نام دانشگاه University of Georgia
آدرس دانشگاه ۷۷a, M. Kostava str. Tbilisi, 0171, Georgia
شماره تماس دانشگاه ۲۲ ۲۲ ۵۵ ۲ ۹۵۵+
وب سایت دانشگاه ug.edu.ge
نوع دانشگاه خصوصی
مورد تایید وزارت بهداشت خیر
مورد تایید وزارت علوم خیر
دانشگاه جورجیا
فارغ التحصیلان ۲۰۲۱ دانشگاه جورجیا

به مهاجرت تحصیلی و ادامه تحصیل در کشورهای همسایه ایران فکر کرده‌اید؟ تعداد دانشگاه‌هایی که می‌توانید برای ادامه تحصیل انتخاب کنید زیاد است. یکی از این دانشگاه‌ها دانشگاه جورجیا است. این دانشگاه که در شهر زیبای تفلیس واقع شده است امکانات متعددی را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. سالانه دانشجویان بسیاری برای ادامه تحصیل به گرجستان می‌روند. دانشگاه جورجیا یکی از بهترین مراکز برای ادامه تحصیل است. اگر پاسختان به سوال ابتدای متن مثبت است؛ مقاله‌ای که توسط تیم تولید محتوای ویرا تهیه شده است را مطالعه کنید.

 

معرفی دانشگاه جورجیا (UG)

دانشگاه جورجیا یکی از بزرگترین دانشگاه‌های خصوصی گرجستان است و در شهر تفلیس قرار دارد. این دانشگاه در سال ۲۰۰۴ یعنی کمتر از بیست سال پیش تاسیس شده‌است. این دانشگاه نسبتا جوان عملکرد درخشانی از خود نشان داده و به یکی از برترین دانشگاه‌های گرجستان تبدیل شده‌است.

هدف این دانشگاه گسترش مرزهای دانش و آموزش دانشجویان به نحوی است که به موفقیت‌های شغلی و آکادمیک برتری دست یابند. چشم انداز این دانشگاه در بلندمدت تبدیل شدن به قوی‌ترین دانشگاه منطقه است. ارائه برنامه‌های تحصیلی مختلف، که دانشجویان را قادر می‌سازد به متخصصانی کارآمد تبدیل شوند یکی دیگر از هداف این دانشگاه است.

دانشگاه جورجیا به دلیل برخورداری از سیستم آموزشی برجسته و زیرساخت‌های نوین مورد توجه قرار گرفته‌است. امکانات دانشگاه سبب شده دانشجویان از آموزشی با کیفیت و مهارت‌های عملی کارآمدی برخوردار شوند. به همین دلیل، دانشجویان این دانشگاه همواره در مصاحبه‌های شغلی عملکرد بهتری از خود ارائه داده‌اند.

در حال حاضر بیش از ۶ هزار دانشجوی بومی و بین‌المللی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. رشته‌های مختلفی در ۳ مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه ارائه می‌شوند. زبان تحصیل نیز انگلیسی و گرجی است و شما می‌توانید بسته به شرایط و ترجیحات خود یکی از این دو را انتخاب نمایید.

دانشگاه جورجیا گرجستان

یکی دیگر از نقاط قوت این دانشگاه محیط بین‌المللی و متنوع آن است. دانشگاه جورجیا به محیط چندملیتی خود می‌بالد و برای حفظ و گسترش آن تلاش می‌کند. این محیط سبب شکل‌دهی دانش و بینش افراد بر اساس ارزش‌های انسانی شده و آن‌ها را قادر می‌کند با چالش‌های دنیای مدرن به خوبی رو به شوند. تحصیل در چنین محیطی تجربیات نوین بسیاری را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

برقراری ارتباطات و وجود همکاری‌های بین‌المللی بین دانشگاه‌ها نیز یکی از مهم‌ترین شاخصه‌ها و مزایای هر دانشگاهی است. در حال حاضر دانشگاه جورجیا با تعدادی از دانشگاه‌های معتبر سراسر دنیا مانند دانشگاه مرکزی فلوریدا، دانشگاه Scranton، دانشگاه لیل، دانشگاه Munster و دانشگاه La Sapienza همکاری‌های بین‌المللی دارد. در سال ۲۰۱۰ آژانس OPIC هشت میلیون دلار در جهت توسعه و به کارگیری استانداردهای آموزشی در این دانشگاه سرمایه‌گذاری کرد.

دانشکده‌­های دانشگاه جورجیا

دانشکده‌های دانشگاه جورجیا شامل دانشکده هنر و علوم انسانی، دانشکده حقوق، دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده علم و صنعت، دانشکده علوم بهداشت و دانشکده بازرگانی و علوم اداری است.

دانشکده هنر و علوم انسانی

دانشکده هنر و علوم انسانی در سال ۲۰۰۵ تأسیس شد. در این دانشکده هر سه مقطع آموزش عالی؛ لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌شود.

دانشکده حقوق

دانشکده حقوق دانشگاه جورجیا در سال ۲۰۰۵ یا شعار “رای قانون و آزادی” تاسیس شد و در حال حاضر بزرگترین دانشکده حقوق خصوصی در گرجستان است. حدود ۱۵۰۰ دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشکده تحصیل می کنند.

دانشکده علوم اجتماعی

دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه جورجیا از سال ۲۰۰۴ با هدف آموزش روزنامه نگاران، روانشناسان، متخصصان روابط عمومی، روابط بین الملل و علوم سیاسی تاسیس شد. دوره‌های کارآموزی در طول دوره تحصیلی به دانشجویان ارائه می‌شود تا مهارت‌های مهم هر رشته را به دست آورند.

دانشگاه جورجیا

دانشکده علم و صنعت

دانشکده مهندسی با هدف تربیت متخصصان با مهارت بالا در زمینه فناوری اطلاعات و کامپیوتر، مهندسی الکترونیک و غیره تاسیس شد.

دانشکده علوم بهداشت

دانشکده علوم بهداشت این دانشگاه با هدف ارائه خدمات بهداشتی و درمانی تاسیس شده‌است. این دانشکده نسخه‌های آنلاین و چاپی مجله علمی-پژوهشی « علوم بهداشتی و بهداشت عمومی قفقاز» را نیز ارائه کرده است.

دانشکده بازرگانی و علوم اداری

ای دانشکده با هدف تربیت و ارتقای نسل جدیدی از رهبران، مدیران و کارآفرینان جوان تاسیس شد. این دانشکده در سال ۲۰۱۶ به سازمان‌های بین‌المللی CEEMAN و AACSB پیوست.

University of Georgia

رشته‌های دانشگاه جورجیا

دانشگاه جورجیا یک دانشگاه خصوصی است، به همین دلیل هزینه‌های تحصیل در این دانشگاه بالاتر از هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی است. با این وجود هزینه‌های این دانشگاه همچنان مقرون به صرفه‌اند. لیست رشته‌های این دانشگاه به همراه شهریه‌ی هر رشته را در جدول زیر می‌توانید مشاهده کنید.

نام رشته شهریه سال ۲۰۲۱
مهندس الکترونیک ۲۹۹۰ لاری
سایر رشته‌های مهندسی ۴۰۰۰ دلار
انفورماتیک ۳۵۰۰ لاری
ریاضیات ۲۲۵۰ لاری
فناوری اطلاعات ۴۰۰۰ دلار
مدیریت بهداشت و درمان ۴۸۰۰ لاری
پزشکی ۶۰۰۰ لاری
داروسازی ۳۵۰۰ لاری
پرستاری ۳۵۰۰ لاری
دندانپزشکی (انگلیسی) ۵۵۰۰ لاری
باستان شناسی ۲۲۵۰ لاری
زبان شناسی انگلیسی (انگلیسی) ۳۰۰۰ لاری
زبان شناسی انگلیسی (گرجی) ۲۵۰۰ لاری
زبان شناسی گرجی ۲۲۵۰ لاری
تاریخ هنر ۲۵۰۰ لاری
تاریخ ۲۲۵۰ لاری
شرق شناسی ۲۵۰۰ لاری
معماری و طراحی داخلی ۳۱۵۰ لاری
مدیریت کسب و کار (انگلیسی) ۴۹۵۰ لاری
مدیریت کسب و کار (ترکی) ۳۵۰۰ لاری
مدیریت دولتی ۲۹۹۰ لاری
اقتصاد ۲۵۰۰ لاری
گردشگری ۲۹۹۰ لاری
فقه ۲۲۵۰ لاری
علوم سیاسی ۳۵۰۰ لاری
روابط بین‌الملل ۳۵۰۰ لاری
ارتباطات استراتژیک ۳۵۰۰ لاری
روزنامه نگاری ۳۵۰۰ لاری
روانشناسی ۳۵۰۰ لاری

رنکینگ دانشگاه جورجیا

رتبه دانشگاه چه در سطح ملی و چه در سطح بین‌المللی یکی از مهم‌ترین معیارهایی است که دانشجویان باید هنگام انتخاب دانشگاه در نظر بگیرند. دانشگاه جورجیا علی‌رغم قدمت نه چندان طولانی خود توانسته در رده برترین دانشگاه‌های گرجستان قرار بگیرد. این دانشگاه نه تنها در میان بهترین دانشگاه‌ها در سطح ملی است، بلکه توانسته است در سطح بین‌المللی نیز رتبه خوبی را از آن خود کند.

بر اساس مدل رتبه‌بندی Webometrics، این دانشگاه در سطح ملی در رتبه پنجم و در سطح بین‌المللی در رتبه ۴۱۹۳ جهان قرار دارد. این دانشگاه از جمله مراکز آموزش عالی مورد تایید وزارت علوم و فناوری یا وزارت بهداشت و درمان ایران نیست. اگر چه استانداردهای برتر آموزشی و کیفیت خدمات ارائه شده در این دانشگاه سبب می‌شوند شانس کاریابی شما در گرجستان بالا باشد.

دانشگاه جورجیا

مزایای تحصیل در دانشگاه جورجیا

برخی از مزایای تحصیل در دانشگاه جورجیا عبارتند از:

 • هزینه مناسب تحصیل و زندگی نسبت به بسیاری از کشورها
 • به کارگیری سیستم آموزشی مطابق با استانداردهای اروپایی
 • امکان تحصیل به زبان‌های انگلیسی، گرجی و در برخی موارد روسی
 • امکان استفاده از خدمات مراکز مختلف دولتی با هزینه پایین یا به صورت رایگان با ارائه کارت دانشجویی
 • کیفیت بالای آموزش و امکانات آموزشی برجسته
 • تسهیل مهاجرت به اروپا پس از فارغ‌التحصیلی
 • نزدیک بودن به ایران
دانشگاه جورجیا

اخذ پذیرش از دانشگاه جورجیا

دانشگاه جورجیا با ارائه آموزش‌های باکیفیت و امکانات بروز به دنبال افزایش تعداد دانشجویان بین‌المللی است. شما متقاضی عزیز با فراهم کردن شرایط و مدارک لازم برای اخذ پذیرش می‌توانید شانس بالایی برای اخذ پذیرش از این دانشگاه داشته باشید.

فرآیند اخذ پذیرش تحصیلی می‌تواند پیچیده باشد. به همین سبب افراد زیادی در آغاز مسیر سردرگم می‌شوند و نمی‌دانند از کجا شروع کنند. لازم به ذکر است موسسه مهاجرتی علم ویرا امکان پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های گرجستان را برای شما عزیزان فراهم کرده‌است. موسسه مهاجرتی علم ویرا علاوه بر ارائه مشاوره رایگان، ۰ تا ۱۰۰ فرآیند اخذ پذیرش تحصیلی را برای شما متقاضیان عزیز انجام می‌دهد. برای اخذ پذیرش می‌توانید به صفحه پذیرش تحصیلی مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنید. همچنین می‌توانید با شماره تماس ۰۴۱۳۳۱۰۱۱۲۰ تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما در مؤسسه مهاجرتی علم ویرا برای راهنمایی و مشاوره آماده پاسخگویی هستند.

به صورت کلی برای اخذ پذیرش از این دانشگاه به مدارک زیر نیاز دارید.

 • تکمیل فرم تقاضای پذیرش
 • کپی پاسپورت معتبر به صورت اسکن شده
 • مدارک تحصیلی سابق (دیپلم، لیسانس یا فوق لیسانس بسته به مقطع تحصیلی مورد تقاضا)
 • ریز نمرات
 • رسید پرداخت هزینه بررسی تقاضا (این هزینه بسته به خدمات درخواستی ۱۵۰ یا ۲۵۰ دلار خواهد بود)
 • مصاحبه ویدئویی ضبط شده
 • اطلاعات ارتباطی دانشجو از جمله ایمیل و شماره تلفن
 • عکس پرسنلی ۳ × ۴
 • مدرک زبان نشان‌دهنده حداقل دانش زبان در سطح B2 (در صورت عدم ارائه مدارک، دانشگاه یک تست زبان از شما می‌گیرد)
دانشگاه جورجیا

ممکن است بسته به رشته و مقطع انتخابی، مدارک دیگری هم مورد نیاز باشند. تمامی مدارک ارسال شده باید به صورت اسکن شده و با فرمت pdf ارسال شوند. فایل ویدئویی ارسالی نیز باید بین ۳ تا ۵ دقیقه باشد. در این ویدئو باید نام کامل و شماره پاسپورت خود را بگویید و اطلاعاتی از قبیل تحصیلات سابق و رشته مورد تقاضای خود را بیان کنید. دیگر مواردی که باید در این ویدئو بگنجانید عبارت‌اند از:

 • از کجا درباره‌ی دانشگاه جورجیا اطلاعات کسب کردید؟
 • دلیل انتخاب این دانشگاه برای ادامه تحصیل را توضیح دهید.
 • به تحصیل در چه زمینه‌ یا زمینه‌هایی علاقه دارید و دلیل این علاقه‌مندی چیست؟
 • توضیح دهید که آیا اطلاعات موجود در وب‌سایت دانشگاه درباره برنامه‌های تحصیلی و چارت دروس را مطالعه کرده‌اید؟
 • به صورت شفاهی تأیید کنید که متقاضی ثبت نام هستید.

لازم به ذکر است که دانشگاه جورجیا هیچ تاریخ دقیقی را برای ارسال مدارک مشخص نکرده است. اما در نظر داشته باشید که پذیرش دانشجو در دو ترم بهار و پاییز انجام می‌گیرد و فرایند ثبت‌نام می‌تواند تا ۲ ماه به طول بکشد. بنابراین برنامه خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که پروسه پذیرش و ثبت نام پیش از آغاز ترم جدید به اتمام رسیده باشد.

دانشگاه جورجیا

جمع‌بندی

مهاجرت تحصیلی یکی از بهترین شیوه‌های مهاجرت است که در عین حال با پیچیدگی‌های متعددی همراه است. یکی از قدم‌های اولیه در این مسیر شناخت دانشگاه‌های معتبر در کشور مورد نظرتان است. اگر قصد دارید در گرجستان به تحصیل ادامه دهید و به دنبال دانشگاهی بین‌المللی، با امکانات بی‌نظیر می‌گردید، دانشگاه جورجیا انتخاب خوبی برای شما است.

امکانات آموزشی پیشرفته در کنار استانداردهای بالای آموزشی و هزینه مناسب دانشجویان بسیاری را به این دانشگاه جذب می‌کند. تحصیل در این دانشگاه می‌تواند عامل موفقیت تحصیلی و کاری شما باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.