Azerbaijan ADA University
توسط تیم علم ویرا
7 اردیبهشت 2

دانشگاه ADA آذربایجان + شهریه 2023

دانشگاه ADA آذربایجان ADA Azerbaijan University
مورد تأیید وزارت بهداشت و علوم ایران بله
سایت اصلی دانشگاه https://www.ada.edu.az/

دانشگاه ADA آذربایجان

دانشگاه ADA آذربایجان بر اساس فرمان رئیس جمهور وقت، در تاریخ 13 ژانویه 2014 در پایتخت جمهوری آذربایجان تأسیس شد. این دانشگاه یک مؤسسه آموزش عالی دولتی است که علاوه بر پیشرفت تحقیقات، به ارائه برنامه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد مشغول است. این دانشگاه وارث قانونی آکادمی دیپلماتیک آذربایجان و دانشگاه فناوری اطلاعات است که در ژانویه 2014 ادغام شدند و دانشگاه ADA را تأسیس کردند. آکادمی دیپلماتیک آذربایجان که در 6 مارس 2006 تأسیس شد، از ژانویه 2007 شروع به ارائه برنامه خدمات خارجی پیشرفته به دیپلمات‌های وزارت امور خارجه و کارمندان دولتی در دولت کرد. برای آشنایی بیشتر با این دانشگاه در ادامه با ما همراه باشید.

آشنایی با دانشگاه ADA آذربایجان

دانشگاه ADA دارای 4 دانشکده از جمله دانشکده امور عمومی و بین الملل، دانشکده بازرگانی (تجارت)، مدرسه آموزش و پرورش و دانشکده فناوری اطلاعات و مهندسی است. زبان آموزشی در این دانشگاه، زبان انگلیسی است. دانشگاه آدا میزبان دانشجویان بین الملل از 46 کشور از سراسر دنیا است. ADA در میان دانشگاه‌های کشور جمهوری آذربایجان در جایگاه ششم قرار دارد و بر اساس رتبه بندی EECA رتبه 301-350 را به خود اختصاص داده است.

این دانشگاه دارای 2560 دانشجو است که از این تعداد 48 درصد پسر و 52 درصد دختر هستند.

دانشگاه ADA آذربایجان

موقعیت دانشگاه ADA آذربایجان

باکو و دانشگاه ADA هر دو آزمایشگاهی زنده در تقاطع جاده ابریشم باستانی هستند، جایی که شرق به غرب می‌رسد. دانشگاه ADA که در مرکز باکو واقع شده است، به عنوان “از مبادله کالا تا تبادل ایده” تصور می‌‌شود.

پردیس دانشگاه

ساختمان‌ها فقط به زیبایی ظاهری بیرونی مربوط نمی‌شوند. نحوه طراحی فضا در داخل آن ساختمان‌ها مهم است. زیرا این فضا است که به پرورش فرهنگ، روح و محیط دانشگاه کمک می‌کند. ADA یک سبک زندگی است که دانشجویان صبح‌ها به آنجا می‌آیند. این مرکز اجتماعی است که در آن دیپلمات‌های آینده، مدیران تجاری و مهندسان برای همکاری با یکدیگر پرورش می‌یابند. معماری نوآورانه‌ای که برای اجتناب از انزوا طراحی شده است، این ساختمان‌ها را تعریف می‌کند.

پردیس دانشگاه آدا نیز پردیس سبز و هوشمندی است که اولین در نوع خود در منطقه است. علاوه بر پردیس اصلی در باکو، ADA توسط بنیاد دانشگاه ADA در واشنگتن دی سی نیز تکمیل شده است.

رشته‌های دانشگاه ADA آذربایجان

 • مهندسی کامپیوتر
 • علوم کامپیوتر
 • علوم کامپیوتر و تجزیه و تحلیل داده‌ها
 • مطالعات بین المللی
 • حقوق
 • مدیریت کسب و کار
 • اقتصاد
 • مدیریت آموزشی
 • دیپلماسی و امور بین الملل
 • مدیریت دولتی
 • آموزش و یادگیری
 • MBA

دریافت پذیرش در دانشگاه ADA آذربایجان

دانشگاه ADA هر ساله میزبان متقاضیان بین المللی زیادی است که قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارند. متقاضی باید فرم آنلاین درخواست پذیرش را در سایت دانشگاه و مدارک خواسته شده را تکمیل کند و منتظر پاسخ از سمت دانشگاه بماند. دانشگاه براساس یک پارچگی معدل در مدارک تحصیلی قبلی و ریز نمرات، دانشجو را ارزیابی صلاحیت می‌کند. دانشجویانی که در این ارزیابی قبول می‌شوند باید خود را برای مصاحبه آماده نمایند. مدارک مورد نیاز جهت درخواست پذیرش در دانشگاه ADA آذربایجان عبارتند از:

 • عکس پاسپورتی 3*4
 • کپی پاسپورت معتبر
 • رزومه یا CV
 • انگیزه نامه
 • مدارک تحصیلی قبلی به همراه ریز نمرات و ترجمه انگلیسی
 • مدرک آزمون STA با حداقل نمره 1200
 • هزینه درخواست بررسی مدارک برای تحصیلات تکمیلی (24 دلار)
 • مدرک زبان انگلیسی (حداقل نمره 6 برای آیتلس یا 75 برای تافل در مقطع کارشناسی و حداقل نمره 6.5 برای آیتلس یا 83 برای تافل در مقطع تحصیلات تکمیلی)

شهریه تحصیل در دانشگاه ADA

متقاضی‌ات تحصل در دانشگاه ADA آذربایجان در مقاطع مختلف تحصیلی باید شهریه پرداخت کنند. همچنین، دانشجویان علاوه بر شهریه باید هر ساله 440 دلار به عنوان عوارض تحصیلی نیز بپردازند. دانشجویانی که از نظر مالی توانایی کمتری دارند می‌توانند در آذربایجان به انجام کار دانشجویی بپردازند تا به تأمین بودجه تحصیل و زندگی خود در این کشور کمک کنند.

دانشکده مقطع کارشناسی تحصیلات تکمیلی
امور بین الملل و عمومی 4552 دلار در سال 5727 دلار در سال
تجارت 4552 دلار در سال 9545 دلار در سال
مهندسی و فناوری اطلاعات 4552 دلار در سال 4553 دلار در سال
آموز 5727 دلار در سال

هزینه زندگی دانشجویی در آذربایجان

هزینه زندگی دانشجویی در آذربایجان

کالا / خدمات هزینه
اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 321.44 دلار
اجاره آپارتمان یک خوابه در حومه شهر 185.23 دلار
هزینه رفت و آمد ماهانه 11.74 دلار
هزینه انرژی مصرفی در آپارتمان 85 متری حدود 45.03 دلار
هزینه اینترنت 17.43 دلار
1 کیلوگرم گوشت مرغ 3.61 دلار
1 کیلوگرم گوشت گوساله 7.30 دلار
1 کیلوگرم برنج 1.47 دلار
1 کیلوگرم سیب 0.95 دلار
1 کیلوگرم موز 1.38 دلار
12 عدد تخم مرغ 1.30 دلار
1 لیتر شیر 1.02 دلار
1.5 لیتر آب 0.49 دلار

 

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه ADA

دانشگاه ADA آذربایجان برای دانشجویان برتر خود کمک هزینه‌های مالی را در نظر گرفته است. این دانشگاه برای عملکرد تحصیلی دانشجویانش ارزش قائل است و به دانشجویان شایسته خود بورسیه‌های مختلف تحصیلی ارائه می‌کند. در ادامه به معرفی چند مورد بورسیه در این دانشگاه می‌پردازیم.

بورسیه تحصیلی شایستگی

این بورسیه به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که در المپیاد ریاضی یا آزمون SEC جزو افراد برتر بوده‌اند و حداقل معدل 3 را کسب کرده باشند. مبلغ این بورسیه تحصیلی بین 50 تا 100 درصد شهریه تحصیلی خواهد بود.

بورسیه بین المللی Alimardan Bay Topchubashov

این بورس به دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که حداقل معدل 2.5 را کسب نمایند، ارائه می‌شود. این بورسیه شامل معافیت از شهریه و هزینه اقامت است و امکان تحصیل رایگان را به دانشجو می‌دهد.

بورسیه تحصیلی دولت آذربایجان

بورس دولت آذربایجان شامل هزینه‌‌های تحصیل، کمک هزینه ماهانه، هزینه پرواز، ویزا و بیمه پزشکی است و به 40 دانشجوی برتر در مقاطع تحصیلی مختلف تعلق می‌گیرد. این کمک هزینه توسط دولت کشور جمهوری آذربایجان با هدف حمایت از استعدادها ارائه می‌شود.

دانشگاه ADA آذربایجان

سخن آخر

دانشگاه ADA آذربایجان یکی از دانشگاه‌های باکو است که از سال 2006 با هدف آموزش افراد در زمینه روابط دیپلماتیک شروع به کار کرد. از جمله رشته‌های تحصیلی این دانشگاه می‌توان علوم کامپیوتر و مهندسی، اقتصاد، حقوق، دیپلماسی و امور بین الملل را نام برد. یکی از مزایای دانشگاه آدا، ارائه بورسیه‌های مختلف تحصیلی برای دانشجویان بین الملل است.

مشاوران تخصصی موسسه مهاجرتی علم ویرا برای تحصیل در آذربایجان همراه شما خواهند بود. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان با شماره 09142941348 تماس بگیرید. همچنینی می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاوران ویرا در ارتباط باشید. کارشناسان ویرا به صورت تمام وقت در خدمت شما عزیزان خواهند بود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
این یک بنر است!

نظرات کاربران

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی
با ما در تماس باشید!
آدرس ما:
تهران: نلسون ماندلا (جردن)- کوچه مروارید- پلاک۸- واحد 403
اردبیل: خیابان حافظ – روبروی پارک حافظ – ساختمان امید طبقه دوم
تبریز: بلوار استاد شهریار(چایکنار) – جنب بهزیستی ساختمان۲۲-طبقه اول
مشاهده فهرست

اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های خصوصی و دولتی چین، ترکیه و روسیه