بهترین رشته ها برای تحصیل در ترکیه
توسط تیم علم ویرا
5 اردیبهشت 3

بهترین رشته ها برای تحصیل در ترکیه 2024

هرساله دانشجویان زیادی کشور ترکیه را برای تحصیل خارج از کشور انتخاب می‌کنند. بالغ بر ۴۸۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی در سال گذشته مهاجرت تحصیلی به ترکیه را برای ادامه زندگی آکادمیک خود انتخاب کرده‌اند. این آمار جای تعجبی ندارد؛ زیرا ترکیه دارای بیش از ۲۰۰ دانشگاه است که تعداد زیادی از آن‌ها موفق به کسب رتبه‌های برتر در رتبه‌بندی جهانی شده‌اند. سیستم آموزش عالی ترکیه با گنجاندن زبان انگلیسی در دانشگاه‌های خود موفق به جذب تعداد زیادی از دانشجویان بین‌المللی شد.

کیفیت بالا و هزینه مقرون‌به‌صرفه امکان انتخاب بهترین رشته ها برای تحصیل در ترکیه را برای دانشجویان فراهم می‌کند. دانشگاه‌های ترکیه دنیای بزرگی از فرصت‌ها را فراهم می‌کنند تا دانشجویان در شرایطی منحصربه‌فرد و به‌روزترین امکانات آموزشی و رفاهی به ادامه تحصیل بپردازند. مدارک و گواهی‌های اعطایی توسط دانشگاه‌های ترکیه در سطح بین‌المللی شناخته‌شده هستند و از اعتبار بالایی برخوردارند. در این مقاله از سری مقالات علم ویرا با ما همراه باشید تا به بررسی رشته های پولساز در ترکیه بپردازیم.

مزایای تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه با مزایای مختلفی برای دانشجویان ایرانی همراه است. نزدیکی از نظر مسافت و فرهنگ به ایران، تنوع رشته‌ها و دانشگاه‌ها و امکان تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی تنها چند مورد از مزیت‌های تحصیل در ترکیه است. برخورداری از پردیس دانشگاهی، خدمات آموزشی باکیفیت و به‌روز، برخورداری از اساتید مجرب و شناخته شده و اعتبار بالای دانشگاه‌ها از جمله دلایل کیفیت بالای آموزش‌وپرورش در ترکیه هستند. تنوع دانشگاه‌ها و رشته‌های تحصیلی در ترکیه باعث شده است تا این کشور به یکی از قطب‌های مهاجرت تحصیلی تبدیل شود.

یکی از نکات مهمی که باعث جذب دانشجویان بین‌المللی به مهاجرت تحصیلی به ترکیه شده است، هزینه تحصیل مقرون‌به‌صرفه تحصیل در این کشور نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکا در کنار ارائه بهترین رشته ها برای تحصیل در ترکیه است. هزینه‌های تحصیل و زندگی در ترکیه در مقایسه با کشورهایی مانند انگلستان بسیار معقول است. دانشجویان با انتخاب رشته های پولساز در ترکیه می‌توانند آینده شغلی خوبی برای خود رقم بزنند. برخی از مزایای انتخاب بهترین رشته ها برای تحصیل در ترکیه به شرح زیر هستند:

 • امکان برخورداری از بورسیه‌های تحصیلی
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • هزینه به‌صرفه تحصیل و زندگی
 • امکان کار حین تحصیل
 • امکان اخذ اقامت پس از تحصیل
 • تنوع فرهنگی و محیط بین‌المللی
 • طبیعت زیبا و آب‌وهوای مطلوب

نگاهی بر بهترین رشته ها برای تحصیل در ترکیه

نگاهی بر بهترین رشته ها برای تحصیل در ترکیه

انتخاب بهترین رشته ها برای تحصیل در ترکیه به عوامل مختلفی از جمله علایق و سلیقه شخصی دانشجویان بستگی دارد. موفقیت در مهاجرت تحصیلی به ترکیه و امکان اخذ اقامت پس از فارغ‌التحصیلی در این کشور یا سایر کشورها، تا حدود زیادی به آینده شغلی رشته انتخابی دانشجویان بستگی دارد. منظور از بهترین رشته ها برای تحصیل در ترکیه، رشته‌هایی است که آینده شغلی مناسب و پایداری را برای دانشجویان رقم بزند. در ادامه به بررسی بهترین رشته ها برای تحصیل در ترکیه می‌پردازیم:

۱. علوم کامپیوتر

امروزه با پیشرفت‌های هوش مصنوعی و علوم داده، علوم کامپیوتر به یکی از بهترین رشته ها برای تحصیل در ترکیه و تمام جهان تبدیل شده است. دانشگاه‌های ترکیه برای تدریس رشته علوم کامپیوتر از اساتید مجرب و معروف این زمینه در ترکیه و سایر کشورهای خارجی بهره می‌گیرند. تحصیل رشته علوم کامپیوتر در ترکیه بر روی تمرین‌های عملی کدنویسی تمرکز دارد و دانشجویان را به بهترین نحو برای آینده شغلی موفق آماده می‌کند.

علوم کامپیوتر فرصت‌های شغلی فوق‌العاده‌ای را برای فارغ‌التحصیلان فراهم می‌کند. فارغ‌التحصیلان علوم کامپیوتر از دانشگاه‌های ترکیه در طول تحصیل یا بلافاصله پس از فارغ‌التحصیلی شغل خود را تضمین می‌کنند. ۸۹ درصد از دانشجویان علوم کامپیوتر تا سال چهارم تحصیل خود شروع به کار کرده‌اند.

مزایای تحصیل علوم کامپیوتر در ترکیه

تحصیل در رشته علوم کامپیوتر در ترکیه دارای مزایای مختلفی که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دسترسی به امکانات و منابع مدرن
 • فرصت‌های کارآموزی و همکاری‌های صنعتی
 • قرارگرفتن در معرض یک جامعه فناوری متنوع و پویا
 • شهریه‌های مقرون‌به‌صرفه در مقایسه با سایر کشورها باتوجه‌به اعضای هیئت‌علمی باکیفیت بالا
 • آموزش باکیفیت بالا توسط اساتید مجرب و فرصت‌های شبکه و…

تحصیل رشته مهندسی در ترکیه

۲. بهترین رشته ها برای تحصیل در ترکیه؛ مهندسی

برنامه‌های مهندسی در ترکیه به دلیل برتری و نوآوری طرف‌داران زیادی را به خود اختصاص داده‌اند. دانشگاه‌های ترکیه دارای طیف گسترده‌ای از رشته‌های مهندسی مانند مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی برق و… هستند. این برنامه‌ها دانشجویان را با مهارت‌ها و دانش لازم برای کار با چالش‌های مهندسی پیچیده مجهز می‌کنند. مهندسی از جمله بهترین رشته ها برای تحصیل در ترکیه شناخته می‌شود. رشته مهندسی در ترکیه در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری به زبان ترکی و انگلیسی ارائه می‌شود. تعدادی از دانشگاه‌های ارائه‌دهنده رشته مهندسی در ترکیه در بین بهترین دانشگاه‌های دنیا قرار دارند. رشته مهندسی در ترکیه با ترکیب دانش و شواهد تجربی، ریاضیات و آگاهی جهانی به دانشجویان ارائه می‌شود.

مزایای تحصیل مهندسی در ترکیه

دلایل مختلفی برای انتخاب رشته مهندسی به‌عنوان یکی از بهترین رشته ها برای تحصیل در ترکیه وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دسترسی به امکانات و فناوری‌های تحقیقاتی به‌روز
 • فرصت‌هایی برای تجربه عملی
 • ارتباطات قوی با صنعت و چشم‌انداز شغلی
 • اعتبار بین‌المللی مدارک مهندسی از دانشگاه‌های ترکیه
 • شهریه مقرون‌به‌صرفه و هزینه‌های زندگی ارزان

۳. پزشکی

رشته پزشکی یکی از بهترین رشته ها برای تحصیل در ترکیه شناخته می‌شود و هرساله تعداد قابل‌توجهی از دانشجویان بین‌المللی با قصد تحصیل در این رشته به ترکیه مهاجرت می‌کنند. کشور ترکیه به دلیل ترکیبی از خدمات مقرون‌به‌صرفه و پزشکان بسیار ماهر و مجرب که با تجهیزات و فناوری مدرن کار می‌کنند، به یکی از قطب‌های گردشگری پزشکی تبدیل شده است. این امر نشان‌دهنده پیشرفت چشمگیر صنعت پزشکی در کشور ترکیه و تقاضای زیاد برای پزشکان است.

دانشگاه‌های پزشکی ترکیه برنامه‌های جامعی را ارائه می‌دهند که دانش تئوری پزشکی را با آموزش عملی ترکیب می‌کند. فارغ‌التحصیلان رشته پزشکی در ترکیه به‌خوبی برای حرفه به‌عنوان یک پزشک و متخصص آماده شده‌اند. باتوجه‌به تقاضای زیاد برای پزشکان، پزشکی یکی از رشته های پولساز در ترکیه شناخته می‌شود.

مزایای تحصیل پزشکی در ترکیه

مزایای تحصیل پزشکی در ترکیه

تحصیل پزشکی در ترکیه چندین مزیت برای دانشجویان بین‌المللی به همراه دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تحصیل در دانشگاه‌های معتبر و شناخته شده در سطح بین‌المللی
 • فرصت‌هایی برای تجربه بالینی و کارآموزی
 • قرارگرفتن در معرض جمعیتی متنوع از بیماران
 • مدارک و دیپلم‌های پزشکی معتبر بین‌المللی
 • هزینه‌های تحصیل مقرون‌به‌صرفه نسبت به بسیاری از کشورها

۴. مدیریت بازرگانی

برنامه‌های مدیریت بازرگانی در ترکیه به دانشجویان، پایه‌ای محکم از اصول و شیوه‌های کسب‌وکار ارائه می‌دهد. این برنامه‌ها حوزه‌های مختلفی مانند بازاریابی، مالی، منابع انسانی و کارآفرینی را در بر می‌گیرند و به‌عنوان یکی از بهترین رشته ها برای تحصیل در ترکیه شناخته می‌شوند. فارغ‌التحصیلان رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه‌های ترکیه دارای چشم‌انداز شغلی عالی در سازمان‌های ملی و بین‌المللی هستند.

رشته مدیریت بازرگانی نه‌تنها در ترکیه، بلکه در سراسر دنیا از آینده شغلی خوبی برخوردار است. این رشته تحصیلی در اغلب دانشگاه‌های ترکیه در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری ارائه می‌شود و به‌عنوان یکی از رشته های پولساز در ترکیه شناخته می‌شود.

مزایای تحصیل مدیریت کسب‌ و کار

مزایای تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی در ترکیه عبارت‌اند از:

 • دسترسی به محیط کسب‌وکار پویا و روبه‌رشد
 • فرصت‌های عالی کارآموزی و شبکه‌سازی
 • استاتید مجرب و هیئت‌علمی متخصص در زمینه‌های صنعت و بازرگانی
 • تأکید فراوان بر توسعه مهارت‌های عملی
 • هزینه تحصیل مقرون‌به‌صرفه
 • کیفیت بالای امکانات آموزشی و رفاهی در دانشگاه‌های ترکیه

۵. بهترین رشته ها برای تحصیل در ترکیه؛ معماری

برنامه‌های معماری در ترکیه به دلیل ترکیب منحصربه‌فرد از رویکردهای طراحی سنتی و مدرن از طرف‌داران زیادی برخوردار است. دانشجویان با تحصیل معماری در ترکیه در تاریخ معماری، آموزش تئوری و مهارت‌های عملی کاوش می‌کنند. همچنین دانشجویان این فرصت را خواهند داشت تا با شرکت در استودیوها و کارگاه‌های طراحی برای کسب تجربه عملی، خود را به بهترین شکل برای آینده شغلی آماده کنند.

اغلب دانشکده‌های فنی و مهندسی در دانشگاه‌های ترکیه رشته معماری را در مقاطع مختلف به زبان ترکی و انگلیسی ارائه می‌دهند. رشته معماری به‌عنوان یکی از بهترین رشته ها برای تحصیل در ترکیه شناخته می‌شود و تعداد زیادی از دانشجویان بین‌المللی در این رشته پذیرش می‌شوند. بسیاری از اساتید معماری در ترکیه از کشورهایی مانند ایتالیا و فرانسه فارغ‌التحصیل شده‌اند. دانشگاه‌های ترکیه در مسابقات بین‌المللی معماری مقام اول را به خود اختصاص داده‌اند.

مزایای تحصیل معماری در ترکیه

مزایای تحصیل معماری در ترکیه

دلایل مختلفی برای تحصیل معماری در ترکیه برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قرارگرفتن در معرض سبک‌های مختلف معماری و تأثیرات آن
 • فرصت‌هایی برای کار بررسی پروژه‌های واقعی
 • دسترسی به ابزارها و نرم‌افزارهای طراحی پیشرفته
 • فرصت همکاری با معماران و طراحان مشهور
 • امکان تحصیل رشته معماری به زبان انگلیسی

۶. روابط بین ‌الملل

برنامه‌های روابط بین‌الملل به دانشجویان درک جامعی از سیاست جهانی، دیپلماسی و همکاری بین‌المللی ارائه می‌دهد. این امر دانشجویان را قادر می‌سازد تا مسائل پیچیده جهانی را تجزیه‌وتحلیل کنند و در تصمیم‌گیری‌های جهانی شرکت کنند. دانشگاه‌های ترکیه میزبان اجلاس کشورهای نمونه سازمان ملل هستند که بسیاری از افراد خارجی را به خود جذب می‌کنند که تخصص خود را ارائه می‌دهند و تمرکز عملی را در برنامه روابط بین‌الملل افزایش می‌دهند.

این فرصت تأکید بر یادگیری عملی در زمینه روابط بین‌الملل دانشگاه‌های ترکیه را برجسته کرده است. رشته روابط بین‌الملل یکی از بهترین رشته ها برای تحصیل در ترکیه است و باهدف آموزش توانایی به دانشجویان برای ارزیابی روابط جهانی از منظر سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ارائه می‌شود.

مزایای تحصیل روابط بین‌الملل در ترکیه

تحصیل در رشته روابط بین‌الملل که یکی از رشته های پولساز در ترکیه محسوب می‌شود، با مزایای مختلفی همراه است. از جمله مزایای تحصیل در این رشته می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • موقعیت استراتژیک کشور ترکیه در اروپا، آسیا و خاورمیانه
 • فرصت‌های کارآموزی در سازمان‌های بین‌المللی
 • قرارگرفتن در معرض یک محیط متنوع و چندفرهنگی
 • هیئت‌علمی متخصص و باتجربه در این زمینه
 • هزینه تحصیل و زندگی دانشجویی مقرون‌به‌صرفه

مزایای تحصیل روانشناسی در ترکیه

۷. روا‌نشناسی از بهترین رشته ها برای تحصیل در ترکیه

برنامه‌های روانشناسی در ترکیه این فرصت را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا ذهن و رفتار انسان را کشف کنند. این برنامه‌ها حوزه‌هایی مانند روان‌شناسی شناختی، روان‌شناسی اجتماعی، روان‌شناسی بالینی و… را پوشش می‌دهند. فارغ‌التحصیلان رشته روان‌شناسی در ترکیه از آینده شغلی خوبی برخوردار هستند و می‌توانند در زمینه مشاوره، تحقیق یا عمل بالینی فعالیت کنند. روان‌شناسی یکی از بهترین رشته ها برای تحصیل در ترکیه شناخته می‌شود و در اغلب دانشگاه‌های این کشور به زبان ترکی و انگلیسی ارائه می‌شود. دانشجویان رشته روانشناسی در ترکیه دیپلم آبی دریافت می‌کنند که در سراسر جهان از اعتبار بالایی برخوردار است.

مزایای تحصیل روان‌شناسی در ترکیه

تحصیل رشته روان‌شناسی در ترکیه طرف‌داران زیادی را در بین دانشجویان بین‌المللی به خود اختصاص داده است. از جمله مزایای تحصیل رشته روان‌شناسی در ترکیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دسترسی به امکانات تحقیقاتی به‌روز
 • فرصت‌های کارآموزی و تجربه عملی
 • قرارگرفتن در معرض دیدگاه‌های فرهنگی متنوع در زمینه روان‌شناسی
 • هیئت‌علمی متخصص با دانش تخصصی در زمینه‌های مختلف روانشناسی
 • امکان برخورداری از فرصت‌های تبادلات دانشجویی
 • عدم وجود آزمون‌های دشوار ورودی برای اخذ پذیرش

 

۸. اقتصاد و دارایی از رشته های پولساز در ترکیه

برنامه‌های اقتصاد و دارایی در ترکیه پایه‌ای قوی در تئوری، سیاست و تحلیل اقتصادی به دانشجویان ارائه می‌دهد. این برنامه جامع که به‌عنوان یکی از بهترین رشته ها برای تحصیل در ترکیه شناخته می‌شود، حوزه‌های مختلفی از جمله اقتصاد خرد، اقتصاد کلان و اقتصادسنجی را در بر می‌گیرد. اقتصاد ترکیه به‌ویژه با روابط قوی با کشورهای عربی شروع به گسترش کرد. این رشد ترکیه را به یک مرکز مالی مانند نیویورک و دبی در منطقه خاورمیانه تبدیل می‌کند.

این توسعه چشم‌اندازها و فرصت‌های قابل‌توجهی را برای چشم‌انداز مالی کشور باز می‌کند. فارغ‌التحصیلان این رشته تحصیلی مسیرهای شغلی مختلفی در بخش‌های مالی، مشاوره و دولتی خواهند داشت. رشته اقتصاد و دارایی یکی از رشته های پولساز ترکیه شناخته می‌شود. اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه را دارید، تحصیل رشته اقتصاد و دارایی می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

مزایای تحصیل در ترکیه در رشته اقتصاد و دارایی

مزایای تحصیل اقتصاد و دارایی در ترکیه

دلایل مختلفی برای محبوبیت رشته اقتصاد و دارایی در بین دانشجویان بین‌المللی در ترکیه وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دسترسی به تحقیقات و تحلیل‌های اقتصادی پیشرفته
 • فرصت‌های کارآموزی در مؤسسات مالی
 • هیئت‌علمی مجرب و متخصص در زمینه‌های مختلف اقتصاد
 • تأکید فراوان بر مهارت‌های کمی و تحلیلی
 • امکان برخورداری از بورسیه‌های تحصیلی مختلف

۹. علوم سیاسی

در میان بهترین رشته ها برای تحصیل در ترکیه، مطالعه و تحصیل رشته علوم سیاسی در ترکیه مطالعه جامعی از سیستم‌های سیاسی، روابط بین‌الملل و سیاست‌های عمومی را برای دانشجویان فراهم می‌کند. برنامه‌های علوم سیاسی برای توسعه مهارت‌ها و دانش لازم برای تجزیه‌وتحلیل پدیده‌های مختلف سیاسی و کمک به تصمیم‌گیری‌های مهم در مقیاس جهانی طراحی شده است. امروزه کشور ترکیه نقش مهمی در سیاست‌های بین‌المللی ایفا می‌کند.

مشارکت فعالانه و مشاهده موضوعات سیاسی جهانی در ترکیه، فرصت‌های زیادی را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا با قرارگرفتن در معرض امور بین‌الملل، دانش و تجربه لازم را به دست بیاورند. علوم سیاسی یکی از بهترین رشته ها برای تحصیل در ترکیه به شمار می‌رود و در بسیاری از دانشگاه‌های برتر این کشور ارائه می‌شود.

مزایای تحصیل علوم سیاسی در ترکیه

تحصیل رشته علوم سیاسی در ترکیه می‌تواند گزینه عالی برای دانشجویان بین‌المللی باشد. برخی از مزایای تحصیل این رشته در ترکیه به شرح زیر است:

 • موقعیت استراتژیک کشور ترکیه در منطقه
 • فرصت‌های کارآموزی در سازمان‌های دولتی و غیردولتی
 • قرارگرفتن در معرض دیدگاه‌ها و ایدئولوژی‌های مختلف سیاسی
 • هیئت‌علمی شناخته شده و متخصص در زمینه علوم سیاسی
 • امکان شرکت در برنامه‌های مختلف تبادل دانشجویی

مزایای تحصیل هنرهای زیبا در ترکیه

۱۰. بهترین رشته ها برای تحصیل در ترکیه؛ هنرهای زیبا

برنامه‌های هنرهای زیبا در ترکیه این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا در زمینه‌های مختلف هنری مانند نقاشی، مجسمه‌سازی و عکاسی در یک محیط پرورشی کاوش کنند. اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه را دارید و از علاقه‌مندان به هنر هستید، این رشته گزینه مناسبی برای شما است. میراث‌فرهنگی غنی این کشور فرصت‌های فراوانی را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا در آثار تاریخی و فرهنگی آن به تحقیق و پژوهش بپردازند.

هنرهای زیبا یکی از بهترین رشته ها برای تحصیل در ترکیه به شمار می‌رود. ترکیه استعدادهای خلاق را از سراسر جهان برای شرکت در نمایشگاه‌ها جذب کرده و یک صحنه هنری پویا ایجاد می‌کند. این فرصت به دانشجویان کمک می‌کند با انواع دیدگاه‌ها و تجربیات هنری آشنا شوند.

مزایای تحصیل هنرهای زیبا در ترکیه

از جمله مزایای تحصیل رشته هنرهای زیبا در ترکیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دسترسی به صحنه‌های هنری پویا و رویدادهای فرهنگی
 • فرصت‌هایی برای نمایش و بازدید از آثار هنری
 • اساتید علمی مجرب با تخصص در رشته‌های مختلف هنری
 • همکاری با هنرمندان و طراحان مطرح
 • هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجویی مقرون‌به‌صرفه

۱۱. دندانپزشکی

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه با مزایای مختلفی برای دانشجویان همراه است. آموزش باکیفیت، هزینه تحصیل مقرون‌به‌صرفه، دسترسی به فناوری و تکنیک‌های پیشرفته و پذیرش نسبتاً آسان، دندانپزشکی را به یکی از بهترین رشته ها برای تحصیل در ترکیه تبدیل کرده است. دانشگاه‌های ترکیه طیف وسیعی از برنامه‌های دندانپزشکی از جمله دندانپزشکی عمومی، جراحی دهان، ارتودنسی و سایر رشته‌های تخصصی را ارائه می‌دهند.

دانشگاه‌های ترکیه از نظر امکانات به آخرین فناوری‌های دندانپزشکی دسترسی دارند. این امکانات شامل تصویربرداری دیجیتال، اسکن سه‌بعدی، آزمایشگاه‌های مجهز و… هستند. این به دانشجویان اجازه می‌دهند تا جدیدترین تکنیک‌ها و درمان‌ها را بیاموزند و تمرین کنند. علاوه بر این، کیفیت آموزش بالینی در دانشگاه‌های ترکیه بسیار بالا است. این بدان معناست که دانشجویان تمام آموزش و تجربیات لازم برای تبدیل‌شدن به یک دندانپزشک موفق را کسب می‌کنند.

مزایای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

مزایای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

برخی از مزایای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی بدون نیاز به آزمون‌های ورودی
 • امکان اشتغال پس از تحصیل
 • هزینه تحصیل مقرون‌به‌صرفه
 • امکان تحصیل در دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت
 • مدارک اعطایی مورد تأیید و معتبر در سراسر جهان
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی

12. داروسازی

داروسازی به دلیل سهولت اخذ پذیرش و مدت‌زمان کمتر نسبت به پزشکی، یکی از بهترین رشته ها برای تحصیل در ترکیه محسوب می‌شود. رتبه علمی بالا و مدارک معتبر دانشگاه‌های ترکیه باعث جذب دانشجویان بین‌المللی بسیاری به این کشور برای تحصیل رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی شده است.

تخصص داروسازی در ترکیه توسط دانشگاه‌های برتر و معتبری ارائه می‌شود که جدیدترین امکانات روز دنیا از جمله آزمایشگاه‌های پزشکی و تجهیزات تکنولوژیکی به‌روز را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند. دانشگاه‌های ترکیه علاوه بر آموزش نظری رشته داروسازی، آموزش عملی را توسط مربیان و اساتید ماهر و مجرب به دانشجویان ارائه می‌دهند. فرصت‌های شغلی زیادی از جمله مراکز تحقیق و توسعه، بیمارستان‌ها، کارخانه‌های داروسازی، دانشگاه‌ها و… برای فارغ‌التحصیلان این رشته تحصیلی وجود دارد.

مزایای تحصیل داروسازی در ترکیه

تحصیل داروسازی در ترکیه با مزایای مختلفی برای دانشجویان بین‌المللی همراه است. برخی از مزایای تحصیل داروسازی در ترکیه به شرح زیر هستند:

 • تجهیزات دارویی و آزمایشگاه‌های پیشرفته و باکیفیت
 • پیوند جنبه‌های عملی و نظری رشته داروسازی
 • فراوانی و تنوع فرصت‌های شغلی برای فارغ‌التحصیلان
 • هزینه‌های تحصیل مقرون‌به‌صرفه
 • کادر آموزشی متخصص و مجرب
 • امکان دریافت بورسیه‌های تحصیلی

۱3. بهترین رشته ها برای تحصیل در ترکیه؛ فیزیوتراپی

رشته فیزیوتراپی یکی از محبوب‌ترین رشته‌ها در بین دانشجویانی است که تحصیل در ترکیه را انتخاب می‌کنند. حدود ۵۰ دانشگاه در ترکیه رشته فیزیوتراپی را در مقاطع مختلف تحصیلی به زبان انگلیسی و ترکی به دانشجویان ارائه می‌دهند. تقاضای زیادی برای رشته فیزیوتراپی در جامعه وجود دارد و دانشجویانی که این رشته را انتخاب می‌کنند می‌توانند پس از فارغ‌التحصیلی به‌راحتی مشغول به کار شوند.

درآمد بالای متخصصان فیزیوتراپی این رشته را در بین رشته‌های پول‌ساز در ترکیه قرار داده است. دانشگاه‌های ارائه‌دهنده رشته فیزیوتراپی در ترکیه از امکانات و آزمایشگاه‌های مجهز و به‌روز برخوردار هستند. این دانشگاه‌ها علاوه بر امکانات علمی و تحقیقاتی، از اعتبار بالایی در سراسر جهان برخوردار هستند.

مزایای تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه

مزایای تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه

دلایل مختلفی برای انتخاب رشته فیزیوتراپی در ترکیه توسط دانشجویان بین‌المللی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهره‌مندی از امکانات آموزشی و رفاهی فوق‌العاده
 • امکان شرکت در برنامه‌های تبادل دانشجویی
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • شرایط آسان پذیرش
 • امکان برخورداری از بورسیه‌های تحصیلی
 • امکان اشتغال پس از فارغ‌التحصیلی در ترکیه و…

جمع‌بندی

در سال‌های اخیر کشور ترکیه به‌عنوان یکی از ۱۰ کشور برتر دنیا از نظر جذب دانشجویان بین‌المللی شناخته شده است. کشور ترکیه یکی از کشورهای توسعه‌یافته و باثبات اقتصادی بالا در منطقه شناخته می‌شود. انتخاب بهترین رشته ها برای تحصیل در ترکیه یک گزینه عالی برای دانشجویانی است که به دلیل شرایط سخت پذیرش دانشگاه موفق به ادامه تحصیل در رشته موردنظر خود نشده‌اند.

تحصیل در رشته های پولساز ترکیه نه‌تنها آینده شغلی دانشجویان را تضمین می‌کند؛ بلکه امکان اخذ اقامت دائم پس از تحصیل را برای دانشجویان فراهم می‌کند. اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه را دارید، با مشاوران ما در تماس باشید تا با ارائه مشاوره تخصصی بهترین و کوتاه‌ترین مسیر را برای مهاجرت تحصیلی در اختیار شما عزیزان قرار دهند. مؤسسه مهاجرتی علم ویرا با صدها پرونده موفق در زمینه مهاجرت تحصیلی به شما کمک می‌کند تا آرزوی خود برای تحصیل در خارج از کشور محقق نمایید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برچسب ها
این یک بنر است!

نظرات کاربران

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی
با ما در تماس باشید!
آدرس ما:
تهران: نلسون ماندلا (جردن)- کوچه مروارید- پلاک۸- واحد 403
اردبیل: خیابان حافظ – روبروی پارک حافظ – ساختمان امید طبقه دوم
تبریز: بلوار استاد شهریار(چایکنار) – جنب بهزیستی ساختمان۲۲-طبقه اول

اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های خصوصی و دولتی چین، ترکیه و روسیه