دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اوکراین
توسط تیم علم ویرا
2 آذر 2

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اوکراین 2024

متقاضیان تحصیل در کشور اوکراین باید ابتدا از فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اوکراین آگاه باشند. اوکراین یکی از کشورهای اروپایی است که با داشتن سیستم آموزشی پیشرفته و مطابق با استانداردهای جهانی توانسته است اعتبار دانشگاه‌های خود را در سطح جهان افزایش دهد. به همین دلیل بسیاری از دانشجویان بین‌المللی تلاش می‌کنند برای تحصیل در اوکراین از یکی از دانشگاه‌های معتبر این کشور پذیرش بگیرند.

مورد تأییدبودن دانشگاه بین‌المللی برای تحصیل اهمیت بسیاری دارد؛ زیرا این موضوع می‌تواند بر آینده شغلی افراد تأثیر زیادی داشته باشد. در این مقاله از مجموعه مقالات مؤسسه مهاجرتی علم ویرا تلاش می‌کنیم جدیدترین اطلاعات مربوط به لیست دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم در اوکراین و مهاجرت تحصیلی به اوکراین را در اختیار شما قرار دهیم.

مهاجرت تحصیلی به اوکراین

اوکراین از جمله کشورهای اروپایی است که تلاش می‌کند تا اعتبار دانشگاه‌های خود را در سطح جهان افزایش دهد. به همین منظور با به‌کارگیری جدیدترین تجهیزات آموزشی، پیروی از استانداردهای آموزشی مدرن و حضور اساتید معتبر بین‌المللی، دانشگاه‌های اوکراین اعتبار جهانی خوبی کسب کرده‌اند. برخی از این دانشگاه‌ها در فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اوکراین قرار دارند.

مزایای تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اوکراین

مزایای تحصیل در کشور اوکراین

اوکراین از کشورهای اروپایی و عضو اتحادیه اروپا است و با درپیش‌گرفتن سیاست پیشرفت در سیستم آموزش عالی خود توانسته است دانشجویان بین‌المللی زیادی را برای تحصیل در اوکراین در رشته‌های مختلف جذب کند. سیستم آموزش عالی اوکراین از معاهده بولونیا پیروی می‌کند و مدرک دانشگاهی آن در سطح بین‌الملل اعتبار بالایی دارد.

در مقایسه با بسیاری از دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی هزینه تحصیل و زندگی در اوکراین کاملاً اقتصادی و مقرون‌به‌صرفه است. این در حالی است که سیستم آموزشی اوکراین کاملاً معتبر، پیشرفته و مطابق با استانداردهای جهانی است. همچنین دانشگاه‌های این کشور در فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اوکراین قرار دارند.

از دیگر مزایای مهاجرت تحصیلی به اوکراین امکان اخذ اقامت دائم در این کشور است. یعنی فارغ‌التحصیلان بعد از 3 سال کار در رشته مرتبط با تحصیلات خود می‌توانند اقامت دائم اوکراین را دریافت کنند. بعد از گذشت 5 سال اقامت دائم در اوکراین نیز موفق به اخذ پاسپورت این کشور خواهند شد.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اوکراین

در کشور اوکراین دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی بسیاری وجود دارد که اغلب آن‌ها در سطح جهانی معتبر بوده و پیشرفت‌های علمی و تحصیلی زیادی داشته‌اند. هرساله بسیاری از دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در خارج از مرزهای کشور خود و گسترش افق دید خود عازم تحصیل در یکی از کشورهای خارجی ازجمله اوکراین می‌شوند.

به دلیل پیروی اوکراین از معاهده بولونیا مدارک دانشگاهی آن در تمام مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکترا اعتبار بین‌المللی دارند. دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اوکراین در دو گروه خوب و متوسط قرار می‌گیرند که عبارت‌اند از:

دانشگاه‌های خوب اوکراین مورد تایید وزارت علوم ایران

1. دانشگاه‌ های گروه ب؛ دانشگاه‌ های خوب اوکراین مورد تایید وزارت علوم ایران

در فهرست رده‌بندی دانشگاه‌های اوکراین که مورد تایید وزارت علوم ایران قرار دارند  دانشگاه‌ها به شرح زیر هستند:

2. دانشگاه‌ های گروه ج؛ دانشگاه‌ های متوسط اوکراین مورد تایید وزارت علوم ایران

گروه دیگری از دانشگاه‌های اوکراین که در فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اوکراین قرار دارند، دانشگاه‌های متوسط یا گروه «ج» هستند. تعداد این دانشگاه‌ها نسبت به گروه قبلی بیشتر است و عبارت‌اند از:

 • دانشگاه ملی و فناوری طراحی کی‌یف
 • دانشگاه ملی دونتسک
 • دانشگاه ملی اقتصاد و تجارت دونتسک
 • آکادمی ملی مدیریت فرهنگ و هنر
 • دانشگاه ملی جنگلداری
 • دانشگاه ملی هوافضا
 • دانشگاه ملی تجارت و اقتصاد کی‌یف
 • دانشگاه ملی آکادمی Ostroh
 • آکادمی حقوق دانشگاه ملی اودسا
 • دانشگاه ملی اقتصاد ترنوپیل
 • دانشگاه ملی یوری فدکوویچ چرنیوتسی
 • دانشگاه ملی دریای سیاه پتروموهیلا
 • دانشگاه ملی اوژهرد
 • دانشگاه ملی آموزشی جنوبی KDUshynsky

تمامی این دانشگاه‌ها با قرارگیری در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اوکراین فرصت خوبی را برای دانشجویان ایرانی برای تحصیل در اوکراین فراهم کرده‌اند.

بررسی دانشگاه‌های برتر اوکراین مورد تایید وزارت علوم ایران

بررسی دانشگاه های برتر مورد تایید وزارت علوم در اوکراین

تحصیل در یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اوکراین نیز موقعیتی ارزشمند است و می‌تواند متضمن آینده شغلی دانشجویان ایرانی در کشور باشد. در ادامه برترین دانشگاه‌های اوکراین که مورد تأیید وزارت علوم ایران هستند را بررسی می‌کنیم.

1. دانشگاه ملی پلی تکنیک لویو

این دانشگاه از قدیمی‌ترین مؤسسات فنی آموزش عالی اوکراین است و در سال 1816 تأسیس شد. دانشگاه ملی پلی تکنیک لویو دارای 17 مؤسسه و بیش از 100 بخش شامل تقسیمات فرعی مستقل و عمومی است. در سال 1936 دانشگاه پلی تکنیک لویو توانست نشان Restitutaرا برای دستاوردهای درخشان خود کسب کند.

2. دانشگاه ملی کارازین خارکف

یکی دیگر از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اوکراین دانشگاه ملی کارازین خارکف است که در سال 1804 تأسیس شد. این دانشگاه غیرانتفاعی عمومی از قدیمی‌ترین مؤسسات آموزش عالی در جهان است که از 20.0000 دانشجوی آن 4.000 نفر دانشجویان خارجی هستند.

3. دانشگاه ایاتی سومی

برخی دانشجویان بین‌المللی که قصد مهاجرت تحصیلی به اوکراین را دارند دانشگاه ایالتی سومی را انتخاب می‌کنند. این دانشگاه که در سال 1948 تأسیس شد طیف گسترده‌ای از رشته‌های مختلف مهندسی، فناوری اطلاعات، علوم انسانی و … را در مقاطع مختلف ارائه می‌دهد.

مهاجرت تحصیلی به اوکراین دانشگاه فنی ملی اوکراین

4. دانشگاه فنی ملی اوکراین «مؤسسه پلی تکنیک خارکف»

مؤسسه پلی‌تکنیک خارکف نیز در فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اوکراین قرار دارد. این دانشگاه در سال 1885 تأسیس شد و دارای 4 دانشکده، 5 مؤسسه آموزشی، مرکز آموزش پیش‌دانشگاهی، دانشکده آموزش بین‌الملل، 3 مؤسسه تحقیقاتی طراحی و مؤسسه بین رشته‌ای تحصیلات تکمیلی است.

5. دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اوکراین؛ دانشگاه ملی تاراس شوچنکو کی‌یف

دانشگاه ملی تاراس شوچنکو کی یف در سال 1834 در شهر کی‌یف تأسیس شد. در دانشگاه غیرانتفاعی تاراس شوچنکو کی ‌یف بالغ بر 26.000 دانشجو در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می‌کنند. از این بین حدود 1650 دانشجو در دوره کارشناسی ارشد و 125 دانشجو در مقطع دکترا مشغول به در تحصیل هستند.

6. دانشگاه فنی ملی اوکراین « مؤسسه پلی تکنیک ایگور سیکورسکی کی ‌یف»

یکی دیگر از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اوکراین مؤسسه پلی‌تکنیک ایگور سیکورسکی کی ‌یف است. این دانشگاه در سال 1898 تأسیس شد و در بین مؤسسات تحقیقاتی اوکراین بزرگ‌ترین دانشگاه فنی این کشور است. مؤسسه پلی‌تکنیک ایگور سیکورسکی دارای 16 دانشکده، مؤسسات علمی تحقیقاتی متعدد و 11 مؤسسه آموزشی است.

رنکینگ جهانی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اوکراین که در گروه «ب» قرار دارند با فراهم‌سازی بهترین امکانات آموزشی، زیرساخت‌ها و تجهیزات مدرن دانشگاهی توانسته‌اند در رنکینگ جهانی رتبه زیر 1000 کسب کنند. در این دانشگاه‌ها اساتید معتبر بین‌المللی حضور دارند و علم روز دنیا را با بهترین متدهای آموزشی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند.

همچنین همکاری‌های علمی پژوهشی معتبر در سطح ملی و جهانی از دیگر مواردی است که موجب افزایش اعتبار این دانشگاه‌ها در سطح جهان شده است. به همین دلیل بسیاری از دانشجویان بین‌المللی با صرف هزینه‌ای کمتر، دانشگاه‌های معتبر کشور اوکراین را انتخاب می‌کنند. در ادامه رنکینگ 2023 دانشگاه‌های برتر اوکراین آمده است:

دانشگاه

رنکینگ QS

دانشگاه ملی کارازین

541-550
دانشگاه ملی تاراس شوچنکو کی‌یف 651-700
دانشگاه فنی ملی اوکراین؛ مؤسسه پلی‌تکنیک خارکف 651-700
دانشگاه فنی ملی اوکراین؛ مؤسسه پلی‌تکنیک ایگور سیکورسکی کی‌یف

701-750

دانشگاه ایالتی سومی

801-1000
دانشگاه ملی

پلی‌تکنیک لویو

801-1000

 

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های برتر اوکراین

هزینه تحصیل در دانشگاه‌ های برتر اوکراین

مهاجرت تحصیلی به اوکراین یکی از گزینه‌های مناسب برای دانشجویانی است که قصد دارند با هزینه مناسب در یک محیط آکادمیک بین‌المللی تحصیل کنند. به همین دلیل مهاجرت تحصیلی به اوکراین و تحصیل در یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اوکراین گزینه‌های مناسب برای تحصیل در خارج از کشور است.

هزینه تحصیل در اوکراین به دانشگاه، مقطع تحصیلی و زبان تحصیل بستگی دارد. در ادامه میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اوکراین آمده است:

دانشگاه

هزینه تحصیل به زبان انگلیسی

هزینه تحصیل به زبان اوکراینی

دانشگاه ملی کارازین

4500 دلار

3000 دلار

دانشگاه ملی تاراس شوچنکو کی‌یف

2500 دلار 2260 دلار
دانشگاه فنی ملی اوکراین؛ مؤسسه پلی‌تکنیک خارکف 3500 دلار 2500 دلار
دانشگاه فنی ملی اوکراین؛ مؤسسه پلی‌تکنیک ایگور سیکورسکی کی‌یف 3600 دلار

3400 دلار

دانشگاه ایالتی سومی

2800 دلار 2600 دلار
دانشگاه ملی

پلی‌تکنیک لویو

2200 دلار

2000 دلار

 

جمع‌بندی

تحصیل در خارج از کشور یکی از تجربه‌های ارزشمندی است که می‌تواند بار علمی و فرهنگی دانشجویان را غنی‌تر کند. بسیاری از دانشجویانی که تمایل دارند در دانشگاه‌های بین‌المللی تحصیل کنند بنا به دلایل متعدد تحصیل در اوکراین را انتخاب می‌کنند. از جمله مزایای تحصیل در دانشگاه‌های اوکراین این است که هزینه تحصیل و هزینه زندگی دانشجویی در اوکراین بسیار مناسب و مقرون‌به‌صرفه است.

مزیت دیگر مهاجرت تحصیلی به اوکراین این است که دانشگاه‌های این کشور در فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اوکراین قرار دارند. به همین دلیل دانشجویان ایرانی که قصد دارند بعد از پایان تحصیلات خود به ایران بازگردند به‌راحتی می‌توانند وارد بازار کار شوند. دانشگاه‌های اوکراین که مورد تأیید وزارت علوم ایران هستند در دو گروه خوب و متوسط قرار می‌گیرند که از جمله دانشگاه‌های برتر این کشور می‌توان به دانشگاه ملی کارازین و دانشگاه‌های فنی ملی این کشور اشاره کرد.

تحصیل در  دانشگاه‌های اوکراین به دو زبان انگلیسی و اوکراینی است و هزینه تحصیل به زبان انگلیسی بیشتر از هزینه تحصیل به زبان اوکراینی است. مؤسسه مهاجرتی علم ویرا با داشتن سابقه درخشان و پرونده‌های مهاجرتی موفق، تلاش می‌کند بهترین اطلاعات مربوط به تحصیل در دانشگاه‌های معتبر دنیا را در اختیار متقاضیان عزیز قرار دهد. با تکمیل فرم مشاوره رایگان، می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برچسب ها
این یک بنر است!

نظرات کاربران

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی
با ما در تماس باشید!
آدرس ما:
تهران: نلسون ماندلا (جردن)- کوچه مروارید- پلاک۸- واحد 403
اردبیل: خیابان حافظ – روبروی پارک حافظ – ساختمان امید طبقه دوم
تبریز: بلوار استاد شهریار(چایکنار) – جنب بهزیستی ساختمان۲۲-طبقه اول
مشاهده فهرست

اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های خصوصی و دولتی چین، ترکیه و روسیه