تحصیل رشته فیزیوتراپی در قبرس
توسط تیم علم ویرا
23 مهر 2

تحصیل رشته فیزیوتراپی در قبرس

رشته فیزیوتراپی از جمله رشته‌های تحصیلی است که به دلیل بازار کار و درآمد نسبتاً بالا به یکی از محبوب‌ترین رشته‌ها در بین دانشجویان تبدیل شده است. رشته فیزیوتراپی نه‌تنها در ایران، بلکه در کشورهای مختلف جهان از آینده شغلی خوبی برخوردار است. ازاین‌رو، علاقه‌مندان به مهاجرت تحصیلی، تحصیل در رشته فیزیوتراپی در دانشگاه‌های خارجی را انتخاب می‌کنند. قبرس یکی از بهترین مقاصد مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان ایرانی محسوب می‌شود.

تحصیل رشته فیزیوتراپی در قبرس یکی از بهترین گزینه‌ها برای علاقه‌مندان به تحصیل این رشته در خارج از کشور است. شرایط پذیرش آسان، هزینه تحصیل ارزان، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و… از جمله مواردی است که شرایط تحصیل در قبرس را برای دانشجویان ایرانی آسان می‌کند. مدارک دانشگاه‌های قبرس در کشورهای اتحادیه اروپا، آمریکا و سایر کشورهای دنیا مورد تأیید است. در این مقاله از سری مقالات علم ویرا با ما همراه باشید تا به بررسی هزینه تحصیل فیزیوتراپی در قبرس بپردازیم.

تحصیل فیزیوتراپی در قبرس

کشور قبرس در واقع یک جزیره در دریای مدیترانه است که در جنوب کشور ترکیه قرار دارد. کشور قبرس شمالی در بخش شمال شرقی این جزیره واقع شده است و در سال‌های اخیر به یکی از مقاصد تحصیلی محبوب در بین دانشجویان ایرانی تبدیل شده است. تحصیل فیزیوتراپی در قبرس به دلیل مزایای مختلفی که دارد موردتوجه دانشجویان قرار گرفته است. رشته فیزیوتراپی یکی از رشته‌های گروه علوم پزشکی است که به دلیل فرصت‌های شغلی که برای دانشجویان ایجاد می‌کند، به یکی از محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی تبدیل شده است. رشته فیزیوتراپی در دانشگاه‌های قبرس در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌شود.

تحصیل رشته فیزیوتراپی در قبرس در مقطع کارشناسی 4 سال به طول می‌انجامد. این کشور شرایط تحصیل دانشجویان به زبان انگلیسی را در دانشگاه‌های خود فراهم کرده است. تحصیل رشته فیزیوتراپی در قبرس اطلاعات تئوری و عملی در زمینه فیزیوتراپی و توانبخشی با جدیدترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات پزشکی را به دانشجویان آموزش می‌دهد. دانشگاه‌های قبرس با ساختاری مدرن به همراه تکنولوژی روز دنیا و دستگاه‌های پیشرفته امکان آموزش دانشجویان با بهترین شرایط را فراهم کرده‌اند. هزینه تحصیل فیزیوتراپی در قبرس نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکا بسیار مقرون به صرفه است.

مزایای تحصیل رشته ئفیزیوتراپی در قبرس

مزایای تحصیل رشته فیزیوتراپی در قبرس

قبرس کشوری با سواحل زیبا است که مزایای مختلفی را برای تحصیل دانشجویان ایرانی به وجود آورده است. مدارک ارائه شده از دانشگاه‌های قبرس مورد تأیید اتحادیه اروپا و کشورهای مختلف جهان است. بسیاری از دانشگاه‌های قبرس در برنامه‌های تبادل دانشجویی شرکت کرده‌اند؛ بنابراین، تحصیل رشته فیزیوتراپی در قبرس یک سکوی پرتاب برای دانشجویان محسوب می‌شود. دانشجویان می‌توانند پس از گذراندن تعداد مشخصی از واحدهای درسی در دانشگاه‌های قبرس، برای ادامه تحصیل به آمریکا، انگلیس یا سایر کشورهای اروپایی مهاجرت کنند.

از دیگر مزایای تحصیل رشته فیزیوتراپی در قبرس می‌توان به این نکته اشاره کرد که دانشگاه‌های قبرس برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی آزمون خاصی در نظر نمی‌گیرند. علاوه بر این، امکان تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان وجود دارد و دانشجویان برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در قبرس ملزم به مدرک زبان نیز نخواهند بود. مهارت انگلیسی دانشجو پس از ورود به دانشگاه سنجیده می‌شود و در صورت نیاز، دوره‌های زبان انگلیسی به‌صورت پیش‌نیاز برای آن‌ها برگزار می‌شود. هزینه تحصیل فیزیوتراپی در قبرس از دیگر دلایل جذب دانشجویان به این کشور است.

دانشجویان در طول تحصیل در قبرس به طور ویژه تحت پوشش بیمه‌های خدمات درمانی قرار می‌گیرند. پیدا کردن شغل از مزایای شرایط تحصیل فیزیوتراپی در قبرس است. دولت قبرس به فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های خود یک فرصت ۶ ماهه برای جستجوی شغل می‌دهد. دانشجویان می‌توانند در صورت‌یافتن شغل ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل کنند. کار و زندگی در قبرس به مدت 5 سال منجر به اخذ اقامت این کشور زیبا و اروپایی می‌شود. علاوه بر این، متقاضیان می‌توانند دوسال پس از اخذ اقامت دائم، تقاضای پاسپورت قبرس را داشته باشند. دیگر مزایای تحصیل رشته فیزیوتراپی در قبرس عبارت‌اند از:

 • کیفیت و رفاه بالای زندگی
 • آب‌وهوای معتدل
 • نظام آموزشی مورد تأیید اروپا
 • نزدیکی به ایران از نظر مسافت
 • عدم نیاز به ویزا برای ایرانیان و…

شرایط تحصیل فیزیوتراپی در قبرس

شرایط تحصیل فیزیوتراپی در قبرس

شرایط تحصیل فیزیوتراپی در قبرس بسته به دانشگاه، مقطع و رشته تحصیلی متفاوت بوده و نیازمند ارائه مدارک و شرایط ویژه‌ای است. به‌طورکلی، سوابق تحصیلی و دانش زبان انگلیسی از جمله مهم‌ترین شرایط تحصیل در قبرس محسوب می‌شود. علاوه بر این، برای تحصیل در هر مقطع تحصیلی در دانشگاه‌های قبرس، ارائه مدرک مقطع قبلی از الزامات است؛ برای مثال دانشجویانی که قصد تحصیل رشته فیزیوتراپی در قبرس در مقطع کارشناسی را دارند، ملزم به ارائه مدرک دیپلم هستند.

دانشجویان ایرانی که در رشته‌های فنی (بدون مقطع پیش‌دانشگاهی) مشغول به تحصیل بوده‌اند می‌توانند ابتدا دوره کاردانی را در ایران بگذرانند و سپس برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های قبرس اقدام نمایند. رشته فیزیوتراپی در قبرس به زبان‌های انگلیسی، ترکی و یونانی ارائه می‌شود. به‌طورکلی دانشجویان برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در قبرس نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند. بااین‌حال ممکن است برخی از دانشگاه‌ها شرایط خاصی را از جمله ارائه مدارک زبان برای پذیرش دانشجویان در نظر بگیرند.

سطح زبان انگلیسی برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در قبرس نمره آیلتس 5.5 الی 6 است. تحصیل در دانشگاه‌های قبرس آزمون ورودی ندارد؛ اما ممکن است برخی از دانشگاه‌های ترک زبان دانشجویان را بر اساس آزمون ورودی پذیرش کنند.

مدارک لازم برای تحصیل در قبرس

مدارک لازم برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در قبرس بسته به دانشگاه، مقطع تحصیلی و رشته موردنظر متفاوت است. بااین‌حال، مدارک کلی جهت اخذ پذیرش از دانشگاه‌های قبرس عبارت‌اند از:

 • مدرک دیپلم
 • ریزنمرات
 • مدرک زبان انگلیسی (TOEFL,IELTS)
 • مدرک زبان ترکی (TOMER)
 • گواهی پزشکی شامل گواهی سلامت فردی
 • گواهی سوءپیشینه
 • گواهی تمکن مالی
 • انگیزه‌نامه
 • چند قطعه عکس و…

پس از ارسال درخواست و تأیید مدارک شما توسط دانشگاه و دریافت نامه پذیرش، دانشجویان می‌توانند برای دریافت ویزای دانشجویی قبرس اقدام نمایند.

دریافت ویزای تحصیلی قبرس

دریافت ویزای تحصیلی قبرس

شروع ترم تحصیلی در دانشگاه‌های قبرس در ماه فوریه و اکتبر صورت می‌گیرد؛ بنابراین دانشجویان باید حداقل به مدت 6 ماه برای اخذ پذیرش ویزای تحصیلی اقدام نمایند. دانشجویانی که قصد تحصیل رشته فیزیوتراپی در قبرس را دارند، باید پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه موردنظر با ارائه مدارک لازم به سفارت قبرس در کشور خود برای دریافت ویزای دانشجویی اقدام کنند. ویزای تحصیلی قبرس در واقع یک ویزای کوتاه‌مدت است و به دانشجویانی که از دانشگاه‌های این کشور پذیرش گرفته‌اند تعلق می‌گیرد. مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی قبرس عبارت‌اند از:

 • سوابق تحصیلی
 • کپی کارت ملی و شناسنامه
 • کپی پاسپورت معتبر
 • ریزنمرات تحصیلی
 • چهار عدد عکس 6*4
 • مدرک زبان انگلیسی
 • نامه پذیرش دانشگاه و…

بهترین دانشگاه ‌ها برای تحصیل فیزیوتراپی در قبرس

دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به قبرس را دارند می توانند برای ادامه تحصیل رشته فیزیوتراپی را انتخاب کنند. شرایط تحصیل مناسب و هزینه تحصیل فیزیوتراپی در قبرس که مقرون‌به‌صرفه است، از عوامل تاثیرگذار در انتخاب کشور قبرس برای ادامه تحصیل است.

دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس تحصیل فیزیوتراپی

1. مدیترانه شرقی (Eastern Mediterran University)

دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) یک دانشگاه دولتی است که در بخش شمالی جزیره قبرس واقع شده است. این دانشگاه در سال 1979 تأسیس شد و موفق به کسب رتبه اول در بین دانشگاه‌های قبرس از نظر کیفیت آموزش شده است. دانشگاه EMU دارای رتبه 1 در میان دانشگاه‌های قبرس و رتبه 501 در بین بهترین دانشگاه‌های دنیا  از نظر THE است. این دانشگاه رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، علوم سلامت و فیزیوتراپی و… را به زبان انگلیسی به دانشجویان ارائه می‌دهد.

دانشگاه مدیترانه شرقی دارای سیستم آموزشی و برنامه‌های تحصیلی باکیفیت در سطح اروپا است. این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه‌های دنیا است که در میان فهرست 1500 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است. هزینه تحصیل رشته فیزیوتراپی در قبرس در دانشگاه مدیترانه شرقی حدود 2800 دلار است. تحصیل در این دانشگاه امکان برخورداری از بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی را برای دانشجویان به همراه دارد.

2. دانشگاه نیکوزیا (University of Nicosia)

دانشگاه نیکوزیا (UNIC) یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌ها در قبرس است که برنامه‌های تحصیلی خود را عمدتاً به زبان انگلیسی به دانشجویان ارائه می‌دهد. در حال حاضر بالغ بر 12500 دانشجو از 110 کشور جهان در یک فضای آموزشی ممتاز در دانشگاه نیکوزیا در حال تحصیل هستند.

دانشگاه نیکوزیا قبرس موفق به کسب رتبه 42 توسط رتبه‌بندی آموزش عالی تایمز در کیفیت آموزش و تأثیر جهانی شده است. این دانشگاه در پایتخت قبرس واقع شده است. دانشگاه Nicosia طیف وسیعی از رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. دانشگاه نیکوزیا از جمله بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در قبرس است. این دانشگاه دارای تأییدیه اتحادیه اروپا است و مدارک معتبری در سطح بین‌المللی به دانشجویان ارائه می‌دهد.

تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه قبرس

3. تحصیل رشته فیزیوتراپی در قبرس؛ دانشگاه قبرس (University of Cyprus)

دانشگاه قبرس (UCY) در پایتخت قبرس، نیکوزیا قرار دارد. این دانشگاه در سال 1989 تأسیس شد. دانشگاه قبرس یکی از مؤسسات پیشرو در اروپا از نظر تحقیق، آموزش و نوآوری و امکانات آموزشی رفاهی محسوب می‌شود. این دانشگاه به‌عنوان اولین دانشگاه دولتی کشور قبرس شناخته می‌شود. دانشگاه قبرس موفق به کسب رتبه 978 در رتبه‌بندی QS شده است. دانشگاه قبرس با حدود 7000 دانشجو، رشته‌های تحصیلی مختلفی را به زبان انگلیسی و ترکی به دانشجویان ارائه می‌دهد. دانشگاه قبرس دارای 8 دانشکده و 22 دپارتمان است و طیف مختلفی از رشته‌ها را در مقاطع تحصیلی به دانشجویان ارائه می‌دهد.

این دانشگاه رشته‌هایی مانند پزشکی، پرستاری، داروسازی و فیزیوتراپی را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. این دانشگاه با برخورداری از 13 آزمایشگاه و بیش از 820 عضو هیئت علمی یکی از معتبرترین موسسات آموزشی در قبرس محسوب می‌شود. دانشجویان UCY می‌توانند از زیرساخت‌های پیشرفته، میزان کم هزینه تحصیل فیزیوترپی در قبرس، خدمات پشتیبانی دانشجویی، بورسیه‌های تحصلیی، نرخ بالای اشتغال پس از فارغ‌التحصیلی و… بهره‌مند شوند. دانشجویان علاقمند به تحصیل رشته فیزیوتراپی در قبرس می‌توانند برای اخذ پذیرش از دانشگاه قبرس اقدام نمایند.

4. دانشگاه خاور نزدیک (Near East University)

دانشگاه خاور نزدیک (NEU) یکی از دانشگاه‌های خصوصی که در سال 1988 در شهر نیکوزیا، پایتخت قبرس تأسیس شد. در حال حاضر بیش از 20000 دانشجو از سراسر جهان در دانشگاه خاور نزدیک مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه NEU یک مرکز آموزش عالی بین‌المللی است که با برخورداری از اساتید با تجربه، بهترین امکانات خود را در زمینه آموزش ارائه می‌دهد. از جمله رشته‌های پرطرف‌دار در دانشگاه خاور نزدیک می‌توان به رشته‌های پزشکی، پرستاری، دندانپزشکی و فیزیوتراپی اشاره کرد.

دانشگاه خاور نزدیک امکانات آموزشی و رفاهی منحصربه‌فردی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. تحصیل رشته فیزیوتراپی در قبرس در دانشگاه خاور نزدیک، یک مدرک معتبر بین‌المللی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد که آن‌ها را قادر می‌سازد در بهترین کشورهای دنیا به ادامه تحصیل یا اشتغال بپردازند. NEU موفق به کسب رتبه زیر 1000 در بین بهترین دانشگاه‌های جهان از نظر مجله تایمز شده است. دانشگاه خاور نزدیک با ارائه امکانات پزشکی و علوم بهداشت بهترین شرایط تحصیل در قبرس در رشته فیزیوتراپی را به دانشجویان ارائه می‌دهد.

تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه آمریکایی گیرنه

5. تحصیل رشته فیزیوتراپی در قبرس؛ دانشگاه آمریکایی گیرنه (Girne American University)

دانشگاه گیرنه (GAU) یک دانشگاه غیرانتفاعی واقع در شهر گیرنه است که به‌عنوان اولین دانشگاه خصوصی قبرس محسوب می‌شود. این دانشگاه در سال 1985 به‌عنوان یک مؤسسه آموزش عالی به سبک دانشگاه‌های آمریکایی تأسیس شد. دانشگاه آمریکایی گیرنه در حال حاضر دارای بیش از 20000 دانشجو از 135 کشور مختلف است.

دانشگاه آمریکایی گیرنه یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در قبرس محسوب می‌شود. این دانشگاه با برخورداری از 22 آزمایشگاه تحقیقاتی و تجهیزات مدرن و پیشرفته، شرایط تحصیل در قبرس در رشته فیزیوتراپی را با بهترین امکانات فراهم می‌کند. این دانشگاه دارای رنکینگ جهانی 4742 در بین بهترین دانشگاه‌های جهان است. دانشگاه آمریکایی گیرنه امکان برخورداری از 25 الی 100 درصد بورسیه تحصیلی را به دانشجویان ارائه می‌دهد. این دانشگاه رشته‌های مختلف تحصیلی را به زبان ترکی و انگلیسی به دانشجویان ارائه می‌دهد.

دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت در قبرس

تحصیل رشته فیزیوتراپی در قبرس و در دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت ایران برای آن دسته از دانشجویانی که قصد بازگشت به ایران پس از اتمام تحصیلات خود را دارند، از اهمیت بالایی برخوردار است. هرساله لیستی از دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم در قبرس توسط این وزارتخانه منتشر می‌شود. از جمله دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت در قبرس می‌توان به دانشگاه آداکنت و دانشگاه مدیترانه شرقی اشاره کرد. دانشجویانی که تحصیل رشته فیزیوتراپی در قبرس را انتخاب می‌کنند می‌توانند پس از فارغ‌التحصیلی در کشورهای معتبر دنیا مانند کشورهای اتحادیه اروپا و آمریکا به ادامه تحصیل یا اشتغال بپردازند.

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در قبرس

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در قبرس

هزینه تحصیل در رشته فیزیوتراپی در قبرس به عوامل مختلفی از جمله نوع دانشگاه، زبان و مقطع تحصیلی بستگی دارد. معمولاً هزینه تحصیل در دانشگاه‌های قبرس به زبان انگلیسی بیشتر از زبان ترکی است. هزینه تحصیل فیزیوتراپی در قبرس در مقاطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) بیشتر از کارشناسی است. به‌طورکلی شهریه دانشگاه‌های قبرس مناسب و به‌صرفه‌تر از بسیاری از کشورهای اروپایی محسوب می‌شود. به طور متوسط هزینه تحصیل رشته فیزیوتراپی در قبرس را می‌توان از 4000 الی 8000 دلار در سال در نظر گرفت.

دانشجویان باید برای تحصیل در قبرس علاوه بر هزینه‌های دانشگاه، هزینه زندگی دانشجویی را نیز در نظر بگیرند. از جمله هزینه‌های زندگی دانشجویی در قبرس شامل هزینه اقامت، هزینه غذا، خوراک و پوشاک، رفت و آمد و…هستند. به طور متوسط هزینه زندگی یک دانشجو در قبرس به صورت 4000 دلار در سال برآورد می‌شود. لازم به ذکر است هزینه‌ای که دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه‌های قبرس پرداخت می‌کنند، پوشش بیمه درمانی را در بر می‌گیرد. بدین ترتیب، اقدامات پزشکی و درمانی دانشجویان در حین تحصیل در قبرس در بیمارستان‌ها و مراکز دولتی کاملا رایگان خواهد بود.

تحصیل رشته فیزیوتراپی در قبرس؛ بورسیه تحصیلی در قبرس

دانشجویان در حین تحصیل رشته فیزیوتراپی در قبرس می‌توانند از بورسیه‌های تحصیلی متنوعی که توسط دانشگاه‌های این کشور ارائه می‌شود، برخوردار شوند. اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های قبرس می‌تواند تمام یا بخشی از هزینه‌های تحصیلی و زندگی دانشجویان را در بر بگیرد. برخورداری از بورسیه در حین تحصیل در قبرس مستلزم برخورداری از شرایط خاصی است. از جمله شرایط برخورداری از بورسیه تحصیلی قبرس می‌توان به نمرات و معدل بالای دیپلم، مدرک زبان (ترکی یا انگلیسی)، رزومه علمی ممتاز، شایستگی‌های تحصیلی و… اشاره کرد. دانشگاه‌های قبرس بورسیه‌های تحصیلی مختلفی از 25 الی 100 درصد را به دانشجویان ارائه می‌دهند.

جمع‌بندی

رشته فیزیوتراپی یکی از شاخه‌های پردرآمد پزشکی است که طرف‌داران زیادی در بین دانشجویان دارد. کشور قبرس با برخورداری از دانشگاه‌های مطرح در سطح اروپا امکان تحصیل دانشجویان بین‌المللی در شرایط منحصربه‌فردی را ایجاد کرده است. تحصیل رشته فیزیوتراپی در قبرس با مزایای مختلفی برای دانشجویان ایرانی همراه است. هزینه تحصیل کم، امکان تحصیل به زبان انگلیسی، فرصت تحصیل در یک کشور آرام و زیبای اروپایی و… از مزایای تحصیل در قبرس به شمار می‌روند.

شرایط تحصیل در قبرس در رشته فیزیوتراپی می‌تواند امکان ادامه تحصیل و اشتغال در بهترین کشورهای اروپا و آمریکا را برای دانشجویان فراهم کند. هزینه تحصیل فیزیوتراپی در قبرس یکی از دلایل جذب دانشجویان بین‌المللی به این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر و در صورت داشتن هر گونه سوال می توانید با ارسال فرم درخوست مشاوره رایگان با کارشناسان و مشاوران ما در علم ویرا در ارتباط باشید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برچسب ها
این یک بنر است!

نظرات کاربران

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی
با ما در تماس باشید!
آدرس ما:
تهران: نلسون ماندلا (جردن)- کوچه مروارید- پلاک۸- واحد 403
اردبیل: خیابان حافظ – روبروی پارک حافظ – ساختمان امید طبقه دوم
تبریز: بلوار استاد شهریار(چایکنار) – جنب بهزیستی ساختمان۲۲-طبقه اول
مشاهده فهرست

اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های خصوصی و دولتی چین، ترکیه و روسیه