تحصیل آنلاین روسیه
توسط تیم علم ویرا
23 بهمن 2

تحصیل آنلاین روسیه | شرایط پذیرش 2024

برای برخی دانشجویان بین‌‌المللی تحصیل آنلاین روسیه فرصت تحصیلی مناسبی است تا بتوانند از یک دانشگاه معتبر بین‌المللی فارغ‌التحصیل شوند. دانشگاه‌های روسیه از دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی هستند که امکانات و شرایط تحصیلی مناسبی را برای آموزش آنلاین در دانشگاه ‌های روسیه فراهم کرده‌اند.

این روش آموزش از ابعاد مختلف دارای مزیت است و دانشجویان مجبور نیستند برخی دشواری‌های مهاجرت تحصیلی به روسیه را تحمل کنند. در این مقاله از گروه مهاجرتی علم ویرا تحصیل آنلاین روسیه را بررسی می‌کنیم.

شرایط پذیرش برای تحصیل آنلاین روسیه

با همه‌گیرشدن بیماری کرونا در جهان و از طرف دیگر پیشرفت‌های مختلف در زمینه تکنولوژی، آموزش آنلاین در مدارس و دانشگاه‌ها به یک گزینه جایگزین مناسب برای آموزش حضوری تبدیل شد. از طرف دیگر شرایط پذیرش و هزینه تحصیل در برخی دانشگاه‌های بین‌المللی بسیار مناسب و مقرون‌به‌صرفه است.

تحصیل آنلاین روسیه در رشته‌های مختلف یکی از این گزینه‌ها است. همه‌گیری کرونا موجب شد تا بسیاری از دانشجویان که قصد مهاجرت تحصیلی به روسیه را داشتند نتوانند به این کشور بروند. درنتیجه با آموزش آنلاین در دانشگاه‌ های روسیه تحصیلات خود را در یکی از این دانشگاه‌ها شروع کردند. ممکن است روش پذیرش در دوره‌های آنلاین روسیه برای دانشگاه‌های مختلف متفاوت باشد؛ ولی روند کلی به این صورت است:

 • مراجعه به سایت دانشگاه‌های روسیه و بررسی شرایط رشته خود در دانشگاه‌های مختلف برای دوره‌های تحصیل آنلاین
 • انتخاب بهترین دانشگاه مطابق با شرایط خود و انتخاب دوره تحصیل آنلاین روسیه، دانلود فرم اخذ پذیرش، تکمیل فرم بر اساس موارد خواسته‌شده
 • ارسال فرم تکمیل شده همراه با اسکن مدارک درخواستی شامل مدارک شناسایی، مدارک تحصیلی، مدارک زبان (در صورت نیاز)، رزومه، عکس و…
 • پرداخت هزینه دوره بعد از دریافت پذیرش تحصیلی

هزینه آموزش آنلاین در دانشگاه‌های روسیه همانند آموزش حضوری به مقطع تحصیلی، رشته و زبان تحصیل بستگی دارد.

آموزش آنلاین در دانشگاه های روسیه

مقاطع تحصیلی دوره های آموزشی آنلاین در روسیه

در دوره‌های تحصیل آنلاین روسیه دو مقطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد متقاضیان بیشتری دارند. معمولاً زبان تحصیل در این مقاطع زبان روسی است. در ادامه به شرایط آموزش آنلاین در دانشگاه‌ های روسیه در دو دوره کارشناسی و کارشناسی‌ارشد می‌پردازیم.

1. تحصیل آنلاین در مقطع کارشناسی روسیه

مقطع کارشناسی تحصیل آنلاین روسیه در رشته‌ها و دانشگاه‌های معتبر روسیه ارائه می‌شود. این دانشگاه‌ها غالباً از دانشگاه‌های معتبر روسیه هستند و اساتید معتبری درس‌ها را ارائه می‌دهند. آموزش آنلاین در دانشگاه‌ های روسیه و رشته‌ها عبارت‌اند از:

 • دانشگاه پلی‌تکنیک مسکو: رشته تبلیغات و روابط‌عمومی، رشته مهندسی برق و الکترونیک قدرت
 • دانشگاه فنی دون: رشته‌های حقوق و مهندسی نرم‌افزار
 • دانشگاه اقتصاد تحت‌نظر دولت روسیه: رشته مدیریت مالی
 • دانشگاه مهندسی عمران مسکو: رشته‌های اقتصاد و تکنولوژی‌ها و سیستم‌های اقتصادی

2. تحصیل آنلاین در مقطع کارشناسی ارشد روسیه

علاوه بر ارائه دوره‌های آنلاین مقطع کارشناسی، تحصیل آنلاین روسیه در مقطع کارشناسی‌ارشد نیز ارائه می‌شود. دانشگاه‌های ارائه‌دهنده و رشته‌های تحصیلی آنلاین عبارت‌اند از:

 • دانشگاه پلی‌تکنیک مسکو: رشته‌های امنیت تکنولوژی فضایی، تبلیغات و روابط‌عمومی و نوآوری در متالورژی
 • دانشگاه فنی دون: رشته‌های اقتصاد، مدیریت و حقوق
 • دانشگاه اقتصاد تحت‌نظر دولت مسکو: رشته امنیت و مهندسی اقتصاد

علاوه بر این دانشگاه‌ها، دانشگاه‌های فدرال شرق دور، دانشگاه تحقیقات ملی مسکو، دانشگاه لوباچفسکی، دانشگاه فدرال سیبری و دانشگاه الکتروتکنیک سن‌پترزبورگ نیز دوره‌های تحصیل آنلاین روسیه را برگزار می‌کنند. ارائه تحصیلات دانشگاهی آنلاین نیاز به مهاجرت تحصیلی به روسیه و تحمل هزینه‌های اضافی را از بین می‌برد. دانشگاه‌ها برای تحصیل آنلاین از پلتفرم‌هایی مانند Zoom، Lectorium، Stepic، Moodle و Coursera استفاده می‌کنند.

علاوه بر ارائه دوره‌های درسی و تدریس در بهترین سطوح، آموزش‌های بین‌المللی سخنرانی‌ها، المپیادهای بین‌المللی، دوره‌های الکترونیکی و جلسات تخصصی از دیگر مواردی است که در تحصیل آنلاین روسیه در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.

دوره آمادگی پیش دانشگاهی تحصیل آنلاین روسیه

دوره پادفک آنلاین

به‌طورکلی یکی از شرایط تحصیل در روسیه چه به‌صورت آموزش آنلاین در دانشگاه ‌های روسیه و چه آموزش حضوری، شرکت دانشجویان در دوره پادفک است. این دوره‌ها در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی مختلف برگزار می‌شود. دانشگاه‌های مسکو، سن‌پترزبورگ، دانشگاه فدرال اورال و دانشگاه مهندسی مسکو این دوره‌ها را ارائه می‌دهند.

همچنین برخی شرکت‌های خصوصی مانند Coursera و Udemy نیز دوره‌های پادفک را در بهترین سطح کیفی و آموزشی ارائه می‌دهند. در دوره‌های پادفک تحصیل آنلاین روسیه همانند دوره‌های حضوری، دانشجویان دروس پایه رشته تحصیلی خود و زبان روسی را می‌گذرانند. در پایان این دوره 10-9 ماهه آزمون پایانی برگزار و دانشجویان وارد دانشگاه می‌شوند.

هزینه آموزش آنلاین در دانشگاه های روسیه

هزینه تحصیل آنلاین روسیه به عوامل مختلفی مانند رشته تحصیلی، مقطع و دانشگاه ارائه‌دهنده آموزش بستگی دارد. هزینه آموزش آنلاین در دانشگاه‌ های روسیه کمتر از تحصیلات حضوری است؛ زیرا عواملی مانند مهاجرت تحصیلی به روسیه، هزینه سفر و اقامت در روسیه نیز حذف می‌شود. به طور میانگین هزینه تحصیل در روسیه در دوره‌های کارشناسی آنلاین از 2.000 دلار آمریکا شروع می‌شود. همچنین هزینه دوره کارشناسی‌ارشد از 3.000 دلار آمریکا شروع می‌شود. در ادامه هزینه تحصیل آنلاین در برخی دانشگاه‌های روسیه آمده است. هزینه‌ها به روبل هستند.

دانشگاه کارشناسی کارشناسی‌ارشد دوره پادفک
فنی دون 100.500-117.000 107.400 روبل 100.000 روبل
اقتصاد تحت‌نظر دولت 150.000 روبل 200.000 روبل 199.000 روبل
پلی‌تکنیک مسکو 100.600 روبل 95.200-116.300 روبل 100.000 روبل
دانشگاه مهندسی عمران 205.000 روبل ____________ 150.000 روبل

مزایای تحصیل آنلاین روسیه

مزایای تحصیل آنلاین روسیه

دانشجویان از طریق تحصیل آنلاین روسیه می‌توانند بدون نیاز به حضور در دانشگاه با استفاده از پلتفرم‌ها، ابزارها و تکنولوژی‌های آموزشی نوین در یک دانشگاه معتبر بین‌المللی تحصیل کنند. اعتبار مدرک آموزش آنلاین در دانشگاه‌ های روسیه همانند مدرک تحصیل حضوری است و فرصت مناسبی برای افرادی است که به دلایل متعدد نمی‌توانند با مهاجرت تحصیلی به روسیه در کلاس‌های حضوری شرکت کنند. برخی از مهم‌ترین مزایای تحصیل آنلاین در روسیه عبارت‌اند از:

 • صرفه‌جویی در هزینه‌ها
 • امکان کار ضمن تحصیل
 • انعطاف‌پذیری بیشتر و برنامه‌ریزی منظم برای کار و تحصیل
 • عدم نیاز به اخذ ویزای روسیه و صرفه‌جویی در هزینه و زمان

همانند تحصیل حضوری، در تحصیل آنلاین روسیه نیز دانشجویان با شرکت‌کنندگان از کشورهای دیگر آشنا می‌شوند و با یکدیگر همکاری و تعامل خواهند داشت. این عامل در افزایش ارتباطات فرامرزی و گسترش شبکه ارتباطات نقش داشته و در آینده شغلی دانشجویان تأثیر زیادی دارد. این دقیقاً همانند آن چیزی است که دانشجویان در مهاجرت تحصیلی به روسیه به دست می‌آورند. یعنی گسترش دامنه ارتباطات، کسب مهارت‌ها با اشتراک‌گذاری تجربه‌های یکدیگر و افزایش مهارت‌های کاری، زندگی و تحصیلی.

مدارک لازم برای تحصیل آنلاین در روسیه

مدارک لازم برای تحصیل آنلاین در روسیه

همانند تحصیل حضوری، برای تحصیل آنلاین روسیه لازم است دانشجویان مدارک لازم را تهیه و آن‌ها را برای دانشگاه موردنظر خود ارسال کنند. تنها تفاوت اینکه برای مهاجرت تحصیلی به روسیه دانشجویان باید ویزای تحصیلی نیز داشته باشند؛ ولی برای آموزش آنلاین ویزای دانشجویی نیاز نیست. مدارک لازم برای تحصیل و آموزش آنلاین در دانشگاه های روسیه عبارت‌اند از:

 • اسکن مدارک شناسایی با ترجمه رسمی
 • اسکن گذرنامه با اعتبار لازم
 • مدرک تحصیلی دیپلم با ریزنمرات با ترجمه رسمی (برای دوره کارشناسی)
 • مدارک تحصیلی دانشگاهی با ریزنمرات و ترجمه رسمی (برای تحصیلات تکمیلی)
 • توصیه‌نامه، انگیزه‌نامه و رزومه تحصیلی
 • گواهی پرداخت هزینه تحصیل آنلاین روسیه

باوجوداینکه تعداد کلاس‌ها و ساعات کلاسی دوره‌های حضوری و آنلاین برابر است؛ ولی هزینه دوره‌های آنلاین 50-10 درصد کمتر از دوره‌های حضوری است. تفاوت و هزینه تحصیل به دانشگاه، مقطع و رشته تحصیلی بستگی دارد.

جمع‌بندی

تحصیل آنلاین روسیه یک گزینه تحصیلی مناسب برای افرادی است که به دلایل متعدد نمی‌توانند در کلاس‌های حضوری دانشگاه‌های روسیه شرکت کنند. کیفیت آموزش آنلاین در دانشگاه های روسیه همانند آموزش حضوری است و تنها تفاوت مربوط به هزینه تحصیل است. هزینه تحصیل کلاس‌های آنلاین کمتر از کلاس‌های حضوری و با همان تعداد ساعات درسی ارائه می‌شود.

عدم نیاز به ویزای تحصیلی و حذف هزینه‌های مربوط به مهاجرت تحصیلی به روسیه از جمله مزایای تحصیل آنلاین روسیه هستند. مؤسسه مهاجرتی علم ویرا از مؤسسات مهاجرتی معتبر با سابقه درخشان در زمینه مهاجرت است و پرونده‌های مهاجرتی موفق زیادی نیز دارد. تیم علم ویرا تلاش می‌کند اطلاعات جامع مربوط به مهاجرت تحصیلی به کشورهای مختلف را در اختیار متقاضیان عزیز قرار دهد. با تکمیل فرم مشاوره رایگان با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برچسب ها
این یک بنر است!

نظرات کاربران

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی
با ما در تماس باشید!
آدرس ما:
تهران: نلسون ماندلا (جردن)- کوچه مروارید- پلاک۸- واحد 403
اردبیل: خیابان حافظ – روبروی پارک حافظ – ساختمان امید طبقه دوم
تبریز: بلوار استاد شهریار(چایکنار) – جنب بهزیستی ساختمان۲۲-طبقه اول
مشاهده فهرست

اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های خصوصی و دولتی ترکیه بدون آزمون