برترین دانشگاه های ایتالیا
توسط تیم علم ویرا
21 دی 2

برترین دانشگاه های ایتالیا 2024

ایتالیا کشوری که به دلیل تاریخ غنی، هنر و لذت‌های آشپزی خود مشهور است، از سیستم آموزش عالی نیز برخوردار است. دانشگاه‌های ایتالیا به دلیل آموزش باکیفیت، تحقیقات پیشرفته و تنوع فرهنگی، به یکی از پرطرف‌دارترین مقاصد مهاجرت تحصیلی تبدیل شده است. امروزه چندین مؤسسه ایتالیایی در بین برترین دانشگاه های اروپا قرار دارند. ایتالیا با برخورداری از مناظر شگفت‌انگیز از سواحل گرفته تا کوه‌ها، تاریخ غنی و غذاهای محبوب یک کشور منحصربه‌فرد برای تحصیل در خارج از کشور محسوب می‌شود.

برترین دانشگاه های ایتالیا در چندین سال متوالی در بین بهترین دانشگاه‌های اروپا و جهان قرار دارند. تحصیل در بهترین دانشگاه های ایتالیا برای پزشکی، می‌تواند گزینه‌ای عالی برای دانشجویان ایرانی باشد که به دلیل شرایط دشوار قبولی در رشته‌های پزشکی قادر به دنبال‌کردن رؤیاهای خود نیستند. در این مقاله از علم ویرا به بررسی رنکینگ دانشگاه های ایتالیا می‌پردازیم.

مزایای تحصیل در ایتالیا

تحصیل در برترین دانشگاه های ایتالیا مزایای مختلفی برای دانشجویان بین‌المللی به همراه دارد. از جمله مزایای تحصیل در ایتالیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

شرایط تحصیل در برترین دانشگاه های ایتالیا

1. میراث ‌فرهنگی غنی + برتری علمی

ایتالیا گنجینه‌ای از هنر، تاریخ و میراث‌فرهنگی است. تحصیل در ایتالیا به دانشجویان این امکان را می‌دهد که در محیط فرهنگی و پویای این کشور زندگی کنند، از موزه‌های مشهور جهان بازدید کنند و سبک زندگی منحصربه‌فرد ایتالیایی را تجربه کنند. دانشگاه‌های ایتالیا به دلیل دقت آکادمیک و آموزش باکیفیت بالا در سطح جهان شناخته شده‌اند. دانشجویان با تحصیل در برترین دانشگاه های ایتالیا با تأکید بر تحقیق و نوآوری به امکانات پیشرفته، اساتید مشهور و محیط دانشگاهی پویا دسترسی دارند.

2. اعتبار بین‌المللی

اخذ مدرک از برترین دانشگاه های ایتالیا، شهرت جهانی و قابلیت استخدام دانشجویان را افزایش می‌دهد. دانشگاه‌های ایتالیا دارای حضور بین‌المللی قوی هستند و با مؤسسات معتبر در سراسر جهان همکاری می‌کنند. تحصیل در این دانشگاه‌ها فرصت‌های شغلی متنوعی را برای دانشجویان به ارمغان می‌آورد.

3. مزایای تحصیل در برترین دانشگاه های ایتالیا؛ زندگی دانشجویی پویا

ایتالیا فرصت یک زندگی دانشجویی پرجنب‌وجوش و سرزنده‌ای را برای دانشجویان فراهم می‌کند. از رویدادهای اجتماعی، باشگاه‌های دانشجویی و جشنواره‌های فرهنگی گرفته تا فعالیت‌های ورزشی، فرصت‌های متعددی را برای تعامل با همسالان و ایجاد دوستی‌های مادام‌العمر برای دانشجویان ایجاد می‌کند. طبیعت مهمان‌پذیر و دوستانه ایتالیایی‌ها به ایجاد یک جامعه حمایتگر و فراگیر کمک می‌کند.

4. امکان برقراری ارتباط با فرهنگ

تحصیل در برترین دانشگاه های ایتالیا فرصتی بی‌نظیر را برای همراه شدن و برقراری ارتباط با فرهنگ و زبان ایتالیا برای دانشجویان فراهم می‌کند. دانشجویان با زندگی در زادگاه رنسانس، می‌توانند شگفتی‌های معماری را کشف کنند، غذاهای مشهور جهان را امتحان کنند، شیوه زندگی ایتالیایی را بپذیرند و رشد شخصی خود را توسعه ببخشند.

5. موقعیت استراتژیک

موقعیت استراتژیک ایتالیا در داخل اروپا، این کشور را به یک پایگاه ایده‌ال برای کاوش در بسیاری از کشورهای اروپایی تبدیل کرده است. با ارتباطات حمل‌ونقلی مناسب، دانشجویان می‌توانند به‌راحتی به کشورهای دیگر اروپا سفر کنند و فرهنگ‌ها، مناظر و مکان‌های تاریخی متنوع اروپا را تجربه کنند.

هزینه تحصیل در برترین دانشگاه های ایتالیا

6. هزینه تحصیل مقرون‌ به ‌صرفه

هزینه‌های تحصیل در ایتالیا بسته به دانشگاه و برنامه تحصیلی متفاوت است؛ اما بااین‌حال، بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر از سایر کشورهای اروپایی است. دانشگاه‌های دولتی نسبت به مؤسسات آموزشی خصوصی شهریه نسبتاً پایین‌تری دریافت می‌کنند. دانشجویان می‌توانند با تحصیل در برترین دانشگاه های ایتالیا، از بورسیه‌های تحصیلی متنوعی برخوردار شوند.

رنکینگ دانشگاه های ایتالیا 2024

دانشگاه های ایتالیا باتوجه‌به کوشش در ارائه بهترین کیفیت آموزش و امکانات رفاهی و همچنین همکاری در تحقیقات ملی و بین‌المللی موفق به کسب رتبه‌های برتر در بین بهترین دانشگاه‌های دنیا شده‌اند. برترین دانشگاه های ایتالیا بر اساس عملکرد تحقیقاتی و آموزشی و رتبه‌بندی آن‌ها توسط اعضای جامعه دانشجویی در سراسر اروپا شناخته شده هستند. در ادامه به بررسی رنکینگ دانشگاه های ایتالیا در سال 2024 توسط وب‌سایتtimeshighereducation.com می‌پردازیم:

  1. دانشگاه بولونیا : 155
  2. دانشگاه نرماله پیزا: 168
  3. دانشگاه ساپینزا: 181
  4. دانشکاه پادوا: 250_201
  5. دانسکاه پلی تکنیک میلان: 250_201
  6. دانشگاه سنت آنا: 201_250
  7. دانشکاه سنت رافائل: 300_251

برترین دانشگاه های ایتالیا 2024

ایتالیا که در قلب اروپای جنوبی قرار دارد، دارای فرصت‌های منحصربه‌فردی است که تحصیل در این کشور را به یکی از بهترین گزینه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده است. ایتالیا دارای یکی از باکیفیت‌ترین سیستم‌های آموزشی و قدیمی‌ترین دانشگاه‌های دنیا است. در ادامه به بررسی 10 دانشگاه برتر ایتالیا می‌پردازیم.

1. دانشگاه بولونیا

به‌عنوان یکی از برترین دانشگاه های ایتالیا و قدیمی‌ترین دانشگاه جهان، دانشگاه بولونیا به دلیل برتری آکادمیک از شهرت بالایی برخوردار است. با ارائه طیف گسترده‌ای از رشته‌های تحصیلی و تأکید بر تحقیق و پژوهش، محیطی مساعد برای رشد فکری و اکتشافات فرهنگی ارائه می‌دهد. دانشگاه بولونیا در سال 1088 میلادی با همکاری از محققین و اساتید کار خود را در بولونیا آغاز کرد.

این دانشگاه در حال حاضر دارای جامعه دانشجویی 90000 نفری است و بخش عمده‌ای از این تعداد را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهد. دانشگاه بولونیا در بین برترین دانشگاه‌های ایتالیا از رتبه اول برخوردار است. این دانشگاه از نظر مجله تایمز بهترین دانشگاه ایتالیا است و در بین دانشگاه‌های برتر دنیا در رتبه 155 در سال 2024 قرار دارد.

دانشگاه ساپینزا از برترین دانشگاه های ایتالیا

2. دانشگاه ساپینزا رم از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای پزشکی

دانشگاه ساپینزا رم بزرگ‌ترین دانشگاه اروپا و یک مؤسسه تحقیقاتی پیشرو است. با برخورداری از طیف متنوعی از رشته‌های تحصیلی از جمله علوم‌انسانی، مهندسی، علوم طبیعی و پزشکی، یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای پزشکی به شمار می‌رود. این دانشگاه در حال حاضر پذیرای 115000 دانشجوی ملی و بین‌المللی است. این دانشگاه با مأموریت کمک به جامعه از طریق تحقیق و پژوهش، ارائه آموزش باکیفیت و همکاری‌های بین‌المللی است.

دانشگاه ساپینزا رم یکی از برترین دانشگاه های ایتالیا برای دانشجویانی است که می‌خواهند تحصیلات خود را در یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا بگذرانند. این دانشگاه در بین بهترین دانشگاه‌های ایتالیا در رتبه سوم و در بین بهترین دانشگاه‌های جهان در رتبه 201 الی 250 از نظر مجله تایمز قرار دارد. این دانشگاه دارای 11 دانشکده، 63 بخش و مرکز تحقیقاتی و مدارس مختلفی است و پرطرف‌دارترین رشته‌های تحصیلی را نیز ارائه می‌دهد.

3. دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی‌تکنیک میلان یک دانشگاه فنی مشهور است که بر مهندسی، معماری و طراحی تمرکز دارد. این دانشگاه با برخورداری از برنامه‌های نوآورانه، مشارکت‌های قوی در صنعت و تمرکز بر همکاری‌های بین‌المللی دانشجویان را آماده می‌کند تا در رشته‌های خود به ماهرترین نیروها تبدیل شوند. این دانشگاه در سال 1863 در شهر میلان تاسیس شد و امروزه به‌عنوان یکی از برترین دانشگاه های ایتالیا تبدیل شده است.

دانشگاه پلی تکنیک میلان در حال حاضر پذیرای بیش از 45000 دانشجو است که از این تعداد 7530 نفر را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده‌اند. این دانشگاه دارای 7 پردیس در میلان  و دیگر شهرهای ایتالیا است. این دانشگاه امکان تحصیل دانشجویان به زبان انگلیسی را فراهم کرده است. دانشگاه پلی تکنیک میلان در بین بهترین دانشگاه‌های ایتالیا در رتبه 4 قرار دارد. این دانشگاه با رتبه 201 الی 260 در بین بهترین رنکینگ جهانی دانشگاه های ایتالیا قرار دارد.

دانشگاه پادوا از برترین دانشگاه های ایتالیا

4. برترین دانشگاه های ایتالیا؛ دانشگاه پادوا

دانشگاه پادوا که در سال 1222 تاسیس شد، یکی از قدیمی‌ترین و برترین دانشگاه های ایتالیا محسوب می‌شود. این دانشگاه به دلیل رویکرد پژوهش محور خود از اعتبار بالایی برخوردار است و طیف گسترده‌ای از رشته‌های تحصیلی از جمله پزشکی را به دانشجویان ارائه می‌دهد. دانشگاه پادوا از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای پزشکی است. همچنین یکی از پرطرفدارترین دانشگاه‌های ایتالیا در بین علاقمندان به تحصیل در ایتالیا محسوب می‌شود.

این دانشگاه طیف گسترده‌ای از رشته‌های تحصیلی را در 8 دانشکده خود ارائه می‌دهد. دانشگاه پادوا به‌عنوان دومین دانشگاه قدیمی ایتالیا نیز شناخته می‌شود. دانشگاه پادوا در حال حاضر میزبان 61000 دانشجو است. دانشگاه پادوا دارای رنکینگ جهانی 200 الی 250 است و در بین بهترین دانشگاه‌های ایتالیا در رتبه 5 قرار دارد.

5. دانشگاه میلان

دانشگاه میلان یک مؤسسه آموزشی پیشرو در زمینه‌های علوم‌انسانی، علوم اجتماعی و علوم طبیعی است. این دانشگاه با جهت‌گیری تحقیقاتی قوی و تعاملات بین‌المللی خود، محیطی منحصربه‌فرد برای دانشجویان خود فراهم کرده است. دانشگاه میلان در سال 1924 تاسیس شد و در زمان تاسیس دارای 4 دانشکده بود. این دانشگاه در حال حاضر دارای 51400 دانشجو است. دانشگاه میلان خدمات و امکانات آموزشی رفاهی لازم برای تحصیل دانشجویان را به بهترین نحو ارائه می‌دهد و به یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای پزشکی تبدیل شده است.

دانشگاه میلان در بین بهترین دانشگاه‌های دنیا در رتبه 325 قرار دارد و در رتبه‌بندی برترین دانشگاه های ایتالیا در رتبه 6 قرار دارد. دانشگاه میلان دارای 10 دانشکده است و طیف گسترده‌ای از رشته‌های تحصیلی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

دانشگاه فلورانس از برترین دانشگاه های ایتالیا

6. برترین دانشگاه های ایتالیا؛ دانشگاه فلورانس

دانشگاه فلورانس که در شهر محسوب کننده فلورانس واقع شده است، یک تجربه فرهنگی غنی به همراه مدارک معتبر بین‌المللی را برای دانشجویان بین‌المللی به ارمغان می‌آورد. این دانشگاه به دلیل ارائه طیف گسترده‌ای از رشته‌های تحصیلی موفق به جذب تعداد زیادی از دانشجویان بین‌المللی از سراسر دنیا شده است. دانشگاه فلورانس در سال 1321 تاسیس شد و فعالیت خود را از همان سال آغاز کرد. این دانشگاه در حال حاضر به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین و برترین دانشگاه های ایتالیا شناخته می‌شود.

دانشگاه فلورانس امکانات علمی فوق‌العاده‌ای را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. این دانشگاه امکان تحصیل دانشجویان در رشته‌های مختلف تحصیلی را به زبان انگلیسی فراهم کرده است. دانشگاه فلورانس در بین بهترین دانشگاه‌های دنیا در رتبه 300 الی 400 قرار دارد و در بین بهترین دانشگاه‌های ایتالیا در رتبه 8 قرار دارد.

7. دانشگاه پیزا

دانشگاه پیزا یکی از برترین دانشگاه های ایتالیا است که دارای سابقه طولانی از تعالی دانشگاهی است و طیف گسترده‌ای از برنامه‌های تحصیلی را در مقاطع مختلف ارائه می‌دهد. این دانشگاه در سال 1999 تأسیس شد و به‌عنوان نوزدهمین دانشگاه قدیمی دنیا و دهمین دانشگاه قدیمی ایتالیا است. این دانشگاه برنامه‌های تحصیلی را باکیفیت آموزش منحصربه‌فرد به دانشجویان ارائه می‌دهد و امکان تحصیل به زبان انگلیسی را برای آن‌ها فراهم کرده است.

دانشگاه پیزا به دلیل برخورداری از مراکز تحقیقاتی کاربردی مختلف در سطح بین‌المللی شناخته شده است. این دانشگاه طبق رتبه‌بندی QS در جایگاه 404 جهانی و در بین دانشگاه های ایتالیا در رتبه 6 قرار دارد. این دانشگاه دارای یکی از بهترین رنکینگ دانشگاه های ایتالیا است. دانشگاه پیزا به دلیل تمرکز بر رشته‌هایی مانند علوم، ریاضیات و مهندسی از شهرت بالایی در بین دانشگاه‌های ایتالیا برخوردار است.

تحصیل در برترین دانشگاه های ایتالیا

8. دانشگاه ترنتو در لیست برترین دانشگاه های ایتالیا

دانشگاه ترنتو به دلیل تمرکز تحقیقاتی قوی و همکاری‌های بین‌المللی خود برجسته است. این دانشگاه در سال 1962 در شهر ترنتو ایتالیا تأسیس شد. دانشگاه ترنتو به‌عنوان یکی از برترین دانشگاه های ایتالیا شناخته می‌شود و در حال حاضر پذیرای بالغ بر 17000 دانشجو است. این دانشگاه دارای 12 دانشکده است و رشته‌های متنوعی را در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می‌دهد.

دانشگاه ترنتو یکی از کم‌هزینه‌ترین دانشگاه ایتالیا نیز محسوب می‌شود. این دانشگاه همچنین بورسیه‌های تحصیلی گوناگونی را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. این بورسیه‌ها شامل تخفیف شهریه، حمایت‌های مالی و اجاره اقامتگاه برای دانشجویان هستند. یکی از نکات مثبت درمورد تحصیل در دانشگاه ترنتو، امکانات آموزشی و رفاهی منحصربه‌فرد آن است. بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه‌ها در سال 2024 توسط QS، دانشگاه ترنتو در بین بهترین دانشگاه‌های جهان در جایگاه 429 و در بین بهترین دانشگاه‌های ایتالیا در رتبه 11 قرار دارد.

9. دانشگاه پلی تکنیک تورین

دانشگاه پلی‌تکنیک تورین یکی از دانشگاه‌های فنی معتبر در سطح ایتالیا است که به دلیل برنامه‌های مهندسی و معماری خود در بین دانشجویان بین‌المللی از شهرت زیادی برخوردار است. این دانشگاه دانش نظری را با تجارب علمی ترکیب کرده و خلاقیت و مهارت‌های حل مسئله دانشجویان را پرورش می‌دهد. دانشگاه پلی‌تکنیک تورین در سال 1859 تاسیس شد و تا به امروز به فعالیت آموزشی و تحقیقاتی خود ادامه می‌دهد. این دانشگاه دارای بالغ بر 7000 قراردادهای بین‌المللی و تحقیقاتی با شرکت‌های سراسر دنیا است. همچنین دارای 32000 دانشجو است که تعداد  قابل توجهی از آن‌ها را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهد.

دانشگاه پلی تکنیک تورین دارای 9 دانشکده است و طیف گسترده‌ای از رشته‌های فنی و مهندسی را به دانشجویان ارائه می‌دهد. دانشجویان می‌توانند با تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک تورین فرصت برخورداری از بورسیه‌های تحصیلی را برای دانشجویان فراهم کند. این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه های ایتالیا به شمار می‌رود که با ارائه تعداد زیادی از رشته‌های تحصیلی به زبان انگلیسی فرصت تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی را برای دانشجویان به وجود آورده است. رتبه دانشگاه پلی تکنیک تورین در بین بهترین دانشگاه‌های دنیا 252 از نظر رتبه بندی QS است و بین ده دانشگاه برتر ایتالیا هم قرار دارد.

تحصیل در دانشگاه ناپل فدریکو دوم

10. دانشگاه ناپل فدریکو دوم

به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان، دانشگاه ناپل فدریکو دوم طیف گسترده‌ای از برنامه‌های تحصیلی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری به دانشجویان ارائه می‌دهد. این دانشگاه میراث‌فرهنگی غنی و سنت علمی قوی را در حین تحصیل به دانشجویان ارائه می‌دهد تا از فرصت تحصیل در برترین دانشگاه های ایتالیا نهایت استفاده را ببرند. این دانشگاه در سال 1224 تأسیس شد و به‌عنوان اولین دانشگاه در  اروپا است که با بودجه عمومی اداره می‌شود.

دانشگاه ناپل فدریکو دوم امروزه امکان تحصیل باکیفیت بالا را برای دانشجویان ملی و بین‌المللی فراهم کرده است. در حال حاضر حدود 86000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه ناپل فدریکو یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا برای پزشکی به شمار می‌رود. این دانشگاه رشته‌های مختلف را در 3 بخش اصلی علوم فنی و پایه، پزشکی و علوم‌انسانی ارائه می‌دهد. دانشگاه ناپل فدریکو به‌عنوان یکی از برترین دانشگاه های ایتالیا شناخته می‌شود.

جمع‌بندی

تحصیل در برترین دانشگاه های ایتالیا ترکیبی منحصربه‌فرد از تعالی تحصیلی، رشد شخصی و زندگی در یک محیط چندفرهنگی را برای دانشجویان به ارمغان می‌آورد. دانشگاه های برتر ایتالیا تجربه یادگیری و تحصیل غنی را به همراه بهترین امکانات آموزشی رفاهی به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند. کشور ایتالیا با برخورداری از مناظر خیره‌کننده، گنجینه‌های تاریخی و زندگی دانشجویی پر جنب‌وجوش، یک سفر آموزشی باارزش را به دانشجویان ارائه می‌دهد. درحالی‌که هزینه‌های تحصیل در ایتالیا بسیار مقرون‌به‌صرفه است، بورسیه‌های تحصیلی، فرصت‌های کار پاره‌وقت و جامعه دانشجویی پرجنب‌وجوش نیز می‌توانند به کاهش هزینه زندگی دانشجویی کمک کنند.

تحصیل در بهترین دانشگاه های ایتالیا برای پزشکی آموزش‌ها و مهارت‌های لازم را با بهترین امکانات در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند. رنکینگ دانشگاه های ایتالیا نشان دهنده کیفیت آموزش در کشور ایتالیا است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل دانشگاه های برتر ایتالیا می‌توانید با ارسال فرم درخواست مشاوره رایگان با کارشناسان و مشاوران ما در موسسه علم ویرا در ارتباط باشید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
این یک بنر است!

نظرات کاربران

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی
با ما در تماس باشید!
آدرس ما:
تهران: نلسون ماندلا (جردن)- کوچه مروارید- پلاک۸- واحد 403
اردبیل: خیابان حافظ – روبروی پارک حافظ – ساختمان امید طبقه دوم
تبریز: بلوار استاد شهریار(چایکنار) – جنب بهزیستی ساختمان۲۲-طبقه اول

اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های خصوصی و دولتی چین، ترکیه و روسیه