دانشگاه مرکزی جنوب چین (CSU)

دانشگاه مرکزی جنوب چین (CSU) در چانگشا، یک شهر تاریخی و فرهنگی معروف در هونان چین واقع شده است و مساحتی معادل ۲۷۶۰۰۰۰ متر مربع را پوشش می‌دهد. پردیس‌های آن در شرق و غرب رودخانه Xiangjiang توزیع شده‌اند. CSU با پشتوانه کوه باشکوه Yuelu و رو به رودخانه بزرگ Xiangjiang دارای مناظر دلپذیری است و برای مطالعه و تحقیق ایده آل است.

CSU به عنوان یک دانشگاه برتر مستقیماً زیر نظر وزارت آموزش و پرورش جمهوری خلق چین، یکی از اولین دانشگاه‌هایی است که در “پروژه ۲۱۱″، “پروژه ۹۸۵” و “طرح ۲۰۱۱” پذیرفته شده است. در سپتامبر ۲۰۱۷، CSU به عنوان یکی از دانشگاه‌های سطح A توسط شورای ایالتی چین ثبت شد. در حال حاضر، دبیر کمیته CPC دانشگاه مرکزی جنوب چین یی هونگ (Yi Hong) و رئیس آن تیان هونگچی (Tian Hongqi) است.

تاریخچه دانشگاه

CSU در آوریل ۲۰۰۰ با ادغام دانشگاه فناوری مرکزی جنوبی (CSUT)، دانشگاه راه آهن سابق چانگشا (CRU) و دانشگاه پزشکی هونان سابق (HMU) تأسیس شد. رشته‌های اصلی CSUT و CRU از رشته‌های معدن و متالورژی و مهندسی عمران کالج صنعتی هونان که در سال ۱۹۰۳ تأسیس شده بود، سرچشمه گرفت.

بر اساس بیش از صد سال تجربه خود در فعالیت به عنوان یک موسسه آموزشی، CSU فعالانه به اصلاحات آموزش عالی چین پاسخ می‌دهد و از “یادگیری با انجام و یادگیری برای استفاده” حمایت می‌کند.

دانشگاه مرکزی جنوب چین

پردیس‌های دانشگاه مرکزی جنوب چین

CSU شش پردیس دارد:

پردیس اصلی دانشگاه که شامل خوابگاه‌ها و ساختمان‌های دانشگاهی برای مقاطع کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی اکثر دانشکده‌های مهندسی است. همچنین دو آزمایشگاه اصلی دولتی و همچنین ساختمان‌های اداری در این پردیس قرار دارند.

پردیس جنوبی که شامل خوابگاه برای همه دانشجویان سال اول و تحصیلات تکمیلی در مدارس علوم انسانی و همچنین ساختمانهای اداری است.

ساختمان‌های آکادمیک برای همه دانش آموزان تازه کار و همه کارشناسی ارشدهای علوم انسانی و علوم و همچنین ساختمانهای اداری و کتابخانه در پردیس جدید قرار دارند.

دانشکده پزشکی Xiangya (پردیس جدید) شامل خوابگاه‌ها و ساختمان‌های دانشگاهی برای تحصیلات تکمیلی پزشکی و بیمارستان Xiangya و آزمایشگاه دولتی ژنتیک چین است.

دانشکده پزشکی شیانگیا (پردیس قدیمی)، خوابگاه‌ها و ساختمان‌های دانشگاهی برای دانشجویان پزشکی، با بیمارستان سوم Xiangya و کتابخانه پزشکی را در خود جای داده است.

پردیس راه‌آهن هم خوابگاه‌ها و ساختمان‌های دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد و کارشناسی ارشد مهندسی عمران، مهندسی ترافیک، مهندسی نرم‌افزار و معماری و همچنین ساختمان‌های اداری و کتابخانه‌ای را شامل می‌شود.

علاوه بر این دانشگاه مرکزی جنوب چین ۳ پردیس اصلی به نام‌های سیپایلو (Sipailou)، جیالونگو (Jiulonghu) و دینجیاگئو (Dingjiaqiao) دارد. پردیس سیپایلو (منطقه Xuanwu) و پردیس دینجیاگئو (منطقه گُلو) در شهر نانجینگ قرار دارند و پردیس جیالونگو در حومه شهر نانجینگ (منطقه جیانگینگینگ (Jiangning) واقع شده است. پردیس سیپایلو دانشگاه مرکزی جنوب، مهم‌ترین پردیس این دانشگاه به شماره می‌آید که به‌جامانده از دانشگاه ملی مرکزی است.

برنامه‌های تحصیلی دانشگاه

CSU برای آموزش اخلاقی و تزکیه باکیفیت ارزش قائل است، بنابراین مدل تربیت استعداد خود را بهبود بخشیده است. این دانشگاه دارای بیش از ۵۵۰۰۰ دانشجوی تمام وقت، از جمله بیش از ۳۴۰۰۰ دانشجوی کارشناسی، بیش از ۲۰۰۰۰ دانشجوی کارشناسی ارشد و نزدیک به ۱۶۴۷ دانشجوی بین الملل است. این دانشگاه دارای ۵۷ دوره عالی کشوری، ۸ تیم ملی تدریس و ۸ مرکز نمایشی تدریس تجربی است.

CSU یکی از اولین دانشگاه‌های آزمایشی چین است که آموزش پزشکی هشت ساله (دکتری پزشکی) ارائه می‌کند و اولین دانشگاه چین است که برنامه‌های کارشناسی ارشد را شامل ادغام مهارت‌های فرماندهی برای افسران ارتش در خدمت فعال ارائه می‌دهد. علاوه بر این، CSU در اولین دانشگاه‌های نمونه چین با تجربه در زمینه اشتغال فارغ التحصیل گنجانده شده است و یکی از ۱۰ دانشگاه محبوب در میان ۱۰۰ شرکت برتر چین است.

 

دانشگاه مرکزی جنوب چین

رتبه بندی دانشگاه

دانشگاه مرکزی جنوبی در سپتامبر ۲۰۱۷ به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر کشور تحت نظارت دانشگاه‌های درجه یک چین انتخاب شد. در سال ۲۰۲۱ رتبه بندی دانشگاه جهانی CSU در رتبه ۳۵۱-۴۰۰ قرار گرفت.

۲۰۲۲ ۲۰۲۱ ۲۰۲۰ ۲۰۱۹ ۲۰۱۸ ۲۰۱۷
۳۰۱-۳۵۰ ۳۵۱-۴۰۰ ۴۰۱-۵۰۰ ۶۰۱-۸۰۰ ۶۰۱-۸۰۰ +۸۰۱

 

شهریه دانشگاه مرکزی جنوب چین

کارشناسی ۱۶۰۰۰ تا ۲۷۰۰۰ یوان در سال
کارشناسی ارشد ۲۸۰۰۰ تا ۴۳۰۰۰ یوان در سال
دکتری ۳۵۰۰۰ تا ۵۳۰۰۰ یوان در سال

 

هزینه اقامت

اتاق یک نفره ۸۰۰۰ یوان در سال
اتاق دو نفره ۱۰۰۰۰ یوان در سال
خوابگاه ۱۸۰۰۰ یوان در سال
خوابگاه پردیس جدید شیانگیا ۱۰۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ یوان در سال

 

دانشگاه مرکزی جنوب چین

ارتباطات و همکاری‌های بین المللی

دانشگاه مرکزی جنوب چین یک دانشگاه آزاد است. CSU با بیش از ۲۰۰ دانشگاه و موسسه تحقیقاتی در بیش از ۳۰ کشور و منطقه مانند ایالات متحده، بریتانیا، استرالیا، کانادا، ژاپن، فرانسه، آلمان و روسیه همکاری طولانی مدت دارد و به طور گسترده در این زمینه فعالیت داشته است. دانشجویان خارج از کشور از بیش از ۱۰۰ کشور منطقه در CSU تحصیل می‌کنند.

بورسیه تحصیلی

دانشگاه مرکزی جنوب چین از اعطای تعدادی بورسیه تحصیلی فول فاند برای مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا خبر داده است. کشور ارائه دهنده این بورسیه کشور چین است. این بورسیه برای رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، بهداشت عمومی، زیست شناسی، مهندسی عمران، مهندسی حمل و نقل و ترافیک، آموزش زبان انگلیسی، آموزش زبان چینی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی کنترل، مهندسی الکترونیک و ریاضیات ارائه می‌شود.

امتیازات بورسیه دانشگاه CSU شامل پوشش کامل شهریه دانشگاه، پوشش هزینه‌های خوابگاه و بیمه پزشکی می‌شود.

سخن آخر

بر اساس نقاط قوت و ویژگی‌های موجود، CSU نوآوری مشترک را تقویت می‌کند، به طور مداوم شهرت و نفوذ بین‌المللی خود را بهبود می‌بخشد. تلاش می‌کند تا خود را به دانشگاهی در سطح جهانی با ویژگی‌های متمایز بسازد و به طور فعال پیشرفت تمدن بشری را ارتقا دهد. مهم‌تر از همه، دانشگاه مرکزی جنوب چین در تلاش است تا محققان و دانشجویان ممتاز جهانی را جمع آوری کند. اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کشور چین را دارید، می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی‌های لازم از مشاوران مجرب تیم مهاجرتی موسسه علم ویرا کمک بگیرید.

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.