر جهان متقاضی تحصیل در دانشگاه چاینا مدیکال هستند.

CMU هم پزشکان طب غربی و هم پزشکان طب چینی را آموزش می‌دهد. این دانشگاه بهترین ادغام طب غربی و چینی را در بیمارستان CMU اجرا می‌کند و خدمات پزشکی برجسته‌ای را به بیماران ارائه می‌دهد. بیمارستان دانشگاه پزشکی چین پیشرفت‌های بسیار چشمگیری در زمینه‌ی درمان سرطان داشته است.

حضور دانشجویان بین الملل در این دانشگاه اهمیت به سزایی دارد. CMU مسئول پذیرش و ثبت نام دانشجویان بین الملل از نقاط مختلف است. در حال حاضر بیش از 1000 دانشجوی بین الملل از بیش از 70 کشور جهان در حال تحصیل در این دانشگاه هستند. تعدادی از دانشجویان خارجی دانشگاه چاینا مدیکال، از کشورهایی نظیر آمریکا، ایران، استرالیا، ژاپن، کانادا آلمان، هلند و … هستند.

CMU با دانشگاه‌های بسیاری در سرتاسر جهان ارتباط دارد. تعدادی از آن ها عبارتند از: دانشگاه استنفورد، دانشگاه ملی سنگاپور، دانشگاه فناوری نانیانگ و دانشگاه توکیو. علاوه بر این، بیش از 80 شرکت بین المللی مراقبت‌های بهداشتی، به آموزش دانشگاه کمک می‌کنند. در ادامه شما را با این دانشگاه بیشتر آشنا خواهیم کرد.

رنکینگ دانشگاه چاینا مدیکال در سال 2021

CMU بر اساس رتبه بندی دانشگاه‌های جهان در سال 2021 به عنوان یکی از 300 دانشگاه برتر شناخته شد. همچنین، از نظر THE در بین دانشگاه‌های جهان در سال 2021، رتبه 350 کسب کرد. دانشگاه چاينا مديكال در رتبه بندی دانشگاه‌های آسیا نیز رتبه 100 را در سال 2021 بدست آورد. همچنین، دانشگاه پزشکی چین بر اساس رنکینگ CWUR در جایگاه 785 قرار گرفته است.

دانشگاه چاینا مدیکال

کالج‌ها و دانشکده‌های دانشگاه

CMU رشته‌های مختلف را در دانشکده‌های مختلف در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‎‌کند. به علاوه، خوب است بدانید که برخی رشته‌‌ها فقط در مقطع دکتری هستند. دانشکده‌های دانشگاه چاینا مدیکال عبارتند از:

 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده دندانپزشکی
 • کالج طب چینی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده بهداشت عمومی
 • کالج مراقبت‌های بهداشتی
 • دانشکده علوم زیستی
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده مهندسی زیست پزشکی
 • دانشکده پزشکی قانونی
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده فناوری رادیولوژی

تحصیل داروسازی

دانشکده داروسازی در سال 1958 تأسیس شد. برخلاف اکثر برنامه‌های داروسازی دیگر در تایوان، برنامه داروسازی در این دانشگاه 5 سال طول می‌کشد. در نتیجه، یک سال بیشتر از دانشگاه‌های دیگر زمان می‌برد. دانشجویان دوره‌های اضافی را در رابطه با گیاه‌شناسی، گیاه‌شناسی دارویی، شیمی گیاهی، پردازش گیاهان چینی، تجویز گیاهان چینی، فارماکولوژی گیاهان چینی و … می‌گذرانند.

تحصیل دندان پزشکی

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه چاینا مدیکال، در دسامبر 2016 توسط وزارت آموزش و پرورش تأیید و در آگوست 2017 تأسیس شد. برنامه تحصیل دندان پزشکی 6 ساله است. هزینه‌ی تحصیل دندان پزشکی در این دانشگاه 40 هزار یوان معادل 5500 دلار است. هزینه تحصیل در رشته‌ی پزشکی نیز 40 هزار یوان است.

بیمارستان‌های وابسته به دانشگاه پزشکی چین

دانشگاه چاینا مدیکال همکاری و وابستگی‌هایی با بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دارد. این دانشگاه تأثیرگذاری فراوانی برای تسریع بیماری‌های مختلف نظیر سرطان دارد. تا کنون، بیش از 60 داروی جدید از آزمایشگاه های تحقیقاتی CMU پدید آمده است.

سه شعبه‌ی بیمارستان دانشگاه پزشکی چین، بیمارستان CMU Beigang، بیمارستان کودکان CMU و بیمارستان CMU Hsinchu از مراکز درمانی وابسته به دانشگاه پزشکی چین هستند.

دانشگاه چاینا مدیکال

مدارک مورد نیاز دریافت پذیرش دانشگاه چاینا مدیکال

فرم درخواست آنلاین

فرم اظهارنامه

فتوکپی گواهی فارغ التحصیلی و ریز نمرات بالاترین مدرک تحصیلی اخذ شده

ترجمه مدارک به زبان چینی و یا انگلیسی

صورت‌های رسمی بانکی + ترجمه به چینی یا انگلیسی

کپی گواهی بورسیه تحصیلی (در صورت داشتن بورسیه)

توصیه نامه

انگیزه نامه

تایید ملیت

فتوکپی شناسنامه و پاسپورت متقاضی

فتوکپی پاسپورت والدین متقاضی (یا هر مدرکی که نشان دهنده رابطه والدین با متقاضی و ملیت او باشد.)

تمکن مالی لازم

متقاضی برای اثبات توانایی مالی برای تامین بودجه‌ی لازم، باید موجودی مشخصی داشته باشد. حداقل موجودی معادل 5000 دلار آمریکا است. اطلاعات موجودی باید توسط بانک به صورت رسمی صادر شود. صورت حساب بانکی باید حداکثر 6 ماه قبل از زمان درخواست صادر شود و یا آخرین تاریخ سوابق مالی باید در 6 ماه اخیر باشد. باید پس از دریافت مدارک، برای ترجمه‌ی آن ها به زبان چینی و انگلیسی اقدام کنید.

دانشگاه چاینا مدیکال

بورسیه دانشگاهی

دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه چاینا مدیکال می‌توانند از طریق بورسیه‌هایی که سازمان‌های مختلف ارائه کرده‌اند، اقدام کنند. متقاضی می‌تواند برای بورسیه دولتی تایوان از طریق سفارت تایوان یا دفتر نمایندگی تایوان درخواست دهد. یکی دیگر از بورسیه‌ها، بورسیه‌ی تحصیلی بین المللی CMU است. در صورتی که دانشجو بورسیه‌ی تایوان را دریافت کرده باشد، دیگر برای درخواست این بورسیه واجد شرایط نیست. این نکته را بدانید که شما برای دریافت بورسیه، نیازی به پرداخت هیچ هزینه‌ای نخواهید داشت.

هزینه اسکان دانشجو

CMU در محوطه‌ی دانشگاهی خود 3 خوابگاه را برای اسکان دانشجویان در نظر دارد. این خوابگاه‌ها مجهز به تخت خواب، سالن مطالعه، حمام و دستشویی مجزا هستند. در هر طبقه از خوابگاه دانشگاه چاینا مدیکال آشپزخانه و اتاق لباسشویی جداگانه دارد. البته این نکته لازم به ذکر است که CMU فقط برای دانشجویان مقطع لیسانس مکان‌هایی را در نظر گرفته است. در نتیجه، دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری باید برای اسکان خود به فکر خوابگاه باشند.

دانشجویان بین الملل برای خوابگاه‌های داخل دانشگاه، الویت اول دارند. اتاق‌های خوابگاه‌ها 5 نفره هستند و هزینه‌ی آن ها برای هر نفر در هر ترم 8300 NTD است. اگر متقاضی خوابگاه‌های پردیس باشید باید هزینه‌ی بیشتری پرداخت کنید؛ مبلغی بین 22500 تا 25500 NTD.

زمان پذیرش دانشگاه

دانشگاه چاینا مدیکال دو بار در طی سال پذیرش می‌گیرد. یک بار در پاییز (در ماه‌های نوامبر تا مارس) و یک بار در بهار (در ماه‌های سپتامبر تا نوامبر). لازم است بدانید که دانشگاه پزشکی چین محدودیت سنی دارد. سن متقاضیان تحصیل در این دانشگاه باید زیر 25 سال باشد. همچنین، معدل متقاضی باید بالای 17.5 باشد. این دانشگاه برای پذیرش دانشجو آزمون ورودی برگزار نمی‌کند. پذیرش در آن تنها از طریق یک مصاحبه است. لازم به ذکر است که امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز در این دانشگاه وجود دارد.

دسترسی به دانشگاه چاینا مدیکال

دانشجویان می‌توانند از طریق قطارهای سریع‌السیر، اتوبوس، تاکسی و ماشین شخصی به دانشگاه بروند. این دانشگاه پارکینگ‌هایی را نیز برای دانشجویان ارائه کرده است. هزینه‌ی ورود به این پارکینگ‌ها 40 تا 50 دلار است.

امکانات دانشگاه

CMU امکانات مناسبی را نیز ارائه کرده است. موزه‌ی Lifu کتابخانه طب چینی، مرکز کامپیوتر، مرکز ایمنی و بهداشت محیطی، مرکز تحقیقات طب سوزنی، مرکز آموزش عمومی، مرکز حیوانات و خوابگاه دانشجویی از سری امکانات این دانشگاه هستند.

جمع بندی

سالانه دانشجویان بسیاری برای تحصیل در کشور چین اقدام می‌کنند. بسیاری از بهترین دانشگاه‌‌های جهان در این دانشگاه قرار دارد. دانشگاه چاینا مدیکال یکی از قوی‌ترین دانشگاه‌های چین است که رنکینک خوبی هم در بین دانشگاه‌های جهان دارد. افراد بسیاری از سرتاسر جهان متقاضی تحصیل در رشته‌های پزشکی در این دانشگاه هستند. هزینه‌ی تحصیل در این دانشگاه به نسبت جایگاه و آموزش قوی‌ای که ارائه می‌کند بسیار مناسب است.

در این مقاله شما را با این دانشگاه و نحوه‌ی دریافت پذیرش آن آشنا کردیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین أخذ پذیرش آن با مشاورین متخصص مؤسسه‌ی مهاجرتی علم ویرا در تماس باشید. ما به شما متناسب با شرایطتان مشاوره‌ی تخصصی ارائه خواهیم کرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

آیا نیاز به مشاوره تخصصی دارید ؟
فرم را پر کنید تا کارشناسان ما تماس بگیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *