دانشگاه بین ‌المللی قبرس

تحصیل در کشور‌های خارجی به واسطه سطح بالای کیفیت آموزش و ورود آسان به دانشگاه‌ها از دلایل ایجاد انگیزه در افراد برای مهاجرت و تحصیل در این کشور‌ها است. دانشگاه بین ‌المللی قبرس نیر با برخورداری از این مزایا و مزایای بسیتر دیگر مورد توجه و استقبال افراد بسیاری است. با ما با معرفی این دانشگاه همراه باشید.

مهاجرت به قبرسمهاجرت به قبرس

زندگی دانشجویی در قبرس

قبرس شمالی به دلیل کیفیت بالای آموزش یک مقصد تحصیلی محبوب است. نیکوزیا، پایتخت قبرس شمالی و جایی که دانشگاه بین‌ المللی قبرس در آن واقع شده است، به دلیل فرهنگ‌های زیادی که در طول تاریخ بر آن تأثیر گذاشته است، یک مکان چند فرهنگی و مناسب برای اقامت است.

یکی از مهم ترین نیازهای افراد در زندگی، غذا است. یکشنبه ها در بازار کشاورزان نیکوزیا که در پایانه اتوبوس آن قرار دارد، می توانید محصولات مقرون به صرفه بسیاری را تهیه کنید. همچنین، از سوپرمارکت‌های پراکنده در سطح شهر نیز می توانید مایحتاج خود را با قیمت مناسب خریداری کنید. با فرهنگ دوستانه و مهمان نواز قبرس، برقراری ارتباط و دوست‌یابی آسان است. به‌علاوه، با استقبال و میزبانی از مهمانان به عنوان یکی از سنت‌های ارزشمند ما، دعوت برای لذت بردن از غذا‌ها و نوشیدنی‌های محلی با دوستان جدید بسیار محتمل است.

قبرس یکی از بالاترین نرخ‌های سواد در جهان را دارد و در این کشور زبان انگلیسی به طور گسترده صحبت می‌شود، بنابراین، می توانید به راحتی امور خود را انجام دهید و با افراد معاشرت کنید.

قبرس در طول حداقل ۳۰۰ روز از سال از شرایط آب و هوایی آفتابی، گرم و باز برخوردار است و شرایط آب و هوایی‌ایده‌آل را برای زندگی فراهم می‌کند. قبرس در منطقه آب و هوای مدیترانه‌ای قرار دارد؛ بنابراین تابستان‌ها گرم و خشک است، در حالی که زمستان‌ها گرم و بارانی است.

مهاجرت و تحصیل در قبرس

قبرس ویژگی‌هایی دارد که آن را برای زندگی یا تحصیل مناسب می‌کند. برخی از ویژگی‌های قبرس به عنوان محل مناسبی برای تحصیل شامل موارد زیر است:

 • مجوز کار در حین تحصیل
 • مطابقت سیستم آموزشی آن با سیستم آموزشی امریکا
 • خوابگاه‌هایی با امکانات عالی و هزینه کم
 • عدم نیاز به گرفتن ویزا
 • وجود بورسیه‌ها و تخفیف‌های شهریه برای راحتی در تحصیل دانشجویان

درباره دانشگاه بین ‌المللی قبرس

دانشگاه بین ‌المللی قبرس، در قبرس شمالی، درست در پایتخت نیکوزیا واقع شده است. این دانشگاه در سال ۱۹۹۷ تأسیس شد. موقعیت استراتژیک جزیره قبرس و نزدیکی آن به پایتخت تمدن جهان باعث شده که قبرس تبدیل به جزیره‌ای بین‌المللی شود. همین موضوع باعث الهام بخشی برای تعیین نام این دانشگاه شد.

دانشگاه بین ‌المللی قبرس بیش از ۱۰۰ برنامه تحصیلی را به دانشجویان بین‌المللی بیش از ۱۰۰ کشور مختلف ارائه می‌دهد. این دانشگاه با شرکت‌های فعال در ساخت‌وساز، تجارت بین‌الملل، تولید، انر

ژی، بانکداری، لبنیات، شرکت‌های مرغداری، کشاورزی و بخش‌های مختلف دیگر ارتباط نزدیک دارد. همین ویژگی این دانشگاه را قادر می‌سازد تا یک تجربه یادگیری عملی بی‌نظیر در کلاس‌های درس و محیط دانشگاه رقم بزند.

لیست دانشکده‌های این دانشگاه

در دانشگاه بین ‌المللی قبرس، ۱۲ دانشکده وجود دارد که رشته های متنوعی را به علاقه‌مندان ارائه می دهند. این دانشکده ها عبارتند از:

 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده دندان پزشکی
 • دانشکده علوم بهداشت
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده علوم و فنون کشاورزی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم و هنر
 • دانشکده ارتباطات
 • دانشکده اقتصاد و علوم اداری
 • دانشکده تعلیم و تربیت
 • دانشکده هنر‌های زیبا، طراحی و معماری
  دانشگاه بین المللی قبرس

لیست مراکز تحقیقاتی دانشگاه بین المللی قبرس

دانشگاه بین المللی قبرس مراکز تحقیقاتی بسیاری دارد. همین ویژگی سبب شده که زمینه پیشرفت های علمی و عملی بی شماری در این دانشگاه فراهم شود.

 • مرکز تحقیقات کاربردی در اقتصاد و فناوری کسب و کار
 • مرکز تحقیقات زنبور و فرآورده‌های زنبور عسل قبرس
 • مرکز تحقیقات بیوتکنولوژی
 • مرکز تحقیقات فناوری‌های ارتباطی
 • مرکز تحقیقات محیطی
 • مرکز مطالعات قبرس و مدیترانه
 • مرکز تحقیقات سیاست اجتماعی و استراتژیک
 • مرکز تحقیقات انرژی پایدار
 • مرکز تحقیقات زنان و مطالعات جنسیتی
 • مرکز تحقیقات و کاربرد هوش مصنوعی
 • مرکز باستان‌شناسی، میراث فرهنگی و حفاظت

لیست شهریه رشته ها در مقطع کارشناسی

نام رشته شهریه بدون بورسیه شهریه با بورسیه ۵۰%
داروسازی ۷۸۴۴ یورو ۴۰۹۹ یورو
دندان پزشکی ۱۰۶۴۵ یورو ۵۵۰۰ یورو
پزشکی ۱۲۹۵۵ یورو ۶۶۵۵ یورو
سایر رشته ها ۵۸۴۳ یورو ۳۰۹۹ یورو

مدارک لازم برای درخواست پذیرش دوره کارشناسی

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • گواهی دوره تحصیل قبلی یا معادل آن
 • مدرک تافل (۶۵ IBT) یا آیتلس (۵٫۵)

*افرادی که این مدارک را نداشته باشند، برای پذیرش لازم است در آزمون زبان شرکت کنند.

 • کپی اسکن شده پاسپورت بین‌المللی/گواهی تولد
 • امضای دستورالعمل قوانین و مقررات

خدمات دانشجویی دانشگاه بین ‌المللی قبرس

دانشگاه بین‌ المللی قبرس خدمات مختلفی از جمله مشاوره، مرکز سلامت، خدمات غذایی، خشک شویی و… را به دانشجویان ارائه می‌کند. در ادامه به بررسی برخی از این خدمات می‌پردازیم.

خدمات حمل و نقل

این دانشگاه در تمام روز‌های هفته از جمله روز‌های تعطیل خدمات حمل و نقل را در ساعتی مشخص به دانشجویان ارائه می‌کند.

خدمات خشک شویی

دو واحد خشک‌شویی در محوطه دانشگاه وجود دارد، یکی از این خشک‌شویی‌ها در پشت سیمیت دونیاسی واقع در مرکز دانشجویی و دیگری در زیراقامتگاه سولی قرار دارد. ماشین لباسشویی، خشک کن و میز اتو صنعتی به صورت ۲۴ ساعته در خشک شویی‌ها موجود است و دانشجویان می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.

خدمات غذایی

بسیاری از رستوران‌ها و کافه تریا‌های با کیفیت بالا در محوطه دانشگاه وجود دارد که غذا‌های مختلف، از غذا‌های ترکی گرفته تا غذا‌های بین‌المللی را سرو می‌کنند. با کافه تریا‌ها، سالن‌های غذاخوری، رستوران‌ها و شیرینی فروشی‌ها موجود در محوطه دانشگاه، دانشجویان به راحتی می‌توانند نیاز‌های غذایی خود را در زمان مطالعه یا معاشرت با دوستان خود و هر زمان که بخواهند برآورده کنند.

این کافه‌ها همه روزه و از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۲ بامداد بهترین و باکیفیت‌ترین غذا‌ها را در اختیار دانشجویان این دانشگاه قرار می‌دهند.

سوپر مارکت

جالب است بدانید که در محوطه دانشگاه بین‌ المللی قبرس شعبه‌ای از یکی از بزرگترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای قبرس وجود دارد که دانشجویان می‌توانند مایحتاج خود را از این فروشگاه تهیه کنند.

مرکز راهنمایی و مشاوره روانشناسی

یکی دیگر از خدماتی که دانشجویان دانشگاه بین ‌المللی قبرس می‌توانند از آن بهره بگیرند، مرکز مشاوره این دانشگاه است. این مرکز رشد فردی در سال ۲۰۰۰ تأسیس شد. دانشجویان

با مراجعه به این مرکز و گرفتن مشاوره می‌توانند به سلامت و آرامش روانی خود در زمینه‌های مختلف کمک کنند.

هدف این مرکز ایجاد رفاه روانی برای دانشجویان و ایجاد زمینه رشد و یادگیری در محیط دانشگاه است.

مرکز بازی و سرگرمی و سالن سینما

از دیگر خدمات بی‌نظیر این دانشگاه می‌تواند به وجود مرکز بازی و سرگرمی اشاره کرد. در دانشگاه بین ‌المللی قبرس محلی وجود دارد که دانشجویان می‌توانند برای اوقات فراغت خود در آن جا بیلیارد، دارت و … بازی کنند.

مرکز سلامت

در این دانشگاه محلی به نام مرکز سلامت وجود دارد که در این مرکز خدمات اورژانسی و مراقبت‌های بهداشتی به دانشجویان ارائه می‌شود. در این مرکز یک آمبولانس برای موقعیت‌

های ضروری و انتقال افراد به بیمارستان وجود دارد که همه روزه و به صورت ۲۴ ساعته آماده خدمت‌رسانی به دانشجویان است.

خوابگاه‌های دانشجویی

خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه بین‌ المللی قبرس به عنوان استدیو یا آپارتمان طبقه‌بندی می‌شوند.

خوابگاه‌های استدیویی شامل اتاق‌های یک نفره، دو نفره یا چهار تخته است. این خوابگاه‌ها کاملاً مجهز و دارای گرمایش مرکزی هستند. این خوابگاه ها تهویه مطلوب و حمام دارند. در خوابگاه‌های استدیویی، غذا با قیمتی مقرون به صرفه به دانشجویان ارائه می‌شود.

در خوابگاه‌های آپارتمانی سوییت‌های یک، دو، سه یا ۶ نفره به دانشجویان ارائه می‌شود. آپارتمان‌ها مجهز به آشپزخانه، حمام، اتاق نشیمن و بالکن هستند. در این خوابگاه‌ها دانشجویان می‌توانند خودشان آشپزی کنند.

در اتاق خواب‌های هر آپارتمان علاوه بر کفپوش استاندارد، یک تخت، تخت دو طبقه، میز مطالعه، کتابخانه و صندلی مطالعه برای هر دانش‌آموز وجود دارد. در اتاق نشیمن، یک ست اتاق نشیمن، میز قهوه، میز ناهار خوری و صندلی وجود دارد. علاوه بر این، یخچال، اجاق گاز، فر، تلویزیون با کانال‌های ماهواره‌ای رایگان در این خوابگ

اه‌ها وجود دارد.

نکته جالب این است که در طراحی دانشگاه تمامی خوابگاه‌های دانشگاه بین ‌المللی قبرس در مرکز قرار گرفته‌اند و همین باعث شده که راحترین دسترسی را به کتابخانه، سوپرمارکت، امکانات خشکشویی، بزرگترین مرکز ورزشی در قبرس، سینمای کوچک، کافه‌های مختلف و پاتوق‌های اجتماعی داشته باشند.

هزینه خوابگاه

هزینه خوابگاه‌های این دانشگاه در حالت کلی و با توجه به امکانات بی‌نظیری که در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد، بسیار مقرون به صرفه است.

این هزینه‌ها بسته به کشور شما، سال ورود، مقطع تحصیلات، دانشکده، نوع خوابگاهی که انتخاب می‌کنید برای شما متفاوت خواهد بود.

جمع بندی

چنان که گفته شد، قبرس دارای سطح بالایی از کیفیت در آموزش است و به همین جهت دانشجویان زیادی از بیش از ۱۰۰ کشور دنیا جذب دانشگاه‌های این کشور شده اند. علاوه بر این؛ ویژگی‌های منحصر به فرد و سطح رفاه دانشجویی بالا در دانشگاه بین المللی قبرس نیز در محبوبیت این دانشگاه سهم بسزایی داشته است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *