دانشگاه‌های برتر گرجستان
توسط تیم علم ویرا
16 اردیبهشت 1

دانشگاه‌های برتر گرجستان

گرجستان یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور است. گرجستان دارای دانشگاه‌های استانداردی است که در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده‌اند. استانداردهای آموزشی در دانشگاه‌های برتر گرجستان به اندازه تحصیل در آمریکا، کانادا، انگلستان و سایر کشورهای اروپایی است.

گرجستان در قفقاز، نقطه تداعی اروپا و خاورمیانه قرار دارد و کشوری کوچک با فرهنگ و تاریخ غنی است و زبان آن‌ها یعنی زبان گرجی یکی از جالب‌ترین زبان‌های دنیا است. گرجستان که از شمال و شرق با روسیه، از جنوب شرقی با آذربایجان، از جنوب غرب با ترکیه و از غرب با دریای سیاه همسایه است، جزئی از جمهوری شوروی سابق بوده‌است.

این کشور به سرعت درحال تبدیل شدن به یکی از قطب اصلی گردشگری است. دلیل این امر نه تنها وجود شهرهای قدیمی و مناظر زیبا است، بلکه به این علت است که زندگی در کشور گرجستان بسیار مقرون به‌صرفه است. این کشور همچنین دارای دانشگاه‌های عالی و ارتباطات بین‌المللی بالا است.

اگرچه گرجستان کشوری کوچک است، اما چیزهای زیادی برای دیدن دارد. تفلیس پایتخت این کشور است. گوری یکی دیگر از شهرهای چرجمعیت و آرام این کشور است. تقریباً نیمی از جمعیت 3.7 میلیون نفری گرجستان در این دو شهر زندگی می‌کنند. در ادامه مطلب از وب‌سایت علم ویرا دانشگاه‌های برتر گرجستان را معرفی می‌کنیم.

دانشگاه‌های برتر گرجستان

با توجه به موقعیت کشور گرجستان و هزینه های مقرون به صرفه تحصیل متقاضی برای تحصیل در این کشور زیاد است. دانشگاه‌های برتر گرجستان به شرح زیر هستند:

دانشگاه‌های برتر گرجستان؛ دانشگاه پزشکی دیوید تویلدیانی

دانشگاه پزشکی دیوید تویلدیانی یکی از معدود دانشگاه‌های پزشکی انگلیسی پذیرفته شده و معتبر گرجستان است. این دانشگاه با نام دانشکده پزشکی AIETI نیز شناخته می‌شود. AIETI در فهرست WHO AVICENNA قرار داشته، عضو انجمن آموزشی پزشکی اروپا AMEE و سازمان آموزش دکترا در زیست پزشکی و علوم بهداشتی در اروپا (ORPHEUS) است.

بسیاری از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه قبلاً دوره‌های رزیدنتی یا سایر دوره‌های مهارتی را گذرانده و به‌عنوان پزشک در دانشگاه‌ها و کلینیک‌های برجسته ایالات متحده امریکا و اروپا مشغول به کار هستند.

اکثریت مطلق فارغ‌الحصیلان در زمینه حرفه‌ای به‌کار گرفته شده و بسیاری دیگر آزمون‌های بین المللی مانند (USMLE, PLAB, MCI) را پشت سر گذاشته‌اند و درحال حاضر درحال توسعه مهارت‌های خود در کلینیک‌ها و مراکز تحقیقاتی ایالات متحده آمریکا، آلمان، انگلیس، سوئد و کشورهای دیگر هستند.

هزینه تحصیل، اسکان و اپلای در دانشگاه پزشکی دیوید تویلدیانی که در لیست دانشگاه‌های برتر گرجستان قرار دارد عبارت از شهریه 8000 دلار و برای محل اقامت از 3000 دلار در سال است.

ویزای الکترونیکی به گرجستان

درحال حاضر دانشجویان بین المللی می‌توانند با ویزای الکترونیکی به گرجستان سفر کنند. تمامی برنامه‌ها به‌صورت آنلاین انجام می‌شود. برای شروع فرایند اپلای دانشگاه‌های برتر گرجستان می‌توانید از همین امروز اقدام کنید.

چرا دانشگاه پزشکی دیوید تویلدیانی را انتخاب کنیم؟

 • از آنجایی که ما آموزش زبان انگلیسی را ارائه می‌کنیم، مشکلی برای یادگیری زبان نخواهید داشت.
 • شما از جدیدترین کتاب‌های درسی پزشکی آمریکا، کتاب‌های راهنما و سایر کمک‌ها استفاده خواهید کرد.
 • برای برنامه USMLE آماده خواهید شد.
 • استعداد شما برای حل سؤالات چند گزینه‌ای آزمون‌های USMLE تقویت شده و درحد عالی افزایش می‌یابد.
 • همه فارغ‌التحصیلان این دانشگاه تضمین می‌شوند که آزمون‌های MCI و سایر آزمون‌های بین المللی را با موفقیت پشت سر بگذارند.
 • برای جستجوی شغلی موفق در زمینه پزشکی، دانش جامع و صحیحی کسب خواهید کرد.

دانشگاه‌های برتر گرجستان؛ دانشگاه آمریکایی گرجستان

دانشگاه آمریکایی گرجستان یکی از دانشگاه‌های برتر گرجستان است. این دانشگاه در محیط شهری کلان شهر تفلیس قرار دارد.

برنامه‌های این دانشگاه که به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند عبارتند از:

پزشکی (MD, MBBS) یا مدرک تخصص پزشکی

 • مدرک اعطایی: دکتری پزشکی، MD
 • این برنامه شامل 360 واحد ECTS است.
 • هزینه سالانه: 4980 دلار آمریکا

لیسانس مدیریت بازرگانی (BBA)

 • این برنامه شامل 240 واحد ECTS است.
 • مدرک اعطایی: بازاریابی، مدیریت مالی (QUANTS)
 • هزینه سالانه برای سال اول: 3800 دلار آمریکا
 • هزینه سالانه برای سال‌های بعد: 3500 دلار آمریکا

فرایند پذیرش

برای اخذ پذیرش در دانشگاه آمریکایی گرجستان مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله 1

لطفاً مدارک زیر را برای ما ارسال کنید:

 1. اسکن واضح اطلاعات پاسپورت
 2. اسکن گواهی پایان تحصیل و رونوشت
 3. ایمیل و شماره تماس واتس‌اپ (برای پذیرش در GAU باید مصاحبه آنلاین تصویری با نماینده GAU انجام دهید.)

مرحله 2

 1. زمان مصاحبه آنلاین و اطلاعات تماس را به شما اطلاع خواهیم داد.
 2. پس از گذراندن موفقیت آمیز مصاحبه، دعوت‌نامه و فاکتورهایی برای هزینه دانشگاه و هزینه ثبت‌نام دریافت خواهید کرد.
 3. ما همچنین درخواست ثبت‌نام شما را از طریق وزارت آموزش، علوم، فرهنگ و ورزش گرجستان برای شما ارسال می‌کنیم که باید کپی آن را امضا کرده و برای ما ارسال کنید.

مرحله 3

پس از پرداخت فاکتورها، باید فیش‌های پرداخت را برای ما ارسال کنید و ما آماده سازی مدارک شما (ترجمه، تأیید محضری) را آغاز کرده و به مرکز ملی ارتقای کیفیت آموزش ارسال می‌کنیم. سپس مدارک را به وزارت آموزش و پرورش، علوم، فرهنگ و ورزش گرجستان برای ثبت‌نام رسمی شما در GAU ارسال ارسال می‌کنیم.

مرحله 3 حدود 8 هفته به طول می‌انجامد. پس از اتمام فرایند، مدارک پشتیبان ویزا را از دانشگاه دریافت خواهید کرد.

دانشگاه ایلیا؛ دانشگاه‌های برتر گرجستان

دانشگاه ایالتی ایلیا (ISU)، واقع در تفلیس، یک موسسه تحقیقاتی عمومی و جامع آموزش عالی در قفقاز جنوبی است که بر پیشرفت علمی و انتقال دانش درجه یک برای تسهیل توسعه اجتماعی تمرکز دارد. دانشگاه دولتی ایلیا ISU که در لیست دانشگاه های برتر گرجستان در سال 2006 در نتیجه ادغام شش موسسه دانشگاهی مختلف با تاریخچه طولانی و متنوع تأسیس شد. درحال حاضر ISU یکی از مؤسسات تحقیقاتی و دانشگاه‌های برتر گرجستان است.

4 دانشکده این دانشگاه (دانشکده هنر و علوم، دانشکده علوم طبیعی و پزشکی، دانشکده بازرگانی، فناوری و آموزش و دانشکده حقوق) آموزش‌های متمایزی را در رشته‌های مربوطه ارائه می‌دهند و همراه با 30 موسسه تحقیقاتی، فرصت‌های تحقیقاتی عمیقی در علوم اجتماعی، علوم انسانی، تجارت، حقوق، علوم زیستی، علوم زمین و … فراهم کرده‌است.

ISU موقعیت منحصر به فردی را در سیستم آموزشی گرجستان به دلیل مشارکت در ترویج علم، تقویت فضای کارآفرینی و اجرای فعال پروژه‌های مسئولیت‌های اجتماعی به دست آورده است. با بالاترین نرخ رقابت در برنامه‌های دکترا در کشور و روابط بین المللی گسترده، حدود 16000 دانشجو، بیش از 1500 کارمند علمی و تحقیقاتی زبره و زیرساخت‌های تحقیقاتی بازسازی شده در چندین منطقه گرجستان، ISU را به یکی از دانشگاه‌های برتر گرجستان برای کار و تحصیل تبدیل کرده است.

ویزای الکترونیکی به گرجستان

دانشگاه‌های برتر گرجستان؛ چرا ISU را برای تحصیل انتخاب کنیم؟

 • تدریس دانشجو محور- روابط پویا بین اساتید و دانشجویان به همکاری و ایجاد بحث‌های علمی پرنشاط کمک می‌کند.
 • برنامه درسی عملی- ISU با نهادهای دولتی و بین‌المللی و همچنین نهادهای دولتی و خصوصی همکاری می‌کند و فرصت‌هایی را برای دانشجویان ایجاد می‌کند تا دانش نظری را در دنیای کار ادغام کنند.
 • فرصت برنامه‌های تبادل و مدرک دوگانه- از سال 2012، ISU برنامه‌های تبادلی را برای دانشجویان و کارکنان خود در مؤسسات آموزش عالی بین‌المللی متعددی ارائه می‌دهد. ISU به دانشجویان خود فرصت انحصاری برای دریافت دیپلم دو مدرک هم‌زمان در دانشگاه‌های مختلف اتریش و آمریکا را ارائه می‌دهد.
 • بین المللی سازی- دانشجویان ما از 15 کشور مختلف گرد هم جمع می‌شوند، بنابراین ما به‌طور منظم میزبان سخنرانان مهمان مشور بین‌المللی در رویدادهای بین‌المللی متعددی هستیم.
 • شهریه رقابتی- ISU آموزش عالی با شهریه رقابتی را در کشور و منطقه ارائه می‌دهد.

دانشگاه‌های برتر گرجستان؛ دانشگاه گرجستان

دانشگاه گرجستان واقع در تفلیس یکی دیگر از دانشگاه‌های برتر گرجستان است. رسالت دانشگاه گرجستان، گسترش هیئت علمی و دانشجویان به گونه‌ای است که با موفقیت در شغل و دستاوردهای علمی مبتنی بر صداقت، وقار، سخاوت روحی، سخت‌کوشی و صلاحیت حرفه‌ای بالا به شکل گیری یک جامعه با فرهنگ، مؤمن، دموکراتیک، انسانی، اخلاقی و با آگاهی مدنی بالا کمک خواهند کرد. دانشگاه گرجستان یکی از برترین دانشگاه‌های اروپا است. در زیر دوره‌های موجود در دانشگاه گرجستان که در لیست دانشگاه‌های برتر گرجستان قرار دارد و هزینه هر دوره به اختصار توضیح داده شده‌است.

در ادامه دوره‌هایی که به زبان انگلیسی در این دانشگاه و شهریه هر دوره (به ازای یک سال تحصیلی) آمده است:

 • دوره‌ها و شهریه‌ها
 • پزشکی: 6 سال (6000 دلار)
 • پرستاری: 4 سال (3500 دلار)
 • داروسازی: 4 سال (4000 دلار)
 • دندان‌پزشکی: 4 سال (4800 دلار)
 • زبان‌شناسی انگیسی: 4 سال (3000 دلار)
 • روابط بین الملل (BA): 4 سال (4000 دلار)
 • مهندسی کامپیوتر: 4 سال (4000 دلار)
 • مهندسی الکترونیک: 4 سال (4000 دلار)
 • مهندسی عمران: 4 سال (4000 دلار)
 • مدیریت کسب‌وکار: 4 سال (4000 دلار)
 • کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA): 2 سال (4000 دلار)
 • اداره آموزش و پرورش (MA): 2 سال (3000 دلار)
 • حقوق تجارت بین الملل (MA): 2 سال (4000 دلار)

دانشگاه‌های برتر گرجستان؛ دانشگاه آموزش ناوبری باتومی

دانشگاه آموزش ناوبری باتومی (BNTU) یکی از دانشگاه‌های برتر گرجستان و یک موسسه آموزشی عالی دریایی در باتومی، در ساحل دریای سیاه واقع شده است. گرجستان کشوری با سال‌ها تجربه در زمینه آموزش دریانوردی است. اولین دانشگاه دریانوردی در باتومی قبل از جنگ جهانی دوم افتتاح شد.

تاریخچه دانشگاه آموزشی ناوبری باتومی به تاریخ 1998 بر می‌گردد. دانشگاه ناوبری باتومی دارای گواهینامه انطباق با استانداردهای بین المللی کیفیت (ISO)، دارای گواهینامه‌های شناسایی بین المللی، آژانس ایمنی دریایی اروپا (EMSA)، سند شناسایی آژانس حمل و نقل دریایی گرجستان است. BNTU یک مرکز آموزشی مجاز و معتبر است که با تجهیزات مدرن و کشتی‌های آموزشی خود جایگاه ویژه‌ای در محیط آموزشی گرجستان دارد.

BNTU با 11 خدمه و 8 شرکت لجیستیک همکاری می‌کند. این دانشگاه‌ دارای شرکای قراردادی تحقیقاتی و آموزشی در 12 کشور در سراسر جهان است. دانشکده‌های مهندسی دریانوردی و دانشکده لجیستیک که سه برنامه حرفه‌ای، سه دوره کارشناسی و یک برنامه کارشناسی ارشد را ارائه می‌کند.

ما از دانشجویان بین‌المللی که مشتاق هستند خود را با یک برنامه علمی سخت به چالش بکشند که ترکیبی از مطالعه کلاسی، سفرهای میدانی، گردش‌ها، رویدادهای اجتماعی و موارد دیگر است، استقبال می‌کنیم.

برنامه آموزشی-ناوبری دریایی

مرحله آموزش عالی: مرحله 1(برنامه لیسانس)

زبان تدریس: انگلیسی

مدرک تحصیلی: لیسانس علوم دریایی

حرفه: ناوبر کشتی

برنامه درسی: 240 ECTS. سال تحصیلی شامل 2 ترم و 60 واحد (30 واحد در هر ترم) می‌باشد. با در نظر گرفتن ویژگی برنامه مطالعه فردی دانشجویان مجاز است حجم دروس یک دانشجو کمتر از 60 و بیشتر از 75 واحد تعیین شود (هر واحد در BNTU: 26 ساعت).

مدت برنامه: 8 ترم (4 سال)

اعطای مدرک لیسانس توسط این برنامه بر اساس احراز شرایط برنامه و جمع آوری حداقل 240 واحد انجام می‌شود.

قانون گرجستان

پذیرش: طبق قانون گرجستان، تحصیلات عمومی کامل، پیش شرط پذیرش در این برنامه درسی است. ثبت‌نام بر اساس آزمون‌های سراسری یکپارچه (سند رتبه) انجام می‌شود بجز مواردی که توسط قانون آموزش عالی گرجستان پیش‌بینی شده‌است (ثبت‌نام بدون آزمون که مطابق با قوانین مشخص شده تعیین می‌شود). شرایط اضافی شامل تسلط به زبان انگیسی در حد B2 است.

همچنین مطابق با قانون گرجستان و اسناد قانونی سامان بین‌المللی دریانوردی، شرایط سلامت مربوطه پیش نیاز است. وضعیت سلامت باید در گواهی پزشکی مربوطه نشان داده شود.

ورودی دانشگاه ناوبری باتومی

دوره آموزش ناوبری باتومی معمولاً در ماه اکتبر و مارس شروع می‌شود. این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های برتر گرجستان است. این دانشگاه صندلی‌های محدودی برای دانشجویان بین‌المللی دارند. روند پذیرش همیشه در دسترس است. بهتر است دانشجویان هرچه سریع‌تر برای ثبت‌نام در این دانشگاه اقدام کنند زیرا تعداد صندلی‌ها محدود است.

مدارک موردنیاز برای برنامه‌های دانشگاه آموزشی ناوبری باتومی
 • یک قطعه عکس سایز پاسپورت
 • پاسپورت
 • گواهی انتقال (برای دانشجویان انتقالی)
 • رونوشت نمرات و برنامه درسی (برای دانشجویان انتقالی)
شرایط پذیرش در دانشگاه باتومی

شرایط اولیه لازم برای پذیرش در BNTU دانشگاه باتومی که در لیست دانشگاه‌های برتر گرجستان قرار دارد،عبارت از مدرک گواهی تحصیلات متوسطه و پاسپورت معتبر هستند.

برنامه‌های موجود در دانشگاه ناوبری باتومی

برنامه‌های کارشناسی شامل ناوبری دریایی و نیروگاه کشتی هستند.

هزینه‌های اسکان و زندگی

گرجستان یک کشور اروپایی با هزینه‌های زندگی مقرون به‌صرفه است. نرخ هزینه آپارتمان معمولاً از 250 دلار تا 450 دلار و بیشتر شروع می‌شود. هزینه‌های زندگی بسته به سبک زندگی دانشجویان می‌تواند متفاوت باشد. برای دانشجویانی که مایل به آشپزی در خانه هستند، این هزینه حدود 100 دلار در ماه تخمین زده می‌شود.

صورتحساب‌ هزینه‌های جانبی با احتساب اینترنت می‌تواند تقریباً 100 دلار در ماه باشد.

حمل و نقل

هزینه‌های حمل و نقل با مترو و اتوبوس بسیار مقرون‌ به‌صرفه و به‌صورت 15 سنت برای اتوبوس و مترو و 15 سنت برای اتوبوس‌های کوچک است. علاوه بر نرخ‌های مذکور، دانشجویان می‌توانند کارت دانشجویی از بانک گرجستان دریافت کرده و از تخفیفات ویژه برخوردار شوند.

قانون گرجستان

جمع بندی

در این مقاله به معرفی دانشگاه‌های برتر گرجستان پرداختیم. امید است خواندن این مقاله به شما در انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل در خارج از کشور مفید واقع شده باشد. از اینکه تا پایان ما را همراهی کردید کمال تشکر را داریم. در صورت تمایل به تحصیل در گرجستان به مشاوران موسسه مهاجرتی علم ویرا تماس بگیرید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
این یک بنر است!

نظرات کاربران

یک دیدگاه ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی
با ما در تماس باشید!
آدرس ما:
تهران: نلسون ماندلا (جردن)- کوچه مروارید- پلاک۸- واحد 403
اردبیل: خیابان حافظ – روبروی پارک حافظ – ساختمان امید طبقه دوم
تبریز: بلوار استاد شهریار(چایکنار) – جنب بهزیستی ساختمان۲۲-طبقه اول
مشاهده فهرست

اخذ پذیرش تضمینی از دانشگاه های خصوصی و دولتی چین، ترکیه و روسیه