دانشگاه اولوداغ بورسا
توسط تیم علم ویرا
3 اردیبهشت 1

دانشگاه اولوداغ بورسا

دانشگاه اولوداغ یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه است که در بورسا، چهارمین شهر بزرگ ترکیه با جاذبه های گردشگری عالی، واقع شده است. این دانشگاه دولتی در زمینه آموزش پزشکی، مهندسی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، روابط بین الملل و هنر گام های بلندی برداشته است.

دانشگاه اولوداغ ابتدا در سال 1975 به عنوان دانشگاه بورسا تاسیس شد و بعدا در سال 1982 به دانشگاه اولوداغ تغییر نام داد. این دانشگاه در حال حاضر حدود 2000 استاد و 75000 دانشجو را در تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می پذیرد. زبان تحصیل در این دانشگاه ترکی است و تسلط به این زبان برای تمامی دانشجویان الزامی است.

در این دانشگاه رشته های مختلفی مانند پزشکی، پرستاری، مهندسی برق، دامپزشکی، روابط بین الملل، صنایع، مهندسی، مدیریت و … تدریس می شود که این دانشگاه دارای 13 دانشکده، 2 دانشکده، 1 هنرستان موسیقی، 4 موسسه و 11 مرکز تحقیقاتی است.

دانشکده های دانشگاه اولوداغ ترکیه

دانشکده های دانشگاه اولوداغ ترکیه

دانشکده پزشکی
دانشکده دامپزشکی
دانشکده مهندسی
دانشکده مدیریت بازرگانی
دانشکده حقوق
دانشکده علوم ورزشی
دانشکده معماری
دانشکده هنر و علوم
دانشکده کشاورزی
دانشکده الهیات
دانشکده آموزش و پرورش
دانشکده هنر های زیبا
دانشده اقتصاد و علوم

رنکینگ دانشگاه الوداغ ترکیه

بر اساس آخرین رتبه بندی سال 2018، دانشگاه الوداغ ترکیه در رتبه 1389 در بین بهترین دانشگاه های جهان و رتبه پانزدهم در بین بهترین دانشگاه های ترکیه قرار داده شد. به طور کلی، دانشگاه الوداغ یکی از بهترین دانشگاه های بورسا است.

ورود و پذیرش دانشگاه الوداغ ترکیه

زبان تدریس این دانشگاه ترکی است، بنابراین دانشجویان باید در آزمون تومر شرکت کنند و نمره خوبی کسب کنند. همچنین دانشجویان برای ورود به این دانشگاه در مقطع کارشناسی نیاز به شرکت در آزمون YOS در این دانشگاه و کسب نمره قابل قبولی دانشگاه را دارند. آن ها همچنین برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ملزم به قبولی در آزمون های SAT و GRE هستند.

همچنین شما میتوانید از مطالب دانشگاه قاضی و ازمیر استفاده کنید و از تجربه موسسه علم ویرا در پذیرش این دانشگاه ها بهره مند شوید.

تحصیل و بورسیه در دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه

دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه دارای بورسیه های تحصیلی مناسب برای دانشجویان بین المللی است. انواع بورسیه های دانشگاه الوداغ:
بورسیه پژوهشی: این بورسیه برای دانشجویان بین المللی کارشناسی ارشد و دکترا بسیار مناسب است زیرا دانشجویان می توانند برای استفاده از شرایط بورسیه در دانشگاه الوداغ در بورسا، نامه پذیرش و مدرک زبان را به مدت 1 سال ارسال کنند.

بورسیه موفقیت تحصیلی: این نوع بورسیه برای حمایت از پیشرفت تحصیلی طراحی شده است و دانشجویان بین المللی در تمام سطوح را تحت پوشش قرار می دهد که تسهیلات ویژه ای مانند خوابگاه و غذای رایگان برای دانشجویان دانشگاه الوداغ بورسا دریافت می کنند. البته این دانشگاه شرایط بورسیه تحصیلی مناسبی برای دانشجویان دانشکده الهیات و علوم بهداشتی دارد که دانشجویان بین المللی در صورت اثبات شرایط می توانند از آن استفاده کنند.

در حال حاضر بیش از 110000 دانشجوی بین المللی از 130 کشور جهان در دانشگاه های مختلف ترکیه تحصیل می کنند که از این تعداد حدود 20000 دانشجو از این دانشگاه ها واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در ترکیه هستند.

چرا تحصیل در دانشگاه اولوداغ ترکیه؟

چرا تحصیل در دانشگاه اولوداغ ترکیه؟

تعداد دانشجویان مهاجرت به ترکیه از سال 2006 دو برابر شده است. عواملی که مهاجرت دانشجویان به ترکیه را به میزان قابل توجهی افزایش داده است، هزینه های مناسب تحصیل در ترکیه، امکانات آموزشی مناسب به ویژه در رشته علوم پزشکی، آموزش برخی از رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی بوده است.

ترکیه به دلیل پل ارتباطی بودن با کشور های اروپایی می تواند گزینه منحصر بفردی برای تحصیل در رشته های مختلف باشد چرا که تحصیل در دانشگاه الوداغ بورسای ترکیه علاوه بر داشتن شرایط مناسب بورسیه، عاملی برای ورود شما به شهر و کشور حتی قاره مورد علاقه شما باشد.

در قاره اروپا در یک محیط بین المللی با دانشجویان کشور های مختلف تحصیل کردن، پل ارتباطی ایران و اروپا بودن، نزدیک بودن به ایران و داشتن ویژگی های مشترک فرهنگی و اجتماعی بین ایران و ترکیه را می توان در دانشگاه الوداغ در بورسا ترکیه از مزایای آن دانست.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم در مورد دانشکده ها، رنکینگ و شرایط تحصیلی و انواع بورسیه های دانشگاه الوداغ بورسا ترکیه اطلاعات مورد نیازی را در خدمت شما عزیزان قرار دهیم؛ امیدواریم این مقاله سوالات شما در مورد دانشگاه الوداغ را جواب داده باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برچسب ها
این یک بنر است!

نظرات کاربران

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی
با ما در تماس باشید!
آدرس ما:
تهران: نلسون ماندلا (جردن)- کوچه مروارید- پلاک۸- واحد 403
اردبیل: خیابان حافظ – روبروی پارک حافظ – ساختمان امید طبقه دوم
تبریز: بلوار استاد شهریار(چایکنار) – جنب بهزیستی ساختمان۲۲-طبقه اول
مشاهده فهرست

اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های خصوصی و دولتی چین، ترکیه و روسیه